Off topic

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Off topic

Postprzez Szpieg1 » 28 sie 2018, o 23:22

Dziękuję za prawie zacytowanie ;) Dlatego napisałem, że mogę podać koszty i wtedy sobie sami ludzie ocenią czy kibice są w stanie taką kwotę zebrać czy nie. Według mnie nie bardzo, poza tym kwestia legalności zrzutki + kwestia oficjalności naszej strony. Za dużo "ale" jak dla mnie. Resztę już napisałem powyżej - bo jednak coś tam było robione w tej sprawie i możliwe, że czynnikiem, który zablokował wszystko był $$$ (prócz czasu co jest oczywistością).

Grafito: migracja newsów, grafika itd 300 zł? Żartujesz chyba :) To nie 2000 rok tylko 2018. Godzina pracy programisty/grafika kosztuje 100-150 zł netto
Szpieg1
Moderator

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Grafito » 28 sie 2018, o 23:31

Panowie zdziwiacie niesamowicie. Wystarczy wgrać wordpressa zakupić motyw betheme o ile się nie mylę jakieś 300zl to kosztuje, zmodyfikować w dwie godziny i strona stoi. Nie róbcie z zmiany strony góry nie do przejścia z kosztami jakbyśmy mieli kupić auto. Bo naprawdę, postawić stronę od nowa może zamknąć kwota nawet 300zl. Z chęcią pomogę jeżeli będzie potrzeba :)
Obrazek

"I like being alone"
Grafito

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez list3r » 28 sie 2018, o 23:44

Tez wspomoge akcje jak bedzie trzeba.
list3r

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez TheKrzychu » 28 sie 2018, o 23:45

Ja się przyzwyczaiłem do obecnego layoutu i szczerze powiedziawszy nowa strona powinna być perfekcyjnie dopracowana :P

Nigdy w życiu nie chciałbym aby layout strony mojego ukochanego klubu wyglądał jak strona kibicowska Barcelony - takie coś wygląda tragicznie.
Skłaniałbym się bardziej ku stronie poświęconej drużynie z Monachium, a mianowicie Bayernu. Cudo :)
Obrazek
TheKrzychu

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez HappyBlancik » 29 sie 2018, o 08:29

A jaki jest powód patologii z zamknięciem tematu „transmisje internetowe”?
Nie powiem, utrudniło mi to nieco życie, gdyzna styk wraz z rozpoczęciem meczu zwalniam się z pracy, a zanim znajdę odpowiedni i działający link, mija czasem kilka czy kilkanaście minut.
A tak to weszło się po prostu na lfc.pl i mili ludzie wrzucali linki do działających transmisji.
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.
HappyBlancik

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Solv » 29 sie 2018, o 08:49

Grafito napisał(a):Panowie zdziwiacie niesamowicie. Wystarczy wgrać wordpressa zakupić motyw betheme o ile się nie mylę jakieś 300zl to kosztuje, zmodyfikować w dwie godziny i strona stoi. Nie róbcie z zmiany strony góry nie do przejścia z kosztami jakbyśmy mieli kupić auto. Bo naprawdę, postawić stronę od nowa może zamknąć kwota nawet 300zl. Z chęcią pomogę jeżeli będzie potrzeba :)

Akurat pracuję w tym temacie (tworzę strony, głównie na Wordpressie) i nie jest to do końca tak proste. Szablony kosztują ok. 60$ i tu masz rację ale w 2 godziny to najwyżej zainstalujesz szablon i przygotujesz surową stronę główną i nic więcej. Tutaj potrzebna jest jeszcze integracja phpbb do Wordpressa, przygotowanie grafiki (nie sądzę by ktokolwiek chciał aby strona wygląda identycznie jak szablon), dostosowanie funkcji do potrzeb, optymalizacja i testy użytkowników. Serwer też znikąd się nie bierze a przy większym obciążeniu koszty rosną.

Jako, że mam ostatnio więcej wolnego czasu mógłbym podjąć się stworzenia takiej strony za darmo (jeżeli przeszła by opcja Wordpressa), potrzebował bym tylko chętnego grafika do stworzenia projektu strony w psd na podstawie szablonu. Tutaj przykład ciekawego szablonu w tematyce, który moglibyśmy zmodyfikować http://splash.stylemixthemes.com/soccer/
Solv

Postprzez kluz » 29 sie 2018, o 09:22

http://www.cyberuslugi.pl polecam sasiada moglbym z nim zagadac o rabat
kluz

1 year of membership

Postprzez Flymf » 29 sie 2018, o 09:49

Z całym szacunkiem ale używanie wordpressa czy innych gotowych rozwiązań jest dla mnie pomysłem SŁABYM. Ten serwis potrzebuje dedykowanego portalu skrojonego pod wymogi Aira.
Once red always red.
Flymf

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Grafito » 29 sie 2018, o 09:51

Flymf napisał(a):Z całym szacunkiem ale używanie wordpressa czy innych gotowych rozwiązań jest dla mnie pomysłem SŁABYM. Ten serwis potrzebuje dedykowanego portalu skrojonego pod wymogi Aira.

A jest pomysłem słabym ponieważ? Jaki problem jest z wordpressem, jeżeli dobrze przygotuje się szablon?
Obrazek

"I like being alone"
Grafito

Postprzez lingo1 » 29 sie 2018, o 09:57

Wordpress ma swoje ograniczenia i nigdy nie dorówna profesjonalnym stronkom. Jak to ma być byle co to lepiej zostawić jak jest.
Obrazek
lingo1

Postprzez LookAss » 29 sie 2018, o 10:00

Solv napisał(a):Jako, że mam ostatnio więcej wolnego czasu mógłbym podjąć się stworzenia takiej strony za darmo (jeżeli przeszła by opcja Wordpressa), potrzebował bym tylko chętnego grafika do stworzenia projektu strony w psd na podstawie szablonu. Tutaj przykład ciekawego szablonu w tematyce, który moglibyśmy zmodyfikować http://splash.stylemixthemes.com/soccer/

Nawet już w tym layoutcie mają naszych zawodników. Nie wiele trzeba by zmieniać :?

https://pasteboard.co/HBnVcyx.png
Obrazek
LookAss

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez Solv » 29 sie 2018, o 10:04

Flymf napisał(a):Z całym szacunkiem ale używanie wordpressa czy innych gotowych rozwiązań jest dla mnie pomysłem SŁABYM. Ten serwis potrzebuje dedykowanego portalu skrojonego pod wymogi Aira.

Serwis dedykowany to koszt, razem z projektem, przynajmniej 4000+ zł. Strona na Wordpressie to 1/4 tej ceny. Oczywiście, że zawsze nie będzie to idealne ale jeśli pomysł rozbił się o koszt to jest to jakieś rozwiązanie. Powiedz mi też jakie to wymogi są nie do osiągnięcia na WP? Wszystko to co jest obecnie na stronie można zrobić bez problemu.
Solv

Postprzez Przemko » 29 sie 2018, o 10:07

lingo1 napisał(a):Wordpress ma swoje ograniczenia i nigdy nie dorówna profesjonalnym stronkom. Jak to ma być byle co to lepiej zostawić jak jest.

Możesz rozwinąć? Wordpress to silna podstawa, którą można rozwinąć w dowolnym kierunku i w kompletnie nieograniczony sposób. Pisząc dedykowany CMS od podstaw, startujesz wcześniej, bo musisz zrobić te podstawy. Czasami dedykowany CMS jest lepiej napisać od podstaw, ale mimo to bzdurą jest mowa o ograniczeniach Wordpressa, no chyba że masz na myśli nie rozwijanie go pod kątem swoich potrzeb tylko dopasowanie potrzeb pod funkcjonalności WP.
Obrazek
Przemko

Postprzez Solv » 29 sie 2018, o 10:11

lingo1 napisał(a):Wordpress ma swoje ograniczenia i nigdy nie dorówna profesjonalnym stronkom. Jak to ma być byle co to lepiej zostawić jak jest.

A jakie to ograniczenia? Jeżeli robi się to budżetowo na kupionym szablonie to owszem jesteś ograniczony przez niego. Ale jak robi się to na własnym, autorskim szablonie to czym to się różni od zwykłej strony? Spore marki i firmy mają strony na Wordpressie i nie widać tych ograniczeń:

https://www.thewaltdisneycompany.com/
https://www.katyperry.com/
http://www.gsd.harvard.edu/
Solv

Postprzez Flymf » 29 sie 2018, o 10:14

Grafito napisał(a):

A jest pomysłem słabym ponieważ? Jaki problem jest z wordpressem, jeżeli dobrze przygotuje się szablon?

1. Bezpieczeństwo.
2. Od strony programistycznej to jakieś stary paździerz.
3. Wolny.
4. Nigdy nie dostosujesz go w 100% tak jak chcesz.
5. Mamy XXI wiek. Albo robimy coś tak jak należy, albo lepiej dać sobie spokój.
6. Już nie wspominam o całej migracji której trzeba będzie dokonać do gotowego rozwiązania(wordpress). Trzeba będzie komuś zapłacić sporą sumkę za zrobienie takiej migracji newsów i reszty. Osobiście strzelam w 2000zł+.
Ostatnio edytowano 29 sie 2018, o 10:20 przez Flymf, łącznie edytowano 1 raz
Once red always red.
Flymf

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności