Off topic

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Off topic

Postprzez PyrkaLFC » 28 sie 2018, o 18:04

Poczekaj do pierwszego występu Lovrena, będzie na pewno o czym dyskutować ;)
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
PyrkaLFC

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Dolin » 28 sie 2018, o 18:54

t4bask0 napisał(a):
lingo1 napisał(a):Zresztą ta strona wymaga odświeżenia bo została w tyle 10 lat temu jeśli chodzi o design.

Sam jestem na "nie" jeśli chodzi o reaktywację tematu Polityka bo pamiętam co działo się tam ostatnim razem, ale z tym zdaniem się zgadzam. Strona naprawdę wymaga upgrade'u. Był temat nowego layoutu jakies 2-3 lata temu ale sprawa ucichła. Administracja powinna to przemyśleć, można ewentualnie zorganizować zbiórkę na pokrycie kosztów albo ich części.

Super pomysł z tą zbiórką, na pewno by to pomogło stronie. Co na to administracja?
Dolin

1 year of membership

Postprzez Ludwik » 28 sie 2018, o 19:09

W tym problem, ze zbiorka juz kiedys byla. Byly plany i obietnice. Z tego co pamietam, wiele osob pisalo ze kase wysłalo. A strona nic sie nie zmieniła. Z reszta AirCanada juz kiedys pisal, ze nie ma czasu i powoli chceci ciagniecia tej strony. Wiec watpie zeby sie cos ruszylo.
Ludwik

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Szpieg1 » 28 sie 2018, o 19:29

Małe sprostowanie. Nie było żadnej zbiórki i nikt kasy nie wysyłał. Przynajmniej oficjalnie nic w tej sprawie nie ruszyło. Natomiast kwestia nowego layoutu oczywiście była i ktoś coś robił ale nic ponad to, że prace zostały przerwane nie mogę powiedzieć bo wiem tyle co Wy.
Szpieg1
Moderator

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Dolin » 28 sie 2018, o 20:27

A jest jakaś realna szansa by projekt wznowić czy raczej nie ma co się nastawiać?
Dolin

1 year of membership

Postprzez ElFirmino » 28 sie 2018, o 21:11

Podejrzewam, że mamy na stronie jakiegoś grafika który by się tego podjął. Na tylu użytkowników raczej by nie było problemu ze zbiórką pieniędzy.
ElFirmino

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Zicku » 28 sie 2018, o 21:46

Ja osobiście mam nadzieje, że nie będzie żadnego upgradu. Wchodzę na różne strony klubowe i wszędzie się gubie. Za przeproszeniem tu nasrane tam nasrane, tu coś, tam nie wiadomo o co chodzi itd.
Strona nie jest jakaś nowoczesna ale brzydka nie jest. Czysto i przejrzyście. Jedynie kwestia ostatnio poruszanych wątków na forum. Ten temat też był już tutaj poruszany i z tego co ktoś tłumaczył nie da się tak łatwo tego zmienić.
"Jesteśmy Liverpoolem, dlatego oczekiwania są tak wysokie." - Steven Gerrard
Zicku

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Flymf » 28 sie 2018, o 21:52

Nie wierzę że sprawa z ostatnimi poruszanymi wątkami na forum to coś grubszego. W najgorszym przypadku robota na 8h.Tylko nikomu nie chce się tego ruszyć.
Once red always red.
Flymf

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez ziaja » 28 sie 2018, o 22:30

ElFirmino napisał(a):Podejrzewam, że mamy na stronie jakiegoś grafika który by się tego podjął. Na tylu użytkowników raczej by nie było problemu ze zbiórką pieniędzy.

No jest, z tym że z doświadczenia wiem, że trzeba A) dużo pracy, b)być możne nowy CMS, C) zatrudnienie programisty do tego, albo kogoś kto robi jedno i drugie. Niestety ja ograniczam się do jednego, a potem migracja newsów itd. Mogło by trochę zająć czasu i dużej ilości pieniędzy na dobrą sprawę.
Obrazek
ziaja

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Dolin » 28 sie 2018, o 22:49

Orientuje się ktoś może, ile mogłaby wynieść taka inwestycja?
Dolin

1 year of membership

Postprzez Szpieg1 » 28 sie 2018, o 22:54

Każdy zna pewnie kogoś takiego co mógłby zrobić (ja np. znam grafika i programistę - 2 osoby, które razem mogłyby to zrobić) ale decyzja należy do Góry, a z tego co wiem nie ma żadnych przesłanek do czegoś takiego. Na dodatek nie jest tak prosto zrobić zbiórkę pieniędzy, nieoficjalną może tak ale oficjalnie to już nie jest łatwo.
Koszty w sumie mogłaby mi oszacować.

mkb22: kolego, jak jesteś taki biegły w sprawach oficjalnej zbiórki to zapraszam do Aira z wykładem na ten temat. To nie jest takie proste wrzucić link i zrobić zbiórkę z różnych powodów, których mi się nie chce tłumaczyć - możesz zajrzeć np. na stronę "Strona i forum" gdzie było to kiedyś opisane. Sam Ci nie będę wyszukiwał.
I powtórzę się, strona już się robiła (prawdopodobnie po części charytatywnie) był projekt i prawie wszystko było gotowe natomiast gdzieś coś się zacięło więc nie zostało to skończone, a Naczelnemu brakowało redaktorów i miał poważniejsze wtedy sprawy na głowie niż nowy layout.

Możemy sobie dyskutować do woli ale dopóki AirCanada nie zdecyduje o tym, że ruszamy z nową stroną, dopóty będzie jak jest i nie mamy na to żadnego wpływu. Można zrobić sondę itd. ale... ciekawe ile osób zgłosiło się do tłumaczenia tekstów na stronę? Bo ja pod ostatnim naborem nie widziałem ani jednego pytającego komentarza.
Szpieg1
Moderator

Postprzez mkb22 » 28 sie 2018, o 22:57

Szpieg1 napisał(a):Każdy zna pewnie kogoś takiego co mógłby zrobić (ja np. znam grafika i programistę - 2 osoby, które razem mogłyby to zrobić) ale decyzja należy do Góry, a z tego co wiem nie ma żadnych przesłanek do czegoś takiego. Na dodatek nie jest tak prosto zrobić zbiórkę pieniędzy, nieoficjalną może tak ale oficjalnie to już nie jest łatwo.
Koszty w sumie mogłaby mi oszacować.

No tak bo zrobienie zbiórki na portalu zrzutka.pl czy podobnej i wklejenie gdzie trzeba linków to bardzo trudne zajęcie.Pewnie po prostu nikomu się nie chce tego robić, a szczerze mówiac to strona jest już bardzo przestarzała na pewno dużo osób w tym ja coś by dołożyło od siebie.
mkb22

1 year of membership

Postprzez Dolin » 28 sie 2018, o 23:11

Panowie nie ma co się kłócić i spierać tylko czekać na odpowiedź od Góry i wtedy zobaczymy, na czym stoimy.
Dolin

1 year of membership

Postprzez seboYNWA » 28 sie 2018, o 23:16

Jak dla mnie strona nie wymaga wielu zmian. Tak jak pisał ktoś wyżej nasza strona jest przejrzysta i bardzo łatwa do ogarnięcia co gdzie i jak. Wchodzę na stronę by dowiedzieć się konkretnych informacji na temat klubu, zawodników itd a nie pooglądać sobie jakieś wymyślne grafiki.
seboYNWA

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez calcexe » 28 sie 2018, o 23:17

Zdajecie sobie sprawę, że napisanie takiego systemu od zera to nie są wydatki rzędu 100-200 zł, raczej liczymy tutaj w tysiącach. Zrobienie zbiórki i uzyskanie takiej kwoty graniczy z cudem.

Pomijam już wszystkie teksty w stylu "znam grafika i programistę którzy mogą to zrobić". Taka robota to nie jest wcale tydzień czy dwa roboty, zwłaszcza jeżeli ktoś ma regularną pracę i zajmowałby się tym po godzinach.

Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze migracja wszystkie co jest tu aktualnie, tu znowu mówimy o dniach, nie godzinach.

Nikt takich rzeczy nie chce robić za wpis do portfolio, a jeżeli już, to ewentualne wykonanie strony może zostawiać wiele do życzenia. Zbiórka po 20 zł od paru losowych osób nic nie da, co najwyżej spowoduje utworzenie nowego wątku na forum o nazwie "ej no dałem 20 zł i nie ma strony, złodzieje".

Reasumując, moim zdaniem bez jakiegoś sponsora lub osoby, która rzeczywiście zna się na rzeczy i jakimś cudem będzie chciała wykonać stronę od nowa za bezcen nie da rady zmienić aktualnego systemu. To nie są rzeczy, które robi się w parę godzin - zaprojektowanie całej strony, zarówno od strony graficznej jak i technicznej już pochłania ogrom czasu i funduszy, nie mówiąc o samym wykonaniu projektu.
calcexe

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności