Off topic

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, dymos, Daniel, Jetzu, Gonzo, Jaszczur91, AirCanada, Ibiz

Re: Off topic

Postprzez consigliere » 24 cze 2016, o 11:18

Dla mnie to jest chore żeby zamykać najpopularniejsze tematy. Jeśli ktoś łamie regulamin to karać sie powinno konkretnych userow, nie wszystkich.
Wracając do tematu Brexitu, to może być też tak że teraz ceny płacone przez kluby brytyjskie jeszcze pójdą w górę. Wydaje mi się że kwestia pozwolenia na pracę to sprawa której rozwiązanie zajmie kilka miesięcy przynajmniej i to okienko jeszcze nie powinno odbiegać od pozostalych.
Przewiduje wszystko oprócz przyszłości..
[7.11.2013]
consigliere

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez pitero » 24 cze 2016, o 11:51

Spokojnie, zanim UK wyjdzie z UE to musi powstać nowy rząd, muszą przegłosować pewne ustawy, muszą zerwać traktaty z UE, przygotować traktaty zastępcze, a to nie jest takie proste.

Jeżeli chodzi o największy problem to nie zatrudnimy sobie tak hop siup gracza U18, a to może wreszcie napędzi szkółki w Anglii, żeby wychowywać Anglików.
Ostatnio edytowano 24 cze 2016, o 12:00 przez pitero, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
pitero

Postprzez Valdes » 24 cze 2016, o 11:59

Mudrikos napisał(a):

Nie wiadomo co będzie teraz się działo z Polakami mieszkającymi w UK. Ci którzy są tam od kilku dobrych lat (albo i więcej) mogą spać spokojnie ale co z tymi którzy dopiero co przyjechali? Nie wspominając o tych którzy tam się wybierają :oops: No i z tymi kursami walut to na razie można sobie tylko spekulować. Funt teraz poleci bardzo w dół ( już ma najgorszy stosunek do dolara od 31 lat.) ale jak długo się to utrzyma to jeszcze nikt tego nie wie.
No i najważniejsze - UK dawało najwięcej pieniędzy na UE. Jakoś tą dziurę trzeba będzie załatać. Mam nadzieje, że nie kosztem wejścia Turcji do Unii :lol:

Mam brata w UK i już dawno temu mówił, że jak BREXIT stanie się faktem, to funt poleci na łeb na szyję, ale później zacznie piąć się w górę, że jego kurs będzie o wiele wyższy niż przed wyjściem.

Jak na razie pierwsze się sprawdziło, co nie było trudne do przewidzenia, no i zobaczymy ile potrwa te "później".
Wracając do tematu brata, to tak jak pisałeś może spać spokojnie, bo trochę już tam pracuje.

A jeśli chodzi o przyszłych emigrantów z Polski, to wydaje mi się, że Ci co mieli wyjechać, to już wyjechali. Większość przypadków pracę dostaje się przez agencje lub po znajomości, więc tu też nie powinno się wiele zmienić.

Najwięcej stracą Ci, co wybierają się TYLKO po zasiłek, ale to akurat dobrze. Nie popieram pasożytnictwa.

A co do opłat członkowskich to zobaczymy, może być tak, że jeśli wzrosną to więcej państw się zrazi i zaczną się kolejne exity, zobaczymy co tam "mądre" głowy wymyślą. Ale to tylko mogę gdybanie, niczym nie podparte.

PS. Nie narzekajcie na brak tematu polityka, decyzja zapadła i już tego nie zmienicie i dobrze, bo doskonale pamiętam, co tam się działo. Aż dziwne, że tutaj dyskusja przebiega na bardzo kulturalnym poziomie.
Obrazek
Valdes
Mów mi miś

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez redhuman » 24 cze 2016, o 12:10

Akurat kolejna przeszkoda dla Polaków planujących emigrację na Wyspy jest z punktu widzenia Polski korzystna, bo na emigracji wychodzimy źle, a nie dobrze, w naszym interesie jest, aby plany potencjalnych emigrantów legły w gruzach. Dodatkowo Brexit może na pewien odsetek Polaków będących na Wyspach zadziałać jako bodziec do powrotu do kraju, co także byłoby korzystne. Skalę zjawiska będzie można ocenić dopiero za kilka lat, jeśli oczywiście Brexit dojdzie do skutku, bo to pewne nie jest, pewny jest aż i tylko wynik referendum. Ale niewątpliwie dla osób mających dylemat czy wrócić czy nie Brexit zadziała jako czynnik "za" powrotem.
redhuman

1 year of membership

Postprzez Mudrikos » 24 cze 2016, o 12:12

No nie wiem czy to było takie "pewne" z tym brexitem. Bukmacherzy płacili aż do 6.0 za to, że brexit dojdzie do skutku.

Też czytałem o tym, że teraz kurs funta spada ale jak wszystko się ustabilizuje to będzie tak mocny jak kiedyś :)

EDIT: w takim razie wybacz, źle to zrozumiałem. W takim razie niech kurs na brexit pozostanie w ramach ciekawostki 8)
Ostatnio edytowano 24 cze 2016, o 12:50 przez Mudrikos, łącznie edytowano 1 raz
Mudrikos

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Valdes » 24 cze 2016, o 12:25

Mudrikos napisał(a):No nie wiem czy to było takie "pewne" z tym brexitem. Bukmacherzy płacili aż do 6.0 za to, że brexit dojdzie do skutku.

Jeśli odnosisz się do moich słów: "pierwsze się sprawdziło, co nie było trudne do przewidzenia", to miałem na myśli, że kurs spadnie :)

Sam wynik referendum to dla mnie wielka niespodzianka, byłem pewny, że z 60% opowie się za pozostaniem.
Obrazek
Valdes
Mów mi miś

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Anty » 24 cze 2016, o 13:00

Jak się ogarnę w robocie - spróbuję podsumować konsekwencje i możliwe scenariusze. Generalnie - spory szok.
Obrazek
Anty

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Szpieg1 » 24 cze 2016, o 13:22

redhuman napisał(a):Akurat kolejna przeszkoda dla Polaków planujących emigrację na Wyspy jest z punktu widzenia Polski korzystna, bo na emigracji wychodzimy źle, a nie dobrze, w naszym interesie jest, aby plany potencjalnych emigrantów legły w gruzach. Dodatkowo Brexit może na pewien odsetek Polaków będących na Wyspach zadziałać jako bodziec do powrotu do kraju, co także byłoby korzystne. Skalę zjawiska będzie można ocenić dopiero za kilka lat, jeśli oczywiście Brexit dojdzie do skutku, bo to pewne nie jest, pewny jest aż i tylko wynik referendum. Ale niewątpliwie dla osób mających dylemat czy wrócić czy nie Brexit zadziała jako czynnik "za" powrotem.

Tylko po co mają wracać ? (by zarabiać 2 funty na godzinę czy na 500+ ?) . I dlaczego tak usilnie przeszkadza Ci, że ktoś chce mieszkać czy pracować nie w kraju , w którym się urodził ? Ja np. nie ukrywam , że chcę wyjechać w jeszcze inne kierunki na stałe i nie chodzi tylko o zarobki bo to jest istotne ale nie najważniejsze. Kolejne pytanie. Co niby złego spowoduje w Anglii wyjście z Unii dla pracujących tam już , dobrze zarabiających Polaków :) zmniejszą się zarobki ? Ludzie przestaną się uśmiechać ? :) ludzie nie będą wracać, a Ci co mieli wyjeżdżać znajdą inne kierunki, żaden problem. Abstrahując. Anglia wyjdzie z Unii najwcześniej za 2-3 lata więc nie ma co gdybać bo nie wiadomo kto tam wygra wybory.
Szpieg1

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Dubel » 24 cze 2016, o 16:03

Paradoksalnie może to wpłynąć pozytywnie na agresywną politykę stosowania opresji wobec własnych państw członkowskich, jaką miała zamiar stosować ostatnio UE, np. wobec państw niechcących przyjmować imigrantów. Czytałem też dość ciekawy komentarz, że UK przez cały czas była tylko "hamulcowym" dla Unii i pełniła rolę wiecznego marudera i malkontenta.

Co do samego faktu podjęcia takiej decyzji, to faktycznie wielki szok i niedowierzanie. Ciekaw jestem co przyniesie przyszłość. A fakt o głosowaniu na NIE przez Irlandię Północną i Szkocję może przynieść dość nieoczekiwane konsekwencje, jak ogłoszenie kompletnej suwerenności przez oba narody. Co prawda już raz Szkoci opowiedzieli się w referendum na nie, ale w świetle tych wydarzeń powtórne referendum mogłoby przynieść zgoła bardzo odmienny rezultat.

Pażywiom, uwidim ;)
Obrazek
Dubel

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez tachi » 25 cze 2016, o 19:40

Hej. Skoro tu jest off topic to postawilem tutaj zdac pytanie. Nie wiecie moze co to za tubki ktorych zawartosc pilkarze zjadaja przed wejsciem na boisko? Jestem pewien, ze Benteke zawsze tak robil kiedy wchodzil jako rezerwowy a obecnie widzialem jak ktorys Irlandczyk taka zjadl w meczu z Walia. Zgory dzieki za odpowiedz ;)
tachi

Postprzez redhuman » 25 cze 2016, o 19:42

Szpieg1 napisał(a):Tylko po co mają wracać ? (by zarabiać 2 funty na godzinę czy na 500+ ?) . I dlaczego tak usilnie przeszkadza Ci, że ktoś chce mieszkać czy pracować nie w kraju , w którym się urodził ? Ja np. nie ukrywam , że chcę wyjechać w jeszcze inne kierunki na stałe i nie chodzi tylko o zarobki bo to jest istotne ale nie najważniejsze. Kolejne pytanie. Co niby złego spowoduje w Anglii wyjście z Unii dla pracujących tam już , dobrze zarabiających Polaków :) zmniejszą się zarobki ? Ludzie przestaną się uśmiechać ? :) ludzie nie będą wracać, a Ci co mieli wyjeżdżać znajdą inne kierunki, żaden problem. Abstrahując. Anglia wyjdzie z Unii najwcześniej za 2-3 lata więc nie ma co gdybać bo nie wiadomo kto tam wygra wybory.

Źle mnie zrozumiałeś, nie mówię o jakiejś fali powrotu, tylko o Polakach, którzy są na styku podjęcia decyzji. Wywód musiałbym zrobić duży, ale w skrócie - sytuacja Polaków może ulec zmianie na skutek nowych regulacji, które wobec nie-Brytyjczyków mogą zostać wprowadzone. Ponadto spodziewany odpływ kapitału z Wielkiej Brytanii pośrednio przełoży się na funkcjonowanie biznesów, które część Polaków prowadzi. A także odpływ ludzi, turystów, klientów zagranicznych - to nastąpi i konsekwencje tego będą negatywne. W skrócie - dla tych, którzy są w sytuacji dylematu, nie przybędzie plusów, przybędą zaś raczej minusy. Co może przechylić szalę na stronę powrotu. Tylko o tej grupie mówię. Niektórzy ekonomiści są odważni i mówią nawet o 200 tysiącach powrotów w perspektywie kolejnych lat, w co akurat ja nie wierzę. Ale pewne jest jedno - pewna grupa wróci na skutek Brexitu. Czy to będzie 1 Polak, czy 10, czy 100 000 - nie wiem.

Druga rzecz. W którym miejscu dałem do zrozumienia, że usilnie przeszkadza mi, że ktoś nie mieszka w kraju, w którym się urodził? Gdybyś dobrze mnie zrozumiał, to nie musiałbyś pisać połowy swojego posta, bo to nie koresponduje z tym, co pisałem i... zgadzam się z Tobą :) To znaczy nawet ja myślę o tym, by wyjechać z kraju. I też nie mam na myśli tylko pieniędzy. Chodzi mi o komfort życia, poziom polityki, rozwój społeczeństwa. Uwielbiam Polskę, ale to kraj który ma przed sobą długą drogę odbudowy społecznej po latach zaborów, wojnach i PRLu. A ja chciałbym żyć w uformowanym kraju i społeczeństwie. Ale to mój interes. A ja mówię o interesie Polski. W interesie Polski jest, byśmy zostali :) To są 2 różne rzeczy. Dlatego z punktu widzenia interesu tego kraju dobrze by było, by lukę w sile roboczej, której za 10-20 lat będzie bardzo brakować, zapełniani Polacy, a nie odmienni kulturowo imigranci z Syrii jak w przypadku Niemiec. Nic mi więc nie przeszkadza, mówię o normalnych kalkulacjach :)
redhuman

1 year of membership

Postprzez ManiacK » 25 cze 2016, o 22:00

redhuman napisał(a):Druga rzecz. W którym miejscu dałem do zrozumienia, że usilnie przeszkadza mi, że ktoś nie mieszka w kraju, w którym się urodził? Gdybyś dobrze mnie zrozumiał, to nie musiałbyś pisać połowy swojego posta, bo to nie koresponduje z tym, co pisałem i... zgadzam się z Tobą :) To znaczy nawet ja myślę o tym, by wyjechać z kraju. I też nie mam na myśli tylko pieniędzy. Chodzi mi o komfort życia, poziom polityki, rozwój społeczeństwa. Uwielbiam Polskę, ale to kraj który ma przed sobą długą drogę odbudowy społecznej po latach zaborów, wojnach i PRLu. A ja chciałbym żyć w uformowanym kraju i społeczeństwie. Ale to mój interes. A ja mówię o interesie Polski. W interesie Polski jest, byśmy zostali :) To są 2 różne rzeczy. Dlatego z punktu widzenia interesu tego kraju dobrze by było, by lukę w sile roboczej, której za 10-20 lat będzie bardzo brakować, zapełniani Polacy, a nie odmienni kulturowo imigranci z Syrii jak w przypadku Niemiec. Nic mi więc nie przeszkadza, mówię o normalnych kalkulacjach :)

W interesie kraju byłoby, jakby Polską zaczął rządzić ktoś rozsądny przede wszystkim z ekonomicznego punktu widzenia (ani PO ani PIS ani Korwin - niby wolałbym go o wiele bardziej od nich i jednak kandydatów od niego lepszych trudno szukać, jeśli w ogóle są jacyś, bo na pewno nie Kukiz, ale najlepszym rozwiązaniem też by nie był przez swój radykalizm), co też przerzuci się na wyż demograficzny, bo jak wiadomo - im się lepiej żyje, tym na więcej dzieci można sobie pozwolić. Poza tym z łatwością takie coś można połączyć, gdyby zamiast zjebanego 500+ zrobić ulgi podatkowe za pierwsze i kolejne dzieci, które w przypadku osób pracujących też pewnie wynosiłyby po kilka stówek, to każdy pchałby się do roboty, a i wykształcenie społeczeństwa by wzrosło w walce o lepszą robotę i nie byłoby tak, by w tych uczelniach zaraz za najlepszymi przyjmowano wszystkich, którzy się tylko zgłoszą, bo tak małe zainteresowanie.
To w sumie podpada pod zbanowaną politykę xd także wracając do tematu Brexitu, o potencjalnych zmianach po wyjściu z UE pogadamy po tym, jak oficjalnie zostanie podjęta decyzja o tym. Na razie mimo tego, że to rząd brytyjski, a nie polski, nic wiadomym jeszcze nie jest. Wcale bym się nie zdziwił.. jakby jednak nie wyszli z Unii.
ManiacK

Postprzez S47 » 20 lip 2016, o 10:17

Tak prezentuje się tunel piłkarzy FC St. Pauli
Spoiler:
"Zawsze jak gdzieś szedłem to biegłem" F. G.
S47

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez MichaLFC » 20 lip 2016, o 12:20

Robi wrażenie :D
Obrazek

MichaLFC

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Betzel » 20 lip 2016, o 12:45

ale wieś
Betzel

1 year of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności