Off topic

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, dymos, Daniel, Jetzu, Gonzo, Jaszczur91, AirCanada, Ibiz

Re: Off topic

Postprzez Luukka » 16 cze 2016, o 15:28

Moje pierwsze freestyle'owe video, małe podsumowanie 3 lat treningów. Akcje z kwietnia i maja tego roku. Zapraszam do sprawdzenia.

https://www.youtube.com/watch?v=DjM0Ms6amME
Obrazek
Luukka

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez klosinho » 17 cze 2016, o 14:19

Tak raczej w celach informacyjnych. Zwyczajna koszulka z New Yorkera kupiona wczoraj. Wiadomo nie klubowa, jednak hasło zobowiązuje i kto wie ten wie :)
Kupiłem za 29 zł.

Obrazek
klosinho

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez mati92 » 18 cze 2016, o 14:24

Witam!
Czerwoni bracia mam pytanie do fachowców z branży budowlanej, mianowicie mieszkam w miarę nowym bloku wybudowanym w 2006 roku, jestem pierwszym lokatorem itd. Gdy się wprowadziłem ściany były pomalowane na biało nie było problemu , około roku 2009 w jednym pokoju ( w nim tkwi cały problem) postanowiłem pomalować ściany przed malowaniem wiadomo ściany zagruntowałem i pomalowałem na zielono . Po około dwóch latach na ścianach pojawiały się jakby białe przetarcia i z każdym rokiem było coraz gorzej. W tym roku postanowiłem się zebrać i pomalować na nowo w kwietniu przemalowałem na brązowo mamy czerwiec i już wyszło znowu to samo po niecałych 2 miesiącach.
Rozmawiałem ze znajomym który robi remonty mówi, że może to wychodzić wapno. Być może gdy Janusze malowali na biało ściany to rozmieszali cześć farby z wapnem, a resztę na lewo sprzedali lub im zabrakło. Nie wiem czy to jest to ale moje pytanie brzmi jak sobie z tym poradzić bo wygląda to tragicznie, poniżej dodaję fotę jak to teraz wygląda.
Obrazek
mati92

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez pietras » 18 cze 2016, o 15:46

Czy gruntowanie ścian poprzedziło ich dokładne wymycie? Jaką farbą (lateks/akryl/...) malowałeś? Pomieszczenie było wietrzone po gruntowaniu?
pietras

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez mati92 » 18 cze 2016, o 17:33

Pokój tylko zagruntowałem dzień przed malowaniem, nie myłem żadnym mydłem malarskim itd. Do malowania użyłem farby firmy Dulux lateksowa. Jutro postaram się przetrzeć te ściany z dodatkiem szarego mydła lub mydła malarskiego jak nic to nie da to pewnie czeka mnie w te lato grubsza robota z gładzią .
mati92

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez pietras » 18 cze 2016, o 18:57

Nie bądź naiwny, umycie ścian mydłem nie spowoduje zaniku "przebić" zachowując kolor malowania.

Czeka Cię, porządne umycie szarym mydłem, gruntowanie, użycie białej farby podkładowej ( tania z np. castoramy wystarczy ) i ponieważ używasz słabszej kryjącej farby dwukrotne malowanie. Koszt w zależności od zużycia farby zamknie się w okolicy 100 złoty plus włożona praca własna, którą musisz podzielić na dwa dni.

Jedno o czym musisz pamiętać to pozwól ścianie wyschnąć po każdym zabiegu - teraz jest ciepło więc wietrzenie pomieszczenia jest nie tyle wskazane co konieczne.
pietras

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez mati92 » 18 cze 2016, o 23:08

pietras napisał(a):Nie bądź naiwny, umycie ścian mydłem nie spowoduje zaniku "przebić" zachowując kolor malowania.

Czeka Cię, porządne umycie szarym mydłem, gruntowanie, użycie białej farby podkładowej ( tania z np. castoramy wystarczy ) i ponieważ używasz słabszej kryjącej farby dwukrotne malowanie. Koszt w zależności od zużycia farby zamknie się w okolicy 100 złoty plus włożona praca własna, którą musisz podzielić na dwa dni.

Jedno o czym musisz pamiętać to pozwól ścianie wyschnąć po każdym zabiegu - teraz jest ciepło więc wietrzenie pomieszczenia jest nie tyle wskazane co konieczne.

Po farbie podkładowej też zagruntować i jaką farbę polecasz?
mati92

Postprzez pietras » 19 cze 2016, o 07:42

Po farbie podkładowej nie trzeba gruntować. Dulux jest średniej jakości farbą kryjącą ale ponieważ ma atrakcyjną cenę w zupełności poprzez tańszą możliwość nałożenia dwóch warstw pasuje do malowania pomieszczeń mieszkalnych. Musisz tylko dać ścianie czas dlatego pisałem o dwóch dniach pracy. Podziel to tak:
1 dzień - rano wyprowadzasz meble i porządne mycie mydłem , po południu gruntowanie , wieczorem farba podkładowa.
2 dzień - rano malowanie pierwszej warstwy , po południu druga warstwa, wieczorem wprowadzasz meble.

Maluj wałkiem odpowiednim do struktury ściany, na teleskopie ruchami prostymi , trzymając wałek w dłoni w formie półksiężyca.
pietras

Postprzez Valdes » 24 cze 2016, o 08:53

Nigdy nie sądziłem, że będę żałował zablokowania tematu "polityka", a jednak... Chętnie bym porozmawiał na temat BREXITu.

Ale czemu by nie porozmawiać o tym tutaj.
Zapraszam do dyskusji.

Tylko proszę, żeby rozmowa nie zeszła na temat Mane i Zielińskiego oraz PiS, PO, Korwina, itd.
Obrazek
Valdes
Mów mi miś

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Mudrikos » 24 cze 2016, o 09:23

Ta rozmowa i tak zejdzie na takie tematy bo raczej jasne jest czyi zwolennicy popierają Brexit, a czyi nie. Natomiast chyba wszyscy się zgodzą, że dla Polski, brexit będzie miał negatywne skutki. Można by rzec, że Unia Europejska się powoli rozpada, ale czy na pewno tak powoli?
Mudrikos

Postprzez aqalfc » 24 cze 2016, o 10:06

Ja jestem bardzo ciekaw jak Brexit wpłynie na BPL. Dokładnie chodzi mi o pozwolenia na prace dla tak wielu piłkarzy. Oczywiście jakoś to rozwiążą, bo chodzi o olbrzymie pieniądze, ale sama sprawa przyszłych transferów zawodników z innych krajów może znacznie się skomplikować.
aqalfc

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Kurtz » 24 cze 2016, o 10:32

Może być też tak, że efekty jakie wywoła teraz decyzja o Brexicie w UK zjednoczy resztę Unii (bo paradoksalnie taka "niepodległość" w najbliższych miesiącach osłabi gospodarczo UK), może po referendach wróci Szkocja, Irlandie, może wejdą kraje z drugiej strony kontynentu.
A może, tak jak głosi już Marie le Pen, będzie dochodziło do kolejnych exitów.

Wszystko to wygląda dosyć paradoksalnie, bo tak jak z UK, tak - gdyby doszło do zupełnego rozpadu Unii - cała jeszcze obecna Europa będzie musiała się znów jakoś dogadać, ustalić warunki współpracy. Może w jakiejś zmienionej, bardziej niezależnie wewnętrznie, ale prędzej czy później znów powstanie jakaś gospodarcza i polityczna unia państw europejskich.

Może być też tak, że UK "wyjdzie" z UE, ale po wszystkich negocjacjach, do jakich będzie teraz musiało dojść, w praktyce niewiele się zmieni, że współpraca UK z UE będzie wyglądała identycznie jak teraz. No, nieco mniej korzystnie dla UK. Wcale bym się nie zdziwił gdyby w najbliższych kilku miesiącach, po zamieszaniu, po wyborach w UK do władzy doszli euroentuzjaści.

p.s.
Co do BPL może być np. tak, że prawo do pracy w UE zostanie przeniesione na prawo do pracy w UK. Może być tak zreformowane, że dla pewnych grup jego zdobycie nie będzie stanowiło problemu.

p.s.2
ciągle nie uważam, żeby dyskusja o polityce na forum miała jakikolwiek sens.
Kurtz
Kurtz

Postprzez klex » 24 cze 2016, o 10:54

Mudrikos napisał(a):Natomiast chyba wszyscy się zgodzą, że dla Polski, brexit będzie miał negatywne skutki.

Jakie na przykład? Przepraszam, ale nie jestem w temacie. Jedynie wiem, że spadła wartość złotego, ale to chyba chwilowe, nie wiem, nie znam się.
Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć.
~Napoleon Hill
klex

Postprzez lingo1 » 24 cze 2016, o 11:11

Otworzcie temat polityka dużo sie dzieje ciekawego o czym warto dyskutować. Brexit jest ciekawy zobaczymy jak się rozwinie, ale wg mnie wzrosna jeszcze bardziej nastroje antyunijne a tusk powinien polecieć. Szczerze nie dziwie się brexitu widzac co wyprawia i jak arogancko i lekcewazoco działa unia.
Obrazek
lingo1

Postprzez Mudrikos » 24 cze 2016, o 11:13

klex napisał(a):
Mudrikos napisał(a):Natomiast chyba wszyscy się zgodzą, że dla Polski, brexit będzie miał negatywne skutki.

Jakie na przykład? Przepraszam, ale nie jestem w temacie. Jedynie wiem, że spadła wartość złotego, ale to chyba chwilowe, nie wiem, nie znam się.

Nie wiadomo co będzie teraz się działo z Polakami mieszkającymi w UK. Ci którzy są tam od kilku dobrych lat (albo i więcej) mogą spać spokojnie ale co z tymi którzy dopiero co przyjechali? Nie wspominając o tych którzy tam się wybierają :oops: No i z tymi kursami walut to na razie można sobie tylko spekulować. Funt teraz poleci bardzo w dół ( już ma najgorszy stosunek do dolara od 31 lat.) ale jak długo się to utrzyma to jeszcze nikt tego nie wie.
No i najważniejsze - UK dawało najwięcej pieniędzy na UE. Jakoś tą dziurę trzeba będzie załatać. Mam nadzieje, że nie kosztem wejścia Turcji do Unii :lol:
Mudrikos

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności