Off topic

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Off topic

Postprzez xabi » 22 cze 2017, o 17:37

Ryanair/Wizzair + Airbnb
xabi

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez grunwald » 22 cze 2017, o 17:49

xabi napisał(a):Ryanair/Wizzair + Airbnb

Rozszerzyłbym trochę ten zestaw: Ryanair/Wizzair/Esky/bilety czarterowe + wypożyczalnia samochodów + Airbnb/booking.com + TripAdvisor. No i ofc najmilej byłoby szukać last minute.
Jurgen ufam Tobie.
grunwald

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Archetyp1 » 24 cze 2017, o 21:48

Jestem świeżo upieczonym maturzysta, czas na wybór studiów się kończy a u mnie w głowie pustka. Uwielbiam język polski, angielski, jestem z nich bardzo dobry ale zupełnie mnie nie ciekawią "typowe" humanistyczne kierunki jak prawo czy filologia. Moja największa pasja jest kinematografia, aplikowałem do szkoły filmowej na scenopisarstwo ale dostanie się tam graniczy z cudem i nie udało mi się. Jestem w kropce, nie chce czekać bo ciężko jest się dostać na ten kierunek i pragnę podjąć jakieś studia. Filmoznawstwo wydaje mi się kierunkiem bardziej hobbystycznym więc całkowicie się od niego odciąłem. Poważnie jestem zainteresowany studiami pod kątem PR (dokładniej komunikacja wizerunkowa), bo interesują mnie media i budowanie w nich marki w czym mam małe doświadczenie. Innym pomysłem była koreanistyka bo uwielbiam kino koreańskie i byłyby to na pewno bardzo ubogacające studia, ale nie wiem sam co by mi to do końca dało.
Najbardziej mi jednak zależy żeby studia nie okazały się dla mnie strata cennego czasu i pieniędzy. Chciałbym czuć że podjąłem dobra decyzje wybierając dany kierunek. Czy jestescie mi w stanie coś polecić?
Archetyp1

1 year of membership

Postprzez marcinyeti1996 » 24 cze 2017, o 22:22

Cóż, stałem przed podobnym wyborem 2 lata temu i powiem Ci, że ze wszystkich stron byłem przekonywany, żeby nie iść na studia humanistyczne - pod kątem własnie straty cennego czasu. Po samych studiach ciężko jest znaleźć pracę gdziekolwiek. Dlatego np. na polibudzie namawiają nas do łapania doświadczeń i praktyk jak najszybciej. Dlatego też uważam, że powinieneś wybrać coś, w czym najłatwiej będzie znaleźć Ci na start pracę (praktyki). Nie próbuję Cię tu namawiać do kierunków ścisłych, ale chociażby ten PR. Wydaje mi się, że łatwiej będzie Ci się zaczepić w tej branży (niż chociażby w kinie koreańskim) i wyciągnąć z tego coś, na czym mógłbyś budować dalszą karierę. Nawet jeżeli wybór nie okaże się idealnym, to ten papier i te doświadczenia spowodują, że nie stracisz czasu.
Oczywiście mam znikome pojęcie o humanistycznych kierunkach, więc może ktoś obeznany zaproponuje Ci jakieś ciekawsze rozwiązanie :p
marcinyeti1996

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Kurtz » 24 cze 2017, o 22:52

Archetyp1 napisał(a):Jestem świeżo upieczonym maturzysta, czas na wybór studiów się kończy a u mnie w głowie pustka. Uwielbiam język polski, angielski, jestem z nich bardzo dobry ale zupełnie mnie nie ciekawią "typowe" humanistyczne kierunki jak prawo czy filologia. [...] Czy jestescie mi w stanie coś polecić?

To ja usiądę na drugim ramieniu.

Na polonistykach możesz wybrać specjalizację Filmoznawstwo, więc możesz w ten sposób połączyć. Ale z polonem faktycznie nie ma szału. Jeśli filologia, to dobrze przy okazji łapać język. Ewentualnie możesz spróbować dostać się na studia za granicami i tam czegoś z filmem próbować.
Z innej strony, po koreańskim, ze względu na to, że to dosyć niszowy język, otwiera się przed Tobą trochę perspektyw.
Od nauczania języka, przez tłumaczenia (całkiem nieźle płatne), po jakąkolwiek pracę na rynku koreańskim. Biznes, nawet marketing koreański.
p.s.
Przyjęło się, że po humanie nie ma pracy, a po ścisłych jest. Problem jest taki, że z jakiegoś powodu uważa się, że ścisłe są trudniejsze, a kierunki humanistyczne - pestka. Z masłem. Dlatego tam pędzą tłumy. Chyba już dawno minęły czasy, kiedy ktoś szedł na swoje wymarzone studia, a kieruje się jedynie perspektywą ekonomiczną. Tego się nie czepiam. Gorsze jest to, że kierunki humanistyczne może faktycznie łatwiej ślizgiem zdać, ale niewiele osób, które je kończą faktycznie są Humanistami, prezentują coś wartościowego. "Uczciwe" humany są trudne.
Dobry humanista znajdzie pracę, tak samo jak dobry ścisły.
Kurtz
Kurtz

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 24 cze 2017, o 23:21

Wiesz, ze studiami filmowymi to jeszcze nie ma tragedii, możesz np. skorzystać z Poznańskiej Akademii Sztuk Scenicznych http://www.studio-aktorskie.pl/kurs-re%C5%BCyserii i zapisać się na kurs reżysera - ja tam chodziłem na kurs aktorski, dla mnie to była bardzo interesująca i rozwijająca przygoda, ale bardzo duży odsetek osób, to były osoby, które nie dostały się do filmówki w Łodzi i zapisały się na rok, żeby doszlifowac skile i przygotować się do drugiego podejścia. Jest też druga strona medalu - tułanie się po teatrach, reklamach, pewnie przeprowadzka do Warszawy - to Cie nie ominie. Youtube daje olbrzymie możliwości autopromocji, nie mniej to nie jest łatwy pieniądz.

Podzielam zdanie Kurtza odnośnie języka Koreańskiego - tym bardziej w dobie, kiedy w Polsce coraz więcej firm myśli o eksporcie. Generalnie gdybym miał coś poradzić to: zastanów się jakie rzeczy lubisz robić w życiu i pójdź w te rzeczy - w sumie praca to 1/3 życia, więc warto ją lubić. A jeśli chcesz mieć naprawdę stabilną sytuacje, to z rzeczy które lubisz wybierz ta która jest najbardziej opłacalna. Podzielam też zdanie odnośnie "prezentowania czegoś wartościowego" - jak włożysz serce w to co robisz, to napewno to sie opłaci. Znam też ludzi po przedmiotach ścisłych, którzy jakoś specjalnie nie ogarniają - niby szkoła perspektywistyczna, ale jakoś tak zdali bo zdali i się to nie przełoyło na dalszą drogę zawodową.
"Wstać rano, zrobić przedziałek i się odpieprzyć od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo, nie ustawiać sobie za wysoko poprzeczki i narzucać planów, którym nie można sprostać."
PyrkaLFC

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez pdg90 » 4 lip 2017, o 10:49

do usunięcia!
Ostatnio edytowano 7 lip 2017, o 09:29 przez pdg90, łącznie edytowano 1 raz
pdg90

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez HappyBlancik » 4 lip 2017, o 12:06

Witam serdecznie, mam pilną sprawę!

Około pół miesiąca temu, moja "mądra" dziewczyna zarysowała komuś samochód na parkingu podziemnym w galerii. Co zrobiła? Pojechała w długą...
Kilka dni temu dostała zawiadomienie z policji, tzn wezwanie na komisariat o tę właśnie sprawę. Zapewne ktoś poszedł do informacji i sprawdzili monitoring.

Co grozi w takowej sytuacji?
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.
HappyBlancik

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez 1010Arx » 4 lip 2017, o 12:14

HappyBlancik napisał(a):Witam serdecznie, mam pilną sprawę!

Około pół miesiąca temu, moja "mądra" dziewczyna zarysowała komuś samochód na parkingu podziemnym w galerii. Co zrobiła? Pojechała w długą...
Kilka dni temu dostała zawiadomienie z policji, tzn wezwanie na komisariat o tę właśnie sprawę. Zapewne ktoś poszedł do informacji i sprawdzili monitoring.

Mój brat w takiej sytuacji dostał po prostu mandat (100 czy 200 zł. Było to jakieś 4 lata temu, teraz stawki mogły wzrosnąć, ale nie wiem). Ubezpieczyciel pokrył koszty naprawy poszkodowanego i tyle. Z tego co kojarzę, to zniżek nie potrącili, ale to pewnie też zależy od ubezpieczyciela, stażu kierowcy i wcześniejszych wpadek. Tu akurat samochód był na ojca i miał dokupioną opcję, że jeździ kierowca poniżej 25 roku życia, więc zniżki zostały. Skończyło się na mandacie i wstydzie, bo do nas nie przyszło wezwanie, tylko policja zapukała do drzwi 8)
Obrazek
1010Arx

Postprzez diablinadali » 4 lip 2017, o 12:57

HappyBlancik napisał(a):Witam serdecznie, mam pilną sprawę!

Policja wzywa w celu przesłuchania i pewnie zakończy sprawę mandatowo. Natomiast może się okazać, że mandat to nie będzie jedyny wydatek. Ubezpieczyciel po pokryciu szkody może zwrócić się z regresem ubezpieczeniowym do sprawcy, z racji ucieczki z miejsca zdarzenia.
diablinadali

Postprzez elug » 4 lip 2017, o 13:03

Jako że zbiegła z miejsca kolizji to grozi jej mandat za spowodowanie kolizji 500zł 6 pkt. Ze strony ubezpieczyciela grozi regres, czyli pewnie będą żądać zwrotu kosztów naprawy do czego mają pełne prawo jeżeli Twoja dziewczyna uciekła z miejsca kolizji.
Obrazek

"At the end of a storm is a golden sky"
elug

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Nole » 4 lip 2017, o 23:03

Tak sobie ostatnio przeglądam to forum i stwierdzam że według mnie to wszystko nie ma dalej sensu. Po co trzymać coś, z czego 3/4 osób (nawet tych kibicującym nam) ma tzw "bekę" myślicie że ludzie ludzie liczą się z waszym zdaniem ? wręcz przeciwnie, dlaczego 60% twittera się z was śmieje, a ludzie z którymi to forum było utożsamiane również się tam przenieśli ? Ponieważ z czasem zaczęli się wstydzić tego co wypisujecie na tej stronie. Przejrzyjcie sobie strony o naszych dawnych zawodnikach/taktyce/menedżerach wtedy wszystko zrozumiecie. Kiedyś Jak ktoś krytykował taktykę trenera lub styl gry samego zawodnika to przynajmniej mógł liczyć na normalną rozmowę i na to że ktoś przedstawi mu jakieś racjonalne dowody, natomiast teraz ? każdy każdego wyzywa każdy każdego za przeproszeniem "kurwia" jeśli ma inne zdanie o danym zawodniku lub też czymś innym i dlatego według mnie niestety ale stajemy się pośmiewiskiem które powoli staje się tą "legendą" z gorszej strony a ponadto nic nie zapowiada się na to aby było lepiej. Szczerze ? według mnie wszystko wskazuje na to, że jeszcze kilka miesięcy i ta strona przestanie istnieć i to nie przez administratorów, tylko przez was ; Ludzi przyszli tu aby nie dyskutować, a tylko wykłócać się o swoje zdanie.

PS.Może i zasługuje na bana, ale tylko po pijanemu mogłem wyrazić swoje "uczucia" co do tej strony.
Nole

Postprzez diablinadali » 5 lip 2017, o 08:41

@up
Będąc szczerym, nie napisałeś niczego odkrywczego. Niestety powrót do tamtych czasów pięknej wymiany zdań na bazie argumentów, może się okazać idyllą, a to za sprawą łatwego dostępu do internetu gawiedzi szkolnej (<16 lat). Średnia wieku na stronie spadła, ale nie tylko na tej stronie. Tak aktualnie wygląda cały internet. Pojawiają się nowi sympatycy, młodsi, chcący wykrzyczeć swoją opinię światu. I co prawda jest to w większości bełkot i taczka truizmów, ale przecież "wolność słowa hurrr durrr". Ja natomiast mam wrażenie, obserwując niektórych użytkowników, że za punkt honoru wzięli nabijanie jak największej liczby postów i klepią je w każdym możliwym temacie, choć nic pożytecznego do tematu już nie wnoszą.

To nie strona/forum idzie na dno, a poziom użytkowników, zwłaszcza nowych, powoduje drastyczne jego obniżanie. A do tego przyczynia się również zupełny brak reakcji moderatorów. Mam wrażenie, że kiedyś chętniej rozdawali warny, czym temperowali zapędy i dawali do myślenia. Sam nawet niegdyś wyłapałem jednego. Dziś większość userów czuje się bezkarna, a taki liść na ryj w postaci warna czy bana na 3 dni skutecznie pobudza szare komórki przy pisaniu następnego posta.

I na koniec jeszcze jedna kwestia, mianowicie coraz powszechniej występująca niezdolność do prawidłowej odmiany czasowników w 3 osobie liczby pojedynczej. Jak widzę kwiatki pokroju "Origi oczekuję" czy podobne temu "Ings czuję się dobrze", to się zastanawiam, jakim leniem trzeba być, by w dobie takiego dostępu do internetu, nie poświęcić nawet 5 sekund, by wygooglować, czy dobrze piszę i czy nie zrobię z siebie debila. I nie, nie jestem po humanie, wręcz przeciwnie, ale ludzie kochani, zacznijcie czytać to, co sami piszecie.
diablinadali

Postprzez PyrkaLFC » 5 lip 2017, o 09:20

poziom forum spadł, więc stara gwardia przeniosła się na twittera
vs
stara gwardia przeniosła się na twittera, więc poziom forum spadł :P

btw.
Skoro przenieśli się na twittera, to trochę mi się to nie zgadza, z tymi długimi argumentowanymi wypowiedziami, gdyż twitter jak żadna inna społecznościowa platforma internetowa, słynie z jednozdaniówek, jest wręcz do nich stworzony.

btw2
Wchodzi sobie użytkownik w temat Spekulacji transferowych i daje upust swoim żalom, jak to wszyscy off topują, samemu jednocześnie robiąc taki sam ot (szacun, że napisałeś tutaj, przywróciłeś mi wiarę w logiczne myślenie u ludzi :) )

btw3
Każdy post można zgłosić. Przecież sami możemy przyczynić się do poprawy działania forum :). Kiedyś dyskutowałem z gimbusiarnią, dzisiaj daje wykrzyknik i liczę gorąco na to, że góra liczy te wykrzykniki i posypią się bany. Prawilnie, zachęcam do podjebywania :)
"Wstać rano, zrobić przedziałek i się odpieprzyć od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo, nie ustawiać sobie za wysoko poprzeczki i narzucać planów, którym nie można sprostać."
PyrkaLFC

Postprzez ElFirmino » 5 lip 2017, o 10:03

Moim zdaniem niski poziom jest głównie w temacie spekulacje transferowe i był dawniej w temacie "polityka". Dużym problemem wydają mi się wszelakie uszczypliwości i chamstwo. Wygląda to tak jakby na forum byli kibice Cracovi i Wisły, a jeden chciałby drugiego słownie "skroić".
ElFirmino

2 years of membership2 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności