Football Manager

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Football Manager

Postprzez don_daniello_lfc » 11 wrz 2017, o 18:17

Po setkach godzin grania LFC, chcę spróbować czegoś nowego, zupełnie innego. Wybór padł na III ligę polską, bo czemu nie. Jest parę modów dodających niższe ligi polski, ale chciałbym tski, na którym będzie się dobrze grało, bez żadnych bugów. Zna ktoś jakiś godny polecenia?
"Najważniejszymi ludźmi w Liverpool Football Club są Ci, którzy chcą tu być"
don_daniello_lfc

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Bolo » 11 wrz 2017, o 20:21

Bolo

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez MichaLFC » 19 wrz 2017, o 14:04

Posiada ktoś jaki uaktualnienie transferowe do FM15 ?
Obrazek

MichaLFC

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez lidzbarszczanin » 30 paź 2017, o 21:29

Siemkanko.
Postanowiłem po pół roku znów zagrać w FM 2017 i tutaj napotkałem problemy. Gra pościągała jakieś aktualizacje i kiedy chcę założyć nową grę to do wyboru mam jedynie jakieś egzotyczne ligi. W ligach typu angielska itp. gra czyta 23 zespoły, tak jakby 3 teamy awansowały do PL, ale żaden nie spadł. Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał?
lidzbarszczanin

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Krystiankov » 30 paź 2017, o 21:46

Pobierz sobie z linku poniżej nową bazę danych i wypakuj ją w Dokumenty/SportsInteractive/FootballManager2017 do folderu Editor Data. Jeżeli nie masz takiego folderu, stwórz go i potem przy wybieraniu bazy danych zaznacz, że chcesz skorzystać z tej bazy danych i wygeneruje Ci rozgrywkę na tej właśnie bazie. Z tej stronki bazy danych powinny działać bez zarzutu, a do tego otrzymasz aktualne na dziś składy.

LINK: https://sortitoutsi.net/football-manager-data-update
Krystiankov

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez sc0user » 31 paź 2017, o 08:48

sc0user

Postprzez Bolo » 31 paź 2017, o 12:14

Tak, możliwe będą coming outy tzw. newgenów.
Bolo

Postprzez lidzbarszczanin » 20 lis 2017, o 20:31

Obrazek
Ktoś miał podobny problem w FM 2018 i go rozwiązał? Dodam, że wyskakuje on po uruchomieniu gry (jest intro oraz muzyczka i zaraz występuje błąd)
lidzbarszczanin

Postprzez filip8 » 20 lis 2017, o 20:41

A kupiło się oryginalną grę czy ściągało cracki z internetu? ;)
filip8

Postprzez Bolo » 20 lis 2017, o 21:53

@lidz
Sprawdzałeś spójność plików lub robiłeś reinstall?

@szmugler
Ostatnie 4 fm w mniejszym lub większym stopniu ogrywałem od któregoś listopada i takiej rzeczy nigdy nie miałem, więc wiesz :P
Ostatnio edytowano 21 lis 2017, o 03:06 przez Bolo, łącznie edytowano 1 raz
Bolo

Postprzez Szmuggler » 20 lis 2017, o 22:20

To jest Football Manager. Ta gra nie miała jeszcze odsłony w której była grywalna przed styczniem. Co roku to samo. Jak nie problemy z samą grą to problemy z rozgrywką. Cierpliwości i lepiej do tego stycznia jeszcze w FM17 pograć.
Szmuggler

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Paroos » 21 lis 2017, o 23:04

lidzbarszczanin napisał(a):Obrazek
Ktoś miał podobny problem w FM 2018 i go rozwiązał? Dodam, że wyskakuje on po uruchomieniu gry (jest intro oraz muzyczka i zaraz występuje błąd)
Miałem taki sam problem w 17. Przyczyną był MSI Afterburner. Jak go masz to wyłącz i spróbuj odpalić grę.

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka
Paroos

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Paviola » 22 lis 2017, o 19:59

Niech mi jakaś dobra dusza wyjaśni. Czemu Mane i Salah w najnowszej edycji mają zaledwie 18 punktów w szybkości? I ogólnie czy mając 16 i 17 warto kupić 18? Nie bylem zadowolony z 17 przez bardzo długi czas :/
Paviola

1 year of membership

Postprzez sc0user » 25 lis 2017, o 10:27

Paviola napisał(a):Niech mi jakaś dobra dusza wyjaśni. Czemu Mane i Salah w najnowszej edycji mają zaledwie 18 punktów w szybkości? I ogólnie czy mając 16 i 17 warto kupić 18? Nie bylem zadowolony z 17 przez bardzo długi czas :/

Nie odpowiem Ci, czemu mają 18, a nie więcej. Ale ogólnie mało piłkarzy ma cokolwiek na 20, a często piłkarze znani z czegoś, jak np. Cou ze strzałów z dystansu nie mają tego wymasterowanego w grze.

Co do kupna 18stki. Poleciłbym poszukać na Allegro ekhem.. steama :) Spróbować na własnym kompie jak to smakuje i potem ewentualnie kupić. Ja pierwsze minuty z nowym FM miałem dość przykre. Sporo rzeczy pozmieniali na mniej atrakcyjne przynajmniej dla mnie, w samym menu, ale także podczas meczu. Ale oczywiście to kwestia przyzwyczajenia, bo jestem już po 10 kolejkach PL i powiem, że się już w miarę przyzwyczaiłem.
Dodali dwie role na boisku dla ŚP, ale jeszcze nie testowałem ich. Na pewno warto zagrać dla updateów umiejętności.
Gram TAA i Gomezem i ten pierwszy jest no.. świetny i nie wiem czy Clyne'a nie będę musiał sprzedać.
Coś co spodobało mi się, to jedna z nowości - pasek intensywności taktyki. Świetna sprawa, bo oddaje realizm tych prawdziwych boisk. Grając cały mecz na najwyższym tempie, z pressingiem, agresywnym odbiorem i z opcją, by piłkarze szukali gry, to może się okazać, że ostatnie 20 min chodzą po boisku i są zajechani niemiłosiernie. Więc to na baaaardzo duży plus, w trakcie meczu trzeba zmieniać nastawienie, taktykę co jest krokiem w stronę realizmu. Gra z pomocą w tych zabiegach wychodzi z opcją "scenariusze". Gdzie można ustawić np. że przy wyniku 3-0 po 60 minucie drużyna będzie grała wolno, po ziemi, byleby utrzymać się przy piłce.
Jedyne co mnie drażni w samym meczu to wykończenie akcji, o litości. Liverpool ma w ataku killerów i o ile nie narzekam na zdobycze punktowe, o tyle oczy krwawią jak widzę wykończenie piłkarzy. Bramki spoza pola karnego jeszcze nie udało się strzelić, strzały są bardzo często niesamowicie niecelne albo ładowane prosto w bramkarza z niewielką siłą.

FM18 postawił na zdrowie i kondycję piłkarzy, bo teraz taki Stu może mieć lekkie obciążenie na treningach przez co nie złapie kontuzji, wcześniej wspomniane scenariusze i intensywność taktyki. Jeszcze nie do końca rozumiem po co jest ta Dynamika w drużynie, bo poza piramidką nie widzę skutków implementacji tego w grze.
Co rzuciło się w oczy podczas tworzenia taktyki, na grafice z koszulkami i boiskiem, tam gdzie upuszczamy piłkarzy możemy odznaczyć lub zaznaczyć opcję analizy. Pokazuje ona, że tak to nazwę martwe pola na boisku przy doborze tej taktyki i opisuje czy jakiś piłkarz będzie to łatał czy nie itd. jest to dość pomocne kiedy chce się zagrać czymś innym.
W tej Analizie dostrzegłem też połączenia zielonymi liniami rodem z FUT'a. I dokładnie chodzi o to samo - o zgranie.
Salah z TAA grając na jednym skrzydle niemalże mecz w mecz dobrze się rozumieją co skutkuje takim oto zgraniem, jestem ciekaw czy będą faktycznie grali lepiej niż Moreno/Robertson z Mane po drugiej stronie, póki co nie widzę różnicy.

Ogólnie polecam.
sc0user

Postprzez staskiel » 4 gru 2017, o 13:13

Chciałby ktoś zagrac w Fma przez siec?? szukam ludzi do grania ;) samemu to nie to samo.
staskiel

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności