Football Manager

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Football Manager

Postprzez smiglo07 » 26 gru 2016, o 18:33

Mógłby ktoś pokazać po kilku sezonach jak rozwinęły się nasze perełki z klubu ?
Ojo , Origi , Marko , Lazar , Gomez , Brannagan i inni najbardziej utaletowani :)

Ja świeżo zacząłem karierę i jestem po prostu ciekaw czy jest sens na kogoś stawiać :)
smiglo07

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez roberthum » 26 gru 2016, o 19:04

Zawsze możesz sobie pobrać scouta i zobaczysz jak maksymalnie może rozwinąć dany piłkarz. No, ale to troche zabija rozgrywkę kiedy wiesz na 100% kto będzie przyszła gwiazda futbolu. Eliminujesz wtedy takie rzeczy jak wpadki transferowe niemalże do minimum i w sumie nie potrzebujesz wtedy w ogóle scoutów
roberthum

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez pitero » 26 gru 2016, o 19:10

Tylko wiecie, że w FM zawodnik się rozwija za każdym razem inaczej? Wszystko zależy od tego gdzie go wypożyczamy, czy ma kontuzje i czy potrafi odnaleźć się w naszej drużynie. Np. u mnie Can raz był dyrygentem środka pola i sprzedawałem go za 70 mln do PSG, a innym razem grał gorzej niż Lucas. Tak samo Ings potrafił się nieźle rozwinąć, a innym razem kompletnie nie strzelał bramek i jego rozwój się zatrzymał. Identyczna sytuacja była z Markoviciem. Raz po wypożyczeniu przyszedł i grał pierwsze skrzypce w lidze, a kolejnym razem miał problem ze strzeleniem więcej niż 5 bramek na sezon. Jeden i duży potencjał mają tylko nieliczni zawodnicy i tylko wobec nich można za każdym razem oczekiwać dużego rozwoju. Z kolei taki Brannagan, Ojo czy Grujić to sprawa bardzo ciężka do oceny.
Obrazek
pitero

Postprzez roberthum » 26 gru 2016, o 19:36

Oczywiście, że to wiadomo. Jeśli nie będziesz zawodnika w ogóle wystawiac w meczach, albo dasz mu lipny trening i dodatkowo będą trapiły go kontuzje to nie rozwinie się dobrego gracza nawet jesli będzie miał super potencjał. Ta samo prowadząc słaby klub, mający słabą infrastrukturę treningową i kiepski sztab szkoleniowy mega talent nie osiągnie najwyższego poziomu bez transferu do lepszego klubu. Czynników wpływających na rozwój jest tak wiele jak w realnym życiu, ale założyłem, że koledze chodzi o takie ogólne możliwości rozwoju atrybutów. Każdy zawodnik ma ustalony potencjał powyżej którego się nie wzniesie, możemy mieć najlepszych trenerów a i tak skille już nie wzrosną.

poza tym zawodnicy w FM nie zawsze mają przydzielony konkretna wartość atrybutów. Zwłaszcza młodzi piłkarze mają przypisany przedział potencjału i konkretna wartość z danego przedziału przydzielana jest losowo. U jednego gracza zawodnik może mieć potencjał 150 a u innego 170, a to duża rozbieżność
roberthum

Postprzez pdg90 » 26 gru 2016, o 19:54

Sprzedam 100 % praw do konta steam z football manager 2017. Sprzedaję, bo nie mam czasu na grę. Można zmienić hasło i co się tam chce ;) W razie zainteresowania proszę pisać na maila pdg90@o2.pl . Cena do uzgodnienia.
pdg90

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez filarowicz » 26 gru 2016, o 20:08

smiglo07 napisał(a):Mógłby ktoś pokazać po kilku sezonach jak rozwinęły się nasze perełki z klubu ?
Ojo , Origi , Marko , Lazar , Gomez , Brannagan i inni najbardziej utaletowani :)

Ja świeżo zacząłem karierę i jestem po prostu ciekaw czy jest sens na kogoś stawiać :)

Pograłem z 3-4 sezony i mogę powiedzieć, że Ojo, Origi, Marko, Brannagan jak najbardziej na tak. Każdego włączyłem do 1 drużyny już w pierwszym sezonie i sukcesywnie zaliczali coraz więcej spotkań.
Co do Markovicia i Gomeza.. Ten 1 przynajmniej na moim save, radził sobie fatalnie na wyp. w Sportingu, więc przedłużyłem je i potem kolejny raz. Kiedy już złapał powiedzmy, że przyzwoitą formę złapał kontkę, więc wypożyczyłem go ponownie tym razem do innej ligi. Straciłem wszelką nadzieje i sprzedałem do Bundesligi bez żalu. Gomez... Po powrocie z kontuzji zostawiłem go w klubie, z myślą że przejdzie zimą na wypożyczenie. Taki okres przejściowy, żeby mógł potrenować. Dałem go do Norwich.. zagrał z 6 spotkań i kolejna kontuzja na rok. Wrócił i ponowne wypożyczenie do Norwich. Świetne pół roku. Postanowiłem wypożyczyć go do Derby na cały sezon i uznałem, że pora dać mu pograć więc zastąpił Klavana na ŚO. Póki co zagrał kilka spotkań i nie mogę narzekać, ale i tak pierwsza para stoperów to Sakho-Matip.

Co do talentów to polecam także Trenta A-A.

Grujić się fajnie rozwija, na prawdę jego staty są imponujące, ale i tak zawsze jest do wyboru za Wijnaldumem,Canem,Hendo.
filarowicz

Postprzez smiglo07 » 26 gru 2016, o 22:03

Po pół sezonu stwierdzam , że Origi to kocur , lepszego napadziora w tym wieku chyba nie ma w grze :)
Mane typowi jeździec bez głowy ... takie umiejętności przydzielić takiemu zawodnikowi ... jak tylko będę mógł to go sprzedam. Lallana też dla mnie bezużyteczny , za to pięknie Marko się rozwija.
Gomez wiecznie kontuzjowany i Daniel tak samo ...
Lovren też jest bardzo słaby , jak w realu popełnia masę głupich błędów kończące się bramką. Dobrze , że Sakho i Matip razem współpracują :)
Narazie obijam się w miejscach 2-4 ale pół sezonu dopiero i jest strasznie ciasno.
smiglo07

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez filarowicz » 27 gru 2016, o 00:01

Ja gram ustawieniem 4231 z Mane grajacym na PS jako schodzacy napastnik i daje rade. Jako zmiennik na jego pozycje jest Lallana i on także jakoś tam pogrywa.
Generalnie to gram jak Liverpool w rzeczywistosci, morderczy pressing, agresywna gra, scisle krycie, wymuszanie zagran slabsza noga. Wysokie tempo, bez konkretnego schematu, graja to co im fantazja przyniesie.
Osobiscie to polecam. Fakt, ze wiele jest kartek i poczatkowo kontuzji, ale uwierzcie ze mozna nawet Sturridge zahartowac by byl mniej szklany.
Na pewno warto zainteresowac sie Woodburnem, jest szybki, ma drybling i wykonczenie. Jako 3 napastnik pasuje idealnie.
filarowicz

Postprzez Ralf088 » 1 sty 2017, o 19:31

Mam zamiar kupic Sobie football manager 17, a chcialem poznac wasza opinie? Warto? Czy w tej wersji mamy juz licencjonowanie herby klubow, nazwy itd? Czy sa ligi gdzie mamy wymyslone herby i trzeba sciagac patche? Prosze o opinieee
Ralf088

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Bolo » 1 sty 2017, o 22:56

Francuska to ma na pewno, reszta nie z tego co pamiętam :D
Bolo

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Ralf088 » 10 sty 2017, o 18:10

Mam pytanie, czy w wersjii 16, istnieje nadal ten blad zwany Crash Dumpem (czy jakos tak). Pamietam jak gralem w wersje 12, i po kilku sezonach save mi sie zepsul i nie moglem go otworzyc a jak wtedy czytalem wlasnie to byl ten blad, poniewaz mialem zainstalowane roznego rodzaje patche. Czy np. w wersji 16, po zainstalowaniu patchoww, rowniez jest prawdopodobienstwo ze ten blad sie pojawi?
Ralf088

Postprzez Bolo » 10 sty 2017, o 18:13

W każdej wersji jest szansa na ten błąd bodajże
Bolo

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez MichaLFC » 10 sty 2017, o 19:16

Z tego co pamiętam to tylko w FM14 nie miałem tego problemu, a tak to w każdej wersji miałem ten błąd.
Obrazek

MichaLFC

Postprzez helcus » 10 sty 2017, o 20:22

Mam takie pytanko odnosnie fm2017.... jak po kilku latach gry wygladaja nasze perelki jak Gomes, Woodborn, Ejaria, Ojo itd? :D
You'll never walk alone!
helcus

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Solv » 11 sty 2017, o 10:58

Sezon 2021/2022
http://imgur.com/a/daCF2

Nie gram Liverpoolem więc ich nie prowadziłem a od tego rozwój też mocno zależy.
Solv

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności