Football Manager

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Football Manager

Postprzez Alex » 4 paź 2006, o 13:22

Dokladnie o pó³nocy w nocy z niedzieli na poniedzia³ek zosta³o opublikowane demo wyczekiwanego (jak co roku) managera w nowej wersji - Football Manager 2007.

Nie by³bym sob± gdym go nie zassa³ :) tak te¿ zrobi³em i po paru dniach mogê ¶mia³o stwierdziæ ¿e FM znowu zarz±dzi! Do¶æ powiedzieæ ¿e juz wywali³em z dysku FM 06 :)

miêdzy 07 a 06 jest zdecydowanie wiêcej ró¿nic ni¿ miêdzy 06 a 05. Po pierwsze - od razu rzuca siê w oczy o wiele ³adniejszy wygl±d. Ju¿ nie bije z ekranu tak± ascez± ale dalej jest czytelnie i wygodnie. Tu¿ nad najni¿sz± belk±, tam gdzie zawsze jest np. europe/england/premier league/liverpool/steven gerrard :) s± skróty do okna ze sk³adem, taktyk±, finansami itp.

Bardziej rozbudowanie interakcje z zawodnikami. To ju¿ nie tylko praise/criticise ale np. mo¿na graczy pytaæ siê kogo by polecili jako wzmocnienie sk³adu (Carra wskaza³ Owena a Stevie G. Paula Robinsona - ot ciekawostka :) ). Mo¿emy te¿ w ró¿ny sposób komplementowaæ zawodników innych dru¿yn.

Scouting - zupe³nie inna bajka. Mo¿na okre¶liæ jak d³ugo chcemy obserwowaæ danego gracza, dziêki temu mo¿emy dostaæ mniej lu bardziej szczegó³owy raport. A sam raport to teraz jakie¶ 8-10 kategorii. Inaczej te¿ wygl±da wysy³anie scoutów w poszukiwaniu nowych talentów. Ka¿dy scout (jak i równie¿ cz³onek sztabu trenerskiego czy nawet sam manager, czyli my :) ) ma okre¶lony stopieñ znajomo¶ci danego kraju, co przek³ada siê oczywi¶cie na efektywno¶æ scoutingu.

Co do generalnego gameplaya - na pierwszy rzut oka jest trudniej. Sprawdzone w FM 06 taktyki ju¿ nie dzia³aj± tak dobrze, trzeba kombinowaæ :) W Liverpoolu Fowler zaczyna... w rezerwach. Kuyt wymiata, w jednym z pierwszych meczów strzeli³ hat-tricka :) Ogólnie to widaæ jak krótk± ³awk± rezerwowych dysponujemy.

To tak na gor±co pare uwaga. Zachêcam do ¶ci±gania dema i podzielania siê uwagami. Premiera pe³nej wersji w ci±gu kilku najbli¿szych tygodni!
Alex

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez Wieviór » 4 paź 2006, o 15:49

Gra³em w FM 2005, ale by³ jako¶ dla mnie za ³atwy i szybko mi siê ta zabawa skoñczy³a. Gdy tylko wysz³o demko, kolega podes³a³ mi link i od razu zainstalowa³em, by sprawdziæ co tam w tej grze nowego siedzi.

Zainstalowa³em w poniedzia³ek, oko³o godziny 20:00 i odpali³em by zobaczyc co tam zmienili... Skoñczy³em o 23:30 :lol:

Gra jest zdecydowanie trudniejsza, szybciej dzia³a ni¿ FM 05 i FM 06, jest te¿ nieco milsza dla oka. Narazie idzie mi s³abiej, ale muszê po prostu znale¼æ dobry sk³ad. Kuyt rzeczywi¶cie jest najlepszym atakuj±cym w Liverpoolu, Fowler w rezerwach by³ tylko na wej¶ciu bo u mnie to ju¿ ³aweczka.

Próbujê Liverpool ustawieniem 4-3-3 z Xabim, Stevenem i Momo w ¶rodku, Crouchem na szpicy i Kuytem i Bellamym na bokach, ale chyba zdecydujê siê na 4-4-2 z ofensywnym Gerrardem i defensywnym Sissoko. Na pocz±tku Finnan dozna³ kontuzji i musia³em a¿ z Under-18 wyci±gn±æ m³odziutkiego Darbiego. Ch³opak sobie radzi nie gorzej ni¿ do¶wiadczony Irlandczyk.

Pozdrawiam fanów FM, ja nie mogê siê doczekaæ pe³nej wersji :)
Obrazek
Wieviór

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez Bercik » 4 paź 2006, o 16:03

hymmm...ja jako wielki mania manegarów jeszcze ne gra³em w demo fm 07....niestety nie mam jej :? Ale du¿o s³ysza³em o nowej wersji managera :) Mam nadzieje ¿e bêdzie o wiele trudniejsza ni¿ fm 2005, i po za tym liga polska nie bêdzie taka dupna... :)

pozdrawiam :D
Bercik

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez szak » 4 paź 2006, o 16:03

Rowniez sciaglem demko FM-a 2007 i jestem zachwycony duzo trudniejszy od 2006 (w ktorej juz w pierwszem sezonie zdobywalem LFC tytul i LM), trzeba sie bedzie nakombinowac z taktyka i treningiem ( i o to chodzi :D )

Zarowno w tym demku jak i w demku 2006 padaja strasznie nieoczekiwane wyniki (przynajmniej ja tak mam) u mnie po 12 kolejkach w lidze prowadzi Reading przed Watford ja Liverpoolem jestem 5 ze strata 8 pkt ( moimi najlepszymi graczami sa M.Gonzales i Luis Garcia niezle gra Kuyt natomiast bardzo rozczarowuje S.Gerrard zarowno na skrzydle jak i w srodku)

Ogolnie nie moge sie doczekac pelnej wersji po polsku
szak

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez Alex » 4 paź 2006, o 16:54

kolejne uwagi ktore przychodza mi na mysl:

- kluby satelickie - na poczatku Lpool ma m. in. Le Havre (skad przyszedl LeTallec), mozemy tez zasugerowac zarzadowi chec zdobycia kolejnych tego typu partnerow. Mamy wtedy opcje pierwokupu zawodnikow z tych klubow czy tez mozemy wysylac naszych zawodnikow na wypozyczenia

- mentoring - mlodszym zawodnikom mozemy wskazac mentora, nauczyciela od ktorego maja sie uczyc. Niby pierdola ale IMHO buduje klimat :)

- w trakcie meczu mozemy ustalac zachowania wobec poszczegolnych zawodnikow przeciwnika - czy mamy go podwajac, stosowac pressing itp.

ja na razie gram ustawieniem 4-1-2-1-2 - Gonzalez/Kewell i Gerro na skrzydlach, ofens. pomocnik Garcia, def. Alonso.

aaaaaalez sie nie moge doczekac pelnej wersji :)
Alex

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez dominic » 4 paź 2006, o 17:03

No ja te¿ zassa³em demko wczoraj. Szkoda, ¿e zmian jest tak ma³o, a te które s± nie wp³ywaj± jako¶ znacz±co na rozgrywke. Najwazniejsze jednak, aby gra by³a odpowiendnio trudniejsza - bo zarówno FM2005 jak i 2006 pozostawia³y wiele do zyczenia pod tym wzglêdem. Na razie niepokoj± mnie wyniki typu 7:2 albo 3:3, no ale to wersja demo. Postaram siê nie graæ za d³ugo, tak co by wyostrzyæ sobie apetyt na pe³n± wersjê... znów bêde zwala³ wszystko i siedzia³ po nocach, bo nic tak nie wci±ga jak prowadzenie ukochanej druzyny do sukcesów. Pozdro dla wszystkich fanów FM. :)
!!!
dominic

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez Borek » 5 paź 2006, o 17:27

Ja te¿ zassa³em ale przy rozpakowywaniu wyst±pi³ b³±d i wyjeba :x A tak siê napali³em. Nie moge siê doczekaæ pe³nej. Poprostu cudowna gra. Ma ktos jakie¶ inne ¼ród³a gdzie mo¿na ¶ci±gn±æ>?
Obrazek
Oooooooh Campione
The one and only
We're Liverpool
Borek

Postprzez sokół » 5 paź 2006, o 17:32

[url]http://www.cmrev.com/newsroom/wiadomosc/2269.html[/url]
Tu mo¿na znale¼æ dwie wersje dema Waniliow±(70MB) i Truskawkow±(260MB).
Z LFC od 1998 r.
"...Bramkarz może grać znakomicie, a zawiedzie jeden raz... i jest winowajcą." Ian Rush
last.fm
twitter
sokół

Postprzez tilburg » 5 paź 2006, o 21:25

[b:b4f58d3995]Za wasza namowa, tez sobie troszke pogralem... i musze powiedziec ze jestem bardzo zadowolony!!

Juz sie nie moge doczekac wyjscia pelnej wersji...ostatnio gralem w Managera od EA... zly nie byl, ale mial sporo bledow...i ogolnie po 3 sezonach bralo sie wszystko!

Jestem juz troszke "w sezonie" ...i latwo nie jest; u mnie nie ja az takich dziwnych wynikow jak ktos pisal wczesniej; Ruskie sa mocne, przegralem 3-0 ...maja Rio z ManUtd...no i Szewa gra lepiej niz w realu

W liverpoolu jak dla mnie najlepszy jest Kuyt, Gerro dziwnie slabo...acha, Real straaaaasznie chcial mi go podkupic, ale sie nie dalem :)

A jak juz o transferach mowa...jakie wzmocnienia zrobiliscie? Ja myslalem o Carlosie Alberto; Brazylijczyk, moze grac na srodku i na prawej pomocy, 21 lat... inna opcja to diego, gral w Porto, teraz w Werdzerze...
Liverpool ma na transfery niecale 12 milionow, czyli w sumie malo bo za van der Vaarta chcieli ode mnie 40....
Tak mysle nad waszymi opcjami jesli chodzi o zakupy bo sadze ze w pelnej grze budzety beda mocno podbne jak i teraz...

czekam na sprawdzone sugestie...
bye...[/b:b4f58d3995]

... i dziekuje ;)
THIS IS ANFIELD
tilburg

Postprzez Alex » 5 paź 2006, o 22:34

ja kupilem Micaha Richardsa, z Man City. Kosztowalo mnie to okragle 11 mln funtow (dodatkowa forse mialem ze sprzedazy Zendena i Diao, ktore to ruchy sa IMHO dosyc oczywiste, takze w tzw. realu). Typ ma 21 lat a raporty ze scoutingu mowily ze to potencjalna gwiazda ligi. W pierwszym meczu ligowym z jego udzialem zostal wybrany na gracza meczu. A ze w obronie mamy luki, bo Paletta troszku jeszcze nie daje rady, a Carra jest jedynym zmiennikiem Finnana z prawej strony, totez jest to, uwazam, calkiem niezly zakup :)
Alex

Postprzez tilburg » 5 paź 2006, o 22:39

[b:225c11e0c6]Richards.... no jakis to pomysl jest... ale 11 baniek.... uffff..... ciezko.... to przeciez caly budzet...a mi sie wydaje ze bardziej trzeba jednak ogien wzmocnic...

a tak przy okazji, moze jeszcze ktos powiedziec jak idzie wam z Momo...bo u nie to gwaizdy z niego nie bedzie...a szkoda...[/b:225c11e0c6]
THIS IS ANFIELD
tilburg

Postprzez dominic » 5 paź 2006, o 23:23

Dziwne z tym Gerrardem, bo u mnie wymiata - ostatnio popisa³ siê nawet hattrickiem, a jak wszed³ z ³awki to te¿ strzeli³ bramke! Pewnie to kwestia poleceñ jakie ma wykonywaæ na boisku (co za du¿o to nie zdrowo nawet dla Steviego G) :wink:
Co do tranferów to ja nikogo nie kupi³em, sprzeda³em za to Zendena. Alvesa ani Miguela (w jego profilu pisze, ¿e LFC to jego ulubiony klub! Benek, bierz go, ch³opak jest niesamowity a ciutke tañszy od Alvesa) nie chcieli mi sprzedaæ, a kasy nie ma za du¿o wiêc trzeba czekaæ do zimowego okna. W lidze za ³atwo nie jest, no i obrona jaka¶ taka nieszczelan u mnie, mo¿e zbyt ofensywn± taktyke stosuje? Bellamy i Kuyt s± za to wymarzonym atakiem. Reszta niebawem ;]
!!!
dominic

Postprzez Wieviór » 10 paź 2006, o 20:57

Jestem po fazie grupowej Ligi Mistrzów i rozegranym prawie po³owie sezonu. Gra jest ³atwiejsza ni¿ siê z pocz±tku wydawa³o.

W LM zakwalifikowa³em siê po 5 meczach(grupa: AEK, Lyon, HSV), st±d te¿ szósty z Lyonem odpu¶ci³em i przegra³em. Ale i tak awans z drugiego miejsca za HSV. Tutaj 5 goli Kuyta i 6 assyst Bellamiego, na drugich miejscach w odpowiednich kategoriach s± panowie.

W Premiership natomiast nie ma na mnie bata. Dwójka Agger i Carragher to najlepsi obroñcy ligi. 9 goli Kuyta, jednak tutaj te¿ ch³opak jest drugi. W tabeli jestem dwa punkty za Arsenalem, który jednak rozegra³ dwa mecze wiêcej, a wcze¶niej by³em pierwszy z one game in hand, jednak teraz nie gra³em i drugie miejsce. 5-1 z Evertonem u siebie, 1-0 z Man Utd na wyje¼dzie, 3-1 z Newcastle u siebie i 4-0 z Wigan na wyje¼dzie w miesi±cu Listopadzie pozwoli³o mi zdobyæ tytu³ menagera miesi±ca, Agger m³ody pi³karz, Bellamy pi³karz.

Ogólnie Bellamy z Kuytem co wyprawiaj± w napadzie to przegiêcie. Bellamy ma mnóstwo assyst i ogólnie zawsze conajmniej 8 zbiera. Kuyt z kolei jest skuteczny jak cholera, 17 goli w 22 meczach mówi samo za siebie. Gram ustawieniem 4-4-2 diament, czyli ofensywny i defensywny pomocnik. AM to Gerrard, DM to Xabi. Niestety jest sporo kontuzji, d³uga Hyypii, która pozwoli³a Aggerowi na super wystêpy. Gerrard na miesi±c (gra³em Garci± za niego), po drodze Riise czy Warnock. Na skrzyd³ach Richardson (kupiony z Man Utd, super grajek - 4 MoM ma ju¿) i Pennant, który mo¿e nie b³yszczy, ale ¼le te¿ nie gra. Dla Sissoko nie ma zbytnio miejsca i wystawiam go tylko na ciê¿sze mecze, lub wpuszczam gdy ju¿ wygrywam. Sprzeda³em tylko Zendena, ale gdybym gra³ jeszcze w styczniu to Kewell leci od razu. Gonzalez jak gra to tylko czerwone kartki dostaje.

Podsumowuj±c - gra jest zajebista! :lol:
Obrazek
Wieviór

Postprzez Sumo » 10 paź 2006, o 22:29

[b:5e774c1f09]Ja na razie rozegra³em kilka sparingów i szykuje siê na inauguracjê ligi. Transferów nie przeprowadza³em. Jedynie sprzeda³em Zendena.
Gram systemem 4-4-2. W obronie Finnan Carra Agger (nie jest pod ¿adnym wzglêdem gorszy od Hyypi, za to jest duuuu¿o szybszy)Riise. W pomocy z prawej strony Gerrard. Jest szybki, dobrze do¶rodkowuje. Jak na razie gra³ na 7 we wszystkich spotkaniach. Z drugiej strony Gonzalez. mój najlepszy zawodnik. W ¶rodku Sissoko i Alonso. Ten pierwszy gra prawie jak obroñca, z tym, ¿e bierze udzia³ w akcjach of. Przydaje siê w polu karnym przy atakach skrzyd³em. Drugi najlepszy pi³karz po Gonzalezie. Xabi ustawiony jako rogrywaj±cy.
Bellamy- gra ¶wietnie, ale niestety marnuje okazje... tak jak w realu... Crouch nieoceniony w powietrzu i przy kornerach, Kuyt- skuteczny, du¿o i dok³adnie podaje jak na napastnika. Jeszcze nie wiem kogo bêde wystawia³, a przecie¿ Fowler s³aby te¿ nie jest.
Zobaczymy teraz jak w meczach o pkt. wszystko siê bêdzie sprawdzaæ. Transferów raczej nie planuje, poza prawym oboñc± jakim¶ m³odym na rezerwê.[/b:5e774c1f09]
Sumo

Postprzez IcemanEvo » 10 paź 2006, o 22:34

[b:a77a65c149]Te¿ ju¿ zagra³em ,ale bardzo krótko ,poniewa¿ chcê poczekaæ do pe³nej wersji... Gra jest lepsza od poprzedniej wersji i bêdziê siê w ni± gra³o tak jak w poprzednie wersje...

O grze du¿o nie bêdê pisa³ ,bo du¿o nie gra³em ,a i tak du¿oo napisa³ Wievior.

Nie mogê siê doczekaæ pe³ne wersji..[/b:a77a65c149]
Obrazek
IcemanEvo

Następna strona

Powrót do Różności