Komórki, mp3 Player-y, ipod-y, Palmtop-y

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Komórki, mp3 Player-y, ipod-y, Palmtop-y

Postprzez diablinadali » 19 lut 2019, o 11:33

ElFirmino napisał(a):Chłopaki ci myślicie o telefonie blackberry passport? Czy jego kwadratowy ekran nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu?

Nie posiadam, ale mój dobry kumpel użytkuje Blackberry Passporta i to, na co kumpel narzeka najbardziej, to że nie da się wygodnie siedzieć z telefonem w kieszeni. Passport jest mniejszy, ale przy tym znacznie szerszy. Przeglądanie internetu na nim to bajka, ale już oglądanie filmów na YT to udręka, bo jak wiadomo filmy są zwykle w 16:9 i o ile player rozciągnie się do szerokości ekranu, tak nad i pod playerem zostają spore przestrzenie pustego ekranu. Generalnie jemu służy w pracy do wykonywania tysiąca połączeń i pisania maili, gdy jest w terenie, do czego bardzo przydaje się klawiatura mechaniczna tego blackberry. Spodobał mi się w tym telefonie osobny ekran na powiadomienia (m.in. właśnie maile). Dzielę się tylko swoim odczuciem, mając ten telefon w ręku przez kilkanaście minut i uważam, że to telefon dedykowany właśnie dla osób - nazwijmy to - biznesowych. Nie jest to smartfonowa zabawka, a narzędzie do pracy. Gdybym szukał teraz telefonu do prywatnego użytku, nie zwróciłbym się w kierunku Blackberry. Natomiast w trybie pracy, jaki ma mój kumpel, jest to świetna rzecz.

Niedawno sam szukałem telefonu w bardzo zbliżonym budżecie i szczerze mówiąc jest sporo telefonów, które parametrami technicznymi wciąga tego blackberry nosem. Kwestia tego, czy szukasz telefonu-"zabawki", czy narzędzia do pracy.
diablinadali

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez lingo1 » 19 lut 2019, o 13:31

AustralianMagic napisał(a):Ale tak jak mówię. Ludzie masowo odwracają się od Apple co widać po drastycznym spadku wartości.

Oo serio, w USA każdy ma czy na zachodzie bo to smarfon nie dla biedaków. Kultura praca, dopracowany system, niezawodność. Widze jesteś typowym antyjabłkiem z którym nie można racjonalnie podyskutować, nie lubie ich bo nie, bo są za drodzy ała. Urządzenia apple są przeznaczone dla specjalnej kasty, grupy ludzi. Dla zwykłych obywateli są lenova. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Obrazek
lingo1

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 19 lut 2019, o 14:03

lingo1 napisał(a):
AustralianMagic napisał(a):Ale tak jak mówię. Ludzie masowo odwracają się od Apple co widać po drastycznym spadku wartości.

Oo serio, w USA każdy ma czy na zachodzie bo to smarfon nie dla biedaków. Kultura praca, dopracowany system, niezawodność. Widze jesteś typowym antyjabłkiem z którym nie można racjonalnie podyskutować, nie lubie ich bo nie, bo są za drodzy ała. Urządzenia apple są przeznaczone dla specjalnej kasty, grupy ludzi. Dla zwykłych obywateli są lenova. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Póki co jedyną osobą z którą nie można racjonalnie podyskutować jesteś Ty ;)
Ja wprost podaję ceny, hardware, porównuję, wskazuję, przywołuję doświadczenia osób, które znam, które pracują na kompach, a Ty... "Popracuj to zobaczysz", chociaż najlepsze jest "nie lubię ich bo nie", chociaż wypisałem litanię rzeczy dla poparcia mojego poglądu. Pytanie więc... Kto tu jest nieracjonalny? Ja przywołujący argumenty dla poparcia swojej tezy? Czy Ty rzucający puste słowa "nie lubię bo nie"?.
Ja przynajmniej przywołuję dane, Ty mówisz "na zachodzie każdy ma" i żadnych dowodów na poparcie.
Apple straciło 450 miliardów $ wartości w ciągu 6 miesięcy, a Ty mówisz, że ludzie dalej masowo kupują.
Ale bez obaw, skoro Ty rzucasz pustymi hasłami, ja już pędzę z danymi za Ciebie.
W 3cim kwartale 2018 r. Apple miało udział w rynku światowym 13,2%, Samsung 20,3%.
W USA Apple posiada tylko 39% rynku. W Europie Samsung ma 34%, Apple 28%, a wchodząc w szczegóły (skoro tak przywołujesz Zachód): Niemcy 43% Samsung, 30% Apple; Włochy 35% Samsung, 25% Apple; Austria 38% Samsung, 30% Apple; Francja 37% Samsung, 33% Apple; Hiszpania 39% Samsung, 21% Apple. Dlatego zanim rzucisz jakieś hasło upewnij się, poczytaj, zobacz, żeby nie walnąć jakiejś głupoty :)

A skoro chcesz racjonalnie porozmawiać (czego skutecznie unikasz), z chęcią dowiem się dlaczego warto wydać 3 500 zł na iPhone'a XR.

PS.
Nie, nie stronię od urządzeń Apple'a - posiadam 3 iPody, które służą mi bardzo dobrze. Po prostu nie daję się omamić i nie dam sobie wcisnąć czegoś, co nie jest warte określonej kwoty.
AustralianMagic

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Soso » 19 lut 2019, o 14:19

lingo1 napisał(a): Urządzenia apple są przeznaczone dla specjalnej kasty, grupy ludzi. Dla zwykłych obywateli są lenova.

Chyba każdemu te dwa zdania wystarczą, aby określić racjonalność i obiektywizm Twoich wypowiedzi. Sam używałem produktów Apple i wiem, że pod względem cena - jakość te sprzęty wypadają słabo. Jestem zdania, że ludzie mówiący o niezawodności i wspaniałości produktów Apple nie mieli nigdy do czynienia z dobrymi sprzętami innych marek. Lecz wiadomo, dla jednych jabłko więcej znaczy niż jakość/parametry sprzętu.
Obrazek
„Forma jest chwilowa, klasa jest wieczna”
Soso

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez hoster1 » 19 lut 2019, o 14:34

Dyskusja ios vs android nigdy nie kończy się dobrze😄 Ja osobiście w przeszłości działałem na androidach głównie LG, samsung, xperia i w sumie tylko o LG wyrobiłem sobie dobre zdanie, od ok 2 lat śmigam na iPhone 6 i jestem bardzo zadowolony, póki będzie mnie stać mam zamiar pozistać przy apple jeżeli chodzi o telefon.
hoster1

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez diablinadali » 19 lut 2019, o 14:52

lingo1 napisał(a):Oo serio, w USA każdy ma czy na zachodzie bo to smarfon nie dla biedaków. Kultura praca, dopracowany system, niezawodność. Widze jesteś typowym antyjabłkiem z którym nie można racjonalnie podyskutować, nie lubie ich bo nie, bo są za drodzy ała. Urządzenia apple są przeznaczone dla specjalnej kasty, grupy ludzi. Dla zwykłych obywateli są lenova. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Z tym, że iPhone to telefon nie dla biedaków, tylko dla specjalnej kasty, to kolega ładnie popłynął. Ja chętnie się dowiem jaka to "kasta", bo chyba nie chodzi wyłącznie o ludzi bogatych. O ile mi wiadomo są ludzie, których nie stać na iPhona, ale biorą na raty "bo to iPhone". Posiadanie iPhone'a z czasem przeobraziło się z pewnego rodzaju prestiżu w stan umysłu. Jakoby posiadanie iPhone'a czyniło kogoś lepszym. No ale jeśli posiadanie iPhone'a wzbudza w kimś poczucie przynależności do "specjalnej kasty", to prawdopodobnie bez tego iPhone'a jest niewiele wart.

Ogólnie z fanami i antyfanami produktów Apple'a jest jak z fanami Pepsi i Coca Coli. Ja osobiście wolę Pepsi, ale nie uważam, że fani Coca Coli są gorsi. Po prostu wiem, że są ludzie skłonni do podjęcia innej niż moja decyzji i zupełnie mnie to nie rusza. Natomiast podejście, że iPhone nie jest dla biedaków, sugeruje, że jeśli kupię flagowca Samsunga czy Huaweia za 3,5k PLN zamiast iPhona w tej samej cenie, to jestem biedakiem :D To jest tak abstrakcyjne, że po przeczytaniu posta Lingo1 mam wrażenie, że gość walczy z całym złem tego świata w białej zbroi od Apple'a :D

Ja jestem z tych, co wolą zamiast 3,5k, wydać 1k na telefon, bo wiem, że i tak za jakiś czas kupię następny, a tego telefonu i tak nie zmuszę do pracy na granicy jego parametrów, bo to praktycznie niemożliwe przy normalnym użytkowaniu. A za zaoszczędzone 2,5k kupię sobie fajny zegarek, kolejny garnitur, czy wysokiej klasy sprzęt audio. Ale jak się okazuje racjonalność czyni mnie biednym :D
diablinadali

Postprzez AustralianMagic » 19 lut 2019, o 15:04

Osobiście też wolę Pepsi, ale gdyby duża butelka Pepsi kosztowała 13,99 zł, a Coca-Coli 4,99 zł to kupiłbym Coca-Colę, bo różnica w smaku minimalna, a naiwny nie jestem, żeby tak przepłacać :D
Natomiast co do flagowców za 3 500 zł to faktycznie nie warto ich kupować. Wystarczy poczekać 4-5 miesięcy i ich ceny lecą błyskawicznie. Taki Samsung teraz kosztuje około 2 100, pomimo że w dniu premiery było po 3 700. Mój LG w październiku kosztował 3 500, teraz można dostać za 1 600 zł, a zarówno jeden i drugi jest na tym samym poziomie (a w wielu aspektach lepszy) co iPhone X. Dlatego zamiast się napalać na nowości, warto chwilę poczekać.
AustralianMagic

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez ElFirmino » 19 lut 2019, o 16:52

diablinadali napisał(a):
ElFirmino napisał(a):Chłopaki ci myślicie o telefonie blackberry passport? Czy jego kwadratowy ekran nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu?

Nie posiadam, ale mój dobry kumpel użytkuje Blackberry Passporta i to, na co kumpel narzeka najbardziej, to że nie da się wygodnie siedzieć z telefonem w kieszeni. Passport jest mniejszy, ale przy tym znacznie szerszy. Przeglądanie internetu na nim to bajka, ale już oglądanie filmów na YT to udręka, bo jak wiadomo filmy są zwykle w 16:9 i o ile player rozciągnie się do szerokości ekranu, tak nad i pod playerem zostają spore przestrzenie pustego ekranu. Generalnie jemu służy w pracy do wykonywania tysiąca połączeń i pisania maili, gdy jest w terenie, do czego bardzo przydaje się klawiatura mechaniczna tego blackberry. Spodobał mi się w tym telefonie osobny ekran na powiadomienia (m.in. właśnie maile). Dzielę się tylko swoim odczuciem, mając ten telefon w ręku przez kilkanaście minut i uważam, że to telefon dedykowany właśnie dla osób - nazwijmy to - biznesowych. Nie jest to smartfonowa zabawka, a narzędzie do pracy. Gdybym szukał teraz telefonu do prywatnego użytku, nie zwróciłbym się w kierunku Blackberry. Natomiast w trybie pracy, jaki ma mój kumpel, jest to świetna rzecz.

Niedawno sam szukałem telefonu w bardzo zbliżonym budżecie i szczerze mówiąc jest sporo telefonów, które parametrami technicznymi wciąga tego blackberry nosem. Kwestia tego, czy szukasz telefonu-"zabawki", czy narzędzia do pracy.

Dzięki za tak wyczerującą odpowiedź, myślę właśnie ten telefon przeznaczyć bardziej na "cele biznesowe" jako drugi telefon. Do zabawy mam telefon z androidem, ale w nim brakuje mi właśnie tej mechanicznej klawiatury, menu z wszystkimi powiadomieniami, które oferuje blackberry os i niezawodności. Dodatkowo każdy chwali w nich jakość rozmów, a to dla mnie bardzo ważne.
ElFirmino

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez ynwa19 » 19 lut 2019, o 18:02

Tak "dorzucę się" do dyskusji xD
Nie jestem wielkim znawcą komputerów czy smartphonów choć jakieś tam pojęcie mam,ale w Niemczech wygląda to (z moich obserwacji )mniej więcej tak,że na 6 posiadaczy Samsunga przypada 4 od Apple'a.
I każdy ma swoje argumenty przemawiające za takim czy innymi wyborem-:)
W najbliższym gronie rodzinnym jest 3:2 -:)
A jeżeli ktoś nie jest "napalony" -muszę mieć natychmiast najnowszy model!-to warto poczekać trochę na spadek cen.
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy
ynwa19

Postprzez HappyBlancik » 27 lut 2019, o 13:41

Witajcie!

Czy jest ktoś w stanie polecić jakiś dobry, albo nawet bardzo dobry transmiter do samochodu, który połączy się z bluetooth z moim IPHONEM?

W zasadzie to mam transmiter, ale bez mozliwości połączenia przez bluetooth celem puszczenia muzyki z youtube czy spotify a w tych nowych Iphonach nie ma minijacka a ciągle zapominam tej złączki.
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.
HappyBlancik

Postprzez Lookout » 10 mar 2019, o 12:58

Witam wszystkich, poszukuję smartfona do 500 zł, przeglądałem różne strony internetowe w tym zakresie cenowym i często przewijały się tam smartfony Xiaomi Redmi Note 6a, Huawei Y6, Meizu M6 czy Motorola G5. Nie mam wygórowanych wymagań, chodzi mi o to, aby telefon nie był jakąś cegłą, tylko żeby spokojnie wchodził do kieszeni i był lekki. Macie jakieś propozycje jaki wybrać, lub czy jesteście w stanie polecić jakiś, który Wy używacie i jesteście z niego zadowoleni? Z góry dziękuję, za każdą propozycję/poradę.
Lookout

2 years of membership2 years of membership

Postprzez aqalfc » 17 mar 2019, o 14:35

Hej,

Co sądzicie o słuchawkach Airpods? Są warte kupna, ktoś ma, używa z Was?
aqalfc

Postprzez WhiteAngel » 18 mar 2019, o 18:17

aqalfc napisał(a):Hej,

Ja jestem bardzo zadowolony, ale poczekałbym bo 26 marca ma być premiera nowych airpodsów
LiverpoolFC.pl [*][*][*][*][*] 21 czerwca 2017 Pamiętamy [*][*][*][*][*]
WhiteAngel

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez aqalfc » 19 mar 2019, o 09:27

WhiteAngel napisał(a):
aqalfc napisał(a):Hej,

Ja jestem bardzo zadowolony, ale poczekałbym bo 26 marca ma być premiera nowych airpodsów

Tylko, że nowe pewnie będą kosztować miliony monet, ale pomijając ten aspekt - czy jakość muzyki jest porównywalna w airpodsach i w "zwykłych" słuchawkach dołączonych w zestawie? Jakbyś mógł jeszcze napisać kilka plusów, dla których są warte kupna to byłbym mega wdzięczny, bo nadal się waham :)

Dzięki i pozdrawiam!
aqalfc

Postprzez Redi » 19 mar 2019, o 12:07

aqalfc napisał(a):Tylko, że nowe pewnie będą kosztować miliony monet, ale pomijając ten aspekt - czy jakość muzyki jest porównywalna w airpodsach i w "zwykłych" słuchawkach dołączonych w zestawie?

Earpods'y I airpods'y to ten sam shit. Jakosc dzwieku w obu nie powala, slaba ergonomia (mi wypadaja z ucha po maksymalnie dwoch/trzech krokach), dodatkowo slabe tlumienie dzwiekow z zewnatrz (co dla niektorych moze byc plusem).
Redi

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności