Komórki, mp3 Player-y, ipod-y, Palmtop-y

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Komórki, mp3 Player-y, ipod-y, Palmtop-y

Postprzez diablinadali » 2 sty 2019, o 15:52

Lapiduszek napisał(a):Cześć, pytanko do osób znających się na elektronice :

Honor x8 - chciałbym poznać wasze opinie na temat tego telefonu.

Będzie używany codziennie. Głównie internet + Exel/PDF i czasami jakieś gierki na zabicie czasu.

Podbijam pytanie. Szukam telefonu do ~1000 zł i rozważam między innymi Honor 8 i Honor 8X. Jakieś sugestie?
Edit: A może macie jakieś propozycje jaki telefon można wziąć pod uwagę w podobnej cenie? Zależy mi tylko na dobrej baterii i żeby nie był wielką cegłą, powiedzmy max 5,2" ekran.
diablinadali

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez kinio25LFC » 2 sty 2019, o 18:16

dopłacić 200 złotych do Xperii XZ1 i mieć ex-flagowca ze stereofonią :) a przynajmniej ja bym tak zrobił ;)
"A nowy dzień przynosi każdemu nowe nadzieje, tak jak sen przynosi marzenia" - Krzysztof Kolumb w przeddzień odkrycia Ameryki
kinio25LFC

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez HappyBlancik » 21 sty 2019, o 21:20

Witajcie!
Kawka u babci zakończyła się negocjacjami odnośnie nowego telefonu dla Niej, a jako ze od lat używam tylko Iphona, trochę do tylu jestem z telefonami z Androidem.

Jesteście w stanie polecić jakiś telefon dla babci w budżecie powiedzmy do 700?
Znalazłem jakiś Xaiomi Redmi S2, ktoś używa? Bo akurat w cenie 700 zł.

Z góry dzięki, pozdrawiam!
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.
HappyBlancik

Postprzez Przemko » 21 sty 2019, o 21:39

HappyBlancik napisał(a):Witajcie!
Kawka u babci zakończyła się negocjacjami odnośnie nowego telefonu dla Niej, a jako ze od lat używam tylko Iphona, trochę do tylu jestem z telefonami z Androidem.

Jesteście w stanie polecić jakiś telefon dla babci w budżecie powiedzmy do 700?
Znalazłem jakiś Xaiomi Redmi S2, ktoś używa? Bo akurat w cenie 700 zł.

Z góry dzięki, pozdrawiam!

Używam Xiaomi Mi Mix 2, wcześniej Xiaomi Redmi 4 Pro. Odkąd mam swojego pierwszego Xiaomi, tak później kupuję od nich wszystko co się da - powerbank, kamerę sportową, telefony dla kogo się da w rodzinie :) nigdy się nie zawiodłem, solidna firma.
Obrazek
Przemko

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Brendon » 24 sty 2019, o 12:17

Czy może się ktoś wypowiedzieć na temat Xiaomi Redmi Note 6 Pro? Przez ponad 2 lata miałem Redmi Note 3 Pro i byłem bardzo zadowolony, niestety zalał mi się i szukam teraz nowego telefonu. (Ewentualnie gdyby ktoś polecił coś w podobnej półce cenowej)

E: Jakieś porównanie z mi A2 lite?
Ostatnio edytowano 24 sty 2019, o 13:16 przez Brendon, łącznie edytowano 1 raz
Brendon

Postprzez akhrem9 » 24 sty 2019, o 13:05

Bardzo dobry wybór, zwłaszcza że na allegro do wyjęcia za ok 800zl. Jeśli nie przeszkadza ci brak NFC i nie będziesz patrzył z zazdrością na ludzi placacych w ten sposób to bierz.
Od dwóch lat mam Note 4 i zmieniam jedynie szkło a telefon wygląda jak nowy z etui MSVII. Świetna płynność działania, super wyświetlacz i kolory. Jestem zachwycony chinczykami i mimo ostatnich afer wciąż polecam. Dane zwykłego typowego zjadacza chleba są bezwartościowe dla azjatow. Dopóki nie kradną pieniędzy z banków wszystko będzie OK. Wpływy Apple i Samsunga maleją więc zaczynają mieszać się w to rządy ale to już inny temat.
akhrem9

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez ElFirmino » 18 lut 2019, o 19:27

Chłopaki ci myślicie o telefonie blackberry passport? Czy jego kwadratowy ekran nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu?
ElFirmino

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez lingo1 » 18 lut 2019, o 21:18

ElFirmino napisał(a):Chłopaki ci myślicie o telefonie blackberry passport? Czy jego kwadratowy ekran nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu?

Ja polecam Iphone X
Obrazek
lingo1

Postprzez ElFirmino » 18 lut 2019, o 21:38

lingo1 napisał(a):
ElFirmino napisał(a):Chłopaki ci myślicie o telefonie blackberry passport? Czy jego kwadratowy ekran nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu?

Ja polecam Iphone X

Nie ta półka cenowa :wink:
ElFirmino

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 18 lut 2019, o 22:25

Jeszcze z 4 lata temu może bym komuś iPhone'a polecił. Obecnie? Nigdy. Softwarowo gra się wyrównała, natomiast hardware'owo i cenowo flagowce z Androidem są daleko z przodu. Nie bez powodu akcje Apple poleciały ostro z 232$ do 142$. Ludzie masowo odwracają się od iPhone'ów. Ale co się dziwić, gdy Apple wciska w 2019 r. ludziom iPhone'a XR za 3500zł, który ma 326ppi (1792 x 828). Sorry, ale mój LG G7, który jest o połowę tańszy zjada takiego XR w każdym aspekcie (zresztą Xa także...)
AustralianMagic

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Redi » 19 lut 2019, o 01:25

AustralianMagic napisał(a):Jeszcze z 4 lata temu może bym komuś iPhone'a polecił. Obecnie? Nigdy.

Ja z kolei patrzę na to trochę inaczej. Każdą przesiadkę na nowszego iP poprzedzałem epizodem z inna marką. Aktualnie posiadam X'a od premiery i jestem bardzo zadowolony. Nie ukrywam, że dla odmiany poużywałbym przez moment konkurencyjnego flagowca ale wiem też, że i tak następnym po nim będzie kolejny iP. Był ze mną zawsze wtedy, gdy inne firmy zawodziły. Komunikaty o braku pamięci mimo usuwania kolejnych plików śniły mi się po nocach.
Dodatkowo ważnym kryterium przy wyborze akurat iP dla wielu osób jest ekosystem z Mac'iem, bez którego ja aktualnie nie wyobrażam sobie studiów ani pracy.

Nawiązując do LG G7 - oprócz tego, że chce wyglądać jak X to wierzę, że bardzo dobrze Ci posłuży ale tylko do pewnego momentu :)
Redi

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 19 lut 2019, o 08:43

Redi napisał(a):Ja z kolei patrzę na to trochę inaczej. Każdą przesiadkę na nowszego iP poprzedzałem epizodem z inna marką. Aktualnie posiadam X'a od premiery i jestem bardzo zadowolony. Nie ukrywam, że dla odmiany poużywałbym przez moment konkurencyjnego flagowca ale wiem też, że i tak następnym po nim będzie kolejny iP. Był ze mną zawsze wtedy, gdy inne firmy zawodziły. Komunikaty o braku pamięci mimo usuwania kolejnych plików śniły mi się po nocach.
Dodatkowo ważnym kryterium przy wyborze akurat iP dla wielu osób jest ekosystem z Mac'iem, bez którego ja aktualnie nie wyobrażam sobie studiów ani pracy.

Nawiązując do LG G7 - oprócz tego, że chce wyglądać jak X to wierzę, że bardzo dobrze Ci posłuży ale tylko do pewnego momentu :)

Mam kilku znajomych, którzy pracują na ciężkich programach graficznych i pracują na... Windowsie. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Za 4500 zł mają laptopa naprawdę high-endowego, z potężną grafiką i wszystko na nim śmigają. Żeby osiągnąć podobną moc na MacBooku musieliby wydać ponad 10 000 zł. Zresztą... O czym tu mówić, jeżeli mój Lenovo, który ma już 4 lata, kosztował mnie wtedy 3500 zł ma GeForce'a GTX 960M, który to jest kilkaset % lepszy w każdym aspekcie od kart Intel Iris znajdujących w MacBookach po 5-8 tys zł i porównywalny do Radeonów Pro 560/550 w Macach za.... około 10 000 i więcej...

Co do używania G7 do czasu, poprzednio miałem budżetowca Lenovo za 500 zł. Używałem go półtora roku. Po półtora roku był tak samo wolny jak pierwszego dnia, tak samo resetował schowane w pamięci apki etc - ergo był tak samo denerwujący pierwszego jak i ostatniego dnia. Jeżeli więc G7 będzie zachowa się dokładnie tak samo i po półtora roku będzie działał tak jak pierwszego dnia - nie będę miał na co narzekać ;)

PS
Tak jak używam androidów od lat, nigdy nie miałem komunikatu o braku pamięci.
____
Oczywiście, że kupisz. Kupisz topowego laptopa dostępnego na rynku na którym będziesz mógł odpalać najbardziej wymagające programy graficzne bez żadnych problemów. Nikt nie mówi o fanaberiach żeby mieć laptopa za ponad 10 000 zł, bo takiego mało kto potrzebuje (Powiedzmy, że miałem na myśli high-end w rozumieniu zwykłego "śmiertelnika, a nie high-end w rozumieniu technologicznym).
Zresztą tak jak mówię... Mój 4-letni laptop za 3500 zł ma grafikę na poziomie obecnych MacBooków po 10 000 zł. Daje to wyobrażenie, co można w takim razie dostać za około 4,5-5 tys zł obecnie i o ile mocniejszy będzie to sprzęt w porównaniu z MacBookami.

Zresztą to samo z procesorem. Trzeba wydać około 8 000 zł na MacBooka, żeby mieć procesor niewiele lepszy od mojego 4 letniego w sprzęcie za 3 500 zł. Paranoja.
Ostatnio edytowano 19 lut 2019, o 09:56 przez AustralianMagic, łącznie edytowano 7 razy
AustralianMagic

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez zawad2 » 19 lut 2019, o 08:54

AustralianMagic napisał(a):
Redi napisał(a):Ja z kolei patrzę na to trochę inaczej. Każdą przesiadkę na nowszego iP poprzedzałem epizodem z inna marką. Aktualnie posiadam X'a od premiery i jestem bardzo zadowolony. Nie ukrywam, że dla odmiany poużywałbym przez moment konkurencyjnego flagowca ale wiem też, że i tak następnym po nim będzie kolejny iP. Był ze mną zawsze wtedy, gdy inne firmy zawodziły. Komunikaty o braku pamięci mimo usuwania kolejnych plików śniły mi się po nocach.

Mam kilku znajomych, którzy pracują na ciężkich programach graficznych i pracują na... Windowsie. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Za 4500 zł mają laptopa naprawdę high-endowego, z potężną grafiką i wszystko na nim śmigają. Żeby osiągnąć podobną moc na MacBooku musieliby wydać ponad 10 000 zł. Zresztą... O czym tu mówić, jeżeli mój Lenovo, który ma już 4 lata, kosztował mnie wtedy 3500 zł ma GeForce'a GTX 960M, który to jest kilkaset % lepszy w każdym aspekcie od kart Intel Iris znajdujących w MacBookach po 5-8 tys zł i porównywalny do Radeonów Pro 560/550 w Macach za.... około 10 000 i więcej...

Co do używania G7 do czasu, poprzednio miałem budżetowca Lenovo za 500 zł. Używałem go półtora roku. Po półtora roku był tak samo wolny jak pierwszego dnia, tak samo resetował schowane w pamięci apki etc - ergo był tak samo denerwujący pierwszego jak i ostatniego dnia. Jeżeli więc G7 będzie zachowa się dokładnie tak samo i po półtora roku będzie działał tak jak pierwszego dnia - nie będę miał na co narzekać ;)

PS
Tak jak używam androidów od lat, nigdy nie miałem komunikatu o braku pamięci.

Za 4.5 tys nie kupisz lapka "high end". Bez sensu nadużywać tego zwrotu.
Topowa grafa do laptopa czy DTR-a będzie droższa o procku nie wspominając.
zawad2

1 year of membership

Postprzez lingo1 » 19 lut 2019, o 10:10

Popracuj na mabooku a zobaczysz dlaczego profesjonalnie ludzie wybierają go zamiast lenovo ;)
Obrazek
lingo1

Postprzez AustralianMagic » 19 lut 2019, o 10:20

lingo1 napisał(a):Popracuj na mabooku a zobaczysz dlaczego profesjonalnie ludzie wybierają go zamiast lenovo ;)

Ja przywołuję konkrety, dane techniczne, ceny, a w odpowiedzi "popracuj to zobaczysz" :oops:
Pracuję na wordzie, więc nie mam dużych potrzeb w zakresie pracy - ewentualnie jakieś gry. Natomiast co do pracy to tak jak mówię - ile osób znam, które potrzebują wymagających grafik, wszyscy działają na windowsie. Znam jedną osobę, która pracuje na Macu, ale jedyne co robi to proste plakaty, które nie wymagają mocnej grafiki czy procesora i do tego nie potrzeba sprzętu za 6 500 zł. A na pytanie "to po co Ci sprzęt za 6 500 zł do prostych plakatów" odpowiada "Noooo... Bo fajnie działa i w ogóle i z telefonem mogę sobie zgrać" :oops:

Ale tak jak mówię. Ludzie masowo odwracają się od Apple co widać po drastycznym spadku wartości.
AustralianMagic

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności