Komórki, mp3 Player-y, ipod-y, Palmtop-y

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, Juluz, RedFirmino, Szpieg1, Gonzo, AirCanada, Daniel

Re: Komórki, mp3 Player-y, ipod-y, Palmtop-y

Postprzez ElFirmino » 26 lut 2017, o 18:09

Ja podpisuje się pod słowami AustralianMagic. Jak dla mnie taki Iphone jest bezużyteczny, co mi z takiego telefonu, jak po 3-4 godzinach używania jego "super bajerów" typu nawigacja nadaje się jedynie do lansu? Tak naprawdę telefon za 1000zł jest już w stanie wszystko bardzo płynnie robić, a telefony z lepszymi parametrami to tylko wyścig na cyferki, bo ten procesor i tak nie używa nawet połowy swojej wydajności.
ElFirmino

1 year of membership

Postprzez grunwald » 26 lut 2017, o 18:12

AustralianMagic napisał(a):W Twoim poście poza kompletnie nielogicznym porównaniem Porsche do Passata i wspomnieniu o telefonach za 300zł, o których tutaj nikt nie mówi, nie ma żadnej wartości merytorycznej, która odpowiadałaby na pytanie dlaczego telefon z baterią padającą po 10h jest lepszy od telefonu, który ma niemal identyczne możliwości (a w niektórych aspektach nawet większe), z baterią która wytrzymuje kilka dni ;) Nie mówiąc już o cenie.

Już nawet nie wspominając o takich potworach jak Moto Z, które należą do tej samej kategorii cenowej co s6, a zjadają go w każdym możliwym elemencie.

1. Hiperbola. Sugerujesz, ze telefon to powinien być telefon i mieć dobra baterie, no i żeby funkcjonalnie nie odstawał - Samaung Solid - 300 zł, 30 dni na baterii, uber niezniszczalność i 95% funkcjonalności za 300zl. Idealny telefon, wiec po co dopłacać nawet do 1000 za troszkę lepsze parametry jak tu jest taki kocur?

2. Porównanie jest bardzo logiczne. Kupno Passata i telefonu za 1000 zł to pragmatyzm i jeśli rozpatrujemy dobra tylko pod tym kątem, to posiadanie zarówno 911 jak i iPhone'a byłoby domena kretynów, no bo przecież robią w sumie to samo, tylko za dużo większe pieniądze. Na szczęście świat tak nie działa, a jak co do tego masz wątpliwości, to trudno mi jakkolwiek dyskutować.

3. Bo jest lepszy niemal pod każdym względem - wykonanie, wydajność, system, wsparcie, aparat etc, a całość - moje ulubione "usability", robi z Apple lidera rynku. Pojemnosc baterii widocznie dla większości nie jest czynnikiem decyzyjnym, co widać po wynikach sprzedaży.

4. Moto Z jest świetnym sprzętem, nikt tego nie neguje, ale software'owo niestety odstaje. Co to ma do rzeczy?
Jurgen ufam Tobie.
grunwald

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 26 lut 2017, o 18:58

1. Telefon za 300zł, z klawiaturą, bez ekranu dotykowego, nie do używania w zakresie internetu, poczty, aplikacji, gier, nawigacji. O czym Ty w ogóle mówisz? Przywołujesz przykłady, które nijak mają się do sytuacji. Odpowiadając na Twoje pytanie, po co dopłacać 700zł? Żeby mieć duży, ładny ekran dotykowy, szybko skakać po stronach, obsługiwać insta, fejsa, pocztę, używać telefonu jako nawigacji, apartu, kamery, podręcznego notatnika i jednocześnie mieć dobrą baterię.
Pytanie, jeżeli masz już to wszystko w telefonie za 1000zł, po co Ci telefon za 2500zł, który będzie lepszy jedynie w tym, że ma stabilniejszy system? 1500zł za to, że galeria otwiera się w 0,2s a nie 0,6s?

2. Passat a Porsche nie mają nic wspólnego poza tym że są samochodami. W ten sposób można porównać iPhonea i wspomnianego solida.

3. Wykonanie lepsze? Można się kłócić. System? Na pewno szybszy i stabilniejszy, choć nieznacznie. Lepszego wsparcia nigdy nie zauważyłem. Flagowce każdej marki są wspierane latami. Aparat? No nie wiem... Wolę kupić telefon za 1000zł, który będzie miał aparat ciut gorszy, a za 1500zł kupić osobno bardzo dobry, podręczny aparat. Jedyne w czym iPhonny są lepsze to wydajność systemu, nic więcej. Wyniki sprzedaży są skutkiem dobrego PR, dobrego systemu i lansu.
Był nie tak dawno temat o laptopach. Ktoś chciał kupić Maca za 9000zł, którego mój Lenovo za 3500zł zjada pod każdym względem, ale Mac to Mac i choć przepłacony o kilka tysięcy, ludzie i tak chcą mieć Maca, bo jest lans.
Plus tak jak wspomniałem. Fajnie jak sobie codziennie wieczorem można ładować telefon, ale zdarzają się różne sytuacje i zawsze warto mieć telefon, który trzyma kilka dni, a nie 12h. Jeżeli więc za 1000-1500zł mogę mieć telefon, który robi wszystko to co iPhone i jeszcze ma świetną baterię, po co brać iPhone za 2500zł? Nie widzę tutaj żadnego sensownego uzasadnienia.

4. To ma do rzeczy, że sprzęt Apple'a nie jest absolutnie wart swojej ceny. Czy odstaje software'owo? Nie sądzę. Na takim kocurze Android śmiga bez jakichkolwiek problemów, a jednocześnie nie jest się tak ograniczonym jak na iOSie, który na nic nie pozwala.
AustralianMagic

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez aqalfc » 26 lut 2017, o 19:52

AustralianMagic napisał(a):Był nie tak dawno temat o laptopach. Ktoś chciał kupić Maca za 9000zł, którego mój Lenovo za 3500zł zjada pod każdym względem, ale Mac to Mac i choć przepłacony o kilka tysięcy, ludzie i tak chcą mieć Maca, bo jest lans.

Odnoszę wrażenie, że każda osoba dla Ciebie z obojętnie jakim produktem Apple jest dla Ciebie jakimś lanserem leczącym kompleksy tylko dlatego, że ma narysowane z tyłu jabłko czy inną gruszkę. Bzdury. Przeszedłem ostatnio z Androida na IOS i jestem bardzo, bardzo zadowolony. Uważam, że tak samo będzie z moim przyszłym laptopem. Jakiś rok temu (może troszkę więcej) kupiłem nowego Asusa i sytuacja jest identyczna jak z Androidem - z czasem po prostu ten Windows siada, a jestem osobą, która nie gra w żadne gry, wszystko trzymam na zew. dysku. bateria trzyma już o wiele mniej (a staram się użytkować ją tak jak podobno trzeba). I moja chęć zmiany w przyszłości na laptopa z Apple jest podyktowania nie lansem czy innym takim durnym argumentem, a chęcią stabilności i niezawodności.
aqalfc

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 26 lut 2017, o 20:00

aqalfc napisał(a):
AustralianMagic napisał(a):Był nie tak dawno temat o laptopach. Ktoś chciał kupić Maca za 9000zł, którego mój Lenovo za 3500zł zjada pod każdym względem, ale Mac to Mac i choć przepłacony o kilka tysięcy, ludzie i tak chcą mieć Maca, bo jest lans.

Odnoszę wrażenie, że każda osoba dla Ciebie z obojętnie jakim produktem Apple jest dla Ciebie jakimś lanserem leczącym kompleksy tylko dlatego, że ma narysowane z tyłu jabłko czy inną gruszkę. Bzdury. Przeszedłem ostatnio z Androida na IOS i jestem bardzo, bardzo zadowolony. Uważam, że tak samo będzie z moim przyszłym laptopem. Jakiś rok temu (może troszkę więcej) kupiłem nowego Asusa i sytuacja jest identyczna jak z Androidem - z czasem po prostu ten Windows siada, a jestem osobą, która nie gra w żadne gry, wszystko trzymam na zew. dysku. bateria trzyma już o wiele mniej (a staram się użytkować ją tak jak podobno trzeba). I moja chęć zmiany w przyszłości na laptopa z Apple jest podyktowania nie lansem czy innym takim durnym argumentem, a chęcią stabilności i niezawodności.

Czyli uważasz, że Mac za 9500zł, który ma grafikę na poziomie zintegrowanego intela, jest wart swojej ceny, dlatego bo z czasem system "nie siada"? Czyli ile ten brak siadania systemu kosztuje? 6tys? Nie za drogo?

Różnica taka, że o iOSa nie trzeba dbać i zawsze będzie dobrze śmigał. O Androida czy Windowsa dbać już trzeba, ale czy to dbanie jest wart 7 tys dla Maca i 1500zł dla iPhone'a? Zdecydowanie nie.
Swoją drogą, nie wiem jak Tobie ten Windows siada, skoro nie grasz i trzymasz dane na zewnętrznym dysku. Mój Lenovo ma już 2 lata, Win 10, nigdy nie robiłem nic poza defragmentację czy naprawą rejestru, a uruchamia się do pełnego użytku w 15sekund, a mam na nim syfów od cholery. Okej, Mac się uruchomi w 5sekund, ale pytanie, czy te 10sek są warte 7 tys różnicy?

Sprawa jest bardzo prosta. Nie widzę co takiego ma w sobie Mac, żeby kosztował 9500zł, a był słabszy od sprzętu za 3500zł. Albo inaczej, kup laptopa za 9500zł z Windowsem, a zapewniam, że to będzie kosmiczny sprzęt, w porównaniu do Apple'a. Podobnie jak przy iPhoie s6 i Moto Z.

w0rst napisał(a):A ja nie wiedzę sensu na patrzenie na baterie gdzie można po prostu kupic powerbank i nie przejmować sie poziomem naladowania telefonu.

Kupno powerbanku to właśnie przejaw przejmowania się poziomem naładowania telefonu :D Jest to dodatkowy koszt do i tak bardzo drogiego telefonu, no i trzeba go ze sobą nosić.

Mac i iPhone vs reszta świata był już tu wiele razy poruszany i cały czas nikt nie był w stanie mi powiedzieć konkretnie, dlaczego warto kupić Maca dopłacać 7000zł do Maca czy 1500zł do iPhone'a, poza "stabilnym systemem", czego nie kupuję, bo otwieranie galerii szybciej o 0,5s nie jest warte 1500zł :P
Ostatnio edytowano 26 lut 2017, o 20:14 przez AustralianMagic, łącznie edytowano 1 raz
AustralianMagic

Postprzez w0rst » 26 lut 2017, o 20:05

A ja nie wiedzę sensu na patrzenie na baterie gdzie można po prostu kupic powerbank i nie przejmować sie poziomem naladowania telefonu.

Dla mnie powerbank jest fajnym dodatkiem. Mam dość stary telefon i nawet wymiana baterii na bardziej pojemniemna sprawia że przy wzmożonym korzustaniu z telefonu poziom jej spada szybko. Aplikacji poza zainatalowanymi fabrycznie mam zaledwie 3.
Ostatnio edytowano 26 lut 2017, o 20:26 przez w0rst, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
w0rst

Postprzez aqalfc » 26 lut 2017, o 20:12

Ja akurat byłbym zainteresowany Mac Bookiem Air, a on kosztuje jakieś 4.5 tysiące. O mojego Windowsa dbam tak, że przez mój antywirus - Bitdefender robię optymalizację. Pewnie nie jest to wystarczające, ale uważam, że dla "niezaśmieconego" komputera to chyba powinno wystarczyć. Nie chcę wyjść na jakiegoś Applowskiego freaka - bo takim nie jestem, równie dobrze mógłbym mieć laptopa marki Kubota gdyby spełniał moje oczekiwania. A po moim kontakcie z laptopami Maca, mimo tego, że jest tam system, który dla mnie ciężko ogarnąć od razu jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony tymi produktami.

Tak samo jest z Iphonem. Oczywiście jest to tylko telefon, ma również kilka wad, które potrafią wkurzać lecz w ogólnym rozrachunku dla mnie zwyczajnie system IOS bije Androida. Chociaż powiem Wam, że mój Tato, który razem ze mną przechodził z Xperii Z3 Compact (ja z LG G3) na IOS nie jest zachwycony telefonem. System dla niego nie jest żadnym cudem, i w każdym momencie mógłby wrócić do Z3.
aqalfc

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez grunwald » 26 lut 2017, o 20:21

AustralianMagic napisał(a):1. Telefon za 300zł, z klawiaturą, bez ekranu dotykowego, nie do używania w zakresie internetu, poczty, aplikacji, gier, nawigacji. O czym Ty w ogóle mówisz? Przywołujesz przykłady, które nijak mają się do sytuacji. Odpowiadając na Twoje pytanie, po co dopłacać 700zł? Żeby mieć duży, ładny ekran dotykowy, szybko skakać po stronach, obsługiwać insta, fejsa, pocztę, używać telefonu jako nawigacji, apartu, kamery, podręcznego notatnika i jednocześnie mieć dobrą baterię.
Pytanie, jeżeli masz już to wszystko w telefonie za 1000zł, po co Ci telefon za 2500zł, który będzie lepszy jedynie w tym, że ma stabilniejszy system? 1500zł za to, że galeria otwiera się w 0,2s a nie 0,6s?

2. Passat a Porsche nie mają nic wspólnego poza tym że są samochodami. W ten sposób można porównać iPhonea i wspomnianego solida.

3. Wykonanie lepsze? Można się kłócić. System? Na pewno szybszy i stabilniejszy, choć nieznacznie. Lepszego wsparcia nigdy nie zauważyłem. Flagowce każdej marki są wspierane latami. Aparat? No nie wiem... Wolę kupić telefon za 1000zł, który będzie miał aparat ciut gorszy, a za 1500zł kupić osobno bardzo dobry, podręczny aparat. Jedyne w czym iPhonny są lepsze to wydajność systemu, nic więcej. Wyniki sprzedaży są skutkiem dobrego PR, dobrego systemu i lansu.
Był nie tak dawno temat o laptopach. Ktoś chciał kupić Maca za 9000zł, którego mój Lenovo za 3500zł zjada pod każdym względem, ale Mac to Mac i choć przepłacony o kilka tysięcy, ludzie i tak chcą mieć Maca, bo jest lans.
Plus tak jak wspomniałem. Fajnie jak sobie codziennie wieczorem można ładować telefon, ale zdarzają się różne sytuacje i zawsze warto mieć telefon, który trzyma kilka dni, a nie 12h. Jeżeli więc za 1000-1500zł mogę mieć telefon, który robi wszystko to co iPhone i jeszcze ma świetną baterię, po co brać iPhone za 2500zł? Nie widzę tutaj żadnego sensownego uzasadnienia.

4. To ma do rzeczy, że sprzęt Apple'a nie jest absolutnie wart swojej ceny. Czy odstaje software'owo? Nie sądzę. Na takim kocurze Android śmiga bez jakichkolwiek problemów, a jednocześnie nie jest się tak ograniczonym jak na iOSie, który na nic nie pozwala.

Ale nie rozumiem, co Ty chcesz mi udowodnić? Zgadzasz się ze mną, abstrahując od ceny, że iPhone jest lepszym telefonem niż aparat za 1000 zł. Ponadto, cały czas piszę, że iPhone to nie jest wybór pragmatyczny, a Ty dalej, że OLABOGA ZA TEN PINIĄDZ, TO JA BYM KUPIŁ TO, TAMTO SRAMTO. I o to chodzi TY, byś kupił co innego, ale większość ludzi ma inne priorytety i kieruje się innymi czynnikami - co pokazuje cały czas rosnąca SPRZEDAŻ.

Dlatego polecam ludziom iPhone'y, bo niemal wszyscy moi znajomi, niezależnie od wieku, płci, zaawansowania technologicznego są z nich zadowoleni, czego nie można powiedzieć o wielu sprzętach z Androidem na pokładzie i nie jest to tylko moje zdanie.

Obiektywnie - hardware + software - są lepsze wybory na rynku, ale dla większość ludzi usability (znowu) i integralność całego środowiska Apple to najlepszy wybór, bo mają takie potrzeby i dla nich jest absolutnie wart swojej ceny. I tak, wiem, że to poniekąd owczy pęd i pogoń za lansem, ale podobnie jest z każdym trendem i negując to, stajesz w opozycji do całej popkultury. Ludzie są szczęśliwi i pompują pieniądze w rynek, który Apple ciągnie od początku za mordę, co stwarza przestrzeń dla innych firm i wszystko się napędza.

PS
Użycie Solida było przerysowaniem Twojej wypowiedzi. Ogarnij.
Jurgen ufam Tobie.
grunwald

Postprzez bibe » 26 lut 2017, o 20:58

Dziecinne jest to jak nazywasz wybór Apple'a - lansowaniem. Możesz mieć swoje zdanie co do sprzętu itp itd, ale daj sobie na luz i nie wyzywaj od razu od lanserów/pozerów itp itd bo to słabe. Moim zdaniem wygląda to jak głupia zazdrość, bo kogoś boli tyłek.

Sam mam iPhone i innego telefonu sobie nie wyobrażam, na androidach i windowsach się zawiodłem i póki iPhone nie zdupczy czegoś i to konkretnie to zdania nie zmienie i nie czyni to ze mnie pozera i lansera.
You're just too good to be true,
Can't take the ball off of you,
You've got a heavenly touch,
You pass like Souness to Rush,
And when we're all drunk in the bars,
We can't believe that you're ours,
You're just to good to be true,
Can't get the ball off of you...

Oh Steee-ven Gerr-aaard, da da da da da da...
bibe

Postprzez AustralianMagic » 26 lut 2017, o 21:05

I właśnie o to chodzi, czym się kierują ludzie wydając 2500zł za telefon, jeżeli za 1000-1500zł mogą mieć sprzęt o identycznych parametrach?
1. iOSem (niby tą mityczną stabilnością, ale mając w ręce androida za 2000+ zł, nigdy mi się nie zdarzyło, żeby działał wolniej od iOSa. Nie mówiąc o tym ile swobody daje android).
2. Jabłkiem
3. Niczym więcej. Ani Apple'a nie ma jakichś kosmicznych bebechów, ani jakiegoś boskiego ekranu, ani niczego innego. Android za 2500zł zjada iPhone'a w każdym aspekcie. Po prostu bardzo dobry produkt, w którym 1/2 ceny stanowi marka, a mimo to ludzi wolą iPhone'a, dlaczego? Punkt 1 i 2.

Co do integralności, jest to spory minus. Integralność masz świetną między sprzętami Apple'a. Innymi słowy, trzeba mieć wszystko od Apple'a. A usability o której mówisz, wg. mnie w ogóle nie istnieje, a na straży stoi właśnie iOS z iTunesem. Gdzie te czasy, gdy podpinało się telefon i operowało plikami jak na pendrive'ie? To jest usability, a nie babranie się za każdym razem w iTunsie. Nie mówiąc o problemach, gdy podpinasz się do obcego komputera, żeby np wgrać sobie jakiś plik, a tutaj chce Ci synchronizować całą bibliotekę z czyimś komputerem.
Jedyna rzecz jaką Apple robi dobrze i w swojej cenie to są iPody, ale tutaj także iTunes potrafi wkurwić.

Użycie Solida nijak odnosi się do czegokolwiek o czym mówię. Zacząłeś mówić o telefonach za 300zł, podczas gdy rozmowa jest o nowoczesnych smartfonach.

Staram się tu jedynie obudzić zdrowy rozsądek. Nikt nie będzie kupował Mercedesa za 150tys, jeżeli może mieć BMW tej samej klasy za 90tys, chyba że jest zakochany w Mercedesie, jego logo na przodzie maski i nie chce mieć niczego innego, choć BMW za 90tys oferuje to samo, a BMW za 150zł jest znacznie lepiej wyposażone niż Mercedes.

Innymi słowy mam rozumieć, że za ekstra 1500zł kupuję co dokładnie? Integrację z innymi sprzętami Apple'a i to, że mam iOSa? Bo hardwerowo dostaję gorszy sprzęt od innych dostępnych na rynku.
Czy pytając inaczej, dlaczego ktoś miałby kupić s6 zamiast Moto Z? Nie licząc odpowiedzi "bo lubię iOSa", nie jestem w stanie niczego innego sensownego wymyślić. Co więcej, można kupić takie monstrum jak Moto Z i w ciągu dosłownie 2 minut nadać androidowi wygląd iOSa.
Pytanie więc, dlaczego mogąc wybrać telefon bijący iPhone'a we wszystkim, równie szybki albo i szybszy, do tego mogąc mu nadać wygląd iOSa (jeżeli ktoś jest aż tak do niego przywiązany), nadal ktoś wybrałby iPhone'a? Jedyna odpowiedź jaką tu znajduję to chęć posiadania loga jabłka na obudowie.

aqalfc napisał(a):Odnoszę wrażenie, że każda osoba dla Ciebie z obojętnie jakim produktem Apple jest dla Ciebie jakimś lanserem leczącym kompleksy tylko dlatego, że ma narysowane z tyłu jabłko czy inną gruszkę.

Nic z tych rzeczy. Sam mam 3 iPody i będę je polecał każdemu. Różnica jest taka, że iPody są naprawdę dobrym sprzętem z niewielką konkurencją na rynku i jednocześnie mają cenę adekwatną do tego co się otrzymuje. Z kolei Mac czy iPhone nijak mają do tego opisu. Są dobrym sprzętem, ale ich cena jest o zawyżona co najmniej o połowę nie ze względu na parametry, iOSa, tylko właśnie z powodu Apple'owskiego logo.
Dla porównania, cena wyjściowa najnowszego Toucha wynosiła 200$, iPhone'a 650$. Czy wszystko to, co iPhone ma w sobie więcej jest warte 450$? Zdecydowanie nie, a jednak cena była wyższa o 450$. Pytanie dlaczego. Odpowiedź jest bardzo prosta. Touch musi mieć przystępną cenę, gdyż jest to tylko iPod, nikt o zdrowych zmysłach w świecie smartfonów nie da za urządzenie do słuchania muzyki 1600zł i nie ma aż takiego zbycia, a iPhone'a i tak każdy kupi, więc można podkręcić cenę dwukrotnie.
Ostatnio edytowano 26 lut 2017, o 22:01 przez AustralianMagic, łącznie edytowano 1 raz
AustralianMagic

Postprzez grunwald » 26 lut 2017, o 21:45

Pub, godzina 21, australian zagaja pobliskiego lamusa:
- Jak ku*** można kupić tego ejpla, tutaj taki ładny xiaomi, taki oryginalny design, albo taki LG . Jezus i ile tańszy i lepszy i jeżu, TEJ CIPO LANSERSKA ZAKRYJ TE JABŁKO - zniszczył, odpalając kolejnego Marlboro. Unosząc ciężar ciała w białych airmaxach, wstał od tej hipsterskiej cioty. To on, ostatni bastion racjonalizmu w tym zepsutym do cna mieście, sunie niczym człowiek ćma na ostatni tramwaj, coraz bardziej zacieśniając żelazny uścisk, wokół aluminium z wyrytym żubrem. Jeszcze nocna zmiana na forum i można spać spokojnie.
Jurgen ufam Tobie.
grunwald

Postprzez djdafy » 26 lut 2017, o 23:15

Ja byłem użytkownikiem Androida od ponad 10 lat. Ostatnim telefonem z którego korzystałem prawie 2 lata był Samsung Galaxy S6 Edge. Wymieniłem go na iPhone 7 Plus i jest to mój pierwszy raz z iPhonem i iOSem. Dlaczego to zrobiłem? Po tych prawie dwóch latach korzystanie z SGS stało się strasznie uciążliwe, lagi, zamulanie, wyskakujące okienka, że jakaś aplikacja została samoczynnie zatrzymana, zacinające się gry (Hearthstone między innymi).

Póki co jestem bardzo zadowolony z nowego iPhone i na chwilę obecną nie zamierzam wracać do Androida. Moja dziewczyna czeka na premiere SGS 8/8+ i prawdopodobnie go kupi więc będe miał porównanie względem iPhone 7 Plus.

Dyskusja na temat tego, czy warto wydawać ileś tam więcej na iPhone/Maca nie ma moim zdaniem najmniejszego sensu. Jeśli kogoś jest na to stać i może sobie na to pozwolić - dlaczego nie. Jedni zbierają znaczki a inni chodzą do kina ;)
djdafy

Postprzez Zash » 27 lut 2017, o 00:36

djdafy napisał(a):Ja z innej beczki - poszukuje smartbandu/smartwatcha przeznaczonego głównie do treningu (siłownia + bieganie) którego bezproblemowo zsynchronizuje ze swoim iPhonem 7 Plus.

Myślałem nad Fitbit Charge 2/Blaze albo Garminie. Z góry dzięki za propozycje i sugestie :)

Ja używam tom tom spark 3 polecam dużo bardziej zegarki stworzone z myślą o treningach a nie smartwatche z funkcja fitnes bo znacznie dłużej wytrzymuje w nich bateria.
Mój tom tom wytrzymuje przy codziennym urzytkowaniu typu bieganie na zewnątrz tak z 10-12 km dziennie do tygodnia na jednym ładowaniu.
Jak już tych co wymieniłeś to tylko garmin.
^^
Zash

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 27 lut 2017, o 01:06

Nie wiem co Wy z tymi androidami robicie, że nawet S6 się zacina :D

Mój stary, 3 letni G2 Mini, który w momencie wejścia na rynek był już średniawy otwiera mi wszystko, wszędzie, nie tnie się. Okej, może nie otwiera mi przeglądarki w 0,4s, ale robi to w 1,5s :D

Nie mówiąc o 7 letnim Milestone 2, który nawet teraz śmiga bez żadnych zacięć, ścinek, błędów. Jedynie bateria w nim krótko trzyma i ma uszkodzoną antenę po 4 upadkach na beton, ale gdyby nie to, pewnie dalej bym go używał za sprawą fizycznej klawiatury

Puenta jest taka, że próbuję zrozumieć kogoś, kto wybiera s6 ponad, np.: moto z i za cholerę nie jestem w stanie zobaczyć żadnego argumentu poza logiem jabłka :P
AustralianMagic

Postprzez Zash » 27 lut 2017, o 05:06

Ja wziąłem jabłko żeby mieć rozeznanie w systemie i żeby ewentualnie moc sie wypowiedzieć na jego temat...w niczym według mnie nie jest specjalny a i nawet ustępuje androidowi mając płatne aplikacje które na andku są za darmo. Dla mnie najprzyjemniejszy był i jest nadal Windows mobile niestety brak aplikacji banku i obsługi zegarka do biegania eliminuje go z codziennego użytkowania.
^^
Zash

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności