Rekonstrukcja historyczna

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Rekonstrukcja historyczna

Postprzez AustralianMagic » 18 cze 2018, o 22:17

Tak jak obiecałem, spora część fotek się pojawiła, także dzielę się. Mam nadzieję, że niektóre z nich oddają epickość tej wyprawy :roll: :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Za niedługo pojawią się pewnie kolejne ;)
AustralianMagic

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 19 lip 2018, o 16:53

Kilka zdjęć na zajawkę z ostatniej imprezy (na najlepsze trzeba jak zwykle trochę poczekać) i nowy hełm ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
AustralianMagic

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 20 lip 2018, o 18:36

Obiecałem więcej zdjęć oto one <3 <3

Link do całej galerii na samym dole! :)

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

https://www.facebook.com/pg/annamariabieleckafotografia/photos/?tab=album&album_id=2157339327834435
AustralianMagic

Postprzez AustralianMagic » 10 wrz 2018, o 15:26

Sezon już w zasadzie za nami, więc czas pochwalić się tym i owym.
Odbyliśmy dwutygodniowe tournee - tydzień w Danii i tydzień w Austrii. Muszę przyznać, że pod koniec pobytu w Austrii odczuwałem już zmęczenie materiału, ale głównie z uwagi na bardzo dużą intensywność - pokazy uzbrojenia, musztra, a także cały dzień role play'a dla zwiedzających. Tu ślub, tam koncert, zaraz kogoś porywali barbarzyńcy to straż musiała ganiać. Generalnie sprawa zajebista, ale męcząca, zwłaszcza w upały, które wtedy panowały. Z kolei w Danii cisza, spokój, pełen relaks. Zapraszam na krótką relację. Na pierwszy ogień idzie Dania:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oraz Austria. Moja skromna rola w tym wszystkim polegała na grze pana młodego ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Generalnie cały obrządek zaślubin był przeprowadzony zarówno w konwencji pogańskiej, ariańskiej oraz katolickiej. Modlitwa po starogrecku, etc. Majstersztyk!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu ciężki poranek na kacu :lol: :lol:
Obrazek

Obrazek

Natomiast już w najbliższą sobotę będzie można mnie spotkać w Pruszkowie w Muzeum Starożytnego Hutnictwa, gdzie będzie bardzo duża impreza antyczna ukazująca absolutnie wszystko. Od muzyki, przez antyczny fastfood, aż po walki gladiatorów. Także gorąco zapraszam :D

Tutaj program:

http://mshm.pl/program-szczegolowy-festiwalu-artefakty/
AustralianMagic

Postprzez AustralianMagic » 9 sty 2019, o 17:46

Nie do końca rekonstrukcja, ale jednak mocno związane, gdyż w listopadzie w końcu udałem się Mekki dla wszystkich rzymskich rekonstruktorów - do Neapolu i Pompejów. Gdy widzi się wyryte w kamieniach koleiny wyżłobione przez wozy na przestrzeni +/- 400 pne i 79 ne, robi to wrażenie. Niby niewielka rzecz, a cieszy. Podobnie rzecz ma się z Narodowym Muzeum Archeologicznym w Neapolu.

W ramach ciekawostki: mozaika, którą widać to jest oryginał przeniesiony z Pompejów. W Pompejach zaś jest jej kopia mniej więcej o połowę mniejsza (może o jakieś 30-40%) wykonana współcześnie i teraz uwaga - ta kopia (mniejsza) jest zrobiona z 2 mln kamyczków i 8 osób układało ją przez 22 miesiące z użyciem obecnych technologii. Teraz ta prawdziwa robi jeszcze większe wrażenie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
AustralianMagic

Postprzez pawi1 » 10 sty 2019, o 12:02

czekałem na Twoje wpisy :d jak tam zbroja ? Byłeś może w Römerstadt Carnuntum w Austrii ? warto jechać ?
pawi1

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 12 sty 2019, o 19:52

pawi1 napisał(a):czekałem na Twoje wpisy :d jak tam zbroja ? Byłeś może w Römerstadt Carnuntum w Austrii ? warto jechać ?

Carnuntum? Mój drugi dom! Mogę tam jechać kiedy chcę poza sezonem, zostać za zamkniętymi po zamknięciu muzeum i używać sobie dowoli :P
Klimat w Carnuntum jest nieziemski, a trzeba dodać, że jest to wyjątkowe miejsce z jednego zasadniczego względu. Poza wydarzeniami na które zjeżdżają się różne grupy, w Carnuntum nie tworzymy wyłącznie statycznych ekspozycji, ale 100% role-play. Ślub, porwania, poszukiwania porywaczy, walki uliczne, wszystko co do zasady bardzo dobrze opracowane.
W tym roku będzie weekendowy event (pt-nd) jakoś w sierpniu. Jak będzie dokłada data, dam znać, a na zachętę kilka zdjęć oficjalnych oraz tych mniej oficjalnych poza sezonem :D

Oficjalne z eventów:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I te mniej oficjalne :lol: :lol:
Jeździmy tam sobie w grupie 8-12 osób (Austriacy, Niemcy, Francuzi, Węgrzy, Włosi, Duńczycy i ja jeden Polak) i przez weekend wypoczywamy. Gotujemy na glinianych kuchniach i tylko antyczne potrawy, winko, łaźnie... Wszystko na pełnym luzie. Taki reset.

Proszę o wyrozumiałość i ograniczenie szyderstw, gdyż byłem już nieco wstawiony w łaźni :lol:

Spoiler:

Btw, klimat w gorącej łaźni oświetlonej tylko lampkami oliwnymi i głośnikiem imitującym płomień, z którego leci rzymska muzyka - trudno to opisać, ale ja ********. Moc.
AustralianMagic

Poprzednia strona

Powrót do Różności