Nowy layout - poważne pytanie

Tutaj możecie pisać o naszej stronie. Co chcielibyście, żeby się na niej znalazło lub co powinniśmy zmienić.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Nowy layout - poważne pytanie

Postprzez Radbug » 24 maja 2017, o 00:00

Pomysł z rezerwacją tłumaczeń dla mnie bomba. Sam chętnie w czymś takim wziąłbym udział.

A co do forum. Nie jest źle. Bywałem na gorszych, naprawdę. Hejtu wcale nie jest aż tak dużo jak to przedstawiacie, a gdy już się trafia to można go puścić mimo uszu bo to zazwyczaj klasyka typu "Lovren dno, Moreno idiota". Sprzeczki między użytkownikami tez wszędzie się zdarzają a tutaj wyjątkowo szybko się kończą choćby banem. Dla mnie nie jest źle. To nie forum profesorów uniwersyteckich tylko kibiców. Emocje często będą brać górę i jak dla mnie tak ma być, bo piłka to dzielenie się wlasnie tymi pozytywnymi czy też negatywnymi uczuciami.
PROBLEMEM JEST ACHTERBERG
Radbug

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Szpieg1 » 24 maja 2017, o 00:43

Skoro wyjaśnienia zostały przedstawione na forum w tym konkretnym temacie to śmiem twierdzić, że problem nie jest tu czymś nowym i wydaje mi się, że bywały już takie rozmowy (problemy ze skompletowaniem kompetentnego składu redakcyjnego) to tak właściwie rozpoczynanie prawie 2 lata temu tego tematu wątku, który żywo zainteresował naprawdę dużo osób czemu służyło - nie wiem czemu? Tyle osób chciało pomóc, serwis się rozwija, niby więcej użytkowników, a ciągle brakowało kwestii np. finansowania strony, istny temat tabu...

wiem, że to ważne sprawy, o których piszesz i troszkę gdzieś idę w bok ale kwestia layoutu mimo, ze głównie jest to "tylko wygląd" to jeśli chcemy by ten serwis był w pełni profesjonalny i by wątek typu współpraca z oficjalną stroną (jak to możliwe...) czy inne sposoby "uprofesjonalnienia" strony poszły do przodu to wypadałoby by tak istotna sprawa jak nasza kochana strona i jej unowocześnienie zakończyć (albo po drodze stwierdzić gdzie leżał problem).

Wiem Air, że masz dużo na głowie i to rozumiem (wręcz podziwiam Twoją pasję szczególnie, że robisz to charytatywnie i jesteś niekwestionowanym liderem newsów - rozumiem też co to znaczy być liderem z autopsji kilku moich projektów..)
ale rozważ także wyjaśnienie co poszło nie tak gdy było tak blisko nowego początku (grudzień 2016) - gdzie się podziały osoby, które miały być odpowiedzialne za to, czy Ty musisz odpowiadać za każdego/każdą drobnostkę/przeszkodę/problem?
Dobrze by było by koledzy zaangażowani w nowy layout zrobili jakikolwiek ruch, dzięki któremu można by było stwierdzić gdzie i kiedy zniknął zapał lub brak było chęci, której Tobie można pozazdrościć... myślę, że należą się słowa wyjaśnienia.

Tak, redakcja, newsy - to też ważna sprawa ale skoro tak istotna to myślę, że ten temat nie był najlepszym wyborem, trzeba dotrzeć do większej ilości ludzi, jest strona, jest face, jest twitter, nie wszyscy czytają forum i nie wszyscy nawet czytają ten wątek (nie spodziewając się po nim tak ważnych spraw).

Uważam, że trzeba ruszyć tego Titanica i go wyprowadzić z lodowców na otwarte wody! Poruszyć brać kibicowską, szukać rozwiązań wśród szerszego grona osób (nie tylko w zamkniętym zespole). Pomóżmy Airowi, stronie i nam nawzajem...
Szpieg1
Moderator

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Barilla » 24 maja 2017, o 00:54

Radbug napisał(a):A co do forum. Nie jest źle. Bywałem na gorszych, naprawdę.

Tylko widzisz, problem jest taki że kiedyś nie tylko nie było źle, a było bardzo dobrze. Nie jestem jakimś weteranem, ale czytałem forum trochę czasu przed zarejestrowaniem konta i naprawdę swego czasu to forum to był wzór jak prowadzić rzeczowe dyskusje. Pisanie o obecnym stanie forum że "bywałem na gorszych" to mniej więcej tak pisanie o Sturridge'u że "Wilshere stracił przez kontuzje więcej spotkań, więc w czym problem".
Barilla

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez far » 24 maja 2017, o 02:07

Zdaje się że Airowi nie o forum się rozchodzi, ale o brak ludzi którzy są w stanie rzetelnie i samodzielnie pisać newsy czy feliotony. Forum jest takie jak każdy widzi, ale nie zbaczajmy z tematu.
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking."
far

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez josif » 24 maja 2017, o 07:33

Air chyba nie będzie dla nikogo problemem odpuścić na jakiś czas felietony etc. Zostawić minimum, czyli tłumaczenie angielskich newsów. Z czasem pewnie znajdą się chętne osoby, a jeżeli nie to i tak każdy będzie musiał przełknąć tę pigułkę goryczy. Ale myślę, że znajdą się osoby chętne. ArtuDitu robi fajne analizy na forum. Warto z nim zagadać. Jakby po każdym meczu wrzucał analizę to cud malinka.

Co do layoutu to jeżeli dobrze rozumiem projekt tworzyliby ludzie z zewnątrz, a nie redaktorzy. Czyli w gruncie rzeczy główną robotą byłby wybór, który projekt z kilku przedstawionych przez "web designerów" jest lepszy.

Ibiz

Pod względem gramatyki to na pewno kiedyś było lepiej (to znaczy w czasach kiedy mnie i innych przygłupów jeszcze nie było tutaj :)), ale merytorycznych dyskusji jest proporcjonalnie tyle samo. Sentyment do tamtych czasów robi swoje... that's all :) Wiadomo, że nigdy idealnie nie będzie. Np. mnie drażni uciążliwe komentowanie każdej akcji podczas meczu zamiast napisać jeden porządny post jak to robi np. hulus. Ciągłe pisanie truizmów tez denerwuje i zniechęca do wchodzenia na forum.
in omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni nisi in angulo cum libro
War. War never changes
josif

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez filarowicz » 24 maja 2017, o 07:51

Jeśli mogę dorzucić swoje 5 groszy i napisać coś bez obawy o wiadro pomyj to napiszę.
Jeśli lfc.pl to trup, to myślę, że nie ma co na siłę tego trupa malować i wmawiać, że to modelka.

Do rzeczy.
Jeśli to od początku do końca ma być stronka z pasji od kibiców dla kibiców - nikt nikomu nie płaci - to logicznym jest, że to nie jest priorytet. Każdy ma swoją pracę, szkołę, uczelnie, żonę, dziewczynę, chłopaka, rodzine, psa, kota, rybki etc.
Wg mnie nie ma co ratować na siłę stronki zabiegami w stylu - kto chce to pomaga. Otóż nie każdy się do tego nadaje. Np. ja z chęcią bym pomógł w pisaniu jakiś felietonów, ale nie mam doświadczenia, a czemu nie mam? ponieważ całe życie uważałem i nadal uważam, że wszystkie felietony to nonsens. Czasem ktoś wstawi na lfc.pl to zerknę okiem i czytam kilka minut oczywistość za oczywistością, jakieś pierdoły. (Tutaj nie dowalam ludziom, którzy to tłumaczą, tylko autorom).
To samo tyczy się jakiś głupkowatych artykułów, które non stop się pojawiają i w dodatku powielają. W tym sezonie z 4 razy jak nie więcej czytałem, że Milner może grać jako LO (jakby nikt tego nie widział podczas meczu) i wcale mu to nie przeszkadza, na co są dowody w postaci jego wypowiedzi - coś ala "no mogę grać na LO, spoko. no no. Jurgen kazał, ja grać"
Mało podniecający news jeśli mam być szczery.
Ale ok, to strona fanowska, nie oficjalna LFC, więc takie smaczki niektórzy lubią, ja to rozumiem. Tylko, że w momencie kiedy nie ma zbyt wiele czasu na działanie tej stronki, nie ma rąk do pracy, może warto skupić się na ważniejszych rzeczach, konkretniejszych.
Wg mnie takie rzeczy powinny być wrzucane na forum jako ciekawostka - każdy mógłby wrzucać to na forum i ewentualnie dla nieznających języka jakieś małe podsumowanie, że tak Milner to LO.

Np. Co do spekulacji i informacji transferowych, to tam powinno ograniczyć się wstawianie postów tylko Jetzu i kilku innym wiarygodnym osobom, żeby potem nie czytać, że Messi był dogadany, ale wstał rano i powiedział "meh, jednak nie" i to wszystko true 100% story, legit etc.

Podsumowując. Mniej, ale jakościowo.
Skupicie się na mniejszej ilości rzeczy, takich na prawdę potrzebnych i ważnych dla każdego kibica, a nie fanboya jarającego się tym, że Emre Can używa wosku, a nie żelu czy gumy do włosów. (Tak, taki artykuł na lfc.pl też pamiętam i z 5x było podkreślone to, że Emre używa wosku. WOSK WOSK WOSK WOSK, jakbyś ktoś zapomniał.) Wiecie i to jest spoko.
Lubie Emre, ale takie coś fajnie jakby było wrzucane na forum w zakładce Emre albo Ciekawostki.
Zostawcie takie "małe" rzeczy ludowi, kto będzie miał siłę i chęci to napiszę coś albo wrzuci. I może "powołajcie" kogoś, na strażnika teksasu, co by czytał te pracę przed publikacją, żebyśmy tutaj nie oślepli wszyscy.

Wiecie co najbardziej mnie wkurza na lfc.pl? Jak wejdę na stronkę, żeby przeczytać jakiś ważny news, ale nie mogę go znaleźć, bo jest za przeproszeniem NAPIER...one gównem. Później gdzieś te ważne informację uciekają, a zostają takie same ochłapy.
Nowy layout? Nie wiem, może. Może przez lata ten wygląd się przejadł, ale myślę, że z tego da się wycisnąć to co najlepsze jeśli tylko każdy poszanuje samego siebie i innych. W jaki sposób? Redakcja ma mało czasu, robi tylko to co musi, reszta robi lud. Może wtedy powstanie lepsza "więź" między kibicami, a nie rzucanie w siebie gównem jak małpy, bo jeden uważa A a drugi B.

YNWA
filarowicz

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez don_daniello_lfc » 24 maja 2017, o 08:54

Ja tam Adriana bardzo dobrze rozumiem. Sam "bawiłem się" w administrowanie i współtworzenie stron internetowych przez dobre 10 lat. Wiem, że bez zgranej i odpowiedzialnej ekipy, każdy projekt jest skazany na porażkę. Bo jak już ktoś podkreślił- najważniejszym problemem jest zbyt mało odpowiedzialnych i zaradnych ludzi. Forum, to akurat najmniejszy problem. Od czasu ogólnodostępnego internetu, każde internetowe forum to skupisko wszelakiej zarazy i nic już z tym się nie zrobi.
Samo działanie strony jest dobrze zorganizowane i w pełni profesjonalne. Jest to top wśród portali piłkarskich i jedyny portal o LFC. Taki stan rzeczy utrzymuje się bardzo długi okres czasu, więc czapki z głów dla wszystkich, którzy się do tego przyczynili, a sam Adrian dobrze wie, że odwala tutaj kawał solidnej roboty.
Z mojego punktu widzenia, sytuacja zaczęła się pogarszać od momentu tego całego buntu, po którym odeszło wiele wartościowych osób, którzy do tej pory nie zostali godnie zastąpieni. Jak mówiłem, jest to tylko moje skromne zdanie, ale gołym okiem widać, że to już nie to co kiedyś. Ja jestem osobą, która woli czytać niż pisać i teraz, aby znaleźć sensowny wpis na forum, trzeba jakiegoś cudu.
Ta grupa paru profesjonalnych i odpowiedzialnych ludzi, to za mało jak na stronę o takiej renomie. Tutaj nie chodzi o to, aby przestać pisać artykuły. Przecież to była i jest jedna z zalet Naszej strony. To było to co Nas wyróżniało. Tutaj naprawdę nie trzeba dużo, aby znowu wrócić na wyższy poziom. Trzeba po prostu chęci, a to jest właśnie największy problem "amatorskich" stron internetowych. Coś jest robione z pasji, fajnie. Działa wszystko rok, dwa, dziesięć. Przez ten czas ludzie dorastają, idą do pracy, żenią się, mają na głowie dom itd. Strona schodzi później na drugi plan, a ta początkowa pasja gdzieś ucieka. Może przez brak czasu, a może przez brak motywacji. Tak jest i będzie. Co z tego, że teraz znajdziesz nowych ludzi, jak za jakiś czas ten temat ponownie będzie wałkowany.
Po prostu brakuje ludzi, którzy są w stanie systematycznie poświęcać czas dla strony. Sama akcja "pomagamy" tutaj nie wystarczy, bo wątpię, aby Air i ta garstka osób nie wiedziała co jest dobre dla strony lub z czego zrezygnować.
Ostatnio edytowano 24 maja 2017, o 08:55 przez don_daniello_lfc, łącznie edytowano 1 raz
"Najważniejszymi ludźmi w Liverpool Football Club są Ci, którzy chcą tu być"
don_daniello_lfc

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 24 maja 2017, o 08:55

Air chłopie 13 lat, szacun, pewnie włożyliście w to z ekipą dużo serducha!

Słuchajcie, a może zastosować mechanikę podobną do tej używanej w wikipedii? Po prostu, do czasu znalezienia docelowej ekipy, można (tak jak ktoś wcześniej wspomniał) wrzucać i tłumaczyć tylko najbardziej istotne informacje, natomiast wszystkie felietony, analizy, kolumny można wrzucać w języku angielskim - kto będzie chciał to przeczyta. Obok dodaj button "dodaj tłumaczenie" i pozwolić fanom tłumaczyć felietony bez żadnej struktury redaktorskiej - mam zajawę, wolną godzinkę, tłumaczę. Nie mam? News zostaje po angielsku. Nie jest to rozwiązanie idealne, bo pewnie wygeneruje sporo błędów, chociaż z drugiej strony? Na wydeptanych ścieżkach często powstają chodniki, więc kto wie :P? Można ewentualnie zrobić jakiś ranking tłumaczeń, wtedy nowi liderzy wyłonią się sami. Im mniej biurokracji, tym więcej kreatywności.

Możesz też napisać np. że udzielisz referencji do pracodawcy osobom, które tłumaczą artykuły. Może to będzie stanowiło jakąś zachętę? Tu znowu rodzaj nieformalnego stażu. Jeśli ktoś ma swoje portfolio i szuka zleceń, pewnie chętnie umieści referencje, z każdego źródła - tym bardziej z największego w Polsce serwisu fanowskiego Liverpoolu, przez który przewija się dziennie 25k osób.

Rozsądny wydaje się również pomysł ogarnięcia jakiegoś patronatu - czy to klubowego, czy np. Canal +? Może jakaś wiadomość do Jurka Dudka, od jakiej strony się za to zabrać? Wraz z rozwojem internetu, świat zmalał i strasznie się spłaszczył, a 25k fanów, no to jest już niezła karta przetargowa, teraz tylko ubrać w excela.

Z mojej strony - tłumacz ze mnie kiepski, obecnie uczę się pisać aplikacje webowe idzie mi nieźle - jeśli zaczną się pracę nad nowym layoutem, chętnie pomoge, choćby przy obróbce css, wstawianiu formularzy bądź czymkolwiek, choć z czasem pewnie przy bardziej ambitnych zadaniach - oczywiście non profit :)

Pozdro, Ynwa.

#edit
MatiBorek napisał(a):Wynagrodzenia dla redaktorów?
Platformy dla tłumaczy?
Stowarzyszenia?
Środki unijne?

Oh boi.

Dla mnie, który ze stroną jest praktycznie od początku, jej działalność była napędzana pasją i zaangażowaniem pewnej grupy osób, która nigdy nie była za to finansowo wynagradzana i pewnie (chwała im) nawet o tym nie pomyślała.
Teraz nowe pokolenie powinno przejąć na siebie ciężar działania. Problem z tym dzisiejszym młodym pokoleniem jest jednak taki, że potrzebują motywacji materialnej, pieniężnej, żeby cokolwiek ruszyć dupsko. Idea? Wartości? Bezinteresowność? Oj, widząc reakcje w temacie i pomysły kolegów ciemno to widzę.

Jeśli masz lepsze rozwiązania, to czekamy. "Oni powinni... za darmo!" - to takie prl'owskie.
Ostatnio edytowano 24 maja 2017, o 10:33 przez PyrkaLFC, łącznie edytowano 1 raz
"Wstać rano, zrobić przedziałek i się odpieprzyć od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo, nie ustawiać sobie za wysoko poprzeczki i narzucać planów, którym nie można sprostać."
PyrkaLFC

Postprzez ramar » 24 maja 2017, o 09:44

Ja proponuję podejść do sprawy bardziej formalnie: założyć stowarzyszenie zwykłe.
Chętni wejdziemy jako członkowie, drobna składka, a wspieranie z innych portali okolicznościowe.

Mając stowarzyszenie, będzie można starać się o formalną współpracę, o przyznanie środków z urzędów miasta, środków unijnych, czy innych projektów.
Mogę pomóc w księgowości i statucie takiego tworu, w pisaniu wniosków lub "sporządzaniu excela" również.

Taki format pozwoli również zgodnie z prawem wypłacać (np.okazyjnie na podstawie umowy o dzieło lub zlecenie) wynagrodzenie dla redaktorów, pokryć koszty obsługi serwera itp. ze składek i zbiórek. A jeżeli byśmy uzyskali za dużo środków pieniężnych, to moglibyśmy wspierać osoby potrzebujące - już nie tylko przekazując 1% z PIT.
ramar
Moderator

Postprzez MatiBorek » 24 maja 2017, o 10:22

Wynagrodzenia dla redaktorów?
Platformy dla tłumaczy?
Stowarzyszenia?
Środki unijne?

Oh boi.

Dla mnie, który ze stroną jest praktycznie od początku, jej działalność była napędzana pasją i zaangażowaniem pewnej grupy osób, która nigdy nie była za to finansowo wynagradzana i pewnie (chwała im) nawet o tym nie pomyślała.
Teraz nowe pokolenie powinno przejąć na siebie ciężar działania. Problem z tym dzisiejszym młodym pokoleniem jest jednak taki, że potrzebują motywacji materialnej, pieniężnej, żeby cokolwiek ruszyć dupsko. Idea? Wartości? Bezinteresowność? Oj, widząc reakcje w temacie i pomysły kolegów ciemno to widzę.
MatiBorek

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez akhrem9 » 24 maja 2017, o 10:25

Strona prowadzona jest charytatywnie, hobbystycznie i w tym problem. Jeśli nie jesteś w stanie prowadzić jej w takiej formie, zmień model na bardziej biznesowy bądź po prostu sprzedaj. Żyjesz i utrzymujesz się z czego innego, ale by strona była bardziej funkcjonalna i rentowna należy potraktować ją jako małą firmę i poświęcić jej więcej niż 2 godzinki dziennie w biegu między innymi obowiązkami.
Mamy tu ogromną liczbę wyświetleń, ogromną rzeszę klientów i duży niewykorzystany jej potencjał. Masz mnóstwo możliwości, każdy dodaje swój pomysł, pytanie w jakim kierunku pójdziesz. Ewidentnie brak kasy, ludzi do pracy/pomocy a tu żądają nowego opakowania strony. Popatrzcie sobie lepiej jak wygląda polska strona Realu Madryt, ze starym designem również oparta na darmowych tłumaczeniach redaktorów głównie zapalonych kibiców i pasjonatów. Może to tak ma jednak być - w oparciu o dobrą wolę ludzi o podobnych zainteresowaniach. Może nie wymagajmy nie wiadomo czego, to nie onet przyciągający krzykliwymi tytułami, kontrowersyjnymi politykami czy celebrytami.

Ramar podsunął świetny pomysł. Wielokrotnie pisałeś, że nie wiesz jak się zabrać za to formalnie. Jak legalnie prowadzić dobrowolną zbiórkę na funkcjonowanie strony, jak to prowadzić by wszystko było legalnie i zgodnie z prawem. Ale też nie wiem, czy masz czas by biegać po urzędach, składać wnioski itp. Załóż jakąś formę działalności, zarabiaj na tym, niech zarabiają również inni wkładający w to swój trud i czas. Spółki, stowarzyszenia, niech ludzie mają chociaż symboliczną kwotę za to co robią. Ciągle w oparciu o dobrowolną pracę fanów, za moderację, tłumaczenie itp. ale główne osoby jak właściciel, księgowy, niech coś z tego mają.
Fani wiele są w stanie wydać dla swej pasji. Kubki, szaliki, koszulki a dobrowolne dotacje na funkcjonowanie strony to strzał w 10tkę i pewna moim zdaniem kasa dla lfc.pl. Jest naprawdę sporo możliwości, skąd pozyskać pieniądze. A jak wiadomo za kasą pójdzie i rozwój. Tylko wreszcie zabierz się za to poważniej, ogarnij to wreszcie prawnie.
akhrem9

2 years of membership2 years of membership

Postprzez ramar » 24 maja 2017, o 10:40

MatiBorek napisał(a):Wynagrodzenia dla redaktorów?
Platformy dla tłumaczy?
Stowarzyszenia?
Środki unijne?

Oh boi.

Pasja i zaangażowanie to podstawa każdego sukcesu. Jednak jak widać po wpisie naszego Szefa, stronę dotknął pewien marazm i potrzeba jakiegoś bodźca, a jeżeli przy okazji można zwiększyć możliwości, albo wykorzystać potencjał to należy to wykorzystać. Baza użytkowników jest bardzo dobra, ugruntowana marka już jest, jaki kolejny krok?

Edycja: co do biegania po urzędach... To już nie te czasy. Przez internet idzie załatwić przynajmniej 80% spraw.
ramar
Moderator

Postprzez rossmann » 24 maja 2017, o 11:11

Chłopaki, weźcie przestańcie dawać Airowi rady typu - pozyskaj środki unijne, wejdź w oficjalną kooperację z klubem, z C+, z miastem, z rządem RP itd. To są pomysły podszyte oczywiście dobrymi chęciami, ale całkowicie nierealne.

Otóż jest coś takiego jak prawa autorskie (względnie prawa do znaków chronionych) - do logo Liverpool FC, do wizerunku piłkarzy, do nazwy Liverpool FC, do artykułów tłumaczonych na tym portalu (zarówno z oficjalki jak i z angielskich serwisów i gazet). No i sęk w tym, że to co się dzieje na tej stronie - to co stanowi główny profil jej działalności - prawa te łamie. Tak długo jak to się dzieje amatorsko, fanowsko, za darmo - nikt (z osób zainteresowanych, czyli tych, którym te prawa autorskie przysługują) tym się nie interesuje, nie rusza tego, bo albo mało osób w ogóle wie, że takie coś jak lfc.pl w ogóle istnieje, albo - nawet jeśli ktoś wie - każdy przymyka na to oko bo wiadomo - fanowska zabawa, pasja, lepiej nie ruszać.

Jeśli jednak strona zaczęłaby robić to co robi komercyjnie (sformalizowała swój byt, choćby - jak ktoś tutaj radził - poprzez założenie stowarzyszenia, pozyskiwała oficjalne fundusze i wypłacała ludziom kasę) to jest duża szansa, że przestałoby być to ok i z Airem zaczęliby korespondować smutni panowie z różnej maści kancelarii prawnych, żądający w imieniu swoich mocodawców zaprzestania naruszania praw autorskich, zamknięcia strony, straszący odszkodowaniami itd. itd.(wydaje mi się nawet, że nie tak dawno był dokładnie taki case dotyczący jakiejś piłkarskiej strony fanowskiej - nie chce mi się teraz szukać której).

Jednym słowem - w tym kształcie, z takim jak obecnie kontentem, na takich jak obecnie zasadach (tłumaczenie tekstów innych gazet, serwisów, zamiast pisania własnych) - skomercjalizowanie działalności strony jest niemożliwe. Kropka.

Nie wiem jak z patronite - tutaj może szybciej. Co nie zmienia faktu, że od strony podatkowej byłaby to śliska sprawa i nikt by się w to raczej nie chciał bawić.
"The socialism I believe in is everybody working for the same goal and everybody having a share in the rewards. That's how I see football, that's how I see life." Bill Shankly
rossmann

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Daniel » 24 maja 2017, o 11:19

Nie wypowiadam się już zbyt dużo na forum, ale temat LFC.pl jest na tyle bliski memu sercu, że łapie ogromny żal patrząc na obecny stan. Mam nieodparte wrażenie, że pasja w zespole redakcyjnym ulatuje, jakość spada i serwis rzeczywiście oddycha rękawami. Niech nikt z zespołu nie czuje się urażony - nie zwracam uwagi kto napisał konkretny tekst, felietonów też nie czytam za wiele. Będąc jednak kilka lat w tej legendarnej dla mnie ekipie redaktorów z początków istnienia serwisu, nie czuję tej mięty.

Na poparcie ze strony klubu nie ma szans, trzeba działać na własną rękę i kasa wg mnie to też nie problem. Dobrym pomysłem jest zreorganizowanie zespołu, ustalenie indywidualnych obowiązków, pewnej hierarchii, odpowiedzialności. Szukać dobrych pisarzy wśród kibiców interesujących się dziennikarstwem - taka forma praktyki to naprawdę dobry warsztat np. przed studiami - wiem po sobie.

Trzymam kciuki za to, że pojawią się w redakcji prawdziwe perełki w pełni zaangażowane w pracę. Podstawą są przede wszystkim ludzie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Proud to be RED.
"The most important thing that we all must remember is that this football club is much more important and bigger than anybody." Kenny Dalglish
Obrazek
Daniel
Honorowy Moderator

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez ramar » 24 maja 2017, o 11:30

rossmann napisał(a):...

Mamy w prawie tzw.:"dozwolony użytek" i prawo cytatu.
Artykuły nie muszą być tłumaczone w całości, a wszystko może być uzupełnione o komentarz tłumacza/redaktora do treści przedstawionej przez twórcę artykułu - jako swego rodzaju polemika. A wypowiedzi działaczy, piłkarzy, legend, dziennikarzy na tweeterze można przytaczać do woli.
Loga w serwisach informacyjnych można umieszczać. A można wystąpić o pozwolenie o używanie loga LFC, jako dla serwisu fanowskiego, największego w Polsce.
Co do zdjęć - tutaj może być problem - należało by korzystać z takich które nie mają praw autorskich lub zrobić je samemu lub uzyskać z oficjalnych źródeł.

Wycieczki smutnych panów to przesada, a wszystko trzeba robić z głową.
ramar
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasza strona