Nowy layout - poważne pytanie

Tutaj możecie pisać o naszej stronie. Co chcielibyście, żeby się na niej znalazło lub co powinniśmy zmienić.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Nowy layout - poważne pytanie

Postprzez urban12 » 21 maja 2017, o 18:23

Właśnie,czekamy z niecierpliwością :D
urban12

1 year of membership

Postprzez AirCanada » 22 maja 2017, o 09:35

Tak. W tym tygodniu przysiądę, któregoś wieczora na spokojnie. Do niedzieli nie omieszkam podzielić się z fanami kilkoma istotnymi informacjami.
Obrazek
AirCanada
Ojciec Chrzestny

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez AirCanada » 23 maja 2017, o 17:38

Sezon dobiegł końca, więc najwyższy czas podzielić się z szerokim gronem użytkowników, fanów kilkoma istotnymi informacjami w sprawie dalszego działania naszego serwisu.

Podstawowa kwestia, o którą nieustannie dopytujecie jest sprawa nowego layoutu, wałkowana od dobrych kilku miesięcy. Powiem szczerze, że znów stoimy w miejscu, nie jestem w stanie nic nowego powiedzieć o nowym wyglądzie strony, lecz nie to jest problemem tej społeczności w tym momencie.

LFC.pl to obecnie jedyny funkcjonujący serwis Liverpoolu w Polsce, który codziennie odwiedza od 15 do 25 tysięcy użytkowników z przeróżnych zakątków Polski i nie tylko. Mam przyjemność prowadzić tego kolosa od 2004 roku, chociaż w tamtych czasach daleko nam było do takiego miana.

Jako naczelny znam wszystkie sprawy, jakie się tutaj rozgrywają od podszewki. Obserwuje poczynania swojej redakcji, jak działa, funkcjonuje i zachowuje się na co dzień.

Powiem tak, w obecnym kształcie LFC.pl coraz częściej przypomina mi Titanica po zderzeniu z górą lodową, który bardzo małymi krokami (ale jednak) zmierza do pójścia na dno. Wiem, że dla osób z zewnątrz, to może być szokujące. Przecież są codziennie newsy, wszystko jest w miarę na bieżąco aktualizowane itp. Spoko. Mam jednak trochę inne podejście do sprawy.

Tak jak pisałem wcześniej i dobrze o tym wiecie, zajmuje się prowadzeniem strony od prawie 13 lat, z różnym skutkiem, odnosiłem tu zwycięstwa i porażki. Sądzę jednak, że serwis przez ten czas prowadzony był profesjonalnie i nigdy nie spadł poniżej pewnego pułapu, na co ambitny facet za jakiego się uważam nie mógłbym sobie najzwyczajniej w świecie pozwolić.

Przez te kilkanaście lat współpracowałem z różnymi grupami redakcyjnymi. Obecnie staram się rozsądnie zarządzać około 30-osobowym zespołem, z którego na dobrą sprawę mogę liczyć mocniej na parę osób, naprawdę odpowiedzialnych, zaradnych, którym mogę zaufać, gdy gdzieś wyjadę i przykładowo nie mam dostępu do komputera/telefonu.

Ogromnym problemem jest tutaj brak jakościowych ludzi. Sami widzieliście, że końcówkę sezonu jako redakcja dojechaliśmy, jak to nazywam 'na oparach'. Zrezygnowaliśmy chociażby w jakimś czasie z kolumny 'Trzy Kropki', bo najzwyczajniej w świecie brakowało do niej chętnych. Pojawiły się pewne luki w działach, na które zwracaliście uwagę w komentarzach, czy na forum. Nie powinno do tego dochodzić, a jednak.

We wrześniu kończę 32 lata, czasem naprawdę chciałbym mieć komfort, żeby wracając z pracy, nie trzeba było jeszcze przed obiadem nerwowo włączać komputer, żeby szybko podzielić pracę na stronie i samemu coś natrzaskać, by 'jakoś to wyglądało'.

Nie chciałbym, być też źle odebrany przez zespół redakcyjny. Do nikogo nie mam o nic żadnych pretensji. Każdy działa tutaj na zasadzie wolontariatu, ogromny szacunek dla każdej osoby, która swoją cegiełkę dokłada do funkcjonowania LFC.pl.

Chciałbym po prostu mieć w swoich szeregach, wokół siebie, więcej osób naprawdę odpowiedzialnych, samodzielnych (!), których nie będzie trzeba ganiać z robotą i prosić wiecznie o coś. To mnie w tym funkcjonowaniu od dłuższego czasu zaczęło męczyć i mocniej frustrować.

Zaczynałem swoją działalność tu w wieku 19 lat, z czasem bywało bardzo różnie na przestrzeni lat, chociaż z reguły poświęcałem temu serwisowi masę czasu. Nie wiem ile newsów tu już natłukłem, ale będzie z pewnością wokół 12-13 tysięcy.

Lata lecą, a dalej jestem w stanie dać LFC.pl od siebie 2-4 godziny dziennie, gdyż czuję się za to dziecko mocno odpowiedzialny i nie chcę, by obniżyło pułap swojego wysokiego lotu.

Powiem jednak tak ... Z grupą redakcyjną w obecnym kształcie nie wyobrażam sobie przystąpienia do sezonu 2017/2018. Potrzebujemy świeżej krwi. Nie chce 'noł nejmów' z naborów redakcyjnych, gdyż ostatnio przynosiło to więcej szkód, niż korzyści. Zwracam się tutaj do osób, którym zależy na płynnym funkcjonowaniu. Jeśli ma to wyglądać godnie i rzetelnie, będziemy potrzebować wzmocnień, głównie tłumaczy i felietonistów, gdyż na to zawsze jest największe zapotrzebowanie.

Jako osoba z pewnymi jasno postawionymi celami w życiu (w różnych jego aspektach), nie chciałbym się po prostu rozmieniać na drobne. Jeśli serwis miałby dalej dryfować, jak jak czynił to w ostatnich miesiącach, to już raczej beze mnie, chociaż nie widzę na horyzoncie osoby - lidera (tak, jestem liderem przez wielkie L i nieskromnie będę to powtarzał), która mogłaby to rozsądnie pociągnąć w dalszej perspektywie...

Tak więc rozmowa o layoucie, nowym wyglądzie w tym momencie nie ma najmniejszego sensu, gdyż do nowej grafiki strony potrzeba obsady ludzi, która będzie w tym aspekcie odpowiedzialna za wiele spraw.

Mi w chwili obecnej brakuje czasu na pilotowanie takowego przedsięwzięcia, mając dużo ważniejsze sprawy na głowie, także dotyczące serwisu i jego, co powyżej nadmieniłem - przyszłości.

Podsumowując. Mamy teraz przerwę między rozgrywkami. To co wydarzy się, albo nie wydarzy w najbliższych tygodniach jest dla mnie kluczowe.

Łatwo się wymaga i oczekuje, ale czasem warto dać coś od siebie, by wspólnie świętować mniejsze, lub większe sukcesy.

Adrian Kijewski 'AirCanada' redaktor naczelny LFC.pl.
Obrazek
AirCanada
Ojciec Chrzestny

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez magniuto » 23 maja 2017, o 18:15

No to mamy już zapowiadane wcześniej trzęsienie ziemi...
Jestem za stary i zbyt zajęty, żeby tu pomóc, (chociaż mógłbym coś potłumaczyć) a z drugiej strony nie wyobrażam sobie dnia bez wizyty na lfc.pl, dlatego apeluję do wszystkich - panie i panowie, ratujmy naszą ulubioną stronę!
magniuto

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Maytman » 23 maja 2017, o 18:36

Pewnie każdy to powie i zdaję sobie sprawę, że te słowa niczego nie zmieniają, ale trzeba to powiedzieć: Adrian, odwaliłeś tu kawał genialnej roboty i dobrze o tym wiesz. Należy Ci się za to respekt, którego najlepszą definicją są statystyki tego serwisu od tylu lat. Jestem przekonany, że nawet nieświadomie doceniają to Ci którzy są tu od niedawna, a już na pewno Ci, którzy widzieli początki. Nie chcę tu pisać laurek - ale z czystej uczciwości - DZIĘKUJĘ za całą Twoją pracę.

Idąc w stronę rozwiązań ewidentnego problemu - jak rozumiem potrzeba kasy. Nie powiedziałeś o tym wprost, ale w jakimś sensie jest to powiązane. Internet, nawet ten fanowski przestaje być pasjonacki i wymaga funduszy. Z czystej ciekawości, ale też z chęci pomocy w kontekście rozwiązań i szukania innego modelu - ile dokładnie zdolnych osób jest niezbędnych? Ile średnio miesięcznie muszą wykonać roboczogodzin? Czy w redakcji sprawdzały się osoby, które miały pod sobą innych (odpowiednik relacji junior-senior)?

Nie zasypmy tego tematu apelami o ratunek, ale postarajmy się serio pogadać o realiach. Pamiętamy ilu chętnych było do zrzutki na przebudowę layoutu. Może tego rodzaju abonamentowe myślenie pewnej grupy użytkowników w czymś pomoże? To klasyczne "Zamiast jednej paczki fajek miesięcznie / jedna kawa mniej w miesiącu" w wielu internetowych pomysłach zadziałała, sam stoję za kilkoma.

Będę wdzięczny za odpowiedź lub poprawienie mnie jeśli się mylę.
Maytman
Znaczy się Mateusz

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez AirCanada » 23 maja 2017, o 18:52

Maytman dziękuję.

Co do Twojego posta, kasy nie potrzebujemy kompletnie. Nie taki jest mój przekaz.

Chodzi o ludzi i ich bezinteresowną pomoc. Potrzebujemy po prostu rąk do działania i zapału osób. Inaczej to wszystko straci kompletnie sens dla mnie.
Obrazek
AirCanada
Ojciec Chrzestny

Postprzez DrGonzo » 23 maja 2017, o 18:57

Też szanuję osoby, które na zasadzie wolontariatu się tutaj udzielają, ale wydaje mi się, że właśnie tutaj jest pies pogrzebany. Air, to musi być ogromne wyzwanie, prowadzić tego typu serwis www nie płacąc dziennikarzom nawet złotówki, i składam wyrazy szacunku w związku z tym, że przez tyle lat ci się to udawało. Mieszkam w mieście, w którym gra jeden z zespołów występujących w Ekstraklasie i nawet tutaj największy serwis fanowski (podkreślam: fanowski!) płaci swoim pracownikom. "Żyją" z jakichś tam reklam o ile dobrze pamiętam, dzięki kasie od kibiców, ale przede wszystkim - środkom przekazanym przez klub piłkarski. A jeszcze starają się o kasę z miasta, ale to już inna sprawa i nieistotna w tej dyskusji...

Jeśli chcesz mieć profesjonalny zespół, złożony z ludzi odpowiedzialnych, za których możesz być pewny, nie przewidując przy tym jakiejkolwiek "wierszówki" dla nich, to na pewno będzie ci to trudno osiągnąć. Ludzie w naszym wieku (jestem parę lat młodszy), mają już rodzinę, dzieci, cele do osiągnięcia... Z resztą niepotrzebnie to piszę, dobrze o tym wiesz. Sam żyję z dziennikarstwa, z pisania ogólnie rzecz biorąc, i pewnie przyjąłbym twoją propozycję współpracy, ale tylko wtedy, gdy byłoby to zlecenie. I tak brakuje mi na wszystko czasu, biorę się za tysiąc rzeczy na raz, a wtedy trzeba ustalać priorytety.

Rozumiem twój punkt widzenia, ale bez środków na redakcję będzie ci ciężko. Nawet prowadząc stronę o klubie z tak ogromną liczbą fanów. Próbowałeś pozyskać jakieś środki na ten cel? Np. z UE? Albo nie wiem... Wejść we współpracę z samym klubem, jako oficjalna strona LFC w Polsce? Może to brzmi absurdalnie, zwłaszcza że pewnie rozważałeś już możliwe opcje w tym aspekcie, ale sam się teraz zastanawiam nad tym na bieżąco...
DrGonzo

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Kurtz » 23 maja 2017, o 19:02

AirCanada napisał(a): ...

To raczej nie rozmowa na forum publiczne, ale czy od strony prawnej istnieje szansa jakiejś bardziej oficjalnej, półoficjalnej współpracy z klubem? Może taki prestiż przyciągnie redaktorów.
Czy myślałeś / czy jest możliwe, żeby przekształcić tę stronę w bardziej zawodową? Może nawet w takią profesjonalną stronę fanowską. Nie wiem czy można żyć z prowadzenia takiej strony. Może fundusz techniczny, większe wsparcie z reklam, pojawienie się na Patronie pociągnęło by pracę dalej.

Sypię luźno pomysłami póki co.

Fundusze funduszami, ale faktycznie brak odpowiedniego zespołu jest problemem.
Czasem błędy newsach raziły w oczy i z perspektywy kilku lat dało się zauważyć, że poziom spadł. Zapał jest fajny, chociaż nie zawsze wystarcza.

Sam jestem tłumaczem, korektorem/redaktorem, ale przyznam, że poświęcanie nawet 2 godzin dziennie byłoby dla mnie w tej chwili sporym wyzwaniem.
Nie mogę nic obiecać - napisz w razie czego, może uda mi się w jakikolwiek sposób pomóc. Przynajmniej w burzy mózgów.

ed:
Air, za poświęcenie i prowadzenie strony w tej formie, od tylu lat, należy Ci się jakieś oficjalne odznaczenie od Klubu.
Naprawdę, wyrazy uznania.
Kurtz
Kurtz

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez geralt45 » 23 maja 2017, o 21:38

Na początek chce podziękować Adrianowi za tyle lat pracy nad tą stroną. Sam przeglądam od kilku lat, obecnie jestem już aktywny i chcę również coś poradzić bo jest to najlepsze miejsce dla każdego kibica Liverpoolu.

Podobnie jak koledzy wyżej jestem zdania że pora najwyższa aby serwis wskoczył na poziom profesjonalny. Dlatego Patronite i próba otrzymania od klubu oficjalnego wsparcia są b.dobrymi pomysłami. Nawet jak tylko 10-20 % użytkowników strony stanie się patronem i będzie co miesiąc wpłacać po 10-50 zł to i tak da spory zastrzyk gotówki. Sam jest gotów coś wpłacić.

Masz ponad 30 ludzi z których kilku zaufanych. I wokół tych paru osób można zbudować przyszłą redakcję. Nie stawiać na ilość tylko na jakość.

Zrobić selekcję, redaktorom którym się nie chce/nie mają czasu/trzeba się prosić/inne podziękować za współpracę. Zreorganizować pracę redaktorów.
Z tych 30 niech zostanie nawet 14. Utworzyć grupy po 3-4 redaktorów, każda dostaje swoje działy i nad nimi pracuje. Na czele każdej z tych grup jedna zaufana osoba. Wyznaczyć 2-3 redaktorów do wsparcia poszczególnym grupom w razie potrzeby. Dobrze by było jakbyś wyznaczył sobie wice-administratora. We dwóch łatwiej ogarnać.
Pieniądze uzyskane z patronite itp. przeznaczyć na wypłaty dla redaktorów, zwyczajnie zasługują za swoją pracę. Może nie będą to jakieś wielkie pieniądze ale zawsze jest to jakiś czynnik motywacyjny i ludziom we wieku studenckim czy późniejszym zawsze jakiś drobne się przydadzą. W pewnym wieku nikt za darmo pracować nie będzie a tłumacznie/pisanie felietonów po całym dniu swoich obowiązków łatwo sprawą nie jest. Można olać bo i tak korzyści z tego żadnych, zapewne kilku redaktorów tak myśli.

Niestety nie mam żadnego pomysłu jak pozyskać świeżą krew do zespołu. Nabory jak sam piszesz są bez sensu. Nawiązanie oficjalnej współpracy z klubem podniesie presitż serwisu i być może to było by jakieś rozwiązanie.
Sam chętnie bym pomógł ale żaden ze mnie tłumacz ani felietonista.

Trzyma kciuki aby ten okręt nie zatonął.
geralt45

Postprzez DrGonzo » 23 maja 2017, o 22:56

geralt45 napisał(a):Masz ponad 30 ludzi z których kilku zaufanych. I wokół tych paru osób można zbudować przyszłą redakcję. Nie stawiać na ilość tylko na jakość. (...) Z tych 30 niech zostanie nawet 14. Utworzyć grupy po 3-4 redaktorów, każda dostaje swoje działy i nad nimi pracuje. (...)

Trzeba sobie zdać sprawę z tego, że na lfc.pl nikt nie biega za newsami. To co się pojawia na tej stronie, to głównie artykuły przetłumaczone z innych stron. Gdyby wziąć jednego w miarę sprawnego dziennikarza na staż z urzędu pracy albo jakiegoś projektu unijnego, to on w kilka godzin by sam to wszystko ogarnął. Felietony, analizy, teksty wymagające własnej inwencji, są już bardziej czasochłonne, ale to pewnie też nie jest nie do przeskoczenia.

Nie wiem jakich osób dokładnie szuka Air i jakie chce im powierzyć zadania. Nie wiem w jaki sposób działa ta strona i jakie są plany na jej przyszłe funkcjonowanie. To, że "kasy nie potrzebujemy kompletnie" i "chodzi o ludzi i ich bezinteresowną pomoc" jest dla mnie bardzo zagadkowe. Trudno mi to ocenić i nie chcę sam wysnuwać tutaj własnych, być może pochopnych wniosków. Ojciec-założyciel sam musiałby się w tej kwestii wypowiedzieć. ;-)
Ostatnio edytowano 23 maja 2017, o 23:02 przez DrGonzo, łącznie edytowano 1 raz
DrGonzo

Postprzez Barilla » 23 maja 2017, o 23:02

Spodziewałem się z grubsza rzecz biorąc takiego postu, ale mimo wszystko to boli...
Przede wszystkim dzięki Adrian za Twój wysiłek. Wiem że to tylko słowa ale naprawdę doceniam pracę którą wykonujesz.
Najbardziej w tym wszystkim szkoda że taka sytuacja następuje właśnie w momencie kiedy po dłuższym okresie posuchy z jednym jaśniejszym tylko punktem mamy naprawdę dobre perspektywy na przyszłość. Świetnego trenera, fajną pakę, LM w przyszłym sezonie. Raczej coraz więcej ludzi będzie chciało śledzić poczynania czerwonych i brak porządnego polskojęzycznego serwisu byłby tutaj sporym ciosem.

Koledzy powyżej przedstawili kilka pomysłów na przyszłość - uważam że warto się nad nimi zastanowić. Natomiast decyzję musisz już podjąć sam, a mi pozostaje tylko trzymać kciuki abyś znalazł w sobie wystarczająco siły aby kontynuować tę podróż.
Jeszcze raz dzięki za wszystko i pamiętaj - nigdy nie będziesz szedł sam.
Barilla

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Edamskiser » 23 maja 2017, o 23:03

Moze moj glos nie wniesie zbyt duzo do dyskusji, ale powiem tak: jezeli kadra zostanie uszczuplona (co jest, jak widac, nieuniknione) warto zastanowic sie nad zmniejszeniem liczby wstawianych artykulow. Odbiorcy na pewno nie beda Wam mieli tego za zle, jezeli ograniczycie podaz artykulow dotyczacych np. mlodziezy. Nie chodzi tez o to, zeby cale swoje zycie prywatne poswiecac na ciezka prace, ktora niekiedy jest po prostu niezauwazalna (bo wiadomo, informacje nt. druzyny U-17 w starciu z informacjami dotyczacymi np. swiezych celow transferowych, ciesza sie duzo mniejszym zainteresowaniem - osobiscie na palcach jednej reki moge policzyc ile razy czytalem taki artykul). Takie podejscie pozwoliloby Wam na zaoszczedzenie nieco czasu, skupienie uwagi na rzeczach istotniejszych. Dochodzi tu tez wewnetrzny zapal, moze brak terminowosci wsrod redakcji wynika wlasnie z tego, ze niektorzy musza sie zajmowac sprawami, ktore wydaja sie nieistotne i traca motywacje? Druga sprawa to kwestia nowego 'layoutu' - ja jestem bardzo zadowolony z obecnej formy stronki. Moze nie ma co sie zajmowac takimi drugorzednymi sprawami, to tez jest czaso- i kasochlonne.
Na zakonczenie, rowniez chcialbym podziekowac za tak profesjonalne podejscie do tematu, mysle, ze jest to najlepiej prowadzona strona fanowska w Polsce. Sam chetnie bym pomogl, ale niestety jestem umyslem scislym, pioro mam ciezkie, czesto dopada mnie slomiany zapal i w sprawach zwiazanych z dziennikarka bym sie po prostu nie sprawdzil :( Raz jeszcze dzieki, trzymam za Was chlopaki kciuki!
Edamskiser

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Ibiz » 23 maja 2017, o 23:17

Przede wszystkim dzięki Air za te kilkanaście lat świetnej pracy. Szacunek wielki.
Ale jak słusznie zauważyłeś - masz już 32 cholerne lata. Kurde w tym wieku trzeba dbać o serce. Zacząć dbać. Chociaż Ty dbasz w sumie. Biegasz, jeździsz rowerem i takie tam.Ale oczy . O oczy też trzeba dbać. I zdrowie psychiczne ogólnie też. Dlatego ja mam Adrian taką radę dla Ciebie. Weź w cholerę zamknij forum. Albo ogranicz dostęp do niego. Albo kurw* niech piszą białą czcionką żeby widac nie było. To co się tu odpierdala od dłuższego czasu to jest KATASTROFA. 5 ,7 cholera 8 lat temu to forum było elitarne. Zazdrościli nam poziomu na wielu serwisach. I nagle - bach wszystko sie zesrało. Jest grono kurw* użytkowników - lemingów - trolli popieprzonych których nawet zbanować się nie da bo mają ku*** jakieś moce nadprzyrodzone że zawsze wracają. I pierdolenie - jak nie o religii to jadą na piłkarzy. Jak nie na piłkarzy to na koszulki. Jak ku*** nie na koszulki to sie kolor siatki w bramce nie podoba. I co z tego że wpadnie taki Hulus, Jetzu czy inny Damian czy Mitchell i coś mądrego napisze jak i tak za chwilę to utonie w morzu gówna. Ja tego nie pojmuję. Na pierwszej stronie choćby tych Informacji transferowych jak byk stoi że temat nie służy do dyskusji. Otóż nie. Będzie jeden z drugim dyskutował kogo Klopp kupił rok temu. Zajebista informacja. I tak w kółko i w pizdu potem jeszcze raz. A co - mam 12 komentarzy to napiszę w temacie meczowym " wygramy to . Jebać ogórów." To bedę miał 13.
Szkoda ku*** wielka szkoda że trzeba w twittery uciekać czy inne Facebooki. Dobranoc.
Aaaaaaa........Mbappe i tak nie przyjdzie. Możecie to do Informacji wrzucić. Jimbo mi napisał.
"W naszych czasach bardziej liczy się to, co czujesz, niż to, co robisz"
Ibiz

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez DrGonzo » 23 maja 2017, o 23:34

Ibiz, też przykro mi z tego powodu, że poziom forum mocno zjechał w dół. Konto mam tu niespełna trzy lata, ale jako obserwator, jestem tu znacznie dłużej. Kilkukrotnie wcześniej chciałem je założyć, ale było z tym wiele trudności. To tak na marginesie. ;-)

Wracając jednak do sedna, to widzę, że wszyscy już tutaj wpisują się do księgi kondolencyjnej. Przecież Air nie zamyka tej strony, tylko prosi o wsparcie. Chyba, że źle go zrozumiałem. Tak jak pisałem wcześniej - przydałyby się jakieś głębsze wyjaśnienie sytuacji z jego strony. Przypuszczam jednak, że tylko wąskie grono osób jest i będzie w pełni wtajemniczone.
DrGonzo

Postprzez MojNick » 23 maja 2017, o 23:42

Air - a czy rozważaliście opcję dotycząca rezerwacji tłumaczeń? Nie każdy miałby przydzielone konkretne działania, tylko tłumacze działali jak freelancerzy. Na platformie dostępnej tylko dla redaktorów (wielu, wybranych po wstępnej selekcji) pojawiał się link z artykułem/tekstem do tłumaczenia i każdy tłumacz mógł dokonać sobie jego rezerwacji w momencie gdy miał czas się tym zająć (z podaniem szacunkowego czasu realizacji). W trybie bieżącym mógł wprowadzać przetłumaczony już tekst, tak aby reszta mogła widzieć, czy rzeczywiście coś się dzieje w temacie. Miałem do czynienia z tego typu rozwiązaniem i działało ono całkiem dobrze. Czas realizacji tekstów nie zawsze był błyskawiczny, ale jednak sumiennie pojawiały się tłumaczenia. W przypadku, gdy było tego za dużo pojawiały się również dostępne teksty do tłumaczenia dla każdego użytkownika serwisu - często pojawiały się rewelacyjne przekłady dokonane przez kompletnie nieznane nikomu osoby, które zrobiły to z pasji i chęci spożytkowania swojego wolnego czasu. Było również wiele nadużyć z blokowaniem tekstów, ale to kwestia nie do uniknięcia. W takim czymś sam z chęcią bym mógł wziąć czasami udział i podjąć się tłumaczenia jakiegoś tekstu, jednak z moją regularnością jest słabo, gdyż praca i rodzina na za wiele nie pozwala...

Drugą opcją jest tak zwany system motywacyjny, pewnie finansowy lub choćby w kwestii gadżetów - np najlepszy tłumacz za konkretny okres czasu otrzymuje koszulkę/ kolejni kubek, smycz klubową itp. Czasami prosty gadżet do zdobycia potrafi działać cuda. Pozostaje tutaj kwestia uzyskania na to środków, ale to też można rozwiązać choćby poprzez dobrowolne dotacje na utrzymanie strony - pozostaje kwestia jak to rozliczyć i czy jest konieczność płacenia podatków, a to jest pierwsza rzecz, którą trzeba się zająć, bo (za przeproszeniem) zaraz ktoś Cię podpierdoli czy aby na pewno wszystko jest zgodne z prawem.

Ale początek to pewnie najtrudniejsze zmiany, przesiew redakcji, który przeniesie zmniejszenie ilości tekstów na stronie, ale może w przyszłości odbić się pozytywnie na wszystkim.

Druga kwestia to niestety forum, udzielam się mało, ale czytam wiele, i poziom wypowiedzi niektórych użytkowników i tego co się odpieprza w tematach aż przeraża. Jakość użytkowników jest zdecydowanie lepsza niż ich ilość, dlatego banować, banować, banować, blokować pisanie wielu pieprzącym trolom i forum ma szansę wrócić do poziomu, który pamiętam tutaj na początku, a więc ogromnej jakości przy mniejszej łącznej ilości wypowiedzi. Zdecydowane NIE dla mistrzów przypieprzania się do wszystkiego w każdym temacie, wybierania z tekstu mającego kilkadziesiąt linijek tych dwóch, do których mogą dorzucić swój hejt i próbować rozpętać burzę. Pięknym przykładem były zawsze zamknięte społeczności z wątpliwej legalności zawartością (;-)), tam jak raz się straci dostęp do wrócić jest strasznie trudno, więc każdy o swoje konto dba i je szanuje, a zwłaszcza jeżeli czekał dobre kilka miesięcy, aby móc do tej społeczności dołączyć.

Powodzenia, i mam nadzieję, że wszystkie kwestie uda się rozwiązać pozytywnie.
MojNick

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasza strona