OGŁOSZENIE: PO ZMIANIE SERWERA

Tutaj możecie pisać o naszej stronie. Co chcielibyście, żeby się na niej znalazło lub co powinniśmy zmienić.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Postprzez Tajgeer » 20 mar 2013, o 22:27

W związku z pojawiającymi się błędami 503 Service Temporary Unavailable postanowiliśmy jeszcze raz wyłączyć stronę główną. Forum dyskusyjne będzie działać nieprzerwanie, bez żadnych problemów.

Tak jak opisywałem w jednym z tematów, najbardziej prawdopodobnym powodem pojawiających się błędów 503 jest nieaktualna wersja frameworku, na którym oparta jest strona główna. Pliki w dniu wczorajszym, po przeniesieniu na serwer Progreso zostały uzdatnione do działania z najnowszą wersją interpretatora PHP (5.4), ale okazało się, że to nie jest wystarczające.

W chwili obecnej wspólnie z technikami Progreso staramy się rozwiązać problemy związane z pojawianiem się błędów 503. Analizujemy kilka możliwości, jednakże wszystko przemawia za problemami związanymi z silnikiem strony. Dodatkowo w piątek podjęta zostanie próba jego automatycznego zaktualizowania do możliwie najnowszej wersji, z zachowaniem wszelkiej funkcjonalności portalu.

Z góry przepraszamy za wszelkie niedogodności - postaramy się rozwiązać te problemy najszybciej, jak tylko potrafimy!
Tajgeer

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Tajgeer » 21 mar 2013, o 17:24

Po dodatkowej diagnozie, jaka została przeprowadzona wczoraj w godzinach wieczornych, zauważyliśmy nienaturalnie wzmożony ruch na stronie. Okazuje się, że możliwą przyczyną występujących błędów 503 Service Temporary Unavailable są ataki DoS/DDoS, które prowadzone są z obszarów Stanów Zjednoczonych oraz Chin.

Większość ataków została zneutralizowana poprzez zablokowanie odpowiednich zakresów adresów IP. Dodatkowo postanowiliśmy skorzystać z systemu CloudFlare, który powinien zapewnić dodatkowe zabezpieczenie przed atakami, a także przyśpieszyć wczytywanie statycznych elementów strony.

Schemat działania CloudFlare można zobaczyć na poniższej grafice:
Obrazek

W chwili obecnej DNS'y domeny wskazują już na serwery CloudFlare. Tradycyjnie jednak, musi upłynąć około 24 godzin, aby wszyscy zostali przekierowani na nowe serwery. Nie odczujecie jednak żadnych problemów z dostępem do forum - będzie on nieprzerwany.

Status przekierowania na CloudFlare możecie na bieżąco monitorować w stopce na forum (CloudFlare Acceleration). Dzisiaj wieczorem zostanie podjęta próba ponownego uruchomienia strony głównej i pozostałych podstron serwisu. Trzymajcie kciuki!
Tajgeer

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Tajgeer » 22 mar 2013, o 18:13

Wprowadzony około 24 godzin temu CloudFlare wyeliminował ataki, jakie były kierowany na nasz serwer. Dodatkowo, w ramach profilaktyki zostały zablokowane odwiedziny z Chin, Stanów Zjednoczonych, Wietnamu, Tajwanu, Korei Północnej oraz Korei Południowej, skąd pochodziły źródła ataków.

Od wczoraj nie został zanotowany żaden błąd 503, co oznacza, że problemy z działaniem portalu ustąpiły. Na etapie wdrażania jest nowa wersja Typera, która zastąpi starą, niekompatybilną wersję. Dodatkowo została umożliwiona aktywacja konta na forum przez użytkownika poprzez e-mail.

W przypadku zauważenia jakichkolwiek problemów z działaniem forum lub strony, proszę o podesłanie stosownej informacji na adres admin@lfc.pl.
Tajgeer

Re: OGŁOSZENIE: PO ZMIANIE SERWERA

Postprzez Demigod » 27 sie 2013, o 23:33

Prędzej Mata zawita na Anfield, niż ten błąd zniknie :)
Demigod = Heros

Heros = piłkarz Liverpool FC.
Demigod

Postprzez AirCanada » 27 sie 2013, o 23:40

Wystarczy, że na site zawita dobry webmaster a takiego póki co ze świecą szukać.

Wszyscy wkurzeni ... życie.
Obrazek
AirCanada
Ojciec Chrzestny

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez Mefimess » 27 sie 2013, o 23:51

można prosić informację co webmaster miałby zrobić dokładnie? Nie chcę się zgłaszać póki nie wiem czy sobie bym poradził, ale interesuję się webmasterką dość mocno. Pozdrawiam.
"Nie wystarczy tylko biegać lub trochę się starać, z naszym herbem na sercu trzeba zapierd*lać"
Mefimess

Postprzez Damian » 27 sie 2013, o 23:56

http://lfc.pl/51730/informacja-serwisu

W związku z planowanym rozwojem serwisu LFC.pl poszukujemy osób do pełnienia funkcji webmastera/administratora. Do końca 2013 roku pragniemy odsłonić nową szatę graficzną. Taka zmiana będzie wymagała napisania skryptu serwisu od nowa. Od potencjalnych kandydatów oczekujemy zatem znajomości programowania i tworzenia stron internetowych.

Serwis LFC.pl z uwagi na dużą liczbę odwiedzin nie jest w stanie obsłużyć wszystkich zapytań kierowanych do serwera. Z tego powodu planowana jest migracja. Od zainteresowanych oczekujemy znajomości baz danych.

W skrócie:
- trzeba przenieść serwer na coś lepszego (migracja wewnątrz lub na zewnątrz) - kwestia do ustalenia
- napisać stronę od nowa, pod nową szatę graficzną, która niebawem będzie stworzona
Damian
Redaktor

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez Mefimess » 28 sie 2013, o 00:09

strona obecna (jeśli się nie mylę) oparta jest na frameworku Kohana? Na nim ma być też nowa witryna? Znam php oop ale na frameworkach jeszcze nie pracowałem. Odezwę się jutro po 15 z komputera. Jakiś kontakt do kogoś można?
"Nie wystarczy tylko biegać lub trochę się starać, z naszym herbem na sercu trzeba zapierd*lać"
Mefimess

Postprzez Damian » 28 sie 2013, o 00:13

Mefimess napisał(a):Odezwę się jutro po 15 z komputera. Jakiś kontakt do kogoś można?

Masze dane kontaktowe w prywatnej wiadomości.
Damian
Redaktor

Postprzez WisniaPiszLFC » 28 sie 2013, o 04:19

Ciężko obecnie znaleźć chętne osoby do pomocy za darmo. Ja osobiście się na tym nie znam, ale czytając komentarze rozumiem, że jest tu potrzebna osoba mająca pojecie o takich sprawach, mianowicie informatyk. Jakiś czas temu mój znajomy wynajął taką osobę do postawienia serwera. Wiem, że nie zapłacił majątku a strona wygląda wyśmienicie. Błędy zapewne wiążą się z liczbą odwiedzin. U mojego znajomego tych czytelników zapewne nie ma za wiele więc strona działa jak najbardziej ok. W przypadku tego serwera, liczba odwiedzin jest zapewne kosmiczna. Wiadomo jakie koszty wiązałyby się z ogarnięciem takiej osoby ? Mowa oczywiście o informatyku. Po tylu nieudolnych próbach ogarnięcia jakiejś osoby z forum myślę, że można poczynić kroki w tym kierunku. Może jakaś składka ? Nie wiem o jaką sumę może chodzić ale zawsze można przecież się dowiedzieć. Ja osobiście chciałbym żeby stronka działała płynnie, odwiedzam ją kilka razy dziennie, za nic nie płacę więc byłbym skłonny dorzucić się do interesu. Inne takie osoby zapewne też się znajdą. :)
"Nie niszczmy naszych bohaterów dzisiaj, jeżeli czciliśmy ich wczoraj." Gerard Houllier
WisniaPiszLFC

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Flymf » 28 sie 2013, o 05:07

Byłbym skłonny może pomóc od przyszłego tygodnia - szczególnie jeśli chodzi o pisanie strony od nowa.
Mam tylko pytanie, szukacie osoby który zrobi to sama, czy będzie to jakiś większy team?
Pisałem już do was kiedyś maila - ale nie otrzymałem odpowiedzi ;-)
Obrazek
Flymf

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Craven » 28 sie 2013, o 08:41

Też jestem w stanie pomóc w pisaniu strony to co mogę zaoferować to :

Frond-end - HTML5, CSS 3, JavaScript, JQuery
lub/i Back-end PHP 5 + MySQL

Oprócz tego proponowałbym przejść na jakiegoś CMSa, osobiście pracuje zawodowo na Joomli! ale na mieście mówią że Drupal jest bardzo fajny i chętnie poznałbym tego CMSa
Craven

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez grygor » 28 sie 2013, o 09:18

Flymf napisał(a):Byłbym skłonny może pomóc od przyszłego tygodnia - szczególnie jeśli chodzi o pisanie strony od nowa.
Mam tylko pytanie, szukacie osoby który zrobi to sama, czy będzie to jakiś większy team?
Pisałem już do was kiedyś maila - ale nie otrzymałem odpowiedzi ;-)

Podobna sytuacja u mnie - napisałem maila na adres podany w ogłoszeniu, lecz odpowiedzi (ani pozytywnej, ani negatywnej) nie dostałem...

W każdym razie - jeśli pomoc jest potrzebna, jestem cały czas do dyspozycji ;)
Obrazek

Comment From ATB:
Jakie pan określa szanse Liverpoolu na mistrza Anglii?

Oliver Kay:
Ok, ATB. I'm struggling with that one. I can work out who Liverpoolu are and maybe Anglli too, but you're going to have to help me with the rest ...
grygor

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Mefimess » 28 sie 2013, o 15:35

oj, wygląda na to że jednak nie szukaliście tak niestrudzenie tego webmastera, gdyż ja również już aplikowałem ;) co prawda dostałem e-mail zwrotny od Air'a, który skierował mnie na gg do Ciebie Damian - pozostało to bez odpowiedzi jakiejkolwiek.

Co do samej strony - jeśli bym się zapoznał z plikami i bazą mógłbym spróbować przenieść ją na inny serwer jeśli już macie go na oku. Chętnie też włączę się w pisanie nowej strony. Osobiście (to tylko moje zdanie) jestem przeciwny CMS-om. Fakt, można je dostosować tak, żeby były przepiękne, ale jednak to wciąż gotowiec. Ja osobiście sam wolę coś naskrobać :)

Oferuję :
- xHTML
- CSS
- SQL
- jQuery (+ AJAX)
- PHP 5 OOP (bez frameworków).

Na swoim koncie mam prostą aplikację do relacji live, aktualnie ją rozbudowuję na zaawansowany 'kombajn' :)
Mefimess

Postprzez Damian » 28 sie 2013, o 16:41

Mefimess napisał(a):oj, wygląda na to że jednak nie szukaliście tak niestrudzenie tego webmastera, gdyż ja również już aplikowałem ;) co prawda dostałem e-mail zwrotny od Air'a, który skierował mnie na gg do Ciebie Damian - pozostało to bez odpowiedzi jakiejkolwiek.

Chyba nie mówisz poważnie - staram się odpisywać zawsze. Cieszy ilość odpowiedzi. Wniosek jest taki, że faktycznie może coś zawiodło w tym procesie poszukiwania. Szkoda, że tak wyszło, niemniej postaram się to jakoś nadrobić.

Serwis generalnie działa płynnie od 19 sierpnia, a zatem już 10 dzień z rzędu. Po prostu w trakcie spotkania i tuż po zakończeniu zwiesił się na jakieś 25-30 minut. Stąd cała "afera", ale być może będzie ona jakimś katalizatorem w tej sprawie.

Resztę kwestii poruszę w wiadomościach prywatnych.
Damian
Redaktor

Następna strona

Powrót do Nasza strona