Po zmianie serwera

Tutaj możecie pisać o naszej stronie. Co chcielibyście, żeby się na niej znalazło lub co powinniśmy zmienić.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Po zmianie serwera

Postprzez GUNS » 26 kwi 2013, o 09:46

WisniaPiszLFC napisał(a):Czy na działanie strony ma jakiś wpływ przeglądarka ? Bo często wyskakuje błąd 503 i zastanawiam się czy używając innej przeglądarki uniknę tego. Działam na Google Chrome.

Nie to nie wina przeglądarki tylko wina serwera. Była zmiana bo miał być lepszy ale widocznie nie jest.
GUNS

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 26 kwi 2013, o 10:18

U mnie natomiast poza błędem 503, to od czasu do czasu przy wchodzeniu na forum pojawia się nie tyle błąd, co jakby "strona awaryjna" z kłódką na środku mnóstwem rożnych napisów.
Ktoś kiedyś rzucił pomysł, żeby za rejestrację na forum (czy ogólnie jakaś dotacja dobrowolna) była pobierana symboliczna opłata, którą można by było przeznaczyć właśnie na serwer (a jednocześnie podniosłoby to poziom forum) - jak dla mnie sprawa wcale niegłupia.
AustralianMagic

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez PiotrekLFC8Gerro » 26 kwi 2013, o 10:34

Dziwna sprawa, mi od zmiany serwera wszystko świetnie śmiga, żadnych błędów nie mam... :)
PiotrekLFC8Gerro

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez antistar » 26 kwi 2013, o 10:53

AustralianMagic napisał(a):U mnie natomiast poza błędem 503, to od czasu do czasu przy wchodzeniu na forum pojawia się nie tyle błąd, co jakby "strona awaryjna" z kłódką na środku mnóstwem rożnych napisów.
Ktoś kiedyś rzucił pomysł, żeby za rejestrację na forum (czy ogólnie jakaś dotacja dobrowolna) była pobierana symboliczna opłata, którą można by było przeznaczyć właśnie na serwer (a jednocześnie podniosłoby to poziom forum) - jak dla mnie sprawa wcale niegłupia.

Mam nadzieję, że ojcowie założyciele rozważę tę opcję:)
Obrazek
antistar

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez AirCanada » 26 kwi 2013, o 10:58

Zgadza się rozważamy to, różne warianty są brane pod uwagę a ten dość na serio. Myślę, że gdybyśmy poszli tropem, iż każdy użytkownik mógłby dobrowolnie bez jakiegokolwiek przymusu przelać 10 zł na serwer rocznie, nie byłoby to wielkim jakimś odczuwalnym ciosem dla jego portfela. Na razie jednak bez konkretów. Mamy na to weekend, gdzie z pewnością pojawią się odpowiedzi.

LFC.pl niestety płaci za ogromną popularność bardzo często (tak to Wasza wina :) ). Zmieniliśmy serwer, jest zdecydowanie lepiej, niż wcześniej, ale wciąż daleko do ideału, jaki chcielibyśmy osiągnąć a gwarantujemy jako redakcja, że do tego pułapu też dojdziemy.

W kupie siła.
Obrazek
AirCanada
Ojciec Chrzestny

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez Cha3ek » 26 kwi 2013, o 13:21

Jestem za tym aby oplata za użytkowanie forum wynosiła 10zl na rok. Płatne przelewem, smsem lub jakkolwiek byle każdy kto chce korzystac mógł zapłacić.

Poziom forum to jest jakas katastrofa ostatnio. Napływ nowych kont od ludzi którzy często nie chcą zbytnio konstruktywnie porozmawiać jest zbyt wielki.
Można wprowadzić ta opłatę, a reszta użytkowników którzy płacić nie chcą rozmawialiby na stronie gdzie system komentarzy mógłby zostać rozbudowany i ktoś wyznaczony aby oczyszczał to regularnie ze spamu.

Co sadzicie?
Mam nadzieje ze redakcja to rozważy. Dla większości komentarze wystarcza aby szybko wyrazić swoje zdanie na konkretny temat. Forum byłoby dla ludzi takich jak Hulus, Damian, Jetzu i tych którzy chętnie czytają ich posty i prowadza konstruktywna dyskusje.

Pozdrawiam
"Wielu ludzi ma wyrobioną opinie o mnie, a oni nawet mnie nie znają. Oni nawet mnie nie spotkali." Z Liverpoolem od dwumeczu z Juventusem w 2005.
Obrazek
miss u Rafa...
Cha3ek

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Szpieg1 » 26 kwi 2013, o 13:25

Ja jestem na nie. Opłata tak ale tylko dobrowolna. Wolę te 10zł wysłać irckowi . W 2012 takich problemów ze stroną nie było ale nie wiem jakim cudem lfc.pl stało się tak popularne nagle - brak sukcesów i bardziej popularne niż w 2012 ? W zeszłym roku wchodziłem na stronkę bardziej regularnie ,a nie miałem problemu ze wejściem na stronę, teraz nawet po zmianie serwera albo muli stronka albo forum lub serwer jest zajęty.

Cha3ek
Prawie jak za komuny - forum będzie dla wybrańców Hulus, Damian, Jetzu i paru innych i wszystkie te osoby będą czytały informacje między sobą i odpisywały tylko sobie. Myślisz, że wszystkie osoby, które tu przebywają piszą ? Spora część osób chce poczytać inteligentne posty i nie zaśmieca tematów.

bibe - obecnie nie ale w tym zamyśle do czytania byłoby potrzebne konto bo serwer też jest przeciążony z powodu liczby osób wchodzących bez konta (przecież to od konta nie zależy).
W takiej sytuacji usuńmy forum ,zróbmy kącik przemyśleń i felietonów najbardziej znamienitych postaci i już jak popadamy w skrajności. Dobrze, że to tylko rozważania..

Ostatnio edytowano 26 kwi 2013, o 13:51 przez Szpieg1, łącznie edytowano 1 raz
Szpieg1
Moderator

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez bibe » 26 kwi 2013, o 13:45

Szpieg1 napisał(a):Ja jestem na nie. Opłata tak ale tylko dobrowolna. Wolę te 10zł wysłać irckowi . W 2012 takich problemów ze stroną nie było ale nie wiem jakim cudem lfc.pl stało się tak popularne nagle - brak sukcesów i bardziej popularne niż w 2012 ? W zeszłym roku wchodziłem na stronkę bardziej regularnie ,a nie miałem problemu ze wejściem na stronę, teraz nawet po zmianie serwera albo muli stronka albo forum lub serwer jest zajęty.

Cha3ek
Prawie jak za komuny - forum będzie dla wybrańców Hulus, Damian, Jetzu i paru innych i wszystkie te osoby będą czytały informacje między sobą i odpisywały tylko sobie. Myślisz, że wszystkie osoby, które tu przebywają piszą ? Spora część osób chce poczytać inteligentne posty i nie zaśmieca tematów.

Do czytania potrzebne jest konto?
You're just too good to be true,
Can't take the ball off of you,
You've got a heavenly touch,
You pass like Souness to Rush,
And when we're all drunk in the bars,
We can't believe that you're ours,
You're just to good to be true,
Can't get the ball off of you...

Oh Steee-ven Gerr-aaard, da da da da da da...
bibe

Postprzez raf » 26 kwi 2013, o 13:56

Szpieg1 napisał(a):

Cha3ek

Dokładnie, jestem jedną z tych osób. Ostatnio sam się uaktywniłem na forum (czy może raczej zdecydowałem się założyć konto), ale od paru lat tylko czytałem, co konstruktywniejsze komentarze. Dyskredytowanie innych użytkowników forum jest przykładem dramatycznego lizusostwa w stosunku do starych wyjadaczy. Opłata powinna być po prostu dobrowolna i pewnie wielu z czerwonych braci i sióstr zdecydowałoby się wesprzeć finansowo taką inicjatywę.
raf
Redaktor

Postprzez adilfc » 26 kwi 2013, o 14:21

walka z głupotą oraz piętnastoletnimi ekspertami piłki nożnej na tym forum jest gorsza niż z przysłowiowymi wiatrakami, stąd też czasem poczytam posty paru inteligentnych użytkowników, woląc nic nie pisać, gdyż mógłbym zostać zlinczowany przez powyższą bandę. To większa zaraza niż niestabilny serwer.
adilfc

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez xabi » 26 kwi 2013, o 14:34

10zł na rok to ŻADNA kwota, a kretynów i tak odstraszy, za to jeśli będzie się rejestrował ktoś kto rzeczywiście ma coś do powiedzenia to nie będzie miał z tym żadnego problemu. Jeśli wprowadzać tą opłatę to tylko obowiązkowo, tak by nie było dostępu do forum bez niej.
xabi

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez AirCanada » 26 kwi 2013, o 18:02

Ta kwota, o której tutaj rozmawiamy, nie ma nic wspólnego z forum. FORUM było, jest i będzie ogólnodostępne dla wszystkich użytkowników, bez procesu stygmatyzacji ludności. Zawsze można skorzystać z opcji ignorowania postów określonych userów (ja to stosuję) i naprawdę jest to spore ułatwienie.

Wspomniałem o tym wcześniej, gdyż bardzo realną opcją są kolejne w tym roku przenosiny (w przeciągu najbliższych 2 tygodni może nawet) na jeszcze większy, płynniejszy serwer, który będzie dużo dużo droższy, ale mamy nadzieję, że spełni nasze zapotrzebowania, jako serwisu, który chce by wszystko działało na tip top, non stop.
Obrazek
AirCanada
Ojciec Chrzestny

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez Damian » 26 kwi 2013, o 20:59

Koncepcja przez te wszystkie lata była taka: nie pobieramy żadnych kwot, ani nie wprowadzamy usług obciążonych dodatkową opłatą.

Serwis jest darmowy, a działalność redakcji ma charakter non profit. Tak będzie w kolejnych latach. Jeśli już mowa o jakiejś zbiórce funduszy, to tylko w dobrowolny i transparentny sposób. Wszelkie inne rozwiązania - typu przymusowa opłata roczna, opłata manipulacyjna za rejestrację - uważam za nietrafione.
Damian
Redaktor

Postprzez AustralianMagic » 26 kwi 2013, o 22:56

Więc może czas zmienić charakter z non profit na non for profit? :)
Gdyby była taka dobrowolna dotacja, to myślę, że sporo osób rzuciłoby te kilka groszy, a gdyby funduszy uzbierało się naprawdę sporo (zostałoby coś po opłaceniu serwera) to można by wtedy też pomyśleć o jakichś nagrodach rzeczowych w typerze czy coś w ten deseń.
Ostatnio edytowano 27 kwi 2013, o 01:07 przez AustralianMagic, łącznie edytowano 1 raz
AustralianMagic

Postprzez magniuto » 26 kwi 2013, o 23:44

Pozwolę sobie zabrać głos w tej dyskusji. Moim zdaniem jakakolwiek forma niedopuszczania ludzi do forum według jakichkolwiek kryteriów, takich jak wiek ( swoją drogą ciekawe, dlaczego na wszystkich chyba forach synonimem głupoty jest "gimnazjum", tak jakby w innym wieku nie można było być głupkiem - przy okazji - ja się akurat urodziłem zanim LFC zdobył swój pierwszy Puchar Europy i np. takiego Hulusa uważam za bardzo rozsądnego faceta, choć pewnie mógłby być moim synem, więc wiek tu nie ma nic do rzeczy) nie ma sensu, bo to zabiłoby forum. W końcu jakby tu pisał tylko Hulus ( sorki, nic osobistego, to tylko przykład) to co by to było za miejsce wymiany poglądów?
Jak się komuś czyjeś posty nie podobają, są dwa wyjścia - nie czytać albo blokować. Wiadomo, że czasem, zwłaszcza po przegranym meczu, poziom się obniża, bo emocje biorą górę, ale bez przesady.

Natomiast co do dobrowolnych opłat na serwer - jestem za - oczywiście lepiej byłoby, gdyby nie było takiej potrzeby, ale jak się pojawi - proszę bardzo. Kwota rzędu 10 zł rocznie nie powala, dla kogoś kto pracuje i zarabia to przecież żadne pieniądze, zwłaszcza jak się tu zagląda kilka- kilkanaście razy dziennie. Skoro to jest strona dla NAS i trzeba ją utrzymać, to jasna sprawa, że MY musimy to zrobić - z zachowaniem wszelkich proporcji -tak jak wierni utrzymują parafię. Z drugiej strony te raptem 10 zeta nie tworzy jakiejś wyjątkowości dla tych, co by zapłacili i nie sądzę, że mogliby oni mieć jakieś uwagi do tych, którzy z jakichś powodów takiej "ofiary" by nie ponieśli.

A z serwerem chyba trzeba będzie coś zrobić, bo ostatnio wchodzenie na stronę zwłaszcza zaraz po meczu jest dość irytujące:)

Pozdrawiam wszystkich.
magniuto

Poprzednia strona

Powrót do Nasza strona