Zjednoczenie polskich fanów Liverpoolu

Tutaj możecie pisać o naszej stronie. Co chcielibyście, żeby się na niej znalazło lub co powinniśmy zmienić.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Postprzez Olaf » 9 gru 2008, o 11:22

Zastanawialem sie nad tym i nie wiem tak na dobra sprawe, czy da sie cos z tym zrobic , a jezeli tak...to na jaka skale.
Wyszlo na to ze przekonany nie jestem , a nie dlatego zebym nie chcial, co zwyczajnie nie czuje ze moze sie to udac. Forum to miejsce , w ktorym tworzy sie wizja o danym czlowieku, taki bodziec by w koncu spotkac tego avatorowego Torresa czy Gerrarda i sie samemu przekonac. Zlot natomiast jest po to by to czynic....natomiast spotkania na meczach, po to by sie spotkac ze znajomymi. Takie jest moje odczucie. Bylem na Evertonie w tamtym sezonie dwukrotnie w "Zarcie" i za jednym i za drugim razem zastalem to samo. Ekipa lfc.pl siedzi po jednej stronie, liverpoolfc,...po drugiej. Kontakty ograniczone do minimum. Dlaczego ?... zwyczajnie jezeli mam okazje spotkac (w ciagu tych 2-3 godzin) takiego potencjalnego BizzyD'a, Jurasa czy innego Mitchella, ktorych znam, lubie a widze ze 3 razy w ciagu roku, to chyba nie jest dziwna sprawa ze ta krotka chwile wole spedzic z nimi niz z "nowymi"...i naprawde gowno mnie obchodzi kto z jakiej strony jest. Zwyczajnie tworza sie wiezi, a mnostwo sie juz stworzylo. Dochodzac do konsensusu , wydaje mi sie ze to juz za daleko zaszlo, za wielka historia na tym forum , nie wspominajac juz o tamtym, zbyt geste spolecznosci by nagle tworzyc rewolucje, mineloby kupe czasu by powstala normalna atmosfera, a i tak nie do konca wiadomo czy by to przeszlo. Wiec , nie mam nic przeciwko by sie spotykac w knajpach z fanami spod sztandaru drugiej strony, jezeli obydwie ekipy dadza sobie szanse moze byc bardzo przyjemnie kibicujac naszym , wiekszym gronem.....a co do kwestii organizacyjnych, zainteresowany moze sobie chyba wkleic w zakladke link do tematu , (na tej czy tamtej stronie) i jak dla mnie problem znika.....ale poza tym , chcialbym zeby wszystko pozostalo bez zmian.
Bless
My nosimy welwetowe swetry , nasz kolor zawsze czerwony
http://www.lastfm.pl/user/ynwa85
ObrazekObrazek
Olaf
bez zaliczki

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez carlsberg » 9 gru 2008, o 12:59

Zauwazylem Masacra ( nie tylko w tym temacie ) ze jestes osoba konfliktowa ... albo inaczej , osoba z charakterem. Odnioslem takie wrazenie ze to co Ty uwazasz za dobre jest dobre to co nie to nie... ale nie o tym chcialem pisac. To jest tylko moje odczucie i nie mam na celu atakowac czy krytykowac Ciebie.

Ja sam moze powinienem miec najmniej do powiedzenia w tej sprawie gdyz niestety na zadnym zlocie nie bylem , co wiecej nie bylem tez na zadnym meczu czy jakimkolwiek innym spotkaniu. Smuci mnie to. Wydaje mi sie ze osoby ktore 'oficjalnie' kibicuja The Reds w mojej najblizszej okolicy sa z Warszawy , badz okolic. Samemu mi sie nie chce jechac powiedzmy do stolicy po to aby obejrzec mecz a pozniej wracac pociagiem przez prawie dwie godziny do mojej wioski. Podrozowanie samochodem rowniez odpada , bo jak to obejrzec mecz bez piwka... Swoja szanse widze w 'polaczeniu sie' . Mam taka cicha nadzieje ze na stronie konkurencyjnej znajdzie sie pare osob ktore bylyby z okolic Bialegostoku tym samym wzroslyby moje szanse na jakiekolwiek spotkanie.

Nie wiem dlaczego spore grono ludzi jest do siebie negatywnie nastawione. Wiem , obilo mi sie o oczy ( no bo nie o uszy) ze dochodzilo niegdys do konfliktow pomiedzy 'wazniejszymi' uzytkownikami stron , ale mnie to osobiscie nie dotyczy. Ja bylbym nawet za wspolnymi spotkaniami.

Na pewno gdyby nadarzyla sie okazja to wolalbym poznac ludzi z LFC.PL bo z nimi mam pewnego rodzaju wiezy , ale kto wie czy na fcliverpool.pl nie znalazlbym osoby z ktora dogadywalbym sie lepiej niz z ktorakolwiek z Naszej strony ?

Co do wspolnego forum to mysle ze bylby to ciekawy krok. Duzo wiecej userow , duzo wiecej opinii i na pewno duzo wiecej ciekawych rozmow. Na pewno nie byloby gorzej , mogloby byc lepiej. Nikt przeciez nie nakazuje zamykac obecnych for , rownie dobrze mozna otworzyc kolejne , na ktorym moglyby sie zarejestrowac osoby z obu serwisow , dobrowolnie , bez jakiegokolwiek przymusu ( bo w przypadku zamkniecia obecnych for pewnego rodzaju przymus by nastapil) .

Jestesmy fanami jednego klubu , a czasem mam wrazenie jakby dyskusje byly prowadzone pomiedzy kibicami LFC , a MU. Tyle w nich zawisci , egoizmu , ironii czy tez przekonania o swojej wyzszosci nad innym...

Czy nie byloby pieknie pewnego razu spotkac sie w gronie zblizonym do ok 100 osob na pare dni ? Pomyslcie jaki to bylby cudowny widok : 100 osob w czerwonych koszulkach z Liverbirdem na piersi.

Chialbym aby 'te' nowe forum powstalo , ale tak jak pisalem wyzej - bez zamkniecia obecnych. Mozna zobaczyc jak by to sie przyjelo , mozna zobaczyc ilu by bylo chetnych , przeciez zawsze mozna wrocic do stanu obecnego...

Mam konto na realmadrid.pl jest tam olbrzymia ilosc forumowiczow , co prawda jest tez liczne grono piszacych od rzeczy , ale na prawde fajnie jest wiedziec ze za kazdym razem jak odpalisz stronke to oprocz newsow NA PEWNO bedziesz mial do przeczytania jakies posty...

pozdrawiam.
"Kiedy nie masz wsparcia ze strony trenera i kolegów z drużyny jesteś skończony" - HARRY KEWELL
carlsberg

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez Maytman » 9 gru 2008, o 13:12

Hej!
Przeczytalem kazdy post dokladnie i ze zrozumieniem, tak jak w szkole uczyli, pytajac po kazdym zdaniu - co autor mial na mysli. Zastanowilem sie, przespalem sie z waszymi dyskusjami. Nastepnie odwiedzilem www.fcliverpool.pl i odnalazlem link do omawianego przez Was "Stowarzyszenia" www.fanklublfc.pl.
Nie trudno zauwazyc, ze jest tam specjalne forum do dyskusji na istotne moim zdaniem tematy dotyczace dzialania Fan Klubu i TYLKO dzialania FAN KLUBU!
I niech mi ktos powie, ze nie o takim konkrecie mowicie przez wiekszosc czasu?
Przeciez to nie jest zadne "trzecie forum", jakis "trzeci swiat" do ktorego moze przybyc tylko Marco Polo!
Oczywiscie jest jeden mankament - nie ma tam linka do lfc.pl (z wiadomych przyczyn).

Wolano o konkrety - ktore tak naprawde istnieja, tylko problemem jest to, ze nie wszyscy o nich wiedza.
Powstaja sztuczne uprzedzenia, dziwaczne klotnie - zupelnie bezzasadne i bezproduktywne.
Czy naprawde tak trudno jest wkleic newsa, dac banner na boku strony, itp?
Az tak traumatyczne glebokie sa te uprzedzenia?
Mnie samemu jest dziwnie wypowiadac sie na taki temat - ogolnie rzadko pisuje na forum, ale czytam je w miare mozliwosci codziennie, od wielu, wielu lat! Naleze do grona uczestnikow z najwiekszym stazem :) nie przeklada sie na to ilosc postow, ale nie o to tu chodzi. Chce powiedziec, ze bylem kiedys stalym gosciem na fcliverpool.pl, tam sie udzielalem (w podobny sposob jak teraz, i tam byly moje poczatki forumowe). Forum zmienilem bo mnie denerwowal layout i niektorzy uzytkownicy, ktorzy usilnie chcieli mi wmowic, ze posty trzeba edytowac, ze nie uzywa sie setek kolorow w jednym poscie, ze post nie powinien zawierac tylko dwoch wyrazow... I tak wraz z moim mlodzienczym buntem przenioslem sie na histo.pl :D A i jeszcze jedno traumatyczne przezycie - ONI, Ci zli bronili Kirklanda, a przeciez Jurek byl najlepszy na swiecie! Tak to jest gdy czlowiek ma zolty dziob i piorka rosna.
Ale wracajac do sedna calego topicu - mowa jest o laczeniu fanow - poprzez forum, zloty, spotkania.
Moim skromnym zdaniem - po dlugim zastanowieniu - jedno forum jest w przyszlosci mozliwe. Technicznie - odbywalo sie cos takiego, przy upadku serwerow, layaot - mozna przeciez samemu sobie ustawic w opcjach forum jak sie komus nie podoba. Kwestia postow archiwalnych - wkleimy wszystkie do Worda, wydrukujemy i wyslemy chetnym zeby sobie czytali do poduchy :) A na serio - przeciez mozna nie zamykac for, a do nowego zapisywaliby sie uzytkownicy dobrowolnie.
Problemem oczywiscie jest INICJATYWA, kto by sie za to wzial?
Bo jezeli proporcje chetnych wygladaja tak jak wspomnial Mitchell - wychodzi na to, ze bardziej oplacaloby sie zostac przy forum fcliverpool.pl .
W sumie nie dziwie sie niektorym uwazajacym, ze totalizm jest zly, ze taki ogrom postow bylby nie ogarniecia, i w ogole takie forum to utopia i socjalizm. Ale patrzac na to trzezwo - przeciez to wszystko jest do zrobienia a na dodatek poszerza horyzonty i mysle ze podnosi poziom kibicowania Liverpoolowi w Polsce na nowy poziom.
To tylko dywagacje i wariacje dyskusyjne - na razie wolalbym zaczac od drobnych, ale konkretnych ruchow - z reguly rewolucje sie nie przyjmuja.

Newsy o stowarzyszeniu, pokreslenie jego autonomicznosci i wspolpracy obydwu konkurencyjnych stron w jego dzialanie, bannery, forum dotyczace wspolnych spotkan na mecze. Przeciez to zupelnie proste w porownaniu z przyszlosciowa wizja wspolnego forum! Nie dajmy sie zwariowac.
Zastanawialem sie jeszcze nad idea lfc.pl - czy strona jest dzielem Adriana czy miejscem spotkan kibicow lfc?
Bo zauwazylem, ze niektorzy te dwie kwestie oddzielaja gruba krecha :)

Pozdrawiam!
Maytman
Znaczy się Mateusz

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez paulinqa » 9 gru 2008, o 15:02

z tego co widze to pomysl jest taki, zeby przeprowadzic glosowanie?
jak 'trzecie' forum nie wypali, to wyznaczone osoby informuja 'druga strone' o spotkaniach?
red is not a colour, red is the way of life

at the end of my days take my ashes to Old Trafford and spread them around,
and they won't win a match while I'm haunting the ground.
paulinqa

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez wokky » 9 gru 2008, o 17:50

Maytman napisał(a):A na serio - przeciez mozna nie zamykac for, a do nowego zapisywaliby sie uzytkownicy dobrowolnie.

I w ten sposob powstaloby trzecie forum. Tamte dwa dzialalyby nadal i tak samo uzytkownicy pisaliby dalej posty na tym forum, na ktorym byli. Nieliczne osoby przeszlyby na trzecie, nowe i obce forum. A z czasem nowi fani, ktorzy nie byli dotychczas zapisani na zadnym forum, zaczeliby udzielac sie na tym najmlodszym. Zgotowalibysmy sobie dodatkowy problem, mozna tak powiedziec. Wiec w ta strone sie nie da. W druga strone (zamkniecie obu for i zrobienie nowego) rowniez sie nie da. To bylaby rewolucja i przymus, a jak sam napisales to w wiekszosci przypadkow sie nie sprawdza.

Ja osobiscie nie jestem zwolennikiem duzych zmian. Nic bym nie ruszal, podoba mi sie tak jak jest obecnie. Stworzylismy tu kawal historii. Mozna powiedziec, ze jestesmy taka duza rodzina, ktora przebywa w jednym miejscu, jej czlonkowie rozmawiaja ze soba, spotykaja sie, tylko za posrednictwem komputera. Po co te wiezi burzyc? Bo nie powiecie mi, ze jak "wprowadzi sie" kilkadziesiat osob to bedzie normalnie i kazdy bedzie szczesliwy. Ja na przyklad nie bede zadowolony! Wiem, ze to tez sa kibice Liverpoolu, ale nie mam ochoty na takie polaczenie. Moge sie spotykac z ludzmi z drugiej strony na meczu, moge z nimi rozmawiac przy piwku. Nie mam nic przeciwko. Ale nie chce wspolnego forum!

Moze juz skonczymy ten, wedlug mnie, glupi temat? :wink:
"Jeśli poddajesz się po pierwszym meczu półfinałowym, to nie powinieneś grać w piłkę nożną."
Steven Gerrard
wokky

Postprzez Sochal » 9 gru 2008, o 17:55

Jesli jest to dla ciebie glupi temat, to nikt nie kaze sie udzielac. A jesli polaczenie dwoch grup fanow LFC na jednym forum nazywasz "burzeniem wiezi" to faktycznie nie mamy o czym rozmawiac.
FORM IS TEMPORARY, CLASS IS PERMANENT
"Football is a simple game complicated by idiots."
Bill Shankly
Sochal

Postprzez Brewka » 9 gru 2008, o 18:07

@wokky - a zadaniem rodziny jest sie powiekszac. ;)
W sumie to mamy dwie rodziny o doglebnie tych samych korzeniach - Liverpool Football Club.

Walkujemy jedno i to samo juz dobre 3 ( ? ) dni.
Zrobmy jak powiedzial Ibiz, czy Sumo jakas ankiete, glosowanie.
I przejdzmy do czynow. Chocby mozemy zaprosic 'tamtych' do Krakowa. Czemuz nie zaczac jeszcze przed nowym rokiem?
Obrazek
Brewka

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez sensej » 9 gru 2008, o 18:11

dobra troche to pedzi w zla strone. Jak dobrze mysle, temat zostal zalozony do zakonczenia jakichkolwiek 'Ale' zarowno z jednej i z drugiej strony. Powoli wywlekane sa stare brudy. Wezcie ludzie sie ogarnijcie i od tej chwili proponuje nie wspominac o jakimkolwiek konflikcie!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dobra, spotykamy sie razem na meczach, chyba jestesmy jednomyslni co do tego, wiec zamiast dalej ciagnac kolejne mysli- na nastepnym spotkaniu po prostu siadajmy razem...

Na tym koniec (poki co). Dobrze wyjdzie, bedzie fajnie itp. to powrocimy do tematu za jakies pol roku... Moze byc?
"Od chwili tej, aż do końca świata w ludzkiej będziem pamięci. My, wybrani. Kompania braci. Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi bratem."
sensej

Postprzez wokky » 9 gru 2008, o 18:52

Tak, wedlug mnie jest to glupi temat. Udzielilem sie w nim aby wlasnie to udowodnic i wyrazic co mysle.
Jedno forum zaburzyloby w pewnym sensie wiezi miedzy ludzmi z tego (lfc.pl) forum. Nie mielibysmy juz takiego kontaktu i nie poswiecalibysmy sobie tyle czasu (na trzecim forum byloby o wiele wiecej osob do ogarniecia i ponownego poznania) jak to ma teraz miejsce.

Zadaniem rodziny jest powiekszanie sie, to prawda. Na tym forum jest to zachowane, tylko ze dochodzi osoba po osobie. Jest to stopniowy proces, a nie 100 osob na raz. :wink:
"Jeśli poddajesz się po pierwszym meczu półfinałowym, to nie powinieneś grać w piłkę nożną."
Steven Gerrard
wokky

Postprzez icerox » 9 gru 2008, o 19:12

No i co z tego ze rodzina.. ja to widze tak jakbysmy byli dwoma dzieciakami rozdzielonymi przy porodzie. I mamy teraz po 40 lat i mielibysmy sie spotkac po tylu latach i byc rodzina. Nic o sobie nie wiemy, zadnych wspomnien ze soba nie mamy, niewiemy czego mozemy sie spodziewac a czego nie.. a wy chcecie odrazu robic koktajl.
Sochal a tobie to sie dziwie po maksie.. taki rozsadny chlopak by sie wydawalo, na chleb wolales beb a juz pisales na stronie a teraz chcesz wszystko tak o zrownac w imie jakiejs pisanej ideologii ktora nigdy nikomu nie wyszla na dobre ??
Integracji TAK!! Rewolucji NIE !!
Zamiast siedziec i pierdzielic to zaczelibysmy od tego w czym jestesmy zgodzni, kilka spotkan na poczatek wspolnych.. z czasem moze jakis walny wspolny zlocik na mecz ,jak bywalo nawet i w Warszawie.. ja tam jeszcze nie bywalem ale jak slysze ze jak nawet jest jakis wspolny bar i jedni siedza po jednej stronie a drudzy po drugiej to mysle sobie " no z czym do ludu ". Male grupki sie marnie integruja, cala integracja to pojedyncze przypadki, sama dyskusja to jedna wielka klotnia.. a tu wspolne forum.

Ja koncze udzial w tej paranoi.. na szczescie dzis mecz i wszystko rozejdzie sie po kosciach.. a moze przyjdzie ktos madry i zrobi jakis kroczek po malu.. zanim kolejny zrobi paru.. i kiedys kiedys jak wszystko bedzie dobrze to Wiewiorowi i karton dlugopisow nie starczy na organizacje zlotu czy czegokolwiek.

Pozdrawiam rozsadnych nieograniczonych, szybkiego powrotu do zdrowia z kolei dla w goracej wodzie kompanych..
Obrazek
icerox

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez Sochal » 10 gru 2008, o 21:38

Zapoznalem sie icerox z twoim postem i jednoczesnie moja wyobraznia ruszyla z kopyta.
Wezmy pod uwage taki scenariusz: fcliverpool.pl ZAMYKA swoje forum, rejestracja na lfc.pl dziala dobrze (nie trzeba indywidualnych potwierdzen rejestracji, wystarczy, ze uzytkownik odbierze maila z odpowiednim linkiem) i wszyscy ludzie stamtad przenosza sie tu.
Nawet nie wiesz jak bardzo jestem ciekaw twojej reakcji, gdyby zaszla taka sytuacja.

Brawo, najlepsza odpowiedz! Wybrnales.
Ostatnio edytowano 10 gru 2008, o 22:03 przez Sochal, łącznie edytowano 1 raz
FORM IS TEMPORARY, CLASS IS PERMANENT
"Football is a simple game complicated by idiots."
Bill Shankly
Sochal

Postprzez icerox » 10 gru 2008, o 22:00

Wiesz, nie jestem typem czlowieka ktory marnuje swoja fantazje na snucie nierealnych hipotez.
Za czalym szacunkiem do Ciebie piotrek ale ja nie popieram twojej ideologii upartej. Do ciebie za to nic nie mam. Jakbys nie mogl pojsc na kompromis z tym oswajaniem sie i malymi krokami, tylko sie upierasz ze forum mozna a nawet trzeba.. laczyc.
Zreszta.. po coz tu gadac o martwym temacie..
Obrazek
icerox

Poprzednia strona

Powrót do Nasza strona