SkyBet Championship

Dawka Pucharu Anglii i Pucharu ligi angielskiej.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: SkyBet Championship

Postprzez Aldor » 30 kwi 2019, o 12:38

diablinadali napisał(a):
Aldor napisał(a):Mings tez stracil kiedys bramke bo czekal na gwizdek sedziego i ustawial mur. Czy to jest fair-play czy juz nie i jest elementem gry i zaskoczenia przeciwnika?

Chodzi o tę sytuację? https://youtu.be/LFYD7hT5Xrs
To jest zaskoczenie przeciwnika, dzięki uprzejmości sędziego. Ciężko mówić o duchu fair play, gdy nawet sędzia tego ducha nie stosuje. Clattenburg powinien pozwolić bramkarzowi na ustawienie muru i powrót na pozycję, a zamiast tego gwizdkiem pozwolił na wznowienie, gdy Mings ustawiał mur. Wystarczy wsłuchać się kiedy wybrzmiewa gwizdek i ile czasu mija zanim następuje strzał. Zatem gdzie jest Mings w momencie gwizdka? On zwyczajnie był daleko od swojej pozycji. Druga sprawa, że Mings zabierał się za ustawienie jak pies do jeża. Luiz wykorzystał dezorganizację, ale zrobił to tylko dlatego, że sędzia pozwolił, co nie powinno mieć miejsca.
Spoiler:

Tak mowiac o Mingsie ta sytuacje mialem na mysli. I teraz na kogo posypaly sie gromy? Na Luiza, ktory zagral ewidentnie nie fair-play, kierowal sie jedynie checia zdobycia bramki korzystajac na nieuwadze rywala (dokladnie to samo co Klich, a nawet gorzej) czy moze na Mignoleta i mur? Chyba oboje dobrze znamy final sprawy i temat Mignoleta, ktory byl wtedy pelen bluzgow i wyzwisk ze wzgledu na jego nieuwage. I zreszta raczej zasluzenie bo tak jak wspominalem na poczatku - fair-play to wg. mnie dodatek, mily gest, ale kazdy zawodnik musi byc skoncentrowany do konca, do gwizdka i musi oczekiwac najgorszego. Kiedy zawodnicy AV totalnie sobie odpuscili bo uznali, ze Leeds musi i na pewno wybije pilke lub, ze sedzia przerwie gre.

Zgodzilbym sie gdyby np. byl rzut sedziowski, Leeds oddawaloby pilke kopiac ja do bramkarza przeciwnika i zamiast tego poslaliby idealne prostopadle podanie do Klicha, ktory zdobylby bramke. Tutaj zgodzic sie nie moge, po prostu grali dalej i tyle, nie pilkarze sa od sedziowania, jezeli nie chca grac fair-play i wybijac pilke (czasem to jest zrozumiale zwlaszcza jezeli walczy sie o cos konkretnego) to po prostu graja dalej. Jedynie fakt zwolnienia gry mogl byc mylacy, ale nie wydaje mi sie zeby to byla jasna sugestia, ze chca wstrzymac gre. To chyba powoduje cale kontrowersje bo gdyby zagrali pilke szybciej i tez strzelili bramke to pewnie nikt by sie nie czepial, a tak przez te dwa wolniejsze kroki sytuacja jest jaka jest.
Obrazek
Aldor

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez ynwa19 » 15 maja 2019, o 22:05

Ktoś z Was ogląda Leeds-Derby?
Dzieje się!
Harry Wilson dołożył swoją cegiełkę.
Lecz ja jestem za Pawiami-:)

Ale mecz!

Jednak Derby-:(

No to Millie zostaje u nas! :D
Ostatnio edytowano 15 maja 2019, o 22:39 przez ynwa19, łącznie edytowano 1 raz
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy
ynwa19

Postprzez psk100 » 15 maja 2019, o 22:31

No i chyba pozamiatane w tym dwumeczu i wielka w tym zasługa Wilsona. Tak prawdę mówiąc nie wiem komu kibicować w tych play-off, bo lubię i Aston Villa i Leeds. Zostaje kibicować Aston Villa i ze względu na Wilsona i fajną grę tej ekipy czyli drużynie Derby.

Nigdy nie oglądałem 2 ligi angielskiej, no może dawno temu raz czy dwa, ale widzę poziom jest niezły i bardzo dużo walki. Podoba mi się to.
psk100

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez kinio25LFC » 16 maja 2019, o 01:51

Szkoda Leeds, ale to nam daje Milnera choćby na kolejny rok. Tyle dobrze ;)
"A nowy dzień przynosi każdemu nowe nadzieje, tak jak sen przynosi marzenia" - Krzysztof Kolumb w przeddzień odkrycia Ameryki
kinio25LFC

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez diablinadali » 16 maja 2019, o 11:19

Szczęście skończyło się wraz z ujawnieniem afery podglądania z ukrycia rywali na treningach. Cieszy mnie wygrana Derby, choć nie jestem antyfanem Leeds. Miło byłoby widzieć Klicha w Premier League, bo wolałbym ich niż Sheffield, ale skoro woleli odpuścić końcówkę sezonu, to pretensje mogą mieć tylko do siebie.
diablinadali

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Mitchell » 16 maja 2019, o 14:30

Piękny zacięty mecz przy Ellan Road. Emocje, karne, czerwone kartki...
Jak za starych, dobrych czasów chciałoby się powiedzieć.
I jednak spora niespodzianka. Murowany kandydat do awansu, wypuszczający pewną prawie promocję w ostatnich kolejkach spadając do baraży.
Jest w nich faworytem. Jedzie na Derby i raczej spokojnie wygrywa pierwszy mecz, kontrolując fragmentami spotkanie.
Kto by przypuszczał, że taki amok ogarnie bramkarza i stoperów w rewanżu? Zagrali KATASTROFALNIE. Cooper, Berardi, Casilla. Zmarnowali roczną pracę drużyny. To był jakiś amok. Przez pół sezonu nie popełnili tylu błędów ile tu w 50 minut.

Trzymałem kciuki za Leeds, trzymałem za Villę. Stare dobre firmy. Ich miejsce jest w Premier.
Derby ciężko będzie mi przetrawić. Ja zbyt świeżo mam w pamięci to co robili ostatnim razem. To był żenujący sezon i najgorsza drużyna jaką pamiętam. Pewnie, że z innymi graczami. To jednak niewiele dla mnie zmienia. Fetor pozostaje na lata.
Bardzo liczę na Villans.
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam
Mitchell

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez MILF » 5 lip 2019, o 10:56

"Jestem najlepszym trenerem w Anglii, ponieważ nigdy nikogo nie oszukałem. Złamałbym mojej żonie nogi, jakbym grał przeciwko niej, ale nigdy bym jej nie oszukał." (Bill Shankly)
MILF

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Poprzednia strona

Powrót do Angielskie puchary