FA Cup

Dawka Pucharu Anglii i Pucharu ligi angielskiej.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: FA Cup

Postprzez Ralf088 » 27 sty 2020, o 17:49

Robicie co poniektórzy taki cyrk, jakbyśmy conajmniej odpadli z tego pucharu. Tutaj sie liczy tylko awans, a czy my wygramy 0-6 czy będzie nam potrzebne kolejne spotkanie to co to zmienia? Dla taki zawodników jak Jones, Hoever, Van Den Berg, Chirivella, Williams, Elliott, Kelleher to kolejna szansa na pokazania swoich umiejętności i to na dodatek na Anfield gdzie większość z tych chłopców marzy by tutaj zagrać. Oczywiście po wczorajszym błędzie Lovrena już większość go wysyła do innego klubu. Racja nie jest to zawodnik na którym można opierać naszą defensywę ale potrzebujemy go, bo wiemy że Gomez czy Matip są dużo bardziej podatni na kontuzje niż Virgil czy Dejan. Ktoś powie że wstyd zremisować. Pytam się, jaki wstyd? Przecież to jest sport, nie można z góry wpisywać wyniku spotkania. Koniec końców uważam że nawet to i lepiej że remis, myślę że nasza młodzieź zmobilizuje się i awansujemy pewnie do kolejnej rundy.
Ralf088

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez paranormalnY » 27 sty 2020, o 17:57

Nevermore1969 napisał(a):oba Manchestery poważnie podeszły wczoraj do swoich meczów w FA Cup... nie pozostawiając złudzeń rywalom... a The Reds zagrają powtórkę z trzecioligowcem... ech :(

Każdy ma swoje priorytety, kiedy w lidze i europie jesteś tłem to wypada chociaż w krajowych pucharach powalczyć.
love the game hate the business
Obrazek
paranormalnY

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Egalot » 27 sty 2020, o 18:05

Bardzo dobra decyzja Kloppa. I to nie jest tak, że brak przerwy dla graczy Liverpoolu przeszkodziłby im tylko w kolejnym meczu. Zmęczenie mogłoby wyłazić później, zwłaszcza, że reszta stawki albo większość by odpoczęła. Ja bym tylko Adriana zostawił, bo bramkarze odpoczywają i męczą się inaczej, a jednak on w bramce to dwa razy większa jakość niż Kellerei. Ale i bez niego nie będzie tak źle. Pamiętajmy, że jednak Shrewsbury to nie Aston Villa i nawet młodzież na równej murawie może z nimi powalczyć i wygrać. Na Anfield się im zagra inaczej.
Obrazek
Egalot

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Nevermore1969 » 27 sty 2020, o 19:12

Pytam się, jaki wstyd? Przecież to jest sport, nie można z góry wpisywać wyniku spotkania

Ralf088
nie jest wstydem przegrać nawet, ale po walce... wczoraj ja tej walki z naszej strony nie widziałem, młodzi się starali i owszem, starsi zaś nie wysilili się zupełnie (wyglądało tak, jakby przeszli obok spotkania)... wstydem było granie na stojąco... a nie sam wynik...

a cała reszta, o której tu piszecie - racja, Klopp twardo stoi przy swoim, młodzi dostaną szansę kolejny raz by zagrać o coś (o stawkę) na Anfield... i OK, są pozytywy...

mnie martwi i zastanawia postawa niedzielna Lovrena, Matipa, Fabinho... jeżeli nie byli gotowi by zagrać z pełnym zaangażowaniem, to po co w ogóle wyszli (albo dlaczego grali / pozostawali na boisku tak długo, skoro brakowało im sił?), gdyż to co wczoraj pokazali po prostu nie przystoi i tyle...
Nevermore1969

1 year of membership

Postprzez Ralf088 » 27 sty 2020, o 21:26

Jeśli awansujemy do kolejnej rundy zagramy na wyjeździe z Chelsea Londyn.
Ralf088

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez ScoobyDoo » 27 sty 2020, o 21:27

Chelsea - Shrewsbury/Liverpool
ScoobyDoo

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez everlast » 27 sty 2020, o 21:38

to tak apropos,ze zawsze szybko odpadamy z pucharow. Dostalismy oczywiscie Chelsea na wyjezdzie.
everlast

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Liverpoolczyk » 27 sty 2020, o 21:43

Nie bawią mnie już te losowania. Niektóre drużyny, czy to w Carabao Cup, czy FA Cup, potrafią dojść do półfinału grając tylko z zespołami z zaplecza Premier League. My na dzień dobry dostajemy mecz derbowy z Evertonem, a przy awansie po powtórce z Shrewsbury wyjazdowy mecz z Chelsea. Rok temu też nie mieliśmy szczęścia w losowaniu w obu pucharach. Wiele zespołów sobie może iść gładko przez kolejne rundy, a my mamy pecha w losowaniu. Tylko niech nikt nie wytknie wczorajszego remisu, że rywal z niższych lig to nie jest gwarancja awansu na kolejny szczebel rozgrywek. Oczywiście, że nie jest, a wczorajsza wpadka to nic wielkiego, bo takich niespodzianek jest pełno w pucharach krajowych. Niemniej jednak chyba każdy się zgodzi, że lepiej wylosować kogoś z niższych klas rozgrywkowych.
Obrazek

Tu chodzi o wszystko. Honor naszego klubu. Dumę naszego miasta. Naszą reputację jako jednego z największych klubów na świecie. Mógłbym występować prawie w każdej innej drużynie i nie byłoby tak samo. - Pepe Reina
Liverpoolczyk

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez ynwa19 » 27 sty 2020, o 21:52

Podsumuję sarkastycznie to losowanie:teraz ma sens gra U-23 i odpadnięcie z Pucharu Anglii.
Po co nam starcie z Chelsea na początku marca i wykrwawianie się w tym pojedynku.
God save.....FA :P
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy
ynwa19

1 year of membership

Postprzez Redzik90 » 27 sty 2020, o 22:00

Już jeden klub z Londynu nasi juniorzy z Milnerem i Origim wyeliminowali. :)
Redzik90

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Smuggler7 » 27 sty 2020, o 23:03

Moim zdaniem mamy taki zapas punktowy w lidze, że spokojnie możemy udźwignąć mecz z Chelsea w FA Cup i wrzucić wrzystkie siły na dwumecz z Atletico przy jednoczesnym punktowaniu w Premier League.

Można założyć, że pomiędzy ewentualnym meczem z Chelsea, a rewanżowym z Atletico zagramy z Bournemouth na Anfield. Oczywiście przy założeniu, że młodzierz na Anfield podejdzie do spotkania ze Shrewsbury na poważnie, bo to, co widziałem w 2. połowie pierwszego meczu było naprawdę słabe.
Smuggler7

Postprzez adamne » 27 sty 2020, o 23:36

Ja po prostu nie wierzę, że żadni zawodnicy z drużyny seniorskiej nie zagrają w rewanżu. Niektórzy bardzo potrzebują minut na boisku i myślę że sami zgłoszą się na ochotnika do składu, to chyba im nie zabroni zagrać?
Na miejscu takiego Lovrena to bym na kolanach prosił o możliwość występu. Po pierwsze dlatego że w obecnej sytuacji kadrowej będzie miał szczęście jak załapie się na ławkę w PL albo CL i puchar może być jedną z niewielu szans dla niego żeby znaleźć się na boisku w meczu o stawkę. Po drugie, żeby mieć szansę zrehabilitowania się za słaby wczorajszy występ.
Graczy w podobnej sytuacji jest kilku i moim zdaniem możemy ich zobaczyć w kadrze za tydzień. Oczywiście nie dotyczy to tych, którzy grają regularnie, tylko rezerwowych i wracających po kontuzjach.

ED: A jednak się myliłem (chyba) :( :
He (Jurgen) ruled out any involvement for the likes of Fabinho, Joel Matip and Dejan Lovren,, and insisted his players would not simply be taking a break between Saturday’s clash with Southampton and the trip to Norwich on February 15.
“It’s not a break, it’s not that they don’t train—we send coaches with them,” he said.
“They train, but not here at Melwood, not football, just to keep the body going a bit.”
Ostatnio edytowano 28 sty 2020, o 16:30 przez adamne, łącznie edytowano 3 razy
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson
adamne

Postprzez BadBoy1920h » 28 sty 2020, o 06:05

Nevermore1969 napisał(a):
mnie martwi i zastanawia postawa niedzielna Lovrena, Matipa, Fabinho... jeżeli nie byli gotowi by zagrać z pełnym zaangażowaniem, to po co w ogóle wyszli (albo dlaczego grali / pozostawali na boisku tak długo, skoro brakowało im sił?), gdyż to co wczoraj pokazali po prostu nie przystoi i tyle...

Kolego Ty tak na serio... ?

To kiedy Twoim zdaniem, zawodnik po kontuzji powinien wejść na boisko ? Od razu w finale ligi mistrzów? To przecież logiczne, że po kontuzji zawodnik musi dostać minuty, by jakiś tam rytm złapać.

Poza tym, czytam Twoje posty na temat tego meczu i naszego zaangażowania w ten puchar. Kibicujesz Liverpoolowi od wczoraj, że kompletnie nie znasz planów Kloppa? Nie wiesz, czego możemy się spodziewać itp? Kiedy ostatni raz w pucharze wyszliśmy mocnym składem? A Ty dalej zdziwiony ?

Wiesz dlaczego na puchar wychodzimy mlodymi? Trochę Ci podpowiem.

By w lidze narazie wszystko wygrywać. Nie dlatego, żeby bić jakieś rekordy czy chu* wie co. Wygrywamy, by już w lutym nie przejmować się ligą i skupić się na lidze mistrzów. To samo będzie w ćwierćfinale. Wygrywając teraz w lidze, będziemy mieć taki zapas, że w ćwierćfinale nie będzie obchodzić nas liga. Nawet się nie zdziwię, jak przed meczem w ćwierćfinale i przed półfinałem na mecz ligowy tak samo wyjdą juniorzy.
"A żyć możesz dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć"

erni9292 napisał(a):
Flymf napisał(a):Pewne rzeczy się nie zmieniają (:

Twoje pierdolenie?
BadBoy1920h

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Nevermore1969 » 28 sty 2020, o 08:06

kolego BadBoy1920h...

[To kiedy Twoim zdaniem, zawodnik po kontuzji powinien wejść na boisko ? Od razu w finale ligi mistrzów? To przecież logiczne, że po kontuzji zawodnik musi dostać minuty, by jakiś tam rytm złapać

pełna zgoda... ale kolega aż tak się zgrzał, że... troszkę za daleko wybiegł z komentarzem...
zatem... Matip, Lovren i Fabinho powinni systematycznie dostawać swoje szanse, ale niekoniecznie od razu w pełnym wymiarze meczowym... i nieważne czy w lidze czy w pucharze... stopniowo po 15, 20 minut na początek, potem całą połowę meczu... dopiero później (po 2-3 tygodniach) w pełnym wymiarze meczowym

Kibicujesz Liverpoolowi od wczoraj, że kompletnie nie znasz planów Kloppa? Nie wiesz, czego możemy się spodziewać itp? Kiedy ostatni raz w pucharze wyszliśmy mocnym składem? A Ty dalej zdziwiony ?

plany Kloppa znam za dobrze... i jeżeli już do czegoś piję... to do tego, że... zmian dokonał w tym pucharowym meczu za późno... najwyraźniej gracze wracający po kontuzji nie byli gotowi na zagranie meczu w pełnym wymiarze...

Wiesz dlaczego na puchar wychodzimy mlodymi? Trochę Ci podpowiem.

By w lidze narazie wszystko wygrywać.

i super... a teraz proszę powiedz mi kolego - w którym miejscu tego forum powiedziałem/napisałem, że tak ma nie być, że to źle czy że ma być inaczej??? nic takiego nie powiedziałem, niczego nie insynuowałem...

NIEEEE, absolutnie taką postawę Kloppa rozumiem i popieram... jest jednak małe ALE... otóż bez względu na to w jakim składzie drużyna wychodzi na boisko... oczekuję od niej, że zagra z pełnym zaangażowaniem... pal licho wynik, pal licho awans do kolejnej rundy pucharu ligi czy pucharu Anglii... ważne, by - ZWŁASZCZA zmiennicy i młodzi mogli się zaprezentować (i przy okazji zluzować pierwszy skład), ale jak już grają - niech no zostawią serce na boisku... chyba tego można oczekiwać? a jak ktoś jest po kontuzji i nie daje rady zagrać pełnego meczu to niech go nie gra... i tak, zamiast Matipa w drugiej połowie (od samego początku) wstawiłbym juniora na stopera...

i tylko tyle w temacie, pozdrawiam (przykro mi, że do zupełnie innych wniosków doszedł kolega)

no i na powtórkę ze Shrewsbury wyjdzie skład juniorski... i niewykluczone, że sobie (w kwestii wyniku) nie poradzi, ale - na pewno chłopacy zagrają z pełnym zaangażowaniem... i o to chodzi...
Nevermore1969

1 year of membership

Postprzez foxtrote92 » 28 sty 2020, o 13:07

Akurat zgodzę się poniekąd z kolegą Nevermore1969, że jako kibice możemy czuć się rozczarowani wynikiem meczu przeciwko Shrewsbury. I tak jak kolega napisał wynik wynikiem, ale styl w jakim padło to 2-2 jest już nieco zawstydzający. Gdyby to jeszcze grali sami juniorzy, ale taki Progi, Fabinho czy Matip zaprezentowali się tragicznie. O ile występ Lovrena, Matipa i Fabsa można tłumaczyć niedawnym powrotem po kontuzji (choć Fabs trenuje już ponad 2 tygodnie). Minamino nie jest zaadaptowany, za to Origiego nic nie tłumaczy. Po za tym tak naprawdę wszyscy zagrali słabo bo i Ox który się pojawił w drugiej połowie nie pokazał nic. Drużyna zagrała na stojąco i nie można za to ich pochwalić.
Druga sprawa to trochę zbyt lekceważące podejście Jurgena do FA Cup. Uwielbiam gościa, ale wystawianie na rewanż młodzieży bo on unosi się honorem jest nieco nie w porządku wobec kibiców czy przeciwnika. Przecież można było przewidzieć, że jak damy ciała to powtórka wypadanie w przerwę. Więc zasłanianie się tym że FA zabroniła grać w tym czasie jest troszkę nie na miejscu. Mały niesmak pozostanie, ale ufam że Klopp wie co robi i liczę że choćbyśmy odpadli z Chelsea to jednak ze względów wizerunkowych awansujemy do kolejnego etapu.
Kiedy człowiek zstępu­je w prze­paść, je­go życie zaw­sze zys­ku­je jas­no ok­reślo­ny kierunek.
foxtrote92

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Angielskie puchary