Liga Mistrzów i Puchar UEFA - sezon 2005/2006

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: zoltoczerwony, dymos, Daniel, Jetzu, Gonzo, Jaszczur91, AirCanada, Ibiz

Postprzez Sumo » 17 maja 2006, o 23:17

Ja raczej za Arsenalem bylem, a jeszcze po wysluchaniu ekspertow Polsatu i ich wiecznych zachwytow nad Ronaldinho mialem szczerš nadzije, ze Katalonczycy zostanš sobie z tym 1 Pucharem Europy.
Lehman mial byc bohaterem tego finalu....

Mitchell napisał(a):Szkoda tylko, ze bledne decyzje Hauge krzywdzily zawodnikow i wypaczaly wynik. Ale to zadna nowoœc dla nas. Tylko FIFA nie widzi problemu.

O jakich decyzjach mowisz konkretnie :?: Bo oprocz tego, ze mogl dac przywilej przy tej akcji z Lehmanem to wiekszych bledow nie zauwazylem. Troche tez zwlekalz kartkš dla Oleguera, ale czy to wypaczylo wynik :?:

Wedlug mnie Arsenal byl lepszš druzynš w tym meczu. Barca jak zwykle utrzymywala sie bardzo dlugo przy pilce, ale to Kanonierzy mieli wiecej okazji. Henry na samym poczštku mial kapitalnš okazje, chwile poŸniej pieknie uderzyl z dystansu. W drugiej polowie sytuacje Hleba, Henry i Ljungberga.
W kazdym razie brawa sie nalez¹ Kanonierom za walke w tak niedogodnych warukach. Myœle, ze to oni bardziej zasluzyli na Puchar, ale futbol nie jest sprawiedliwy... :P
Sumo

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez Kaki » 17 maja 2006, o 23:27

Szkoda, naprawde, szkoda mi Arsenalu.
Mecz sie nie zacz¹l dla nich dobrze, stracili jeden z pewniejszych punktow, czyli Lehmanna, ale mimo to oni pierwsi strzelili gola. Dzielnie w oslabieniu odpierali ataki Barcy. No ale w koncu nie wystarczylo sil i Duma Katalonii wbila im 2 gole. Jeszcze wczeœniej Henry mial przynajmniej jedn¹ setke i jakby j¹ wykorzystal mogloby byc po meczu. W kazdym razie wyrazy uznania dla Kanonierow za walke do konca. Moim zdaniem im bardziej sie nalezal ten puchar.

Pozdro.
Kaki

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez Olka1 » 17 maja 2006, o 23:28

Nie no, jakaœ porazka :/ Arsenal zdecydowanie byl lepszy! Mimo, ze gral w 10 mial widoczn¹ przewage! Barca nie dawala rady, tracili latwo pilki, mieli niecelne podania.. Sedzia tez byl dobry :dry: Podobala mi sie szcegolnie kartka dla Henry'ego!!! Nie ma co.. super! Pod koniec londynczycy faktycznie oslabli, a katolonczycy to wkorzystali.. Ale jak dla mnie Puchar niezasluzenie dla nich, fart i tyle! A Ronaldihno... Nie popisal sie, bardzo sprytnie pare razy chcial wymusic wolny, poza tym œredni udzial w meczu :dry: Przereklamowany.... nie moge juz sluchac zachwytow pod jego adresem!
Ehhh...
"The greatest thing You'll ever learn is just to love and be loved in return "- Moulin Rouge
Olka1

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez AirCanada » 17 maja 2006, o 23:32

Wkurzylem sie, bo za Arsenalem bylem... :( Szkoda tej czerwonej kartki dla Lehmana na samym pocz¹tku, gdy co mimo wszystko zdecydowanie ustawilo mecz, chociaz przez dluuuuugi dlugiiii czas nie bylo tego widac. Kanonierzy jednak musieli kiedyœ si¹œc....i jak siedli to 2 razy pilka zawitala w sieci Almunii. Final ogolnie nienajgorszy, aczkolwiek bez fajerwerkow, takie jak rok temu widzieliœmy na Ataturk :wink:
Obrazek
AirCanada
Ojciec Chrzestny

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez Mitchell » 17 maja 2006, o 23:33

@Sumo
O jakich decyzjach ?
O czymœ co nazywa sie przywilej 'korzyœci'. Sedzia powinien to zrobic a nie wpier***lac sie miedzy wodke i zak¹ske.
O wielokrotnym gwizdaniu czystych wœlizgow i zagran. Niepotrzebnie tylko frustracje zawodnikow podnosil co odbijali sobie za chwile na rywalach, bo sedziemu za kretynizm nie mogli (niestety) dac w morde.
O kartce z kapelusza.
Szczegolnie czynnik nr 1 bo chcialem zobaczyc wyrownany mecz. Barca spokojnie mogla sama to wygrac bez pomocy tego czlowieka.

p.s. taaaa... zdecydowanie lepszy byl... 1:2 :dry:
Mitchell

Postprzez sniegus » 17 maja 2006, o 23:39

Do momentu gdy Arsenal gral w 10, Barcelona wlaœciwie grala slabo, nie potrafila skonstruowac skladnej akcji w polu karnym do jakich nas przyzwyczaila. ÂLadna bramka Sola w 37 minucie i mieliœmy sensacje, bo zespol graj¹cy w oslabieniu prowadzil 1:0. Gdyby Hleb, Ljungberg lub Henry wykorzystali swoj¹ okazje do podwyzszenia wyniku, Barcelona mialaby ciezko orzech do zgryzienia. W koncowce meczu "Anglicy" byli zbyt zmeczeniu i to doprowadzilo najpierw do remisu, a poŸniej do stanu 2:1 dla "Hiszpanow". Nalez¹ sie slowa pochwaly dla Kanonierow za walke i gratulacje dla Katalonczykow za wygran¹. Mecz na pewno ciekawy, ale spodziewalem sie czegoœ wiecej. Ave
sniegus

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez MaG » 17 maja 2006, o 23:59

kurna...ja was nie rozumiem co po niektorych [czy jak tam to sie pisze]........
wygrali lepsi...
'sedzia wypaczyl wynik'..............wedlug mnie sedzia mial swoj wklad przy bramce dla Arsenalu [wolnego tam nie bylo] to tyle jeœli chodzi o wynik....bledy owszem, ale to nie ma zadnego wplywu na gre...
a zauwazcie, ze moglo byc jeszcze gorzej [dla Arsenalu], bo sedzie rownie dobrze mogl te bramke uznac... czerwona kartka jest i tak, bo Eto wychodzil na 'czyst¹ pozycje', dlatego sedzie mogl to puœcic, a dopiero potem ukarac Lehmana... http://sport.gazeta.pl/sport/1,65025,3352741.html

i ten argument niektorych...ze woleli Arsenal, zeby puchar zostal na wyspach...ja jestem bardzo ciekawy czy byœcie tak Chelsea kibicowali albo Manchesterowi.......?

Barcelona zagrala lepiej w drugiej polowie i potrafila to wykorzystac [lepiej niz Arsenal w pierwszej]...
to ze jakaœ druzuna w jednej polowie dominuje, a druga nie istnieje jeszcze niczego nie dowodzi [patrz:poprzedni final]

a ogolnie....dla mnie mecz byl bardzo œredni...nuuudyyy.....od bramki dla Arsenalu do bramki dla Barcelony gra wygl¹dala ci¹gle tak samo...Barcelona przebywala 30 m. od bramki.....jakieœ sporadyczne strzaly........ciezko bedzie komukolwiek zagrac coœ lepszego niz rok temu.......
MaG

Postprzez Mitchell » 18 maja 2006, o 00:12

@MaG
A co byœ powiedzial na wersje: puœcic gre i przydzielic zoltko ? Jakoœ w zeszlym roku Michel (imo swietny sedzia) mogl to zrobic. Przeciez to najlepsze wyjœcie dla obu zespolow a Arsenal mialby chociaz szanse. Norweg im j¹ zabral. Wiadome bylo, ze jak Barca wyjdzie na prowadzenie to mamy po meczu. Szczeœcie, ze tak pozno sie to stalo. A z t¹ twoj¹ alternatywn¹ opcj¹ to by wykazal skrajny debilizm. Na szczeœcie nie sluchal gadaj¹cych glow w studiu, ktorym tez taki scenariusz pasowal. Nawet nie kryli sie ze sw¹ sympati¹ do Barcy. :x
Mitchell

Postprzez MaG » 18 maja 2006, o 00:26

jakie zoltko?
kurna.....bramkarz fauluje zawodnika wychodzšcego na czystš pozycje to jest czerwona kartka! czy to sie komus podoba czy nie...i nie ma tlumaczenia, ze Arsenal mialby szanse..przeciez mial [henry nawet dwie] - trzeba bylo pilnowac Eto'o to bramkarz nie musialby tego robic...
a ta druga opcja to nie debilizm tylko takie sš przepisy !
ja naprawde nie rozumiem tlumaczenia: bo ci mieliby latwiej........trzeba bylo nie faulowac to by mieli...
MaG

Postprzez Mitchell » 18 maja 2006, o 00:55

Zgadza sie. Moj blad. Przepisy od zeszlego roku sie przeciez zmienily.

ÂZenada.
Mitchell

Postprzez Belaiza » 18 maja 2006, o 09:13

Niby mi bylo wszystko jedno ale ze wskazaniem na Barce.
:wink: I DLATEGO BARDZO SIE CIESZÊ, ze Puchar LM jedzie do Katalonii.
Sam mecz ... sedzia nie sedzia wynik sie liczy. I zgadam sie z MAG_87..., ze jesli juz wynik wypatrzyl sedzia to przez to ze podyktowal ten "wolny" dla Kanonierow. (bramka bardzo ladna)
Henry i Ljungberg zapieprzali za czterech i zaslugujš na pochwale. Lehman zachowal sie jak dzieciak - takie jest moje zdanie.
Larsson :arrow: wielkie brawa dla tego goœcia, bo to On zostal gwiazd¹ tego meczu. 8) Podziwiam go od lat i myœle, ze ten final byl zwienczeniem jego klubowej kariery.
Generalnie mecz mi sie podobal. Oglšdajšc go na totalnym luzie wspominalam heroiczny boj Liverpoolu z ubieglego roku.
A po meczu doszlam do wniosku, ze nie tylko mecz ale nawet celebracje i emocje na Ataturk byly wieksze. Pilkarz Barcy jakoœ tak nie cieszyli sie za mocno.
Jednym slowem nie ma jak LIVERPOOL.
Garatulacje dla Barcelony :arrow: Szacunek dla Arsenalu
Jak ważna jest miłość? - bardzo ważna , prawie tak jak piłka nożna.
Belaiza

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez Daniel » 18 maja 2006, o 14:14

Niestety puchar wedruje do Barcelony... :dry: Kibicowalem z calych sil Arsenalowi, ktory w finale gral lepiej i skuteczniej w defensywie, jednak to Barca miala wiecej szczeœcia... Po stracie pierwszej bramki obroncy Kanonierow gubili sie. Wykorzystal to Belletti choc z wielkim szczeœciem. Almunia pechowo puœcil pilke miedzy nogami. Gdyby Henry przy stanie 1-0 zdolal pokonac Valdesa... ehh.

No coz...jakoœ to przezyje choc denerwuje mnie fakt, ze ci wszyscy pewni siebie kibicy FCB maj¹ teraz powody do radoœci...

POZDRO.
Proud to be RED.
"The most important thing that we all must remember is that this football club is much more important and bigger than anybody." Kenny Dalglish
Obrazek
Daniel
Honorowy Moderator

Postprzez Koszmar » 18 maja 2006, o 15:32

nie no..cieszy mnie Puchar dla Barcelony bo im sie nalezal...wprawdzie w finale zagrali slabo..ale ogolnie za caloksztalt gry nalezal im sie najbardziej...i jeszcze dobre ejst to ze moim zdaniem w tym meczu pokazane zostaly dwie rzecz:
-Barcelona bez Ronaldinho tez gra(bo trzeba przyznac ze Ronni wczoraj cieniutko)
-Henry jest najlepszym pilkarzem œwiata ....daje najwiecej swojej druzynei co pokazal wczoraj grajac na prawie wszystkich mozliwych pozycjach..
My wierzymy.....tylko w BKS!! Hej Lechio! Oo nasz Oo nasz!!
Obrazek.
Koszmar

Postprzez Daga » 18 maja 2006, o 16:33

A dajcie spokoj... Ronaldinho nie blyszczal, ale przynajmniej Barca pokazala, ze bez jego goli, wbrew wszystkiemu, tez mog¹ wygrywac. To ok. Ale jak dla mnie mecz byl przecietny. Inaczej ogl¹da sie mecz kiedy sie go nie PRZEÂZYWA. Wydaje mi sie, jakby ten puchar przyszedl Barcelonie zbyt latwo. Tak po prostu. Grali sobie grali, nie wykorzystuj¹c od razu okazji, ze przeciwnicy graj¹ w 10 no i potem hurtowo 2 gole... Tak po prostu. ÂZal mi Kanonierow, ale rownoczeœnie nalez¹ im sie wyrazy szacunku, bo dawno nie widzialam, zeby obrona grala jak wachlarz. Tak jak powinna.

007 napisał(a):Zostawili cale serce i cale zdrowie na boisku, a mimo to przegrali... To musi bolec Swojš drogš, to Barca wcale nie zachwycila w dzisiejszym spotkaniu i z teoretycznego punktu widzenia puchar nalezal sie Arsenalowi. Tylko, ze teoria na boisku nie gra...

A szkoda.

Daniel napisał(a):No coz...jakoœ to przezyje choc denerwuje mnie fakt, ze ci wszyscy pewni siebie kibicy FCB majš teraz powody do radoœci...

Czyli wychodzi na to, ze denerwuje nas to samo.

Pozdrawiam. :dry:
Obrazek
Daga

Postprzez kamalfc5 » 18 maja 2006, o 17:55

a Mi sie final œrednio podobal...nie sprostal moim wymaganiom, liczylam na wieksze emocje,lepsz¹ gre...ale co tam. Chyba juz nie bedzie tak emocjujacego finalu jak ten co byl rok temu...musimy sie z tym pogodzic i cierpliwie czekac ¹z Nasz Liverpool znow dojdzie do finalu..a bardzo mocno w to wierze:)) zadowolona jestem z tego, ze moj ulubieniec z BArcy - Victor Valdes zagral dobry mecz:) mial pare dobrych intrewencji, ktore moze na moment przycmi¹ jego wpadki...rowniez z dobrej storn pokazal sie moj drugi ulubieniec z Katalonii - Ludovic Giuly:) szacunek dla Barcy!!1 dla ARSenalu tez...
Nikt nigdy nie był, nie jest i nie będzie większy niż Nasz klub.
kamalfc5

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Europejskie puchary