Liga Mistrzów 2019/20

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Liga Mistrzów 2019/20

Postprzez wicked93 » 12 sie 2019, o 13:34

Ja się nie przejmuję, mam po prostu swoje zdanie i mam nadzieję, że nie będę drżał oglądając mecze i to Klopp będzie miał rację, choć wolałbym mieć jakieś backupy, na które można liczyć :)
Po prostu nie lubię podejścia, że skoro ktoś coś robi dobrze to nie masz prawa go skrytykować, bo nie i tyle. Bardzo regresywne podejście, ale każdy ma prawo do swojego zdania.
wicked93

Postprzez MixonLFC » 12 sie 2019, o 14:34

Ale taka grupa Ajax Amsterdam, Celtic FC, KRC Genk była by idealna, słabe drużyny, Holandia, Szkocja, Belgia czyli krótka podróż.Taka grupa w tak długim sezonie była by spełnieniem marzeń xD
MixonLFC

1 year of membership

Postprzez Przemko » 12 sie 2019, o 14:56

SEB napisał(a):Kolego wyżej, nie przejmuj się. Na tym forum są grupy osób które jeśli coś skrytykujesz zjawiaja się w stadach i najeżdżają na Ciebie.

Chyba trochę się zapędziłeś. Nikt na nikogo nie najeżdzał, dopóki sam jak wyżej nie podjąłeś takiej próby. To co ja napisałem, to post broniący Kloppa i zdanie, że nie rozumiem osób podważających lub krytykujących jego działania. Wicked wyjaśnił o co chodzi i dzięki temu żyje dyskusja, a Twoje uwagi nie wnoszą nic pozytywnego, a mogą sprowadzić rozmowę na niższy poziom, jeśli ktoś się nie zastanowi.

wicked93 napisał(a):Po prostu nie lubię podejścia, że skoro ktoś coś robi dobrze to nie masz prawa go skrytykować, bo nie i tyle. Bardzo regresywne podejście, ale każdy ma prawo do swojego zdania.

Super, że wspomniałeś o tym, że każdy ma prawo do swojego zdania, sam również często mówię i piszę, że "moim zdaniem", bo każdy ma prawo mieć swoje. To z tym, że nie mamy prawa się czepiać, to nie było fortunne, bo potraktowałeś to zbyt dosłownie jak na moje intencje, bo nie mam zamiaru nikomu odbierać żadnego prawa, tylko chciałem w ten sposób jakby mocniej obronić Kloppa, po prostu tak mi się napisało, ale teraz sprostowałem :) "bo nie i tyle" - na pewno nigdy nie postępuję w ten sposób, jak nie mam argumentów w które wierzę, to się nie odzywam.

Wracając do tematu - zgadzam się po części i jestem pewien tego, że wszystko zawsze można poprawić, Liverpool również. Jednak jednocześnie widzę chyba za dużo krytyki naszego Menago w zestawieniu z jego wynikami, dlatego się odezwałem w jego obronie. Argument z LM i drugim miejscem w lidze jest bardzo sensowny, ponieważ nie jest przypadkiem. Odwrócenie losów spotkania z Barceloną to wynik charakteru który trener wprowadził w zespół. Można było się poddać i po prostu zagrać mecz, a można było spróbować i zrobić coś co zdarza się raz na sto razy, nasz zespół zdecydowanie zawsze wierzy w tę drugą opcję i to jest właśnie to patrzenie przez różowe okulary, tym razem przez naszych piłkarzy, które przynosi jednak pozytywne skutki :) Dodatkowo, wyniki z zeszłego sezonu potwierdzają progres drużyny, nie przekonuje Cię ten argument? Weź którykolwiek (prawiee) sezon Kloppa z Liverpoolu albo Borussi i oceń czy zakończył się on wynikiem ponad oczekiwania, czy poniżej? Tyle finałów to nie jest przypadek, to dowód na to, że ten trener zna się na rzeczy. Mówisz, że kontuzja Robbo albo Trenta czy Gomeza i nie mamy kim grać. A może Klopp wyciągnie kogoś z rękawa, tak jak to zrobił właśnie z Trentem? Piłkarze rozwijają się przy Kloppie, a kogoś tam w rezerwach i akademii na pewno mamy, może są wystarczający dla Kloppa. Na koniec powtórzę - wiem, że mogłoby być lepiej i sam wolałbym żeby ktoś do nas przyszedł w zeszłym okienku, ale zdecydowanie wierzę w pomyślne zakończenie tego sezonu, nawet jeśli miałyby nastąpić kontuzje kluczowych zawodników :)
Ostatnio edytowano 12 sie 2019, o 16:00 przez Przemko, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Przemko

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez wicked93 » 12 sie 2019, o 15:15

Żeby się nie rozwodzić za wiele, bo temat przeorany - wskaż mi proszę miejsce, w którym krytykuję wyniki osiągane przez Kloppa. Mi chodzi o jego poczynania na rynku transferowym.
wicked93

Postprzez Przemko » 12 sie 2019, o 15:26

Nie skrytykowałeś tego bezpośrednio, ale transfery się robi po to, żeby osiągać dobre wyniki, a nie odwrotnie. Skoro Klopp osiąga dobre wyniki, to chyba również właściwie dla sposobu swojej pracy postępuje w kwestii transferów, czyż nie?
Obrazek
Przemko

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez wicked93 » 12 sie 2019, o 15:33

No niekoniecznie. Nie skrytykowałem, a pochwaliłem. Widzisz ja o zupie, Ty o dupie. Ja mówię o potencjalnym zagrożeniu z posiadania wąskiej kadry, a Ty wyjeżdżasz z argumentami, że Klopp rozwija zawodników i może wyciągnąć kogoś tak jak TAA mimo, że nie ma do tego absolutnie żadnych przesłanek.
wicked93

Postprzez Przemko » 12 sie 2019, o 15:51

Nie ma przesłanek również co do tego, że brak transferów jest potencjalnym zagrożeniem przez wgląd na to, że do tej pory Klopp udowadniał tylko tyle, że należy mu ufać. Ja o dupie; czyli nie skojarzyłeś, że moim zdaniem lekarstwem na brak transferów może (nie musi) być akademia i rezerwy? Te tematy mają ze sobą wiele wspólnego, a Ty nawet nie starasz się zrozumieć o czym dyskutujemy tylko wygłaszasz swoje racje. Nie mam ochoty dalej z Tobą dyskutować, bo mało odnosisz się do moich argumentów tylko zmieniasz wątki aby tylko je dopasować do swojej tezy i używasz mało argumentów do podpierania swoich tez, a zamiast tego piszesz "no niekoniecznie" albo "nie ma żadnych przesłanek", czyli nie bo nie, albo zadajesz pytania tylko odbijające piłeczkę. Bez odbioru :)
Obrazek
Przemko

Postprzez wicked93 » 12 sie 2019, o 16:32

Serio? Brak transferów nie jest zagrożeniem przy tak wąskiej i wyeksploatowanej kadrze? Mówisz, że nie odnoszę się do argumentów. Odpowiem Ci tak - nie muszę skoro używasz takiej retoryki i sam się dyskwalifikujesz z normalnej dyskusji. Lekarstwem na brak transferów może być akademia, z której nie jesteś w stanie wymienić ani jednego zastępcy? Ja od samego początku mówię o łataniu pozycji, gdzie mamy ewidentne braki, a nie o tym kto jakim jest psychologiem czy trenerem i nigdzie nie zmieniam wątków, bo poruszam jeden, o którym wcześniej wspomniałem.
Klopp owszem trenerem jest świetnym, ale jego upartość może go zgubić, choć mam nadzieję, że to nie nastąpi. Mieliśmy kilka takich sytuacji, gdzie przyznawał się do błędów(vide sprawa z Kariusem, którego występ kosztował nas LM)
Podsumowując nie będę odnosił się do argumentów, bo tu ich nie ma, a dodatkowo piszesz nie na temat.
wicked93

Postprzez july600lfc » 12 sie 2019, o 17:01

Niestety muszę stanąć w tej dyskusji po stronie @wicked93. Rozumiem tok myślenia użytkownika Przemko, ale nie można w Akademii upatrywać wzmocnień na dalszą część sezonu. Tym bardziej, że aktualnie nie posiadamy tam tak oczywistych talentów jak właśnie TAA.
Oczywiście, możemy mieć szczęście jak rok temu i znowu kluczowi gracze unikną urazów, a my wykręcimy super wynik, ale logika każe się nastawić na ciężką przeprawę. Wyniki bronią Jurgena, ale to nie znaczy, że nie popełnił błędów na rynku transferowym. Popełnił. Wzmocnienie lewej obrony było absolutną koniecznością. Teraz czeka nas 60 spotkań drżenia o Robertsona, bo w przeciwnym wypadku zostaniemy na LB tylko i wyłącznie z Milnerem.
Ktoś do wzmocnienia ataku też by się przydał, szczególnie przy odejściu Sturridge'a, ale to też zostało w klubie zaniechane + wypożyczyliśmy Wilsona, który mógł stanowić realną opcje. Zamiast pewnej sytuacji i szerokiej kadry mamy znowu drżenie o piłkarzy 1 składu, bo ci z ławki nawet nie są do nich zbliżeni poziomem.
No nic, oby poszczęściło nam się tak jak rok temu, a urazy omijały naszych graczy szerokim łukiem, to znowu możemy powalczyć o najwyższe laury.
july600lfc

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Przemko » 12 sie 2019, o 17:41

July, z tą akademią to taki przykład, napisałem w poprzednim poście, że Klopp wcale nie musi tam szukać ratunku, ale sądzę, że ma jakieś pomysły na czarne scenariusze, nie wiem, może zmiana formacji, może właśnie akademia, może sam zagra na bramce, nie wiem, ja tam po 10 godzin dziennie siedzę przy kompie, a Klopp przy taktyce. W każdym razie patrząc na to jak grają jego drużyny w ostatnich latach i że pomimo długiego okienka nikogo nie ściągnęliśmy, moim zdaniem należy po prostu zaakceptować i zaufać takim decyzjom trenera. Ja również, chyba jak każdy, chciałbym, żeby ktoś przyszedł, ale tak się nie stało zupełnie świadomie, a nie z bezsilności czy niemożności. Transfery niekoniecznie muszą zawsze dawać pozytywny skutek. Nie chodzi mi tu o udowadnianie, że nie potrzebowaliśmy transferu, tylko o trochę więcej pozytywnych treści i zaufania dla trenera, który do tej pory zbytnio go nie nadużywał, bo tej krytyki naprawdę jest dużo. Wiadomo, że dało się wygrać finał w Kijowie, można było też pokonać Tottenham 5-0 zamiast 2-0 po słabym meczu, ale można było też tułać się w okolicach 6 miejsca do czego byliśmy przyzwyczajeni w ostatnich latach. Jestem ciekawy co by Ci powiedział Klopp, gdybyś mu powiedział, że popełnił błędy na rynku transferowym :P No i nie wiem odnośnie czego piszesz że rok temu nam się poszczęściło, czy chodzi Ci o brak kontuzji czy sukcesy, bo jeśli to drugie, to nie zgadzam się, że to kwestia szczęścia, na co dowodem są poprzednie lata, które też były jednak udane, bo każdy kolejny rok był coraz lepszy, oby i najbliższy podtrzymał tendencję :)
Obrazek
Przemko

Postprzez wicked93 » 12 sie 2019, o 17:59

Klopp wcale nie musi tam szukać ratunku, ale sądzę, że ma jakieś pomysły na czarne scenariusze

Tak, Klopp ma takie pomysły jak Milner na LO, Fabinho na ŚO czy Henderson na prawej obronie.
Ja również, chyba jak każdy, chciałbym, żeby ktoś przyszedł, ale tak się nie stało zupełnie świadomie, a nie z bezsilności czy niemożności.

No skoro tak ufasz Kloppowi i wierzysz we wszystko, co on mówi to przecież sam Niemiec twierdził, że klubu nie stać na takie regularne wzmacnianie zespołu.
moim zdaniem należy po prostu zaakceptować i zaufać takim decyzjom trenera

A dlaczego nie możemy na ten temat dyskutować i nie móc merytorycznie skrytykować niektórych decyzji menedżera?
Mam wrażenie, że nadal piszesz zupełnie o czym innym. Nikt nie podważa wyników, ale nie może być to jedyny wyznacznik działań, a raczej braku działań na rynku transferowym.
wicked93

Postprzez Przemko » 12 sie 2019, o 18:12

wicked93 napisał(a):
Klopp wcale nie musi tam szukać ratunku, ale sądzę, że ma jakieś pomysły na czarne scenariusze

Tak, Klopp ma takie pomysły jak Milner na LO, Fabinho na ŚO czy Henderson na prawej obronie.
Ja również, chyba jak każdy, chciałbym, żeby ktoś przyszedł, ale tak się nie stało zupełnie świadomie, a nie z bezsilności czy niemożności.

No skoro tak ufasz Kloppowi i wierzysz we wszystko, co on mówi to przecież sam Niemiec twierdził, że klubu nie stać na takie regularne wzmacnianie zespołu.

A dlaczego nie możemy na ten temat dyskutować i nie móc merytorycznie skrytykować niektórych decyzji menedżera?
Mam wrażenie, że nadal piszesz zupełnie o czym innym. Nikt nie podważa wyników, ale nie może być to jedyny wyznacznik działań, a raczej braku działań na rynku transferowym.

1) No tak, ma takie pomysły i co w związku z tym?
2) A czy Klopp nie mówił o tym, że klubu nie stać na to by co sezon ściągać topowe gwiazdy po kilkadziesiąt milionów, a my tutaj dyskutujemy o opcjach na rezerwę powiedzmy do 10 mln, na które kasa by była, ale Klopp powiedział również, że nie będzie ściągał piłkarzy tylko po to żeby zrobić transfer i nie kupi zawodnika jeśli nie będzie pewien że to właściwy gracz?
3) Oczywiście, że możemy i to robimy, tylko mam wrażenie że moje nieco odmienne zdanie do niektórych kwestii (bo wyjaśniałem już, że transferów również bym chciał, więc tu akurat myślimy podobnie), coraz mocniej Cię frustruje. No dobrze, piszesz, że nie może być to jedyny wyznacznik, to ja chętnie się dowiem jaki inny wyznacznik miałby to być? Bo patrząc na historię - wydaje mi się, że nie możemy jednak niczego zarzucić trenerowi, raczej zawsze wybrnął, choć fakt, że Firmino, Salah i Mane nie byli jednocześnie nigdy kontuzjowani, tutaj może trochę szczęścia było. Natomiast wybiegając w przyszłość - jest potencjalnie niebezpieczeństwo że wypadnie nam w tym samym momencie 3 kluczowych zawodników, ale jak już wcześniej pisałem, nie wierzę, że Klopp nie zdaje sobie sprawy z tego, że taki scenariusz może nastąpić, po prostu sztab ludzi ocenia co jest najlepsze dla klubu i działa zgodnie z takimi decyzjami, przecież wszyscy chcą jak najlepiej. Myślę, że lepiej wierzyć w trenera i go popierać we wszystkich decyzjach, niż jakby Jurgen miał po robocie na forum wejść a tu tyle niewiary i krytyki - zniechęci się chłop.
Obrazek
Przemko

Postprzez Mitchell » 12 sie 2019, o 18:26

Akurat pozycja bocznego obrońcy jest moim zdaniem jedną z najprostszych do zastąpienia. Chyba nawet najłatwiejszą.
Nie musisz mieć doświadczenia, antycypacji czy pozycjonowania koniecznych dla stopera lub inteligencji, intuicji, umiejętności przesuwania się, zamykania korytarzy czy zawężania stref jak u pomocnika. Nie trzeba ponadprzeciętnego przyspieszenia, balansu, techniki lub dryblingu koniecznych dla graczy stricte ofensywnych.
Będąc full backiem musisz mieć dobrą motorykę i żelazne płuca. To warunek konieczny. Masz być jednocześnie i z przodu i z tyłu. Mile widziana ambicja, waleczność, odpowiedzialność. I to wszystko. Technika może być średnia, dośrodkowanie czy przyspieszenie przeciętne (nie mylić ze słabe), SFG czy strzały mizerne. Oczywiście jeśli dorzucisz coś od siebie jak Arnold stałe fragmenty to tym lepiej ale i bez tego już jesteś bardzo przyzwoitym bocznym obrońcą. Masz swój jeden sektor którego pilnujesz, dublujesz go z tym samym pomocnikiem w razie potrzeby, schodzisz na stopera gdy akcja idzie przeciwną stroną i nie grasz niżej niż Van Dijk. Raptem kilka kombinacji. Prosta gra.
Dlatego nie mam żadnych obaw czy taki Larouci byłby w stanie wychodzić w pierwszym składzie. Lament byłby jak przy Arnoldzie na Old Trafford. Pewnie by go przewieźli raz czy dwa, może kosztowałby jakąś bramkę. Ale z każdym kolejnym meczem byłoby tylko lepiej.

Alternatywą jest ściągnięcie jakiegoś 30-latka na ławkę. Będzie siedział, uśmiechał się, odcinał kupony. Przy założeniu, że mu się nie znudzi i nie zacznie marudzić o występy. Nie wiem czy będzie charakterem bliżej do Stu czy do Lallany. Nieprzypadkowo Daniela już nie ma w klubie. Kupujesz jajko niespodziankę. Dodatkowo w chwili próby nie zmienisz nawyków takiego weterana a na pewno o to trudniej niż u młodziaka którego możesz lepić jak plastelinę. O tym, że młody dałby się pokroić za samo siedzenie na ławce nie ma co pisać.

Kompaktowa kadra to jest jakieś niewielkie ryzyko. Ma jednak moim zdaniem o wiele więcej plusów. Ludzie zapominają, że to nie FM. W życiu o wiele bardziej liczą się wzajemne relacje, stworzenie grupki drani którzy się po prostu lubią i chcą harować za kolegę który akurat się pomylił. Inaczej się nawet trenuje wiedząc, że jeśli nie wyjdziesz na mecz w sobotę do pewnie zagrasz w środę a nie w Środę Popielcową. Musisz wiedzieć po co zasuwasz w Melwood. Wiedzieć, że jest za to nagroda. Możesz mieć i po 30-stu graczy w kadrze jak United. Stworzyć własne FC Hollywood. I do ostatniej kolejki bić się o piąte miejsce.

Przykład Liverpoolu, Tottenhamu, niedawnego Leicester pokazuje, że nie ma żadnego wyraźnego przełożenia ilości graczy na osiągnięcia klubowe. Żadnego powiązania szerokiej kadry ze zdobywaniem poważnych medali. Bardziej jakość niż ilość.
I regularne pompowanie tych chłopaków których się posiada.
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam
Mitchell

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez wicked93 » 12 sie 2019, o 18:44

Przemko napisał(a):
wicked93 napisał(a):

1) No tak, ma takie pomysły i co w związku z tym?
2) A czy Klopp nie mówił o tym, że klubu nie stać na to by co sezon ściągać topowe gwiazdy po kilkadziesiąt milionów, a my tutaj dyskutujemy o opcjach na rezerwę powiedzmy do 10 mln, na które kasa by była, ale Klopp powiedział również, że nie będzie ściągał piłkarzy tylko po to żeby zrobić transfer i nie kupi zawodnika jeśli nie będzie pewien że to właściwy gracz?
3) Oczywiście, że możemy i to robimy, tylko mam wrażenie że moje nieco odmienne zdanie do niektórych kwestii (bo wyjaśniałem już, że transferów również bym chciał, więc tu akurat myślimy podobnie), coraz mocniej Cię frustruje. No dobrze, piszesz, że nie może być to jedyny wyznacznik, to ja chętnie się dowiem jaki inny wyznacznik miałby to być? Bo patrząc na historię - wydaje mi się, że nie możemy jednak niczego zarzucić trenerowi, raczej zawsze wybrnął, choć fakt, że Firmino, Salah i Mane nie byli jednocześnie nigdy kontuzjowani, tutaj może trochę szczęścia było. Natomiast wybiegając w przyszłość - jest potencjalnie niebezpieczeństwo że wypadnie nam w tym samym momencie 3 kluczowych zawodników, ale jak już wcześniej pisałem, nie wierzę, że Klopp nie zdaje sobie sprawy z tego, że taki scenariusz może nastąpić, po prostu sztab ludzi ocenia co jest najlepsze dla klubu i działa zgodnie z takimi decyzjami, przecież wszyscy chcą jak najlepiej. Myślę, że lepiej wierzyć w trenera i go popierać we wszystkich decyzjach, niż jakby Jurgen miał po robocie na forum wejść a tu tyle niewiary i krytyki - zniechęci się chłop.

1) Naprawdę ciężko się prowadzi z kimś takim dyskusję, skoro na występy Milnera na lewej obronie odpisujesz "i co z tego?" :D
2) :D
3) Nic mnie nie frustruje uwierz mi :D To, że masz problem z logicznym myśleniem to nie jest mój problem. Masz rację, Klopp wypożycza jednego z dwóch skrzydłowych, bo ma takie bogactwo w ataku :D

ILE RAZY MOŻNA TŁUMACZYĆ, ŻE ROZMOWA TYCZY SIĘ AKCJI NA RYNKU TRANSFEROWYM, A NIE TO JAK GRA ZESPÓŁ ORAZ JAKIE WYNIKI OSIĄGA XD?
wicked93

Postprzez Przemko » 12 sie 2019, o 19:06

Wydawało mi się, że jednak podyskutujemy, ale widzę, że teraz to naprawdę pozostaje Cię zignorować. Odpisz co wynika z tego, że Milner grał na LO, a określasz mnie "kimś takim z kim trudno prowadzi się dyskusje".
Punkt 2 - to samo, no co ja Ci teraz mam napisać?
3 - a może to Ty masz problem z myśleniem? Mówisz o tym, żeby dyskutować, a potem uciekasz od tej dyskusji, a idziesz w kierunku jakichś prowokacji. No o bogactwie to ja nic nie pisałem.

No tak, bo jedno z drugim wcale nie jest powiązane i jedno nie zależy od drugiego. Chcesz w tak prosty sposób pozbawić mnie argumentu którym najbardziej podpieram swoje tezy. Nie zakazuj mi go używać, tylko spróbuj napisać coś mądrzejszego. To tak jakbyś miał gadać o aucie zakazując jednocześnie mowy o parametrach silnika. Próbowałem Ci wiele tłumaczyć, ale jednak nie chcesz niczego zrozumieć, boisz się wdać w głębszą dyskusję tylko jak wcześniej, albo zmieniasz wątek, albo go ucinasz. Tym razem już naprawdę bez odbioru, bo próbę wznowienia wartościowej dyskusji z powrotem zniżasz do swojego poziomu (poza niektórymi zdaniami w których udało Ci się coś sensownego napisać i porozmawiać).

Mitchell - zdecydowanie tak jest w drużynach Kloppa, on wielką wagę przykłada charakterom piłkarzy i to jeden z głównych parametrów po jakich dobiera zawodników.
Obrazek
Przemko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Europejskie puchary