Liga Mistrzów 2018/19

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Liga Mistrzów 2018/19

Postprzez endless » 3 sie 2019, o 10:01

bugi napisał(a):Ciekawe czy liniowi/we będa machać standardowymi flagami czy tęczowymi? :D
Walczy się w piłce od lat z rasizmem, czy to źle, że zaczęto walkę z seksizmem i homofobią? Fajny pomysł - jeżeli mecz ma być kompetentnie sędziowany (a nie wątpie, że będzie) to co za problem?

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
endless

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Cha3ek » 3 sie 2019, o 11:06

Popieram walkę z seksizmem i homofobią.
Cha3ek

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Aldor » 3 sie 2019, o 12:45

endless napisał(a):
bugi napisał(a):Ciekawe czy liniowi/we będa machać standardowymi flagami czy tęczowymi? :D
Walczy się w piłce od lat z rasizmem, czy to źle, że zaczęto walkę z seksizmem i homofobią? Fajny pomysł - jeżeli mecz ma być kompetentnie sędziowany (a nie wątpie, że będzie) to co za problem?

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Taki, ze jak bedzie niekompetentnie sedziowany to tacy jak Ty, ktorzy z gory zakladaja, ze bedzie super bo sedzina i teczowe flagi kazde slowa krytyki zwala na homofobie i seksizm. Tak jak jest z zydami czy czarnymi.
Obrazek
Aldor

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez bugi » 3 sie 2019, o 16:01

A tak wracając całkowicie do tematu, oczywiscie bardzo kiepska decyzja (w mojej opinii) że taki mecz poprowadzi kobieta. Mecze na najwyższym szczeblu o takiej randze powinni prowadzić fachowcy, eksperymentować to sobie można w pucharach krajowych.
I właśnie się obawiam sytuacji o której pisze Aldor, jeśli mecz jej nie wyjdzie, że będzie zasłona wiadomo czym ;)
Obrazek
bugi

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez LongDejw » 3 sie 2019, o 16:07

A od kiedy przczyczyna niekompetencji jest płeć
Bedzie dobrze sędziowała - dobry sędzia
Będzie zle sędziowala - zły sędzia
LongDejw

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Szpieg1 » 3 sie 2019, o 16:14

bugi napisał(a):A tak wracając całkowicie do tematu, oczywiscie bardzo kiepska decyzja (w mojej opinii) że taki mecz poprowadzi kobieta. Mecze na najwyższym szczeblu o takiej randze powinni prowadzić fachowcy, eksperymentować to sobie można w pucharach krajowych.
I właśnie się obawiam sytuacji o której pisze Aldor, jeśli mecz jej nie wyjdzie, że będzie zasłona wiadomo czym ;)

Ta Pani jest już od 10 lat profesjonalistką czy jak to nazywasz "fachowcem" :)
Doszła do tego ciężką pracą, wystarczy wczytać się w jej zawodowy życiorys. Jest pierwszą kobietą, która będzie prowadzić mecze pierwszej ligi francuskiej (od tego roku)
Szpieg1
Moderator

Postprzez burmanek » 3 sie 2019, o 16:58

bugi napisał(a):Mecze na najwyższym szczeblu o takiej randze powinni prowadzić fachowcy, eksperymentować to sobie można w pucharach krajowych.

Czyli zakładasz od razu, że sędzia nie jest fachowcem dlatego że jest kobietą? To jest właśnie ten seksizm o którym tu mówimy.

edit: Gdyby to był jakikolwiek męski sędzia z małym doświadczeniem to tej dyskusji by w ogóle nie było więc nie mów mi że to nie ma wpływy na twoją ocenę
Ostatnio edytowano 3 sie 2019, o 21:32 przez burmanek, łącznie edytowano 1 raz
burmanek

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez bugi » 3 sie 2019, o 17:42

Ja pier**** ale wy macie wyprane mózgi, współczuję wam, serio.

Po co mi dopowiadasz coś, czego nie napisałem? Co Ci to dało? Wewnętrzą satysfakcję?
Wskaż mi ile meczów na najwyższym szczeblu rozgrywkowym prowadziła ta Pani, ile finałów takiej albo zbliżonej rangi sędziowała? Czekam, i czekam również na porównanie z innymi arbitrami.
Obrazek
bugi

Postprzez ziaja » 3 sie 2019, o 18:02

Wątpliwości może budzić jej nikłe doświadczenie w sędziowaniu meczów na najwyższym poziomie męskiego futbolu. Bo tylko 2 mecze co rzeczywiście jest mało. Ale nie to, że jest kobietą to nie powinno mieć wpływu na rzetelną ocenę jej pracy, a wiemy, że jak popełni błąd to dostanie jej się za to, że jest kobietą. Bo tak działają bezmózgi którzy już widzą problem w płci, ale nie w kompetencjach. Ja wstrzymam się z ocenianiem jej pracy do końca meczu bo kompletnie nie znam jej warsztatu w przeciwieństwie do wielu fatalnych sędziów których mamy okazje oglądać na Angielskich boiskach.
Obrazek
ziaja

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Aldor » 3 sie 2019, o 18:20

bugi napisał(a):Ja pier**** ale wy macie wyprane mózgi, współczuję wam, serio.

Po co mi dopowiadasz coś, czego nie napisałem? Co Ci to dało? Wewnętrzą satysfakcję?
Wskaż mi ile meczów na najwyższym szczeblu rozgrywkowym prowadziła ta Pani, ile finałów takiej albo zbliżonej rangi sędziowała? Czekam, i czekam również na porównanie z innymi arbitrami.

No o tym mowilem wlasnie. :) Powiesz, ze Pani X ma male doswiadczenie dowiesz sie, ze jestes jebanym seksista rasista homofobem, a Twoj ojciec to nazista.

Stad uwazam, ze to glupi pomysl bo daje jedynie pozywke teczowym naziolom zeby podnosic swoj kociokwik.
Obrazek
Aldor

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez endless » 3 sie 2019, o 21:19

Grzecznie zwróciłem uwagę, że ten komentarz nie był potrzebny - przypominam, że odnosił się on do faktu, że mecz będzie sędziowała kobieta.

Aldor napisał(a):Taki, ze jak bedzie niekompetentnie sedziowany to tacy jak Ty, ktorzy z gory zakladaja, ze bedzie super bo sedzina i teczowe flagi kazde slowa krytyki zwala na homofobie i seksizm. Tak jak jest z zydami czy czarnymi.

A dlaczego uważasz, że założyłem, że "bedzie super bo sedzina"? Ja właśnie niczego nie zakłam - Pani ma czystą kartę. Tak jak zostało powiedziane powyżej - ocenimy jej prace po meczu.

Aldor napisał(a):
bugi napisał(a):Ja pier**** ale wy macie wyprane mózgi, współczuję wam, serio.

No o tym mowilem wlasnie. :) Powiesz, ze Pani X ma male doswiadczenie dowiesz sie, ze jestes jebanym seksista rasista homofobem, a Twoj ojciec to nazista.

Stad uwazam, ze to glupi pomysl bo daje jedynie pozywke teczowym naziolom zeby podnosic swoj kociokwik.

Ponadto nikt Panowie nie użył pod Waszym adresem wulgarnych słów, które zostały tutaj wspomniane. Nikt kociokwiku nie podnosi. Rozmawiamy, dzielimy się opiniami. Moja jest taka, że fakt, iż UEFA i FIFA prowadzą walkę z wykluczeniem jest bardzo pozytywny. Pierwsza sprawa - Stephanie Frappart ma wyrobione wszystkie odpowiednie licencje, żeby ten mecz poprowadzić. Druga - doświadczenie jest ważne, macie racje, ale nie jest najważniejsze - paru rutyniarzy z Premier League od lat pokazuje, że nie gwarantuje ono niczego. Proponuję dać Pani szansę i ocenić jej pracę po meczu, a nie przed.
endless

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Aldor » 4 sie 2019, o 02:09

endless napisał(a):A dlaczego uważasz, że założyłem, że "bedzie super bo sedzina"? Ja właśnie niczego nie zakłam (...)

endless napisał(a):jeżeli mecz ma być kompetentnie sędziowany (a nie wątpie, że będzie)

endless napisał(a):Ponadto nikt Panowie nie użył pod Waszym adresem wulgarnych słów, które zostały tutaj wspomniane. Nikt kociokwiku nie podnosi. Rozmawiamy, dzielimy się opiniami. Moja jest taka, że fakt, iż UEFA i FIFA prowadzą walkę z wykluczeniem jest bardzo pozytywny. Pierwsza sprawa - Stephanie Frappart ma wyrobione wszystkie odpowiednie licencje, żeby ten mecz poprowadzić. Druga - doświadczenie jest ważne, macie racje, ale nie jest najważniejsze - paru rutyniarzy z Premier League od lat pokazuje, że nie gwarantuje ono niczego. Proponuję dać Pani szansę i ocenić jej pracę po meczu, a nie przed.

Wszystko jest fajnie dopoki jest wprowadzane ze smakiem. Przymusy liczby czarnoskorych pracownikow czy kobiet w kadrze, przymusowe wynagrodzenia, przymusowe teczowe flagi i ogolnie postepujace wpychanie do gardla kazdemu "rownouprawnienia" juz nie jest takie fajne. Nie tak dawno temu pojawily sie glosy oskarzajace o seksizm wlasciciela Chelsea bo chlop nie chcial na stanowisku managera zatrudnic kobiety. Tzn. nie tyle, ze w ogole serio by o tym myslal co pewne hehe srodowiska to narzucily. W stylu albo zatrudniasz ta kobiete albo podnosimy raban i rzucamy karte seksizmu. Niedorzeczne i idiotyczne. Teraz na tym samym koniku pojedzie Pani sedziujaca ten mecz. Z jednej strony beda barany wyzywajace ja od "bab co sie nie znajo", a z drugiej strony chyba jeszcze wieksze barany podnoszace kociokwik o kazda krytyke jej decyzji. Ja tam nic do sedzin nie mam, jedynie zartem jest dla mnie jej doswiadczenie i wkurwia mnie robienie takich akcji pod publiczke. Zalosowali sobie pierwsza lepsza kuzynke ciotki brata zeby sedziowala i hulaj dusza. Kiedy jest mnostwo innych sedzin, ktore w meskiej pilce gwizdaja regularnie i to w dodatku robia to swietnie.

Jak bardzo rozni sie kobieca pilka i sedziowanie jej od meskiej chyba nie trzeba tlumaczyc? No chyba, ze stwierdzenie, ze kobieca pilka jest wolna, nudna i wrecz abstrakcyjnie slaba to tez seksizm, a nie obiektywna opinia. Stad mozna miec obawy, ze sedziowanie kobiecej pilki =/= sedziowaniu meskiej pilki, ktora jest szybsza, ma wiecej stykowych sytuacji i trudnych decyzji. Nie wspominajac o ilosci pieniedzy, liczbie kibicow i ogolnym cisnieniu na mecze mezczyzn przy nieporownywalnie mniejszej presji w meczach kobiet.
Obrazek
Aldor

Postprzez consigliere » 4 sie 2019, o 08:23

endless napisał(a):Rozmawiamy, dzielimy się opiniami. Moja jest taka, że fakt, iż UEFA i FIFA prowadzą walkę z wykluczeniem jest bardzo pozytywny.

ale co jest pozytywnego w tym że UEFA walczy z wykluczeniem jednej płci, dyskryminując drugą? żaden mężczyzna na tej planecie nie mógłby pomarzyć o prowadzeniu takiego meczu mając tak nikłe doświadczenie.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..
consigliere

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez endless » 4 sie 2019, o 23:02

consigliere napisał(a):
endless napisał(a):Rozmawiamy, dzielimy się opiniami. Moja jest taka, że fakt, iż UEFA i FIFA prowadzą walkę z wykluczeniem jest bardzo pozytywny.

ale co jest pozytywnego w tym że UEFA walczy z wykluczeniem jednej płci, dyskryminując drugą? żaden mężczyzna na tej planecie nie mógłby pomarzyć o prowadzeniu takiego meczu mając tak nikłe doświadczenie.

Oczywiście masz w dużej mierze rację, ale nie powinniśmy tego w taki sposób uproszczać, gdyż te kwestie są nadzwyczaj złożone i mają na sobie wielki bagaż historyczno-społeczny. Tak, jest to decyzja po części powodowana polityczna/symboliczna UEFY - w taki sposób przekazują informację, że są otwarci na kobiety w piłce oraz na kwestie równouprawnienia. Stephanie Frappart posiada mniejsze doświadczenie od innych sędziów, ale nie zmienia to faktu, że posiada kompetencje, żeby poprowadzić taki mecz, a chciano podkreślić ważną, wykraczającą poza futbol sprawę. W istocie jawną dyskryminacją byłoby, gdyby nie miała licencji sędziowskiej, albo nie sędziowała nigdy męskiej piłki, a zostałaby wyznaczona tylko ze względu na to, że jest kobietą. To by było bez sensu. Poza doświadczeniem są jeszcze inne kryteria - tak to najlepiej by było, gdyby sędziował to Pierluigi Collina. Mecze na mundialach prowadzą arbitrzy z całego świata zbierający doświadczenie w ligach, które jak wiemy są dużo słabsze od europejskich i raczej nikt nie mówi: ten sędzia prowadził tylko mecze w lidze nowozelandzkiej/australijskiej/MLS/japońskiej, jak sobie poradzi na najwyższym poziomie? Nie przesadzajmy też - Superpuchar to nie jest finał Ligi Mistrzów i moim zdaniem jest to idealny mecz na takie działanie - jest medialny, ale nie należy do najbardziej prestiżowych. Nie ma idealnego sposobu rozwiązanie tych kwestii i moim zdaniem jest takie działanie lepsze niż żadne.
endless

Postprzez Xabiz » 5 sie 2019, o 03:51

endless napisał(a): Mecze na mundialach prowadzą arbitrzy z całego świata zbierający doświadczenie w ligach, które jak wiemy są dużo słabsze od europejskich i raczej nikt nie mówi: ten sędzia prowadził tylko mecze w lidze nowozelandzkiej/australijskiej/MLS/japońskiej, jak sobie poradzi na najwyższym poziomie? Nie przesadzajmy też - Superpuchar to nie jest finał Ligi Mistrzów i moim zdaniem jest to idealny mecz na takie działanie - jest medialny, ale nie należy do najbardziej prestiżowych. Nie ma idealnego sposobu rozwiązanie tych kwestii i moim zdaniem jest takie działanie lepsze niż żadne.

Po pierwsze chociażby z naszej rodzimej ligi mamy tylko Marciniaka który sędziuje na poziomie światowym (nie mam na myśli tu oceny jego sędziowania ale w jakich meczach to robi, Final LE, LM, ME, MŚ). Więc z tych słabszych lig też nie ma wielu a i on do tego dochodził stopniowo. I o tym chyba wszyscy tu mówią. Nikt nie miałby nic przeciwko jakby kobiety były wprowadzane stopniowo, eliminacje LE, LM, faza grupowa, później pucharowa i prezentujemy za dobre sędziowanie finał o Superpuchar.
Problemem jest to że kobieta która jest całkowitym no namem dla postronnego widza i nie miał pojęcia o jej istnieniu do momentu ogłoszenia decyzji dostaje do sędziowania Superpuchar. I teraz powiedz mi, bo ja rozumiem sygnały wysyłane w świat itd. ale jak to się ma do tego że naprawdę dobrzy sędziowie nie otrzymują takiej szansy bo są chociażby facetami i mają o wiele większą konkurencję? Dlaczego za zasługi nie mają prestiżu prowadzenia ważnego meczu, pracują na to wszystko długimi latami. To traktujemy wszystkich równo czy jak zwykle pod otoczką walki o równouprawnienie dyskryminujemy jedną grupę jak to ma miejsce już praktycznie wszędzie?
Impossible is nothing
Xabiz

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Europejskie puchary