Liga Mistrzów 2018/19

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Liga Mistrzów 2018/19

Postprzez RedEscelios » 4 cze 2019, o 06:35

No ale jeśli dobrze pamiętam, to od przyszłego sezonu zespoły mają po 2 tygodnie wolnego w sezonie. Z podziałem na 2 tury, tak aby ciągłość rozgrywek co weekend została zachowana.
Jeśli się mylę, proszę mnie poprawić.

Już pomijając KMŚ, to bardzo dobra zmiana dla efektywności angielskich zespołów w LM. Tyle lat wymówką był terminarz, brak przerwy zimowej.. No więc teraz trzeba działać ;)
Obrazek
RedEscelios

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez bugi » 4 cze 2019, o 09:59

grzyb napisał(a):
bugi napisał(a):Już się zaczyna. Dla większości kibiców LFC każdy puchar oprócz mistrzostwa i LM jest bezsensowny widzę. Chyba tylko na tej stronie panuje takie chore podejście i chęć jak najszybszego odpadania z każdego możliwego pucharu.

Jak przegramy mistrzostwo kraju przez jakiś durny wyjazd do kataru to tez będziesz się cieszył z KMŚ ?

Puchar byłby fajny ale w innej formie i terminie. W Anglii nie ma czasu na odpoczynek a chcecie dołożyć jeszcze dwa mecze plus wyjazd.

Jeśli zgarniemy wszystkie puchary krajowe, plus tarcza, plus KMŚ i superpuchar Europy, czyli 5 pucharków + LM za ten sezon to jakoś szczególnie nie będę rozpaczał nad przegraną ligą.
Obrazek
bugi

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez CzerwonyBartek » 4 cze 2019, o 10:43

Ja tam nie jestem anglikiem i nie czuje, aż takiego parcia na jej wygranie. Zresztą hegemonie w Francji, Niemczech, Włoszech i na dobrą sprawę również w Hiszpanii sprawiły, że dla mnie personalnie tytuł za wygranie ligi nieco stracił na znaczeniu. Real Madryt rządził i dzielił w europie przez spory kawał czasu a ligę wygrał dwa razy w przeciągu ostatnich 10 lat. Natomiast Barcelona której rokrocznie ewidentnie czegoś brakowało, wznosi to trofeum regularnie. A przecież upadek tej Pepowskiej/postpepowskiej potęgi czuć, aż nad to.

[email protected] oczywiście to będzie priorytet i powinien, je mówię jedyni, że w dzisiejszych czasach waga ogółem pucharu ligowego nieco wyblakła ze względu na mało porywające realia w innych ligach. Wiadomo, PL to inna bajka i broń Boże nie bawię się w porównania. Jednak nie jestem anglikiem i nie ma to dla mnie, aż takiego znaczenia. Gdybym miał wybierać wolał bym chyba powtórkę z rozrywki z tego roku :P
Ostatnio edytowano 4 cze 2019, o 11:19 przez CzerwonyBartek, łącznie edytowano 1 raz
The world is yours
CzerwonyBartek

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez BartekLfc1993 » 4 cze 2019, o 10:52

CzerwonyBartek No dobrze, ale w jaki sposób można porównać ligę Hiszpańską gdzie jest Barca/Real, Francuską gdzie właściwie tylko PSG i Włoską gdzie jest Juventus do Ligi Angielskiej? Nie ma cienia wątpliwości, że PL jest dużo bardziej wymagającą, i prestiżową ligą. W naszym przypadku nie dziwie się ciśnienia na wygranie jej po tylu latach. W następnym sezonie to musi być priorytet.
You'll Never Walk Alone
Obrazek
#JurgenMUSISZ !
BartekLfc1993

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez ynwa19 » 4 cze 2019, o 14:20

Koledzy tak na serio,ze tytul mistrza Anglii to fiu,bzdziu???
Mam nadzieje,ze to w ramach letniego zartu napisane bylo -:)

Argumenty dlaczego takie osiagniecie jest MEGA WAZNE!
-najdluzszy okres w historii LFC bez krajowego majstra czyli pora to zakonczyc
-zdobycie po raz 19 miana czempiona w Anglii a potem kolejnych aby wykopac "fergusowcow" z pozycji numer jeden w tej klasyfikacji
-kolejny klejnot w koronie dla Jürgena
-przelamanie hegemonii City
-prestiz na calym swiecie bo wygranie PL to nobilitacja
-osobisty sukces dla wielu graczy
-a i Henryemu tez cos sie nalezy
- i oczywiscie radosc fanow Liverpoolu w kazdym zakatku tej planety

A to ze Buli,Serie A czy Lique 1 sa jednowymiarowe to problem tych rozgrywek i krajow w ktorych sa rozgrywane.
PL nie ma z tym nic wspolnego.

I dlatego naszym podstawowym celem co sezon byla,jest i bedzie "gra o tron" w Anglii!
ynwa19

Postprzez zawad2 » 4 cze 2019, o 14:25

ynwa19 napisał(a):Koledzy tak na serio,ze tytul mistrza Anglii to fiu,bzdziu???
Mam nadzieje,ze to w ramach letniego zartu napisane bylo -:)

Argumenty dlaczego takie osiagniecie jest MEGA WAZNE!
-najdluzszy okres w historii LFC bez krajowego majstra czyli pora to zakonczyc
-zdobycie po raz 19 miana czempiona w Anglii a potem kolejnych aby wykopac "fergusowcow" z pozycji numer jeden w tej klasyfikacji
-kolejny klejnot w koronie dla Jürgena
-przelamanie hegemonii City
-prestiz na calym swiecie bo wygranie PL to nobilitacja
-osobisty sukces dla wielu graczy
-a i Henryemu tez cos sie nalezy
- i oczywiscie radosc fanow Liverpoolu w kazdym zakatku tej planety

A to ze Buli,Serie A czy Lique 1 sa jednowymiarowe to problem tych rozgrywek i krajow w ktorych sa rozgrywane.
PL nie ma z tym nic wspolnego.

I dlatego naszym podstawowym celem co sezon byla,jest i bedzie "gra o tron" w Anglii!

Zgadza się.
Z resztą pewnie dla 95 % kibiców mistrzostwo PL jest póki co ważniejsze względem LM.
zawad2

1 year of membership

Postprzez Wrubel84 » 4 cze 2019, o 14:51

Należe do tych 5%. Dla mnie LM w tym roku pokazała kto tak naprawdę jest mistrzem Europy. Powroty z Barceloną czy inne wielkie mecze. Man City wygrał ligę, ale odpadł w ćwierćfinale z Totkami i się o nich nie mówi. Europa mówi o Liverpoolu, o mistrzu Europy. To my przegraliśmy 1pkt. a nie City wygrało ligę. Za rok się to zmieni i my zasiądziemy na tronie Anglii. Ale dla mnie nie jest wyznacznik.

Argument "-zdobycie po raz 19 miana czempiona w Anglii a potem kolejnych aby wykopac "fergusowcow" z pozycji numer jeden w tej klasyfikacji" jest dla mnie kompletnie bezsensowny, nie wygrywamy, aby pobić innych tylko dla siebie.

"-prestiz na calym swiecie bo wygranie PL to nobilitacja" - już to zdobyliśmy, pokonaliśmy wszystkich i mamy tytuł MISTRZA EUROPY. City wygrało PL, ale chyba inni wolą już z nimi grać niż przeciwko nam.

"- i oczywiscie radosc fanow Liverpoolu w kazdym zakatku tej planety" - ja już jestem szczęśliwy po tym sezonie.
Wrubel84

1 year of membership

Postprzez ynwa19 » 4 cze 2019, o 15:37

Wrubel 84

Kolega źle interpretuje-:)
Oczywiście wygrywa się dla siebie ale powrót do bycia rekordzistą pod względem ilości tytułów mistrza Anglii jest dla wielu kibiców(szczególnie tych starszych) ważny.
LFC ma znaleźć się tam gdzie jego miejsce-number one!
Może kolega "nie łapie" tej rywalizacji z MU?
Trzeba wykorzystać koniunkturę i przywrócić pierwotny stan rzeczy.

Prestiż podnosi się ciągle a więc wygrana w PL też się do tego przyczyni

Też jestem szczęśliwy ale.....pragnę(i nie tylko ja) więcej!-:)

E:dla mnie zarówno PL jak i LM są również ważne.
Jeżeli się da to odnośmy sukcesy na każdym froncie.
ynwa19

Postprzez list3r » 4 cze 2019, o 16:09

Wrubel84 napisał(a):Argument "-zdobycie po raz 19 miana czempiona w Anglii a potem kolejnych aby wykopac "fergusowcow" z pozycji numer jeden w tej klasyfikacji" jest dla mnie kompletnie bezsensowny, nie wygrywamy, aby pobić innych tylko dla siebie.

Bycie lepszym od kogos to jest sedno rywalizacji. Po to sie gra zeby wygrywac. Zeby udowodnic wyzszosc nad przeciwnikiem. Tak jest w boksie, tak jest w zapasach, tak jest w golfie i tak jest w pilce noznej. Wygrywanie dla siebie, czy inne "jesli walczysz to jestes zwyciezca" to bajki dla dzieci zeby im smutno w przedszkolu nie bylo jak przegraja.

„Jeśli jesteś pierwszy – jesteś zwycięzcą. Jeśli jesteś drugi – jesteś nikim” by Bill Shankly
Ostatnio edytowano 4 cze 2019, o 16:14 przez list3r, łącznie edytowano 1 raz
list3r

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez DrwalSiekiery » 4 cze 2019, o 16:12

CzerwonyBartek napisał(a):Ja tam nie jestem anglikiem i nie czuje, aż takiego parcia na jej wygranie. Zresztą hegemonie w Francji, Niemczech, Włoszech i na dobrą sprawę również w Hiszpanii sprawiły, że dla mnie personalnie tytuł za wygranie ligi nieco stracił na znaczeniu. Real Madryt rządził i dzielił w europie przez spory kawał czasu a ligę wygrał dwa razy w przeciągu ostatnich 10 lat. Natomiast Barcelona której rokrocznie ewidentnie czegoś brakowało, wznosi to trofeum regularnie. A przecież upadek tej Pepowskiej/postpepowskiej potęgi czuć, aż nad to.

yhy, a jakby LFC wygrało lige a nie LM to by było "przecież Barcelona dzieli i rządzi na krajowym podwórku, Real wygrywał LM gdzie często decyduje forma jednego dnia albo szczęście, dla mnie to trofeum straciło na wartości, najważniejsze są rozgrywki krajowe bo to one w najwiarygodniej określają potencjał zespołu."

W anglii bezsprzecznie najważniejsze jest mistrzostwo Anglii, LFC prawie to wygrał. zamiast się cieszyć z LM to już jest gadanie i szukanie z dupy argumentów o wyższości jednego nad drugim.

Bycie lepszym od kogos to jest sedno rywalizacji. Po to sie gra zeby wygrywac. Zeby udowodnic wyzszosc nad przeciwnikiem. Tak jest w boksie, tak jest w zapasach, tak jest w golfie i tak jest w pilce noznej. Wygrywanie dla siebie, czy inne "jesli walczysz to jestes zwyciezca" to bajki dla dzieci zeby im smutno w przedskzolu nie bylo jak przegraja

+1
DrwalSiekiery

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez CzerwonyBartek » 4 cze 2019, o 17:29

[email protected] Gdybyśmy wygrali ligę to bym powiedział, że czekaliśmy na nią o wiele więcej lat a na ligę mistrzów jeszcze przyjdzie czas. Myślę, że delikatne odchyłki od zdania w zależności od sytuacji to nic dziwnego. Ogółem, najbardziej zasłużyliśmy na jedno i drugie, niestety życie nie jest sprawiedliwe. Wtedy z pełnym przekonaniem mógłbym rzec, że na nie wygranych pucharach ligi i Fa cup wgl mi nie zależy i City sobie je może brać w najlepsze. Natomiast gdybyśmy nie wygrali żadnego z dwóch najważniejszych trofeów a puchar krajowy to pisał bym, że jestem dumny bo to pierwsze trofeum do gabloty od kilku lat i za czasów Kloppa.

Cieszę się natomiast, że moją finalną wersje mogę opierać o według mnie najważniejszy puchar na świecie. Z wysokiego C rozpoczęliśmy odkurzanie klubowej gablotki, i to się dla mnie najbardziej liczy. :D

Edit: ogólnie ja mam troszku kolekcjonerskie podejście biorą pod uwagę wieloletnią posuchę. Więc obecnie (w przyszłym sezonie) najbardziej bym się cieszył z wygrania Ligi. I wydaje mi się, że jest to bardziej realne do zrealizowania niż powtórne wzniesienie champions league. Oczywiście mamy jeden poważny problem, Manchester City, ale jeśli nie obniżymy lotów jako drużyna, jestem pewien, że będziemy wstanie z nimi powalczyć znowu.
The world is yours
CzerwonyBartek

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez ynwa19 » 8 cze 2019, o 22:02

Szanowni Koledzy-:)
To już tydzień od kiedy po raz 6 zostaliśmy Królami Europy!
Buzia cały czas uśmiechnięta,że znów nasz LFC odnosi sukcesy a to dopiero początek jak mówi Virgil WIELKI-:)
Apropos naszej opoki: Złota piłka należy mu się jak psu buda-:)
Także cieszmy się już osiągniętym i wierzmy w kolejne triumfy w następnych latach.

Come on LFC!-:)
ynwa19

Poprzednia strona

Powrót do Europejskie puchary