Liga Mistrzów 2018/19

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Liga Mistrzów 2018/19

Postprzez Lookout » 13 lut 2019, o 13:40

Niezły wczoraj piknik był na Old Trafford w sektorach gospodarzy, równie dobrze mógłby być pusty stadion z wyjątkiem fanów PSG. Jak ja się cieszę, że Anfield daje radę, szczególnie w meczach LM,, bo gdyby u nas podczas meczy trwał taki piknik to aż wstyd by było oglądać. United upokorzone podwójnie: przez piłkarzy, oraz przez kibiców przyjezdnych.
Lookout

1 year of membership

Postprzez ynwa19 » 13 lut 2019, o 13:46

Do Django
Nijak Twoja wypowiedź nie pasuje do mojego prześmiewczo-ironicznego postu.
Kolega będzie łaskawy wytłumaczyć o co kaman? XD
ynwa19

Postprzez MixonLFC » 13 lut 2019, o 13:54

Aldor napisał(a):
ps.
Napastnik Liverpoolu nazywa sie Firmino, Ty moj fanie Ligi Angielskiej i Manchesteru United. 8)

Nazywasz mnie fanem United na jakiej podstawie ? Bo tak mi autokorekta napisała nazwisko ? Czy może dla tego że oceniam obiektywnie wczorajsza sytuację ktorej nikt jakoś nie komentuje nigdzie indziej?

AustralianMagic napisał(a):
Ty tak na poważnie? Nie każdy blok = faul. Dlatego każdego zachowanie podlega interpretacji. Ponadto znowu przyznajesz, że Young faulował. Gra bark w bark, ciałem to walka o piłkę. Piłka była poza zasięgiem Younga, więc wchodząc barkiem w drugiego zawodnika, jak sam piszesz, zablokował mu szansę na dojście do piłki i stworzenie groźniej sytuacji. Przecież to jest właśnie faul :oops:
Mówisz, że nie było faulu, a potem podajesz dokładnie na czym faul polega.
Ale skoro tego nie rozumiesz, podam Ci sztandarowy przykład na tego typu faule:
Masz szybkiego skrzydłowego (Zaha), który idzie z piłką na wprost wolnego bocznego obrońcy (Milner), ładnie wypuszcza sobie piłkę za plecy takiego Milnera (więc jest poza jego zasięgiem) i zaczyna go na pełnej szybkości obiegać i teraz punkt kulminacyjny. Czy taki Milner blokując ciałem Zahę popełnia faul? :roll:
Abstrahując już od tego, że w momencie popchnięcia przez Younga piłka była już poza boiskiem, więc nie mów o jakchś taktycznych zagraniach mających na celu blokowanie Di Marii. Po prostu zwykłe, boiskowe prostactwo i buractwo ze strony Younga, za które powinien dostać żółtą kartkę.

Co więcej, Twoja logika sugeruje, że korek Bosingwy na plecach Benayouna też był czystym zagraniem, bo sędzia nie pokazał za to zagranie kartki :lol:

Po pierwsze, w momencie kontaktu obu zawodników piłka znajduje się na boisku, Young nawet po bloku ciągle patrzy tylko i wyłącznie na piłkę a nie na rywala, czyli interpretacja jest prosta, walka o piłkę i starcie bark w bark w walce o nią.

Po drugie, podajesz przykład innej sytuacji Zaha i Milner nie znajdują się obok siebie, a tu obaj biegną do piłki równo i nie ma faworyta dojścia do piłki.

Po trzecie, podajesz przykład Bosingwy i Benayouna, a czy wtedy VAR istnial i weryfikował sytuacje? A nie, bo nie istnial jeszcze, więc nijak ma się to do mojego argumentu.
MixonLFC

1 year of membership

Postprzez diablinadali » 13 lut 2019, o 14:22

Skoro kolega MixonLFC upiera się, że to było blokowanie, to wskaż mi proszę, w którym momencie Young był bliżej piłki, by wyczerpać definicję blokowania. Bo ja nie widzę próby wejścia przed di Marię, by choć próbować blokować. Widzę za to bezpardonowe wejście w rywala.
https://streamja.com/4jpl

To, że Young patrzy na piłkę, nie znaczy, że był na niej skupiony. Kontrolował rywala bez patrzenia na niego, bo jest zbyt doświadczony, a ponadto zdrowe oczy mają kąt widzenia niemal 180 stopni. Nie atakował piłki, a rywala.
A to, że sędzia nie pokazał kartki, to już oddzielna sprawa. Ile już było przypadków, że piłkarz nie dostawał drugiej żółtej, choć były ku temu podstawy. Sędziowie starają się jak najdłużej utrzymywać widowisko przy życiu i wykluczenie zawodnika to ostateczność. Pogba spokojnie mógł wylecieć dużo wcześniej, a opuścił boisko dopiero gdy wjechał w kolano bodajże Alvesowi. Poza tym VAR nie jest doskonały, bo aby arbiter główny podjął decyzję o video weryfikacji, sędziowie VARowi muszą być jednogłośni w decyzji.
diablinadali

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Aldor » 13 lut 2019, o 14:27

diablinadali napisał(a):Skoro kolega MixonLFC upiera się, że to było blokowanie, to wskaż mi proszę, w którym momencie Young był bliżej piłki, by wyczerpać definicję blokowania. Bo ja nie widzę próby wejścia przed di Marię, by choć próbować blokować. Widzę za to bezpardonowe wejście w rywala.
https://streamja.com/4jpl

W zasadzie nawet to "patrzenie na pilke" jest naciagane bo Young juz chwile wczesniej ma celownik nastawiony tylko na Argentynczyka.
Zreszta wejscie wejsciem - zdarzaja sie takie czesto i nie sa gwizdane i to jest nawet zrozumiale. Co innego celowosc takiego zagrania zeby zagrozic zdrowiu przeciwnika, co tutaj widac ewidentnie bo zdarza sie nie pierwszy raz na OT. Young nie mial nawet szczegolnych podstaw do takiego ataku bo w momencie zderzenia pilka i tak byla juz za linia koncowa. Podobnie jak w sytuacji z Firmino, niby lekkie popchniecie normalnie sedzia moze zagwizdalby faul, moze nie, ale za chamstwo i celowosc takiego zagrania powinna byc oczywista zolta kartka. Coraz czesciej sie to powtarza, ale widocznie komus w koncu musi stac sie krzywda zeby zrobili z tym porzadek.

MixonLFC napisał(a):Nazywasz mnie fanem United na jakiej podstawie ? Bo tak mi autokorekta napisała nazwisko ? Czy może dla tego że oceniam obiektywnie wczorajsza sytuację ktorej nikt jakoś nie komentuje nigdzie indziej?

MixonLFC napisał(a):Szkoda mi United (...) Jako fan LFC I całej Angielskiej piłki wolę żeby takie United przeszło jakieś szejkowe PSG (...) Trzymam kciuki za wszystkie ekipy z Anglii żeby awansowały dalej.

Obrazek
Obrazek
Aldor

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez ziaja » 13 lut 2019, o 14:57

MixonLFC napisał(a):Szkoda mi United, ale sam są sobie winni, grali fajnie może przez 10-15 minut tego spotkania. Śmieszy mnie jak po nich ciśnieniecie, pokazujecie to co wszędzie ludzie o nas kibicach The Reds piszą. Jako fan LFC I całej Angielskiej piłki wolę żeby takie United przeszło jakieś szejkowe PSG, niż trafić na najlepiej nurkujaca drużynę w kolejnej rundzie. Trzymam kciuki za wszystkie ekipy z Anglii żeby awansowały dalej.

SzKoDa Mi UnIteD XDDDDDD, szczerze to jest tak dla mnie głupie i niepojęte. Dodatkowo piszesz, że śmieszy cię, że po nich ciśniemy. Ale jak oni latami w nas napierdzielali i w sumie nadal to robią to nie jest okej? Taka już ta rywalizacja. Nie wyobrażam sobie, żebym mógłbyć za United w innym meczu niż takim których to ich zwycięstwo dało by nam wymierną korzyć. Wielu z nich chce by by City rywal z ich miasta wygrał Mistrza byle by tego Liverpool nie zrobił, a tobie ci ich szkoda. Co jest u nich logiczne. Lepsze szejki z PSG niż United. XDDD No nic. Ale jak kto woli.
Obrazek
ziaja

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Edamskiser » 13 lut 2019, o 15:20

Co to za gowniana polemika, przeciez kazdy kto oglada PL od co najmniej kilku lat doskonale zdaje sobie sprawe, jakim typem czlowieka jest Young. Koles to boiskowy cham i cwaniak, gra bardzo nieczysto, czerwona kartke powinien dostawac w co drugim meczu, podobnie zreszta jak fellaini. No ale jesli niektorzy naprawde wierza, ze young nie chcial w tej sytuacji zrobic krzywdy Di Marii, to proponuje im zdjac rozowe okulary..
Ostatnio edytowano 13 lut 2019, o 15:47 przez Edamskiser, łącznie edytowano 1 raz
Edamskiser

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez MixonLFC » 13 lut 2019, o 15:24

Edamskiser napisał(a):Co to za gowniana polemika, przeciez kazdy, kto oglada PL od co najmniej kilku lat doskonale zdaje sobie sprawe, jakim typem czlowieka jest Young. Koles to boiskowy cham i cwaniak, gra bardzo nieczysto, czerwona kartke powinien dostawac w co drugim meczu, podobnie zreszta jak fellaini. No ale jesli niektorzy naprawde wierza, ze young nie chcial w tej sytuacji zrobic krzywdy Di Marii, to proponuje im zdjac rozowe okulary..

Ja nie mówię że on nie jest chamem i że nie chcial zrobić krzywdy ale zrobił to na tyle umiejętnie że nie ma tu mowy o faulu, a co dopiero o karaniu kartką.

No i niech sobie cisną, jeśli was rusza że jeden czy drugi troglodyta nie wie czym jest poziom i szacunek nie znaczy że musimy się zachowywać tak samo. Zawsze powinno się szanować największego rywala i takie jest moje zdanie.
MixonLFC

1 year of membership

Postprzez bugi » 13 lut 2019, o 15:29

Tu nawet nie ma o czym dyskutować z kolega, który broni Younga, bo jest oderwany od rzeczywistości.
Young to cwaniak, zrobił to specjalnie, wiedział co czeka Di Marię jak go trąci w pełnym biegu i to zrobił. Poza tym jak ktoś wspomniał wcześniej, miewał już różne odchyły w PL.
Podpieranie się ekspertami telewizyjnymi? Mam nadzieję, że nie chodzi o ekspertów typu Hajto czy coś :lol:
Aldor - ja to w szoku, że się zgadzasz ze mną :lol:
Obrazek
bugi

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Aldor » 13 lut 2019, o 15:38

bugi napisał(a):Aldor - ja to w szoku, że się zgadzasz ze mną :lol:

Ja sie z kazdym potrafie zgadzac. :lol:
No chyba, ze sie nie zgadzam to wtedy nie. :lol:

Nie no, ze w jednym temacie mamy totalnie inne zdanie nie znaczy, ze w innym nie mozemy myslec podobnie. :wink: Koniec koncow kazdy subiektywnie ocenia rozne sprawy i w takich internetowych wojenkach przekonac kogos zeby zmienil zdanie z A na B jest prawie niemozliwe (Lovren best defender EU). :happy: Chyba, ze ktos pisze, ze jest fanem MU w jakims tam starci, wtedy raczej prawie nikt sie z nim nie zgodzi tutaj. :lol:
Obrazek
Aldor

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez Django » 13 lut 2019, o 16:21

ynwa19 napisał(a):Do Django
Nijak Twoja wypowiedź nie pasuje do mojego prześmiewczo-ironicznego postu.
Kolega będzie łaskawy wytłumaczyć o co kaman? XD

Rzeczywiście, zacytowałem nie ten post. Prawidłowy to:

Aldor napisał(a):
MixonLFC napisał(a):Dziwi mnie że sędziowie, dziennikarze, nikt nie podziela waszej opinii

Wg. dziennikarzy Firmino jest nic nie wartym paziem z Hoffenhaim, a Andy Carroll futbolowym bogiem i angielskim Messim.
To mi wyglada na niezly argument. Zreszta Australian podsumowal wypowiedz dosc szybko i jasno.

(...)
Obrazek
Django

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez MichaLFC » 13 lut 2019, o 17:21

Aldor napisał(a):Chyba, ze ktos pisze, ze jest fanem MU w jakims tam starci, wtedy raczej prawie nikt sie z nim nie zgodzi tutaj. :lol:

I tu muszę wtrącić swoje przysłowiowe 3 grosze. O ile co do faulu Younga i żółtej kartki dla niego ( czerwona byłaby przesadą ) zgadzam się w stu procentach, tak wczoraj też chciałem aby to United wygrało. Nie cierpię takich tworów jak PSG, plus symulanick Neymar, a do tego jak patrzę na Tuchela to mnie ch** strzela.

Co innego w Premier League, tam każda ich wpadka cieszy i tylko w derbach Manchesteru będzie inaczej w tym sezonie. Nie przemawia do mnie to, że ktoś tam z jakiegoś forum piszę sobie " loserpul", że woli aby to już City zostało mistrzem niż Liverpool, naśmiewanie się itd itd. Może kiedyś i człowieka to ruszało, ale chyba już wyrosłem z tego, szczególnie patrząc na to co się dzieje w internecie w dzisiejszych czasach. Mam kilku dobrych kumpli fanów United, czasem wbijemy sobie małą szpileczkę, ale to bardziej w formie żartu niż braku szacunku. Nie jeździmy po sobie jak to można spotkać na jakiś tam forach, gdzie zawsze można znaleźć jakiegoś frustrata. I nie ma tu nic w byciu fanem MU.

W Europie często chce aby kluby z Anglii grały jak najdłużej. Dzisiaj kibicuje ( może to złe słowo, po prostu chcę, aby wygrał zespół Pochettinno ) Tottenhamowi choć do Borussi nic nie mam.

Wiadomo, że jak United grałby w finale Ligi Mistrzów to ich zwycięstwo byłoby ostatnim czego bym chciał.
Czas przywrócić czasy gdzie w półfinałach/finałach Ligi Mistrzów spotykały się kluby z Anglii.
Obrazek

MichaLFC

Postprzez Puchii » 13 lut 2019, o 22:29

Chelsea płacąc taką kasę za Pulisica zapomniała, że w Borussii gra Sancho. Świetny zawodnik, niezwykle przyjemnie patrzy się na grę tego chłopaka.
Puchii

2 years of membership2 years of membership

Postprzez ynwa19 » 13 lut 2019, o 22:47

Nudy w Londynie!
Spurs bez ikry a BVB nie do końca chyba wierzy,że może na Wembley nawet wygrać.
Dopiero we wtorek na Anfield będzie granie godne LM!-:)
ynwa19

Postprzez Wrubel84 » 13 lut 2019, o 22:49

Kurcze jak Ajax nie wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku będą mega pechowcami. Grają zajebiście, przeważają na każdym metrze boiska, grają agresywnie, Real nie ma szans wymiany kilku podań. Nieuznana bramka również pechowa, ok .. VAR i spalony, ale ... no właśnie ale. Marcinak przed monitorem i wszystko jasne ;)

Mocno kibicuje Holendrom.
Wrubel84

1 year of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Europejskie puchary