Liga Mistrzów 2018/19

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Liga Mistrzów 2018/19

Postprzez Wrubel84 » 13 lut 2019, o 00:12

Po pierwsze nie wiem co było gorsze: Hajto, którego Smok musiał uczyć zasad piłki nożnej czy analiza pomeczowa. Canal plus please come back !!!

Po drugie: pewnie pamiętacie sytuacje kiedy Firmino został popchnięty przez przeciwnika i także wpadł na bandy i także się domagało sporo osób kartki dla rywala. Young nie miał w oczach piłki tylko chęć pchnięcia rywala w trybuny. Spokojnie mógł dostać drugą żółtą. Żadna walka bark w bark.

Po trzecie Man U ugryzione, Pogba wyrzucony z boiska, wkradła się niepewność w szeregi Diabłów. Pytanie jak na to zareagują, popełnili dzisiaj sporo błędów, PSG podaniami rozpykali środek pola, my możemy zrobić to samo. Był to trudny mecz dla nich, mocno fizyczny, może z kontuzjami, ciekawe co zrobi Ole.

Tak czy inaczej Old Trafford do zdobycia, po dzisiejszym meczu jestem tego pewny, że naszych stać na to.
Wrubel84

1 year of membership

Postprzez AlbertRiera » 13 lut 2019, o 00:54

Mieszane uczucia. Niby mecz pokazał, że MU jest spokojnie do ukłucia, z drugiej strony wynik, który powoduje, że mogą się załamać i nie wierzyć w szanse odwrócenia wyniku w rewanżu, przez co rzucą na nas w lidze wszystkie siły.

PSG wygrało, bo zdominowało środek pola.

My też od czasu do czasu potrafimy go zdobyć - problem w yym, że prawie zawsze dotyczy to spotkań rozgrywanych na Anfield. Na wyjazdach nam ta kluczowa umiejętność umyka...

United po jednym draśnięciu (gol z różnego) umarł i zdechli też kibice na trybunach.
AlbertRiera

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez zawad2 » 13 lut 2019, o 01:36

AlbertRiera napisał(a):Mieszane uczucia. Niby mecz pokazał, że MU jest spokojnie do ukłucia, z drugiej strony wynik, który powoduje, że mogą się załamać i nie wierzyć w szanse odwrócenia wyniku w rewanżu, przez co rzucą na nas w lidze wszystkie siły.

Myślę, że mecz MU-LFC to taki gdzie i tak poszłyby wszystkie siły, a porażka zawsze trochę obniża pewność siebie. Do tego póki walczą o TOP 4 z każdym będą grać na maksa. To samo dotyczy spotkania derbowego z MC.
zawad2

1 year of membership

Postprzez pankracy » 13 lut 2019, o 01:42

Mieszane uczucia to są wtedy gdy Twoja teściowa spada Twoim nowym samochodem w przepaść.
Ten mecz w moim mniemaniu nie tyle co podetnie skrzydła Utd, co pokaże naszym kibicom, że można ich pyknąć. W poniedziałek grają z Chelsea i tam mogą się odreagować, a jestem pewien, że Kloppo widzi ich słabości i ładnie naszych chłopaków na nich napuścić.
Pozdrawiam.
pankracy

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez ynwa19 » 13 lut 2019, o 09:31

Po wczorajszym słabym pojedynku liczę dziś na lepsze spotkanie w Londynie.
Obie drużyny są co prawda osłabione przez kontuzje ale ze względu na ich sposób grania powinniśmy zobaczyć ciekawszy mecz niż wczoraj.
Wynik pozostaje kwestią otwartą choć wydaje mi się,że Spurs powinni sobie poradzić aczkolwiek minimalnie.

PS do Pankracy: szanuj teściową swoją bo mogła Ci się trafić....gorsza -;)
ynwa19

Postprzez Aldor » 13 lut 2019, o 10:14

zawad2 napisał(a):
MixonLFC napisał(a):
bugi napisał(a):Ps. Young zwykły ciul

A wyjaśnisz czemu ? Za walkę bark w bark przy linii bocznej ? Za to że boisko jest takie, a nie inne ?

Faulu może i nie było ale atuty boiska Young wykorzystał. Zna je jak mało kto w UTD. Argentyńczyk też chyba coś od siebie dodał, bo wrócił jakiś taki żwawy wiec remis ;)

To jest standard na tym smieciowym stadionie, nie pierwszy raz tak robia. Zolta jak w morde zgadzam sie z bugim. Nie za faul, ale za sytuacje zagrazajaca zdrowiu. Jak jest rzut rozny (pilka stojaca, nie podczas walki o nia) i wjebiesz sie w typa tak, ze glowa uderzy o slupek to tez jest ok? Nie. I tak samo Young nie mial juz szans nic zrobic bo pilka byla wlasciwie poza boiskiem, a jego zachowanie bylo podyktowane tylko jedna rzecza - checia zrobienia krzywdy Di Marii.
Ramos w finale LM tez zagral czysto jak jebnal w dekiel Kariusa czy wywalil bark Salaha. Firmino tez zostal wypchniety w trybuny "czysto" gdzie moglo sie zakonczyc fatalna kontuzja. Jak to dla Ciebie jest czysta gra to gratuluje.

Ale nie ma co sie rozwodzic w sumie nad tym gownoklubem bo ich przygoda w LM juz dobiegla konca, efekt nowej miotly Solskjaera sie skonczy, mokebe znow sie obrazi i wszystko wroci do normy.
Obrazek
Aldor

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez MixonLFC » 13 lut 2019, o 10:44

Aldor napisał(a):
To jest standard na tym smieciowym stadionie, nie pierwszy raz tak robia. Zolta jak w morde zgadzam sie z bugim. Nie za faul, ale za sytuacje zagrazajaca zdrowiu. Jak jest rzut rozny (pilka stojaca, nie podczas walki o nia) i wjebiesz sie w typa tak, ze glowa uderzy o slupek to tez jest ok? Nie. I tak samo Young nie mial juz szans nic zrobic bo pilka byla wlasciwie poza boiskiem, a jego zachowanie bylo podyktowane tylko jedna rzecza - checia zrobienia krzywdy Di Marii.
Ramos w finale LM tez zagral czysto jak jebnal w dekiel Kariusa czy wywalil bark Salaha. Firmino tez zostal wypchniety w trybuny "czysto" gdzie moglo sie zakonczyc fatalna kontuzja. Jak to dla Ciebie jest czysta gra to gratuluje.

Ale nie ma co sie rozwodzic w sumie nad tym gownoklubem bo ich przygoda w LM juz dobiegla konca, efekt nowej miotly Solskjaera sie skonczy, mokebe znow sie obrazi i wszystko wroci do normy.

Jest to czysta gra, gdyby nie zablokował DiMarii ten mógł by pójść dalej, zderzenie jakich wiele w meczach. Nie przypominam sobie faulu Ramosa na Salahu z finału LM, tam obaj się trzymali do końca i kontuzja Salaha to wypadek jakich wiele, co nie zmienia faktu że za łokieć w Kariusa powinien wylecieć. Dziwi mnie że sędziowie, dziennikarze, nikt nie podziela waszej opinii, może dla tego że nie macie racji co do tej sytuacji Young be DiMaria.

Szkoda mi United, ale sam są sobie winni, grali fajnie może przez 10-15 minut tego spotkania. Śmieszy mnie jak po nich ciśnieniecie, pokazujecie to co wszędzie ludzie o nas kibicach The Reds piszą. Jako fan LFC I całej Angielskiej piłki wolę żeby takie United przeszło jakieś szejkowe PSG, niż trafić na najlepiej nurkujaca drużynę w kolejnej rundzie. Trzymam kciuki za wszystkie ekipy z Anglii żeby awansowały dalej.
MixonLFC

1 year of membership

Postprzez AustralianMagic » 13 lut 2019, o 10:57

MixonLFC napisał(a):
Aldor napisał(a):

Jest to czysta gra, gdyby nie zablokował DiMarii ten mógł by pójść dalej, zderzenie jakich wiele w meczach. Nie przypominam sobie faulu Ramosa na Salahu z finału LM, tam obaj się trzymali do końca i kontuzja Salaha to wypadek jakich wiele, co nie zmienia faktu że za łokieć w Kariusa powinien wylecieć. Dziwi mnie że sędziowie, dziennikarze, nikt nie podziela waszej opinii, może dla tego że nie macie racji co do tej sytuacji Young be DiMaria.

Szkoda mi United, ale sam są sobie winni, grali fajnie może przez 10-15 minut tego spotkania. Śmieszy mnie jak po nich ciśnieniecie, pokazujecie to co wszędzie ludzie o nas kibicach The Reds piszą. Jako fan LFC I całej Angielskiej piłki wolę żeby takie United przeszło jakieś szejkowe PSG, niż trafić na najlepiej nurkujaca drużynę w kolejnej rundzie. Trzymam kciuki za wszystkie ekipy z Anglii żeby awansowały dalej.

Więc sam przyznajesz, że jednak faulował :D
Piłka była poza zasięgiem Yoyinga (w sumie Di Marii też), ale o ile Angel był zainteresowany piłką, tak Young po prostu celowo, perfidnie wjebał się w niego, żeby (jak sam mówisz) zablokować Di Marię by nie mógł pójść dalej. To jest właśnie faul przecież :lol: Jak ktoś Cię obiega, widzisz, że nie dasz rady do dogonić i się w niego wjebiesz to nie ma gry ciałem, bark w bark. To jest normalny faul. Young dokładnie to zrobił, z premedytacją, nie będąc zainteresowany piłką, ciałem wyrzucił Angela z boiska.
AustralianMagic

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Aldor » 13 lut 2019, o 11:49

MixonLFC napisał(a):Dziwi mnie że sędziowie, dziennikarze, nikt nie podziela waszej opinii

Wg. dziennikarzy Firmino jest nic nie wartym paziem z Hoffenhaim, a Andy Carroll futbolowym bogiem i angielskim Messim.
To mi wyglada na niezly argument. Zreszta Australian podsumowal wypowiedz dosc szybko i jasno.

Tu nawet nie chodzi czy to bylo bark w bark czy nie, ale o umyslna probe wyrzadzenia przeciwnikowi krzywdy, co na tym gownianym stadionie jest codziennoscia bo gracze mu wykorzystuja gowniane boisko i spad zaraz za murowa nie pierwszy raz.
Ostatnio edytowano 13 lut 2019, o 11:54 przez Aldor, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Aldor

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez MixonLFC » 13 lut 2019, o 11:53

Gdzie widzisz że napisałem lub przyznałem że był faul ? Blokował = faulował, tak myśląc blokowanie piłki to faul, czyli nie można walczyć o piłkę ? Obaj biegną i patrzą na piłkę, Young nie wchodząc barkiem w bark dał by szanse DiMarii na dojście do niej i i stworzenie groźnej sytuacji. Zapytam jeszcze raz czemu mam wrażenie ze faul widza tylko fani innych drużyn niż United, żaden ekspert, dziennikarz, nikt tylko ludzie którzy mają wyrobione zdanie o innych drużynach? Czyli można uznać że VAR się nie sprawdził bo sędzia w wozie po weryfikacji nawet nie zasugerował głównemu kartki lub sprawdzenia sytuacji ? Zagranie bark w bark jakich wiele w każdym meczu i jeszcze nie widziałem żeby sędziowie to gwizdali, wyjaśnijcie mi czemu w tej sytuacji sędzia nawet nie podyktował wolnego? Może dla tego że to było czyste zagranie, a że akcja na dużej szybkości to wyszło jak wyszło.
MixonLFC

1 year of membership

Postprzez MixonLFC » 13 lut 2019, o 11:55

Aldor napisał(a):
MixonLFC napisał(a):Dziwi mnie że sędziowie, dziennikarze, nikt nie podziela waszej opinii

Wg. dziennikarzy Firmino jest nic nie wartym paziem z Hoffenhaim, a Andy Carroll futbolowym bogiem i angielskim Messim.
To mi wyglada na niezly argument. Zreszta Australian podsumowal wypowiedz dosc szybko i jasno.

Dziennikarze z tego co czytam i oglądam transmisję mówią że że Boby jest niezbędnym elementem układanki Kloppa, ma słabsze mecze ostatnio ale mało który napastnik umiał by tak grać u Kloppa jak on tego wymaga od Firminho.
MixonLFC

1 year of membership

Postprzez Aldor » 13 lut 2019, o 11:58

MixonLFC napisał(a):
Aldor napisał(a):

Dziennikarze z tego co czytam i oglądam transmisję mówią że że Boby jest niezbędnym elementem układanki Kloppa, ma słabsze mecze ostatnio ale mało który napastnik umiał by tak grać u Kloppa jak on tego wymaga od Firminho.

Ale twierdzili tak zanim przyszedl do Liverpoolu, naglowki brzmialy "Kim u licha jest ten Firmino??" i Tomkinsy i inne gwiazdy pukali sie w glowy co to za paz mimo, ze kazdy kto choc troche interesuje sie pilka bardzo dobrze znal Firmino juz dlugo wczesniej, takie sa wlasnie Twoje autorytety.

ps.
Napastnik Liverpoolu nazywa sie Firmino, Ty moj fanie Ligi Angielskiej i Manchesteru United. 8)
Obrazek
Aldor

Postprzez ynwa19 » 13 lut 2019, o 12:27

Ach tam xD
Są Coutinho,Fernandinho a był Ronaldinho to i musi być FirminHo xDDD
Kolega tworzy jakieś niepotrzebne wyjątki!-;)

PS zresztą niektórzy telewizyjni "gadacze" bo przecież nie komentatorzy -:( wymawiają nazwisko Bobby'ego "Firminjo" zamiast Firmino.
Ot mądrość mediów!
ynwa19

Postprzez Django » 13 lut 2019, o 13:27

ynwa19 napisał(a):Ach tam xD
Są Coutinho,Fernandinho a był Ronaldinho to i musi być FirminHo xDDD
Kolega tworzy jakieś niepotrzebne wyjątki!-;)

PS zresztą niektórzy telewizyjni "gadacze" bo przecież nie komentatorzy -:( wymawiają nazwisko Bobby'ego "Firminjo" zamiast Firmino.
Ot mądrość mediów!

Prędzej takiej reakcji spodziewałbym się po forumowych ekspertach niż po jakichkolwiek dziennikarzach. Już w momencie transferu do LFC Bob był gwiazdą BL, a z Volandem tworzyli zabójczy duet (z tym, że Bob grał wtedy (chyba) na skrzydle i/lub 10). Pamiętam, że moim marzeniem około roku 2012-13 był transfer obu w/w do LFC!
Obrazek
Django

Postprzez AustralianMagic » 13 lut 2019, o 13:35

MixonLFC napisał(a):Gdzie widzisz że napisałem lub przyznałem że był faul ? Blokował = faulował, tak myśląc blokowanie piłki to faul, czyli nie można walczyć o piłkę ? Obaj biegną i patrzą na piłkę, Young nie wchodząc barkiem w bark dał by szanse DiMarii na dojście do niej i i stworzenie groźnej sytuacji. Zapytam jeszcze raz czemu mam wrażenie ze faul widza tylko fani innych drużyn niż United, żaden ekspert, dziennikarz, nikt tylko ludzie którzy mają wyrobione zdanie o innych drużynach? Czyli można uznać że VAR się nie sprawdził bo sędzia w wozie po weryfikacji nawet nie zasugerował głównemu kartki lub sprawdzenia sytuacji ? Zagranie bark w bark jakich wiele w każdym meczu i jeszcze nie widziałem żeby sędziowie to gwizdali, wyjaśnijcie mi czemu w tej sytuacji sędzia nawet nie podyktował wolnego? Może dla tego że to było czyste zagranie, a że akcja na dużej szybkości to wyszło jak wyszło.

Ty tak na poważnie? Nie każdy blok = faul. Dlatego każdego zachowanie podlega interpretacji. Ponadto znowu przyznajesz, że Young faulował. Gra bark w bark, ciałem to walka o piłkę. Piłka była poza zasięgiem Younga, więc wchodząc barkiem w drugiego zawodnika, jak sam piszesz, zablokował mu szansę na dojście do piłki i stworzenie groźniej sytuacji. Przecież to jest właśnie faul :oops:
Mówisz, że nie było faulu, a potem podajesz dokładnie na czym faul polega.
Ale skoro tego nie rozumiesz, podam Ci sztandarowy przykład na tego typu faule:
Masz szybkiego skrzydłowego (Zaha), który idzie z piłką na wprost wolnego bocznego obrońcy (Milner), ładnie wypuszcza sobie piłkę za plecy takiego Milnera (więc jest poza jego zasięgiem) i zaczyna go na pełnej szybkości obiegać i teraz punkt kulminacyjny. Czy taki Milner blokując ciałem Zahę popełnia faul? :roll:
Abstrahując już od tego, że w momencie popchnięcia przez Younga piłka była już poza boiskiem, więc nie mów o jakchś taktycznych zagraniach mających na celu blokowanie Di Marii. Po prostu zwykłe, boiskowe prostactwo i buractwo ze strony Younga, za które powinien dostać żółtą kartkę.

Co więcej, Twoja logika sugeruje, że korek Bosingwy na plecach Benayouna też był czystym zagraniem, bo sędzia nie pokazał za to zagranie kartki :lol:
Ostatnio edytowano 13 lut 2019, o 13:40 przez AustralianMagic, łącznie edytowano 1 raz
AustralianMagic

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Europejskie puchary