Liga Mistrzów 2018/19

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Liga Mistrzów 2018/19

Postprzez kanpka » 17 gru 2018, o 13:59

Na pewno puszczą nasz mecz,
A co do losowania, powiem tak, Bardzo dawno nie pamiętam tylu szlagierów w 1/8 finału, paradoksalnie w 1/4 Może być łatwiej :)
kanpka

2 years of membership2 years of membership

Postprzez ManiacK » 17 gru 2018, o 13:59

lingo1 napisał(a):
Mufi napisał(a):Dobrze, że pierwszy mecz na Anfield. Bez VVD na Allianz mogłoby być różnie.

Dlaczego bez VVD?

Żółte kartki.
ManiacK

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez bugi » 17 gru 2018, o 14:22

Obrazek
Niestety mecz na Alianz w TVP
Obrazek
bugi

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Lookout » 17 gru 2018, o 15:51

Normalka, że mecz w TVP będzie na wyjeździe. Ostatnie 3 mecze z naszym udziałem, które transmitowało TVP były meczami wyjazdowymi z Romą, Napoli i PSG.
Lookout

Postprzez Bakan » 17 gru 2018, o 17:22

kanpka napisał(a):A co do losowania, powiem tak, Bardzo dawno nie pamiętam tylu szlagierów w 1/8 finału, paradoksalnie w 1/4 Może być łatwiej :)

Odnoszę całkowicie inne wrażenie. Szlagierem można nazwać LFC-Bayern, Juve-Atletico i opcjonalnie BVB-Tottenham i w tych parach mamy największych pechowców jeśli chodzi o pierwszy koszyk. Pozostałe dwumecze to raczej będą starcia bez historii gdzie faworyci bez trudu powinni poradzić sobie z rywalami. Zakładając, że do kolejnej rundy trafią zespoły Realu, Barcy, City, Romy, Borussi i Juve/Atleti to nie wiem gdzie masz przeciwnika, z którym może być „łatwiej”.

Poniżej moje zdanie odnośnie par:

LFC-Bayern
Jestem bardzo zadowolony z tego losowania, lepszą opcją byłoby tylko FC Porto. Nie żebym lekceważył Bayern ale biorąc pod uwagę pozostałe możliwości to wyłączając wyżej wymienionych Portugalczyków nie dało się trafić lepiej. Bayern to zespół ze sporymi problemami i myślę, że jedno okno transferowe i stosunkowo niedługi okres 2 miesięcy nie jest w stanie ich całkowicie rozwiązać. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony przed tym dwumeczem. Szanse na awans: 60% do 40%

Ajax - Real
Uważam, że siła Ajaxu jest przez niektórych mocno przeceniana, nawet średniej jakości rodzima liga gdzie okupują drugą lokatę pokazuje, że nie jest to zespół bez wad, jeśli zaś chodzi o LM to brawa za to czego dokonali ale nie zapominajmy, że osiągneli oni te wyniki na tle raczej przeciętnych AEK i Benfici oraz będącego w kryzysie Bayernu, moim zdaniem Real mimo swoich problemów sprawi, że będzie to dwumecz bez historii i pewnie awansuje do kolejnej rundy, 30% do 70%

Roma - Porto
Ciężko mi wskazać jednoznacznego faworyta, pierwsza myśl to Roma ale Porto po tym jak zdemolowało swoją grupę wcale nie stoi na straconej pozycji, 55% do 45%

Lyon - Barcelona
Lyon jest w trakcie całkiem udanego sezonu ale tu raczej nie ma opcji na niespodziankę, 20% do 80%

Tottenham - Dortmund
Na pierwszy rzut oka wyrównany dwumecz ale jeśli Borussia będzie w formie choćby zbliżonej do tego co prezentuje dziś to powinna sobie raczej poradzić, generalnie Spurs mimo przyzwoitych wyników sprawia wrażenie zespołu z tendencją spadkową w porównaniu do poprzednich sezonów, 40% do 60%

Man United - Paris
Po tym co wczoraj zobaczyłem jestem raczej pewien awansu Paryżan, 30% do 70%

Atlético - Juventus
Arcytrudny pojedynek to wytypowania, minimalnie skłaniam się w stronę Juve, 45% do 55%

Schalke - Man City
tylko katastrofa może przeszkodzić City, 10% do 90%
Bakan

Postprzez crism8 » 17 gru 2018, o 18:14

Praktycznie w 100% zgadzam się z Bakanem. Szlagierów w 1/8 w tej edycji LM jak co roku, nie za dużo, nie za mało. W poprzedniej edycji mieliśmy Barcelona - Chelsea, Real - PSG i Juve - Tottenham także porównywalnie jak teraz.
Co do par, tylko w Tottenham - Borussia nieco więcej dawałbym szans Anglikom. Są bardziej doświadczeni od Niemców i tu upatrywałbym bym ich przewag. Grali jak równy z równym z Realem, Barką i Juventusem a i samą Borussie, rok temu, dwa razy ograli. Myślę, że jeśli nie przypajacują w obronie, jak lubią, to powinni przejść.
crism8

Postprzez kanpka » 17 gru 2018, o 22:33

Bakan napisał(a):
kanpka napisał(a):A co do losowania, powiem tak, Bardzo dawno nie pamiętam tylu szlagierów w 1/8 finału, paradoksalnie w 1/4 Może być łatwiej :)

Odnoszę całkowicie inne wrażenie. Szlagierem można nazwać LFC-Bayern, Juve-Atletico i opcjonalnie BVB-Tottenham i w tych parach mamy największych pechowców jeśli chodzi o pierwszy koszyk. Pozostałe dwumecze to raczej będą starcia bez historii gdzie faworyci bez trudu powinni poradzić sobie z rywalami. Zakładając, że do kolejnej rundy trafią zespoły Realu, Barcy, City, Romy, Borussi i Juve/Atleti to nie wiem gdzie masz przeciwnika, z którym może być „łatwiej”.

Poniżej moje zdanie odnośnie par:

LFC-Bayern
Jestem bardzo zadowolony z tego losowania, lepszą opcją byłoby tylko FC Porto. Nie żebym lekceważył Bayern ale biorąc pod uwagę pozostałe możliwości to wyłączając wyżej wymienionych Portugalczyków nie dało się trafić lepiej. Bayern to zespół ze sporymi problemami i myślę, że jedno okno transferowe i stosunkowo niedługi okres 2 miesięcy nie jest w stanie ich całkowicie rozwiązać. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony przed tym dwumeczem. Szanse na awans: 60% do 40%

Ajax - Real
Uważam, że siła Ajaxu jest przez niektórych mocno przeceniana, nawet średniej jakości rodzima liga gdzie okupują drugą lokatę pokazuje, że nie jest to zespół bez wad, jeśli zaś chodzi o LM to brawa za to czego dokonali ale nie zapominajmy, że osiągneli oni te wyniki na tle raczej przeciętnych AEK i Benfici oraz będącego w kryzysie Bayernu, moim zdaniem Real mimo swoich problemów sprawi, że będzie to dwumecz bez historii i pewnie awansuje do kolejnej rundy, 30% do 70%

Roma - Porto
Ciężko mi wskazać jednoznacznego faworyta, pierwsza myśl to Roma ale Porto po tym jak zdemolowało swoją grupę wcale nie stoi na straconej pozycji, 55% do 45%

Lyon - Barcelona
Lyon jest w trakcie całkiem udanego sezonu ale tu raczej nie ma opcji na niespodziankę, 20% do 80%

Tottenham - Dortmund
Na pierwszy rzut oka wyrównany dwumecz ale jeśli Borussia będzie w formie choćby zbliżonej do tego co prezentuje dziś to powinna sobie raczej poradzić, generalnie Spurs mimo przyzwoitych wyników sprawia wrażenie zespołu z tendencją spadkową w porównaniu do poprzednich sezonów, 40% do 60%

Man United - Paris
Po tym co wczoraj zobaczyłem jestem raczej pewien awansu Paryżan, 30% do 70%

Atlético - Juventus
Arcytrudny pojedynek to wytypowania, minimalnie skłaniam się w stronę Juve, 45% do 55%

Schalke - Man City
tylko katastrofa może przeszkodzić City, 10% do 90%

pisząc to miałem na myśli, że w 1.4 finału jest szansa dla nas na kogoś z pary Porto Roma bo w 1/8 mamy bardzo ciężkiego rywala.

Dla mnie United to zawsze będzie silna drużyna mimo tego co pokazują ostatnio i mecz PSG United też nazwałbym szlagierem.
Atleti Juve
Tottenham BVB
Razem daje to 4 mega ciekawe mecze już w 1/8 finału :)
Z czym LFC z Bayernem będzie wisienką na torcie.
kanpka

Postprzez diablinadali » 18 gru 2018, o 11:23

Bakan napisał(a):Roma - Porto

W mojej ocenie Porto ma większe szanse. Nieznacznie, ale jednak. Mam wrażenie, że Portugalczycy są trochę niedoceniani, a Roma wręcz przewartościowana na chwilę obecną. Z Romy z zeszłego sezonu niewiele pozostało. Wyszli z grupy, gdzie mieli CSKA i Pilzno, więc umówmy się - dla półfinalisty LM z zeszłego sezonu to był obowiązek. Oczywiście do meczu jeszcze 2 miesiące, ale na tym etapie zeszłego sezonu, Roma miała aż 11 punktów więcej. Aktualna Roma przypomina mi nieco casus Brendanowego LFC po sprzedaży Suareza. Sporo transferów dla poszerzenia kadry i ze zgranego zespołu robi się dziwna mieszanka.
Co do reszty meczów pełna zgoda.
diablinadali

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Bakan » 18 gru 2018, o 19:16

Szczerze mówiąc to jak jeszcze dłużej nad tym pomyślałem to ten mecz dla mnie jest na 50% do 50%. W każdym razie starcie na styku.
Bakan

Postprzez Given » 11 sty 2019, o 12:18

Muller nie zagra w obu meczach przeciwko naszemu zespołowi . Powodem jest ostatnia czerwona kartka i uderzenie w głowe piłkarza Ajaxu
Given

Postprzez ynwa19 » 11 sty 2019, o 13:50

Bayern będzię się odwoływał od tej decyzji-liczą na zmniejszenie karny do 1 spotkania
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy
ynwa19

Postprzez ynwa19 » 11 sty 2019, o 14:20

*kary* oczywiście-:)
ynwa19

Postprzez SzymonW » 11 sty 2019, o 14:30

Niech się Bayern cieszy, że dostał bana tylko na dwa mecze. Moim zdaniem strasznie chamski to był faul.
SzymonW

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez ynwa19 » 11 sty 2019, o 14:37

Faul był oczywiście brutalny ale nie oznacza to,że nasz rywal w LM zrezygnuje ze środków prawnych mogących skutkować zmniejszeniem wymiaru kary.
ynwa19

Postprzez diablinadali » 11 sty 2019, o 15:48

Odwoływać się mogą, natomiast czy odwołanie będzie rozpatrzone pozytywnie, to inna sprawa. Te dwa mecze kary to i tak stosunkowo niski wymiar, bo Mane za podobną rzecz na Edersonie otrzymał 3 mecze zawieszenia i nie pomogła apelacja. A zarówno Muller jak i Mane popisali się niezłym kung fu w twarz rywala i obaj twierdzą, że rywala nie widzieli. Bliźniacze sytuacje, a UEFA i tak dość błaho podeszła do sprawy, serwując tylko 2 mecze zawieszenia, więc przychylenie się do apelacji, byłoby jawną kpiną.
diablinadali

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Europejskie puchary