Liga Mistrzów 2017/18

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Liga Mistrzów 2017/18

Postprzez Django » 19 maja 2018, o 23:09

Juluz napisał(a):Wracając trochę do tematu i odpalając nieco offtop, ja uważam, że Coutinho powinien mimo wszystko sam zdecydować czy chce przyjąć ewentualny medal za Ligę Mistrzów czy nie. Klopp i Liverpool mają zbyt dużą klasę, żeby bawić się w jakieś dziecinne foszki i olać Filipka, przynajmniej tak sądzę, a bądź co bądź, Brazylijczyk pomógł nam w kilku spotkaniach.

Jedyny medal jaki mu się "należał" już w tym sezonie otrzymał.
Obrazek
Django

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Mitchell » 19 maja 2018, o 23:19

Odchodząc z klubu zamykasz pewien etap, otwierasz nowy. Zrzekasz się siłą rzeczy profitów jakie była drużyna osiągnie w przyszłości a stawiasz na nowy klub i jego ewentualne perspektywy z trofeami.
Pomogłeś na pewnym etapie?
-Oczywiście.
Walczysz do końca i wspierasz nas w kolejnych meczach?
-Nie, sorry.
Tak mi się nasunęły pewne ciekawe sytuacje...
Gdyby w finale grała Barcelona zamiast Realu? Cou powinien z trybun cieszyć się z porażki Katalończyków?
I drugi przykład: W zimie De Bruyne odchodzi do Juventusu. Powinien dostać dwa medale za mistrzostwo dwóch lig?
Już samo rozważanie takich opcji jest dla mnie chore.

Moje stanowisko w żaden sposób nie jest podyktowane zawiścią. Nadal bardzo lubię Filipka, bo grał tu kawał czasu i dawał mi wiele radości. Jednak przyznawanie awansem medali jest bardzo wątpliwe moralnie a w szczególnych sytuacjach wręcz śmieszne.
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam
Mitchell

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez Nole » 19 maja 2018, o 23:51

Mitchell napisał(a):Odchodząc z klubu zamykasz pewien etap, otwierasz nowy. Zrzekasz się siłą rzeczy profitów jakie była drużyna osiągnie w przyszłości a stawiasz na nowy klub i jego ewentualne perspektywy z trofeami.
Pomogłeś na pewnym etapie?
-Oczywiście.
Walczysz do końca i wspierasz nas w kolejnych meczach?
-Nie, sorry.
Tak mi się nasunęły pewne ciekawe sytuacje...
Gdyby w finale grała Barcelona zamiast Realu? Cou powinien z trybun cieszyć się z porażki Katalończyków?
I drugi przykład: W zimie De Bruyne odchodzi do Juventusu. Powinien dostać dwa medale za mistrzostwo dwóch lig?
Już samo rozważanie takich opcji jest dla mnie chore.

Moje stanowisko w żaden sposób nie jest podyktowane zawiścią. Nadal bardzo lubię Filipka, bo grał tu kawał czasu i dawał mi wiele radości. Jednak przyznawanie awansem medali jest bardzo wątpliwe moralnie a w szczególnych sytuacjach wręcz śmieszne.

Zgadzam się z tym, zresztą czy sam Coutinho nie powiedział, że odchodzi do Barcelony ponieważ chce zdobyć Ligę Mistrzów ? Zresztą nie ma co ty o nim gadać, jeśli jest człowiekiem 0z honorem to tego medalu nie powinien odebrać. Teraz ludzie w klubie mają na pewno ważniejsze sprawy na głowie niż to ;
Nole

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Komar » 20 maja 2018, o 00:32

Ta dyskusja o medalu dla Coutinho bliźniaczo przypomina tę o Mosesie kilka sezonów wstecz. Oby tylko efekt nie był podobny, więc wstrzymajcie się może do przyszłej soboty z rozdawaniem medali.
Komar

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Sektor51 » 20 maja 2018, o 00:58

Dla nieobecnych nie ma miejsca. Sam odszedł i gdyby miał honor nie rościliby żadnych praw do ew medali, tytułów.
Sektor51

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Pistolerro » 20 maja 2018, o 09:19

Do meczu prawie tydzień a oni dyskutują czy się komuś medal należy czy nie.. ;)
W sobotę nikt nie będzie o tym mówił. A tak poza tym mam dziwne przeczucie, że ludzie dzielą skórę na niedźwiedziu.
Tylko by się w sobotę nie okazało, że Filipek wcale nie chce medalu za 2 miejsce. Zejdźcie na ziemie. :shock:
Pistolerro

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Przemko » 20 maja 2018, o 09:54

Pistolerro napisał(a):Do meczu prawie tydzień a oni dyskutują czy się komuś medal należy czy nie.. ;)
W sobotę nikt nie będzie o tym mówił. A tak poza tym mam dziwne przeczucie, że ludzie dzielą skórę na niedźwiedziu.
Tylko by się w sobotę nie okazało, że Filipek wcale nie chce medalu za 2 miejsce. Zejdźcie na ziemie. :shock:

Jaką skórę na jakim niedźwiedziu? Medal już i tak otrzymamy, pytanie tylko jaki. Nie rozmawiamy o medalach za tytuł mistrza kraju w następnym roku. Więc to chyba Ty jednak za daleko poleciałeś z tą taką chęcią twardego stąpania po ziemi.

Moim zdaniem Cou nie powinien ani mieć prawa do medalu, ani sam nie powinien go odbierać no ale jak nie teraz to być może nigdy, więc z jego perspektywy lepszy wróbel w garści... Nie ważne jak.
Obrazek
Przemko

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Deth » 20 maja 2018, o 10:05

Ale ma prawo i jestem przekonany, że medal weźmie, poza tym w CV ewentualne zdobycie ligi mistrzów w tym sezonie też mu zostanie. Dyskusja na temat honoru czy jego braku to jest dyskusja dla mniej lub bardziej sfrustrowanych. Co to obchodzi, że ktoś mu zarzuci brak honoru? Każdy ma inne jego pojęcie a nie można mu zarzucić brak zaangażowania w meczach LM kiedy grał u nas. Zresztą, nie krył się z tym, że chce odejść, grał, robił swoje i odszedł. Nauczyłem się tego wiele lat temu przy Torresie, że byłem infantylny (ale i młodszy) myśląc, że liczy się coś więcej. Poza tym ten dziwnie pojęty honor, dotyczy tylko kibiców, piłkarzy tak jak by on nie obchodzi :)
@Down
100% racji :)
Ostatnio edytowano 20 maja 2018, o 11:06 przez Deth, łącznie edytowano 1 raz
Deth

Postprzez Mateusz95LFC » 20 maja 2018, o 10:51

Najpierw wygrajmy, a potem zastanawiajmy się komu należy się medal, a komu nie ;)
Obrazek
Mateusz95LFC

Postprzez Django » 20 maja 2018, o 11:34

Deth napisał(a):Ale ma prawo i jestem przekonany, że medal weźmie, poza tym w CV ewentualne zdobycie ligi mistrzów w tym sezonie też mu zostanie.

Co za brednie!! Nawet jeśli LFC wygra LM to nie oznacza, że Cou ma dostać medal, i co bardziej kuriozalne - może "sobie to wpisać" w CV! Odstawcie to co palicie, bo nieźle wam ryje dekiel. To jest klasyczne przypisywanie sobie nie swoich zasług!! A co by było, gdyby LFC odpadł z Porto???
Obrazek
Django

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Wrubel84 » 20 maja 2018, o 11:37

Czyli jak Cou zdobył mistrza Hiszpanii tzn., że Liverpool może sobie przypisać ten tytuł ? Weekend widać nieźle się przyjął niektórym.
Wrubel84

2 years of membership2 years of membership

Postprzez michall » 20 maja 2018, o 11:47

No np. Tobie. Liverpool nie gra i nigdy nie grał w Primera Division. Coutinho był ważnym zawodnikiem w fazie grupowej ligi mistrzów dla nas. To czy przyjmie ewentualny medal za zwycięstwo powinno zależeć tylko od niego.
michall

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Deth » 20 maja 2018, o 12:11

Okey, fakt źle napisałem. To nie jego prawo, według regulaminu kluby dostają 40 medali złotych i srebrnych. Słowo "prawo" wziąłem z analogii sytuacji, w której ktoś tam musiał oddać medal bo nie zagrał żadnego meczu. Ale przeglądając regulamin (nie robiłem tego jednak dokładnie) nie znalazłem obowiązku nagradzania zawodnika, który rozegrał ileś tam meczów. Raczej klub ma autonomię w rozdaniu przydzielonych medali (ale z drugiej strony dlaczego w tamtym przypadku piłkarze musieli oddać medale? To chyba była sprawa z Barceloną). Może jest ktoś, kto dobrze zna regulamin lm?

Natomiast co do analogii czemu w takim razie Liverpool ma nie przypisać sobie wygrania ligi przez Cou, to już jednak troszkę niezrozumiałe porównanie - Cou grał dla LFC w lm, strzelał dla niego gole, zaliczał asysty, był czynnym zawodnikiem LFC, stąd być może medal mu się należy :)

Poza tym czemu w Was tyle złości? Na prawdę, tak bardzo Was irytuje, że ktoś ma inne zdanie/mógł się pomylić? Ale swoją drogą czytaliście regulamin czy to po prostu jest "logiczne"?

@Down
Okey :) każdy ma swoje zdanie, masz odmienne i je bardzo szanuje! Po prostu chciał bym odnieść się do konkretnego przepisu.
Natomiast z moich sxczatkowych poszukiwań, UEFA wydała komunikat, że członkiem zwycięskiego zespołu jest zawodnik, który rozegrał co najmniej jeden mecz w LM (na tej podstawie odebrano czterem piłkarza FCB medal). Z taka interpretacja, Cou był częścią zespołu, ale póki nie mam przepisu, nie chce się wymadrzać :)

Zresztą jak Cou miałby dostać złoty to walić to, oznaczało by to zwycięstwo LFC (srebrny mamy już, i to nadal robi na mnie wielkie wrażenie!) 💪
Ostatnio edytowano 20 maja 2018, o 13:04 przez Deth, łącznie edytowano 1 raz
Deth

Postprzez Wrubel84 » 20 maja 2018, o 12:51

To była ironia. Cou był naszym zawodnikiem, ale nie bierze już udziału w tych rozgrywkach więc dlaczego ma mu się coś należeć ? Nie jest naszym zawodnikiem, wybrał inny klub, więc sukcesy LFC nie powinny go już obejmować.
Wrubel84

2 years of membership2 years of membership

Postprzez michall » 20 maja 2018, o 13:07

Wiem, że to była ironia. Wyjątkowo głupia i nietrafiona.
michall

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Europejskie puchary