Liga Mistrzów 2017/18

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Liga Mistrzów 2017/18

Postprzez geralt45 » 25 sie 2017, o 17:06

Napisałem wyjaśnienie dla osób które nie do końca zrozumiały zasady wczorajszego losowania.

1.Zasady

1.dwa kluby z jednego kraju nie mogą trafić do tej samej grupy(np Liverpool-City)
2.zespoły z jednego koszyka nie mogą trafić do tej samej grupy(np Liverpool-Napoli z koszyka 3)
3. Grupy ABCD były oznaczone kolorem czerwonym, natomiast EFGH kolorem niebieskim. Ma to uniemożliwić sytuację, w której więcej niż dwie drużyny z jednego kraju musiałyby rozgrywać swoje mecze tego samego dnia (względy telewizyjne). Grupa czerwona w jednej kolejce będzie rozgrywała swoje spotkania we wtorek, natomiast niebieska w środę. W kolejnej rundzie będzie z kolei na odwrót i tak do samego końca.
4.Drużyny z Rosji i Ukrainy nie mogą trafić do tych samych grup.

Anglia ma pięciu reprezentantów(Liverpool,Tottenham,City,Chelsea,ManU)

2.Przebieg losowania (uwzględniam tylko angielskie zespoły z poprawką na resztę losowań)

1.Z koszyka mistrzowskiego jako druga zostaje wylosowana Chelsea.Może ona trafić do czerwonych i niebieskich grup. Z wyjątkiem grupy E gdzie trafił Spartak. Trafiają do C
2.Drugim wylosowanym angielskim zespołem jest ManU.Również mogą trafić do czerwonych i niebieskich. Zostali wylosowani jako 3 zespół z 2 koszyka więc odpadły grupy G i C bo trafiły tam inne zespoły z tego koszyka. Trafiają do A i tym samym kolejny angielski zespół musi trafić do niebieskich grup.
3.Jako piąty z koszyka 2 wylosowane zostaje City. Musi trafić do niebieskich grup gdzie nie ma jeszcze żadnej angielskiej drużyny ale nie może trafić do grupy G gdzie trafiło Porto z tego samego koszyka. Trafiają do F
4.Liverpool jest pierwszą wylosowaną drużyną z Anglii z koszyka 3 ale dopiero 4 w kolejności. I również musieliśmy trafić do niebieskich grup. Odpadła grupa G(inna drużyna z tego koszyka) i F(City). Pozostały tylko E i H. Wiemy gdzie trafiliśmy.
5.Tottenham był losowany jako piąty z koszyka 3. Mogli trafić do czerwonej grupy D (A,C inny angielski zespół a w grupie B wylądował inny zespół z 3 koszyka) i mogli trafić do niebieskie grupy H (E,F zajęte przez angielskie zespoły a do G trafia inny zespół z koszyka 3). Trafili do H

Jak coś pomyliłem to proszę sprostować.
geralt45

Postprzez FootballClub » 25 sie 2017, o 17:18

geralt45 napisał(a):4.Liverpool jest pierwszą wylosowaną drużyną z Anglii z koszyka 3 ale dopiero 4 w kolejności. I również musieliśmy trafić do niebieskich grup. Odpadła grupa G(inna drużyna z tego koszyka) i F(City). Pozostały tylko E i H. Wiemy gdzie trafiliśmy.

Otóż nie. Załóżmy na przykładzie Romy, Włochy też mają nieparzystą liczbę drużyn. W 3 koszyku była Roma właśnie i Napoli. Przypomnę, że Juve było w grupie D, więc czerwonej. Gdy wyciągnęli kuleczkę z AS Roma, to ta miała możliwość gry w czerownych jak i niebieskich grupach, a była losowana przed Napoli, czyli według Twojej teorii musiała trafić do niebieskich, a trafiła do czerownej, dopiero pózniej Napoli było losowane i musiało trafić do niebieskiej bo była już przewaga dwóch drużyn w czerwonych. I tutaj powstaje pytanie, dlaczego LFC nie mogło być losowane tak jak w przypadku Romy do czerwonych i do niebieskich. Przecież to ta sama sytuacja, bo jak wcześniej wspomniałem obie federacje mają liczbę drużyn nieparzystą.
FootballClub

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez geralt45 » 25 sie 2017, o 17:22

Liverpool nie mógł trafić do czerwonych grup bo siedział tam już ManU i Chelsea, tak samo zablokowane było City też musieli do niebieskich. Roma była drugim włoskim wylosowanym zespołem i mogła trafić i tu i tu. Napoli już tego "wyboru" nie miał i musiał trafić do niebieskich. Gdyby był 4 włoski zespół(załóżmy Milan) to musiał by trafić też do niebieskich.
geralt45

Postprzez FootballClub » 25 sie 2017, o 17:28

Zrozum, stosunek po wylosowaniu Romy był taki: 2 drużyny w czerwonych, 0 w niebieskich. Co to za różnica gdyby LFC było w grupie D, wtedy stosunek byłby 3 w czerwonych, 1 w niebieskich. I było by wiadomo, że Tottki i Napoli będą w niebieskich bo musi być mniej więcej po równo...
FootballClub

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez geralt45 » 25 sie 2017, o 17:33

W pewnym sensie masz rację i rozumiem Twój punkt widzenia bo jest jak najbardziej prawidłowy. Jednakże komputer uznał że najpierw będzie stosunek 2:2 a później dobierze się tą jedną angielską drużynę, zadecydowała kolejność losowania. U Włochów było 2:0 i Napoli musiało trafić do niebieskiej.
geralt45

Postprzez FootballClub » 25 sie 2017, o 17:35

Na zakończenie, to dlaczego komputer nie wział pod uwagę stosunku 1:1 u Włochów przy losowaniu Romy, a pozniej się wylosuje gdzieś Napoli? Pewnie jechali na windowsie 98 jeszcze
FootballClub

Postprzez geralt45 » 25 sie 2017, o 17:40

Nie wziął tego pod uwagę bo Roma wylosowała czerwoną grupę i było 2:0. Jakby trafili do niebieskich grup było by 1:1 i wtedy Napoli mogło trafić i tam i tam a tak z automatu z powodu transmisji zostali wrzuceni do do niebieskiej. Tak samo jak LFC i City
geralt45

Postprzez FootballClub » 25 sie 2017, o 17:50

Ale mi się rozchodzi, że gdyby LFC miało możliwość trafić do grupy D i by tam trafili, to byłoby 3:1 więc taki sam stosunek jak przy Romie, czyli 2:0 i wtedy Napoli i Tottki do niebieskich... A Napoli trafiło do niebieskiej tylko i wyłącznie dlatego, że w grupach od A-C były wylosowane już zespoły z 3 koszyka, a w grupie D był Juventus.
Nie ma żadnej różnicy w przypadkach losowań Romy i LFC, a jednak nie mogliśmy trafić do czerownej, a Roma mogła.

Dobra widzę, że mnie nie rozumiesz.

Ile razy mam powtarzać, że wiem, że Napoli musiało trafić do niebieskich? Chodzi mi o Rome!!! Dlaczego oni mieli wybór czerwonych mimo, że była tam już jedna włoska drużyna. Taka sam sytuacja była w przypadku LFC, gdzie przewaga była 2:1 w drużynach dla czerwonych grup. W takiej sytuacji Roma miała możliwość czerwonych, a LFC nie...
Ostatnio edytowano 25 sie 2017, o 19:24 przez FootballClub, łącznie edytowano 2 razy
FootballClub

Postprzez geralt45 » 25 sie 2017, o 18:16

FootballClub napisał(a):Ale mi się rozchodzi, że gdyby LFC miało możliwość trafić do grupy D i by tam trafili, to byłoby 3:1 więc taki sam stosunek jak przy Romie, czyli 2:0 i wtedy Napoli i Tottki do niebieskich... A Napoli trafiło do niebieskiej tylko i wyłącznie dlatego, że w grupach od A-C były wylosowane już zespoły z 3 koszyka, a w grupie D był Juventus.
Nie ma żadnej różnicy w przypadkach losowań Romy i LFC, a jednak nie mogliśmy trafić do czerownej, a Roma mogła.

Musisz zrozumieć kolego że przyjęto zasadę że nie więcej niż dwa zespoły w jednym kolorze, chodzi o transmisje. Tak się złożyło że od razu dwa angielskie zespoły wleciały do czerwonej i musieli wrzucić dwa do niebieskiej. I tak się złożyło że padło na nas i City. Po losowaniu City było 2:1 i sztywno przyjęto że musi być 2:2 i padło na nas. Pytaj UEFE dlaczego tak. Napoli musiało trafić do niebieskich bo nie było już dla nich miejsca w czerwonych gdzie był Juventus i Roma.
geralt45

Postprzez Radbug » 25 sie 2017, o 21:33

FootballClub napisał(a):
Dobra widzę, że mnie nie rozumiesz.

Ile razy mam powtarzać, że wiem, że Napoli musiało trafić do niebieskich? Chodzi mi o Rome!!! Dlaczego oni mieli wybór czerwonych mimo, że była tam już jedna włoska drużyna. Taka sam sytuacja była w przypadku LFC, gdzie przewaga była 2:1 w drużynach dla czerwonych grup. W takiej sytuacji Roma miała możliwość czerwonych, a LFC nie...

Dlatego ze była tam 1 włoska drużyna a nie 2. U nas w czerwonych była Chelsea i United czyli dwie drużyny. A w niebieskich tylko City czyli jedna. Nie może być w jednym kolorze 3 drużyn. Anglia to w tym sezonie wyjątek bo 1 drużyna nie jest w LM państwowo a dzięki Europejskiej lidze.
PROBLEMEM JEST ACHTERBERG
Radbug

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Gebe » 1 paź 2017, o 15:41

Na stronie nSport trwa głosowanie na transmisje meczu LM 17 października. Głosujemy na Maribor - Liverpool :)

http://www.nsportplus.pl/sport/mistrzowskiwybor
Obrazek
Gebe

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Django » 1 paź 2017, o 15:54

Gebe napisał(a):Na stronie nSport trwa głosowanie na transmisje meczu LM 17 października. Głosujemy na Maribor - Liverpool :)

Po co chcesz kolejny remis oglądać :P?
Django

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Aldor » 1 paź 2017, o 17:16

Django napisał(a):
Gebe napisał(a):Na stronie nSport trwa głosowanie na transmisje meczu LM 17 października. Głosujemy na Maribor - Liverpool :)

Po co chcesz kolejny remis oglądać :P?

W wyzszej rozdzielczosci gra zawsze lepiej wyglada. ;)
Obrazek
Aldor

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez micer222 » 17 paź 2017, o 21:09

Sevilla narazie 1-0 przegrywa. Oby tak dalej
micer222

1 year of membership

Postprzez Mefimess » 17 paź 2017, o 21:40

jak tam gra nasz nowy nabytek, Keita ? ktoś ogląda i może obiektywnie rzucić parę zdań po pierwszej połowie ?
"Nie wystarczy tylko biegać lub trochę się starać, z naszym herbem na sercu trzeba zapierd*lać"
Mefimess

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Europejskie puchary