Liga Mistrzów 2017/18

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Liga Mistrzów 2017/18

Postprzez geralt45 » 25 sie 2017, o 17:06

Napisałem wyjaśnienie dla osób które nie do końca zrozumiały zasady wczorajszego losowania.

1.Zasady

1.dwa kluby z jednego kraju nie mogą trafić do tej samej grupy(np Liverpool-City)
2.zespoły z jednego koszyka nie mogą trafić do tej samej grupy(np Liverpool-Napoli z koszyka 3)
3. Grupy ABCD były oznaczone kolorem czerwonym, natomiast EFGH kolorem niebieskim. Ma to uniemożliwić sytuację, w której więcej niż dwie drużyny z jednego kraju musiałyby rozgrywać swoje mecze tego samego dnia (względy telewizyjne). Grupa czerwona w jednej kolejce będzie rozgrywała swoje spotkania we wtorek, natomiast niebieska w środę. W kolejnej rundzie będzie z kolei na odwrót i tak do samego końca.
4.Drużyny z Rosji i Ukrainy nie mogą trafić do tych samych grup.

Anglia ma pięciu reprezentantów(Liverpool,Tottenham,City,Chelsea,ManU)

2.Przebieg losowania (uwzględniam tylko angielskie zespoły z poprawką na resztę losowań)

1.Z koszyka mistrzowskiego jako druga zostaje wylosowana Chelsea.Może ona trafić do czerwonych i niebieskich grup. Z wyjątkiem grupy E gdzie trafił Spartak. Trafiają do C
2.Drugim wylosowanym angielskim zespołem jest ManU.Również mogą trafić do czerwonych i niebieskich. Zostali wylosowani jako 3 zespół z 2 koszyka więc odpadły grupy G i C bo trafiły tam inne zespoły z tego koszyka. Trafiają do A i tym samym kolejny angielski zespół musi trafić do niebieskich grup.
3.Jako piąty z koszyka 2 wylosowane zostaje City. Musi trafić do niebieskich grup gdzie nie ma jeszcze żadnej angielskiej drużyny ale nie może trafić do grupy G gdzie trafiło Porto z tego samego koszyka. Trafiają do F
4.Liverpool jest pierwszą wylosowaną drużyną z Anglii z koszyka 3 ale dopiero 4 w kolejności. I również musieliśmy trafić do niebieskich grup. Odpadła grupa G(inna drużyna z tego koszyka) i F(City). Pozostały tylko E i H. Wiemy gdzie trafiliśmy.
5.Tottenham był losowany jako piąty z koszyka 3. Mogli trafić do czerwonej grupy D (A,C inny angielski zespół a w grupie B wylądował inny zespół z 3 koszyka) i mogli trafić do niebieskie grupy H (E,F zajęte przez angielskie zespoły a do G trafia inny zespół z koszyka 3). Trafili do H

Jak coś pomyliłem to proszę sprostować.
geralt45

Postprzez FootballClub » 25 sie 2017, o 17:18

geralt45 napisał(a):4.Liverpool jest pierwszą wylosowaną drużyną z Anglii z koszyka 3 ale dopiero 4 w kolejności. I również musieliśmy trafić do niebieskich grup. Odpadła grupa G(inna drużyna z tego koszyka) i F(City). Pozostały tylko E i H. Wiemy gdzie trafiliśmy.

Otóż nie. Załóżmy na przykładzie Romy, Włochy też mają nieparzystą liczbę drużyn. W 3 koszyku była Roma właśnie i Napoli. Przypomnę, że Juve było w grupie D, więc czerwonej. Gdy wyciągnęli kuleczkę z AS Roma, to ta miała możliwość gry w czerownych jak i niebieskich grupach, a była losowana przed Napoli, czyli według Twojej teorii musiała trafić do niebieskich, a trafiła do czerownej, dopiero pózniej Napoli było losowane i musiało trafić do niebieskiej bo była już przewaga dwóch drużyn w czerwonych. I tutaj powstaje pytanie, dlaczego LFC nie mogło być losowane tak jak w przypadku Romy do czerwonych i do niebieskich. Przecież to ta sama sytuacja, bo jak wcześniej wspomniałem obie federacje mają liczbę drużyn nieparzystą.
FootballClub

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez geralt45 » 25 sie 2017, o 17:22

Liverpool nie mógł trafić do czerwonych grup bo siedział tam już ManU i Chelsea, tak samo zablokowane było City też musieli do niebieskich. Roma była drugim włoskim wylosowanym zespołem i mogła trafić i tu i tu. Napoli już tego "wyboru" nie miał i musiał trafić do niebieskich. Gdyby był 4 włoski zespół(załóżmy Milan) to musiał by trafić też do niebieskich.
geralt45

Postprzez FootballClub » 25 sie 2017, o 17:28

Zrozum, stosunek po wylosowaniu Romy był taki: 2 drużyny w czerwonych, 0 w niebieskich. Co to za różnica gdyby LFC było w grupie D, wtedy stosunek byłby 3 w czerwonych, 1 w niebieskich. I było by wiadomo, że Tottki i Napoli będą w niebieskich bo musi być mniej więcej po równo...
FootballClub

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez geralt45 » 25 sie 2017, o 17:33

W pewnym sensie masz rację i rozumiem Twój punkt widzenia bo jest jak najbardziej prawidłowy. Jednakże komputer uznał że najpierw będzie stosunek 2:2 a później dobierze się tą jedną angielską drużynę, zadecydowała kolejność losowania. U Włochów było 2:0 i Napoli musiało trafić do niebieskiej.
geralt45

Postprzez FootballClub » 25 sie 2017, o 17:35

Na zakończenie, to dlaczego komputer nie wział pod uwagę stosunku 1:1 u Włochów przy losowaniu Romy, a pozniej się wylosuje gdzieś Napoli? Pewnie jechali na windowsie 98 jeszcze
FootballClub

Postprzez geralt45 » 25 sie 2017, o 17:40

Nie wziął tego pod uwagę bo Roma wylosowała czerwoną grupę i było 2:0. Jakby trafili do niebieskich grup było by 1:1 i wtedy Napoli mogło trafić i tam i tam a tak z automatu z powodu transmisji zostali wrzuceni do do niebieskiej. Tak samo jak LFC i City
geralt45

Postprzez FootballClub » 25 sie 2017, o 17:50

Ale mi się rozchodzi, że gdyby LFC miało możliwość trafić do grupy D i by tam trafili, to byłoby 3:1 więc taki sam stosunek jak przy Romie, czyli 2:0 i wtedy Napoli i Tottki do niebieskich... A Napoli trafiło do niebieskiej tylko i wyłącznie dlatego, że w grupach od A-C były wylosowane już zespoły z 3 koszyka, a w grupie D był Juventus.
Nie ma żadnej różnicy w przypadkach losowań Romy i LFC, a jednak nie mogliśmy trafić do czerownej, a Roma mogła.

Dobra widzę, że mnie nie rozumiesz.

Ile razy mam powtarzać, że wiem, że Napoli musiało trafić do niebieskich? Chodzi mi o Rome!!! Dlaczego oni mieli wybór czerwonych mimo, że była tam już jedna włoska drużyna. Taka sam sytuacja była w przypadku LFC, gdzie przewaga była 2:1 w drużynach dla czerwonych grup. W takiej sytuacji Roma miała możliwość czerwonych, a LFC nie...
Ostatnio edytowano 25 sie 2017, o 19:24 przez FootballClub, łącznie edytowano 2 razy
FootballClub

Postprzez geralt45 » 25 sie 2017, o 18:16

FootballClub napisał(a):Ale mi się rozchodzi, że gdyby LFC miało możliwość trafić do grupy D i by tam trafili, to byłoby 3:1 więc taki sam stosunek jak przy Romie, czyli 2:0 i wtedy Napoli i Tottki do niebieskich... A Napoli trafiło do niebieskiej tylko i wyłącznie dlatego, że w grupach od A-C były wylosowane już zespoły z 3 koszyka, a w grupie D był Juventus.
Nie ma żadnej różnicy w przypadkach losowań Romy i LFC, a jednak nie mogliśmy trafić do czerownej, a Roma mogła.

Musisz zrozumieć kolego że przyjęto zasadę że nie więcej niż dwa zespoły w jednym kolorze, chodzi o transmisje. Tak się złożyło że od razu dwa angielskie zespoły wleciały do czerwonej i musieli wrzucić dwa do niebieskiej. I tak się złożyło że padło na nas i City. Po losowaniu City było 2:1 i sztywno przyjęto że musi być 2:2 i padło na nas. Pytaj UEFE dlaczego tak. Napoli musiało trafić do niebieskich bo nie było już dla nich miejsca w czerwonych gdzie był Juventus i Roma.
geralt45

Postprzez Radbug » 25 sie 2017, o 21:33

FootballClub napisał(a):
Dobra widzę, że mnie nie rozumiesz.

Ile razy mam powtarzać, że wiem, że Napoli musiało trafić do niebieskich? Chodzi mi o Rome!!! Dlaczego oni mieli wybór czerwonych mimo, że była tam już jedna włoska drużyna. Taka sam sytuacja była w przypadku LFC, gdzie przewaga była 2:1 w drużynach dla czerwonych grup. W takiej sytuacji Roma miała możliwość czerwonych, a LFC nie...

Dlatego ze była tam 1 włoska drużyna a nie 2. U nas w czerwonych była Chelsea i United czyli dwie drużyny. A w niebieskich tylko City czyli jedna. Nie może być w jednym kolorze 3 drużyn. Anglia to w tym sezonie wyjątek bo 1 drużyna nie jest w LM państwowo a dzięki Europejskiej lidze.
PROBLEMEM JEST ACHTERBERG
Radbug

1 year of membership

Postprzez Gebe » 1 paź 2017, o 15:41

Na stronie nSport trwa głosowanie na transmisje meczu LM 17 października. Głosujemy na Maribor - Liverpool :)

http://www.nsportplus.pl/sport/mistrzowskiwybor
Obrazek
Gebe

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Django » 1 paź 2017, o 15:54

Gebe napisał(a):Na stronie nSport trwa głosowanie na transmisje meczu LM 17 października. Głosujemy na Maribor - Liverpool :)

Po co chcesz kolejny remis oglądać :P?
Django

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Aldor » 1 paź 2017, o 17:16

Django napisał(a):
Gebe napisał(a):Na stronie nSport trwa głosowanie na transmisje meczu LM 17 października. Głosujemy na Maribor - Liverpool :)

Po co chcesz kolejny remis oglądać :P?

W wyzszej rozdzielczosci gra zawsze lepiej wyglada. ;)
Obrazek
Aldor

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez micer222 » 17 paź 2017, o 21:09

Sevilla narazie 1-0 przegrywa. Oby tak dalej
micer222

Postprzez Mefimess » 17 paź 2017, o 21:40

jak tam gra nasz nowy nabytek, Keita ? ktoś ogląda i może obiektywnie rzucić parę zdań po pierwszej połowie ?
"Nie wystarczy tylko biegać lub trochę się starać, z naszym herbem na sercu trzeba zapierd*lać"
Mefimess

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Europejskie puchary