Liga Mistrzów 2016/17

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Liga Mistrzów 2016/17

Postprzez Juluz » 27 wrz 2017, o 22:46

AlbertRiera napisał(a):My kopiemy się po czole i jest 1-1 w Moskwie, dziś do mocniejszego zespołu z Moskwy - CSKA - przyjechał Manchester United i jest 4-0.

Może i Lukaku czasem dużo pudłuje, ale bardzo im pomogło jego przyjście - strzelają w końcu gole i remisy z zeszłego sezonu zamieniają na zwycięstwa. Matic też bardzo odżył i na pewno ma też duży wpływ, że United oprócz tego, że się rozstrzelało, to praktycznie nie traci bramek.

Napastnik i DM i drużyna gra zupełnie inaczej.

Napastnik i DM i drużyna gra zupełnie inaczej. Sam sobie odpowiedziałeś. United po 5 celnych strzałach miało 3 bramki na koncie. Skuteczność, która u nas kuleje, bo akcji nam nie brakuje.
Zapraszam na discord lfc-> klik!
Juluz
Moderator

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez adamne » 27 wrz 2017, o 22:51

Żadna angielska drużyna poza nami nie straciła jeszcze punktów w Lidze Mistrzów. Więcej - wszystkie razem straciły tyle bramek co my. A gramy w najsłabszej grupie.
Kolega który kibicuje MU szydzi ze mnie jak tylko mnie spotka. Jeśli nie wyjdziemy z grupy to będzie wstyd na cały świat a ja chyba przestanę z domu wychodzić.
Klopp musi odkryć co jest powodem tej niemocy strzeleckiej bo to jest teraz problem numer 1. O obronie nie mówię bo tego bez zmian personalnych nie naprawi. Ale w ofensywie w każdym meczu stwarzamy kilka stuprocentowych sytuacji a wykorzystujemy 0-1. I to zawodnicy którzy prawdopodobnie na treningach 90% takich sytuacji bez problemu strzelają. Bo jeśli nie o powinni to trenować do skutku. A jeśli tak to problem leży gdzieś indziej, prawdopodobnie w psychice i podejściu i to jest obowiązek trenera żeby coś z tym zrobić bo taka sytuacja jest już drugi sezon więc nie jest to żaden pech czy spadek formy tylko jakiś błąd.
Jedyny promyk nadziei to że ostatnio wygrane mecze remisujemy a w zeszłym sezonie często przegrywaliśmy więc jakiś progres jest :P
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson
adamne

2 years of membership2 years of membership

Postprzez consigliere » 27 wrz 2017, o 23:57

może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego na tyle stadionach jest wygwizdywany hymn ligi mistrzów?
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..
consigliere

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Liverpoolczyk » 28 wrz 2017, o 07:50

O tym samym pomyślałem, o czym adamne wspomniał w pierwszym akapicie. Dodam jeszcze, że 4 pozostałe drużyny z Premier League, które wygrały oba swoje mecze, zrobiły to gładko. Dokładnie, z tych 8 zwycięstw 7 było bezproblemowych. Jedyne wymęczone to te wczorajsze przez Chelsea. Tylko... to było na stadionie Atletico. Więc tym bardziej smutno się robi, jak my remisujemy dwa spotkania i to w taki sposób. Tak czy inaczej nie widzę innej opcji niż awansu do 1/8. Teraz nie ma miejsca na stratę punktów. Wyobrażacie sobie np. kolejny remis? 3 punkty na półmetku fazy grupowej i wtedy drżymy do końca, każdy mecz jest na wielkiej presji. Kolejne nasze spotkanie w Lidze Mistrzów za trzy tygodnie, więc do tej pory może coś w tym zespole ruszy. Skuteczność przede wszystkim.
Obrazek

Tu chodzi o wszystko. Honor naszego klubu. Dumę naszego miasta. Naszą reputację jako jednego z największych klubów na świecie. Mógłbym występować prawie w każdej innej drużynie i nie byłoby tak samo. - Pepe Reina
Liverpoolczyk

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez ramar » 28 wrz 2017, o 10:18

Irytujące jest to powielanie złośliwości, że LFC jako jedyna angielska drużyna nie wygrała w tej kolejce LM.
Zobaczymy jak będzie po następnej. Być może LFC będzie jedynym wygranym angielskim zespołem w tych meczach (ciekawe czy wtedy będzie taki hurraoptymizm?):

Real Madryt - : - Tottenham
Man. City - : - Napoli
Maribor - : - Liverpool
Chelsea - : - Roma
ramar
Moderator

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez MichaLFC » 28 wrz 2017, o 10:29

~UP : Jeszcze zapomniałeś o meczu Benfica - Manchester United
Obrazek

MichaLFC

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez ramar » 28 wrz 2017, o 10:45

MichaLFC napisał(a):~UP : Jeszcze zapomniałeś o meczu Benfica - Manchester United

Racja, zapomniałem o tym peryferyjnym klubie :lol:
ramar
Moderator

Postprzez akhrem9 » 28 wrz 2017, o 11:01

Wczoraj podczas wiadomości sportowych na TVP, podano informację, że Liverpool w każdym spotkaniu LM od 8 lat tracił przynajmniej gola. Wiadomo, że ostatnio regularnie w niej nie uczestniczyliśmy, ale defensywa to nie tylko problem jednego trenera w Liverpoolu.
akhrem9

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez adilfc » 28 wrz 2017, o 11:32

Od czasu odejścia Hyypii mamy ciągle mniejsze lub większe problemy z defensywa
adilfc

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez Django » 28 wrz 2017, o 13:12

Może przez to, że LM to "Igrzyska Gazpromu" (słowa Kazika z ostatniej płyty Kult), a wiadomo jak Gazprom traktuje swoich szeregowych pracowników ;)
Obrazek
Django

Postprzez klosinho » 28 wrz 2017, o 14:01

ramar napisał(a):Irytujące jest to powielanie złośliwości, że LFC jako jedyna angielska drużyna nie wygrała w tej kolejce LM.
Zobaczymy jak będzie po następnej. Być może LFC będzie jedynym wygranym angielskim zespołem w tych meczach (ciekawe czy wtedy będzie taki hurraoptymizm?

I bardzo dobrze! Ja jestem ciekaw czy tak hop pójdzie nam z tym niby chłopcem do bicia (Maribor).
A nic tak nie mobilizuje jak krytyka. Bardzo dobrze, mamy aspiracje a wyszło jak zwykle...delikatne frajerstwo.
Hurraoptymizm będzie jak zlejemy Sevillę...Na razie krytyka jak najbardziej zasłużona.
klosinho

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Przemko » 28 wrz 2017, o 14:21

klosinho napisał(a):
ramar napisał(a):Irytujące jest to powielanie złośliwości, że LFC jako jedyna angielska drużyna nie wygrała w tej kolejce LM.
Zobaczymy jak będzie po następnej. Być może LFC będzie jedynym wygranym angielskim zespołem w tych meczach (ciekawe czy wtedy będzie taki hurraoptymizm?

I bardzo dobrze! Ja jestem ciekaw czy tak hop pójdzie nam z tym niby chłopcem do bicia (Maribor).
A nic tak nie mobilizuje jak krytyka. Bardzo dobrze, mamy aspiracje a wyszło jak zwykle...delikatne frajerstwo.
Hurraoptymizm będzie jak zlejemy Sevillę...Na razie krytyka jak najbardziej zasłużona.

Nawet więcej - Liverpool to jedyna angielska drużyna, która nie wygrała meczu w dwóch kolejkach w LM, podczas gdy inne angielskie drużyny wygrały wszystkie swoje mecze - więc na 10 spotkań angielskich drużyn, bilans to 8-2-0 i te 2 to my...

Dołączając do tego Ligę Europy - Liverpool to jedyne miasto, które spośród wszystkich angielskich nie wygrywa swoich meczów :)
Obrazek
Przemko

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez consigliere » 28 wrz 2017, o 15:09

Zobaczymy jak będzie po następnej. Być może LFC będzie jedynym wygranym angielskim zespołem w tych meczach (ciekawe czy wtedy będzie taki hurraoptymizm?):

Real Madryt - : - Tottenham
Man. City - : - Napoli
Maribor - : - Liverpool
Chelsea - : - Roma

Roma jest słabiutka i Chelsea wygra to na 100%. Napoli jest mocne ale ma krótką kadrę i niebawem zacznie puchnąć. Tottenham z Realem się pewnie zamuruje, Pochettino potrafi to robić ale sukcesów im nie wróżę. Co do tych złośliwości..specjalnością Kloppa są wielkie mecze a te nadejdą dopiero wiosną. Nie zdziwię się jeśli Liverpool dojdzie najdalej ze wszystkich angielskich zespołów.

Tak swoją drogą, ciekawie sytuacja wygląda w rankingu UEFA..Bundesliga przed sezonem była wiceliderem a teraz jest dopiero czwarta. Progres klubów angielskich pokazuje ile znaczy jakość na ławkach trenerskich.
consigliere

Postprzez Mitchell » 28 wrz 2017, o 19:07

Ja również jestem spokojny o Liverpool w tym sezonie. Wyjazd którego najbardziej się bałem już za nami i wyjście z grupy powinno być formalnością. Wielkie mecze przyjdą wiosną. Być może wzmocnimy się co nieco do tego czasu a przynajmniej zgramy lepiej obecną ekipę.
Nie zgodzę się tylko z:

consigliere napisał(a):(...) Progres klubów angielskich pokazuje ile znaczy jakość na ławkach trenerskich.

Anglia wydała w to okienko 1,5 mld (!!!) euro. To prawie trzy razy więcej niż następna w kolejności liga. Niemcy byli chyba na 4 lub 5 miejscu. Ot... i wyjaśniła się "jakość" trenerska.

----
Edit:
@UP
Idź sobie z tymi pyskówkami na priv, ok?
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam
Mitchell

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez consigliere » 28 wrz 2017, o 20:34

Mitchell napisał(a):Anglia wydała w to okienko 1,5 mld (!!!) euro. To prawie trzy razy więcej niż następna w kolejności liga. Niemcy byli chyba na 4 lub 5 miejscu. Ot... i wyjaśniła się "jakość" trenerska.

Anglicy wydają na transfery więcej od innych od bardzo dawna, nie przynosiło to jednak żadnych skutków..póki nie trafiła na Wyspy śmietanka trenerska (Klopp, Conte, Guardiola, Mourinho). Postawa klubów niemieckich potwierdza moją teorię - nie wydają teraz mniej niż w okresie gdy np. Bayern w finale Ligi Mistrzów mierzył się z Borussią, głównym powodem ich zapaści jest kryzys na ławkach trenerskich.
consigliere

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Europejskie puchary