UEFA Champions League 2015/2016

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: UEFA Champions League 2015/2016

Postprzez FootballClub » 29 maja 2016, o 08:53

Sorry, ale większej głupoty jeżeli chodzi o wyłonienie zwycięscy w meczu piłkarskim nie słyszałem... Punkty w futbolu? To po co w takim razie są bramki o wymiarach 7,32 x 2,44, jeżeli one się są najważniejsze? Dać im piłkę i niech klepią sobie na prostokącie, ten kto będzie miał więcej kontaktów na połowie rywala wygrywa :D
FootballClub

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez diablinadali » 29 maja 2016, o 09:54

SimonT95 napisał(a):Liga Europejska, FA Cup, Liga Mistrzów, trzy finaly w dwa tygodnie w kazdym kilka bledow wypaczajacych wynik meczu. Odechciewa mi sie futbolu, serio. Moze to tylko moje wrazenie ale z sezonu na sezon poziom sedziowania spada..

Podpisuję się pod tym obiema rękami.

Clattenburg nie miał jaj żeby wyrzucić Pepe z boiska za faul na wysokości kolan, a jeszcze ten błazen położył się na boisku, udając że coś mu dolega, licząc że kara go ominie. Ale największą patologią są liniowi. Oglądając mecz, z pierwszej akcji można było dostrzec spalonego, którego nie widział idealnie ustawiony liniowy. Jestem ciekaw czy wprowadzą kiedyś przepis o kartkach za symulki. Nie szło oglądać tej żenady Pepe, a w samej la lidze (#lazabawa) co mecz byłaby istna rzeź z kartkami.

Natknąłem się na fajny komentarz odnośnie Realu i brzmiał mniej więcej tak: Wskażcie bardziej fartownego zdobywcę Ligi Mistrzów od Realu, który zdobył puchar mając w drodze awansu Romę, Wolfsburg, samobója i spalonego. Trudno się nie zgodzić, łatwiejszej drogi do finału chyba już dawno nie było. Nie byłem ani za Realem, ani za Atletico, ale faworyzowanie Realu momentami aż szczypie w oczy.
Mimo wszystko gratulacje dla Realu. Jak to mówią - psy szczekają, a karawana idzie dalej. Będzie szum, ale liczba pucharów w gablocie się zgadza.
diablinadali

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez kacciq » 29 maja 2016, o 10:28

licznerek napisał(a):Fatalne rozstrzygnięcie. W przekroju całych rozgrywek Atletico było drużyną lepszą, eliminując po drodze dwie potęgi, podczas gdy Real nie miał wymagających przeciwników. Dzisiaj też ten Real mnie nie przekonywał. W piłce nożnej o wyniku nie powinny rozstrzygać bramki, a niczym w boksie zawodowym werdykt powinna ustalać niezależna komisja ekspertów, która oceniałaby, która drużyna w danym meczu była lepsza. Oczywiście zdobyte bramki byłyby ważnym składnikiem tej oceny, ale nie byłyby decydujące, tak jak ma to miejsce teraz. Gdyby takie zasady panowały obecnie, eksperci wskazaliby na triumf Rojiblancos i nikt nie mógłby mieć pretensji. Uniknęlibyśmy kolejnej nudnej dogrywki, a także serii rzutów karnych, która jest kiepską formą wyłaniania zwycięzcy.

Nie no chłopie, pojechałeś teraz :D wtedy to dopiero byśmy się wkurwiali na te komisje.

@ManiacK
Chyba inny mecz oglądałeś. Real od 20 do 65 i od 90 do 100 minuty nie wyszedł z własnej połowy. W pozostałym czasie mecz był wyrównany. To chyba jasno wskazuje kto był lepszy.
kacciq

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez InExtremista » 29 maja 2016, o 11:26

diablinadali napisał(a):Jestem ciekaw czy wprowadzą kiedyś przepis o kartkach za symulki.

Przecież jest taki przepis. Chyba że te kartki, które ja widziałem, były samowolką sędziego, ale nie sądzę.
InExtremista

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez diablinadali » 29 maja 2016, o 12:55

InExtremista napisał(a):
diablinadali napisał(a):Jestem ciekaw czy wprowadzą kiedyś przepis o kartkach za symulki.

Przecież jest taki przepis. Chyba że te kartki, które ja widziałem, były samowolką sędziego, ale nie sądzę.

Masz na myśli kartki za wymuszanie karnego. A ja mam na myśli udawanie faulu przy byle dotknięciu w dowolnej strefie boiska i w dowolnej sytuacji. Bo jeśli jest taki przepis to przypomnij mi ile kartek wczoraj dostał Pepe za swoje pajacowanie? Powiedzieć, że zachowanie Pepe było żenadą, to jak nie powiedzieć nic.

@Down
Szkoda, że to wciąż pozostawione jest pod interpretację i dobrą wolę sędziego. W przeciwnym razie Real większą część meczu grałby w dziesięciu.

Mikes92 napisał(a):Mimo to uważam że Clattenburg posędziował bardzo dobrze. Co innego liniowi.

Jak dla mnie brak jakiejkolwiek kartki za symulki Pepe i tylko żółta za atak w kolana to zwykły brak jaj Clattenburga berga burga*
* pozdrawiam Pana Darka Szpakowskiego.
Ostatnio edytowano 29 maja 2016, o 13:54 przez diablinadali, łącznie edytowano 1 raz
diablinadali

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Mikes92 » 29 maja 2016, o 13:18

Kurde no od kiedy wy piłkę oglądacie? Pewnie, że są kartki za symulowanie. Nie pamiętam dokładnie jak brzmi ten przepis ale za każdą próbę oszustwa sędzia ma prawo dać napomnienie. Można to nawet podciągnąć pod "niesportowe zachowanie". Co innego, że sędziowie nie zawsze dają te kartki...

Mimo to uważam że Clattenburg posędziował bardzo dobrze. Co innego liniowi.
Obrazek
Mikes92

Poprzednia strona

Powrót do Europejskie puchary