Liga Europy 2014/15

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Liga Europy 2014/15

Postprzez paranormalnY » 24 kwi 2015, o 10:39

Rafa zmierza po 5 w ostatnich 10 latach finał w europejski pucharach. Forza Napoli!
love the game hate the business
paranormalnY

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Daniel » 3 maja 2015, o 20:33

Orientuje się ktoś czy z biletem na finał zapisanym na nazwisko X będzie mogła wejść osoba Y?
Proud to be RED.
"The most important thing that we all must remember is that this football club is much more important and bigger than anybody." Kenny Dalglish
Obrazek
Daniel
Honorowy Moderator

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez lidzbarszczanin » 3 maja 2015, o 20:40

Daniel napisał(a):Orientuje się ktoś czy z biletem na finał zapisanym na nazwisko X będzie mogła wejść osoba Y?

Właśnie miałem pisać w tej samej sprawie. Mam drugi bilet na mamę, ale ona średnio żyje piłką i zamiast jej spokojnie wziąłbym kumpla, ale boję się, że go nie wpuszczą, a do Wawy tak blisko nie mam. Nie wiem czy nie robiliby problemow jesli przy okazywaniu biletow moja mama powiedziała, że ''przekazuje' swój bilet jemu ?
lidzbarszczanin

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez RedSolider » 4 maja 2015, o 00:01

lidzbarszczanin napisał(a):
Daniel napisał(a):Orientuje się ktoś czy z biletem na finał zapisanym na nazwisko X będzie mogła wejść osoba Y?

Właśnie miałem pisać w tej samej sprawie. Mam drugi bilet na mamę, ale ona średnio żyje piłką i zamiast jej spokojnie wziąłbym kumpla, ale boję się, że go nie wpuszczą, a do Wawy tak blisko nie mam. Nie wiem czy nie robiliby problemow jesli przy okazywaniu biletow moja mama powiedziała, że ''przekazuje' swój bilet jemu ?

Ja byłem w sobotę na finale Pucharu Polski właśnie z biletem na imię i nazwisko ale nikt nie kazał pokazywać dowodu tożsamości sprawdzali tylko czy masz bilet. Jednak nie wiem czy na finale LE tak samo będzie bo to o wiele większa impreza :wink:
Obrazek
RedSolider

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez kamilg0700 » 4 maja 2015, o 00:10

@UP
co do Finału PP w Warszawie - nie do końca zawsze tak było. Przy mnie przynajmniej 2 osoby stojące przede mną w kolejce odesłano z bramki z tekstem, że bez dokumentu potwierdzającego dane na bilecie nie zostaną wpuszczone. Już w środku spotkałem się z informacją, że należało udać się z biletem do konkretnego pokoju i tam przebookować bilet na siebie.
kamilg0700

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Daniel » 5 maja 2015, o 09:32

Dodzwoniłem się na infolinię UEFA, tam powiedzieli mi, że raczej nie ma szans, by ktoś wszedł na bilet z innym nazwiskiem. Raczej, bo jedyną szansa jest wtedy, gdy po prostu nie zweryfikują danych osobowych, co przy takiej imprezie zapewne nie będzie miało miejsca. Nie ma też opcji, by osoba zapisana na bilecie wypisała upoważnienie dla kogoś innego itp.

UEFA po raz kolejny pokazała jak chorą instytucją jest. Po cholerę im 100% frekwencja na finale europejskich rozgrywek, ważne, że bilety się sprzedały...
Proud to be RED.
"The most important thing that we all must remember is that this football club is much more important and bigger than anybody." Kenny Dalglish
Obrazek
Daniel
Honorowy Moderator

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez Vitinic » 5 maja 2015, o 15:32

Wam się chyba chłopaki coś pomieszało od tej naszej wspaniałej polskiej mentalności pt. "jak nie można tylko trochę to można, a jak bardzo nie można to tylko trochę nie można". Gdyby pozwalali na takie akcje, to każdy wystawiałby w tych losowaniach wujka znajomego szwagra brata stryjecznego cioci znajomego majstra hydraulika żeby tylko wygrać bilet, a potem za korzystną ofertą (flaszka) negocjował przepisanie biletu na siebie. Jak ktoś losował bilet na dane osoby, która i tak nie chciała iść do niech nie szerzy bólu dupy, tylko na drugi raz się zastanowi. Z jakiegoś powodu te bilety są imienne, i z jakiegoś powodu je losują, a nie sprzedają "kto pierwszy ten lepszy". I tu nie chodzi o frekwencję na stadionach, tylko o matowanie szachrajek i biletów za tysiące euro u koników. Jak dla mnie oczywista oczywistość przy imprezie tej rangi i nie ma w tym totalnie nic dziwnego. Nie róbcie wsi, na całym świecie tak to potrafi funkcjonować, to i u nas może.
Vitinic

Postprzez jusup » 5 maja 2015, o 16:33

Byłem na wielu tego typu imprezach i nigdzie na poważnie nie sprawdzali danych osobowych :lol:
Mówię o imprezach typu MŚ, ME, igrzyska itp
Wchodziłem już na mecze jako jakiś Ahmed i jako Conchita czy Samanta ;) itd (wg danych na bilecie) i nie było z tym nawet chwili wątpliwości, problemów itp . Bilety normalnie pod stadionem można kupić i nie widziałem jeszcze ani razu problemu z wejściem na inny bilet.

Gwarantować oczywiście nie gwarantuję, bo zawsze jakiś nadgorliwiec pojawić się może na bramce, albo nie wiedzieć czemu może nagle ktoś każe egzekwować od tego roku te nazwiska, albo w Polsce gdzie wiadomo każda władza uderza do głowy i kto wie, czy stojący na bramkach nie zechcą poczuć się ważni bardziej, niż dzieje się to na całym świecie (choć także na polskim Euro nikt sobie czymś takim głowy nie zawracał), ale piszę co pokazywała praktyka, z własnego wielokrotnego doświadczenia.

Na finał LE się nie wybieram, po prostu kompletnie nie czuję takiej potrzeby wewnętrznej, ale gdybym miał taki bilet, spokojnie bym szedł bez stresu.

Vitinic napisał(a):(...) Nie róbcie wsi, na całym świecie tak to potrafi funkcjonować, to i u nas może.

Zaręczam Ci, że na całym świecie (a naprawdę byłem na wielu meczach z imiennymi biletami) nie spotkałem się ani razu z przypadkiem, by ktoś zawracał sobie głowę sprawdzaniem tych danych osobowych. Nie mówię, że nigdzie i nigdy nie sprawdzano, mówię o moich doświadczeniach, o tym, że wielokrotnie wchodziłem na nie swój bilet (cóż, gdyby FIFA przeprowadziła licytację, bym zapłacił jej, skoro urządzili losowanie, kupowałem od koników którzy wylosowali, lub działaczy FIFA czy związków ;) i im płaciłem) i nie miałem ani razu problemu, nikt nawet przez chwilę nie patrzył czyje nazwisko jest na bilecie.
jusup

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Daniel » 5 maja 2015, o 21:58

Vitinic, z tego co wiem dopiero od niedawna UEFA zaostrzyła zasady dystrybucji biletów. Dla mnie sprawa jest prosta - swoje europejska federacja na biletach zarobi i zarobiła, a to, że funkcjonuje wtórny rynek nie powinno być ich problemem. Jeśli do tej pory każdy bukował na wujka, ciocię itd. żeby mieć jak najwięcej biletów do sprzedania, to obecne rozwiązanie nie jest dla mnie żadnym sensownym, skoro na 3 miesiące przed imprezą mam wiedzieć z kim pójdę na mecz. Kupujesz od kogoś - wiesz ile płacisz i jest to korzyść dla obu stron. UEFA chce mieć na to monopol niezależnie od frekwencji na stadionie. Proste.

I nie cwaniakuj przed klawiaturą ucząc mnie mentalności bo jeśli coś ma sens i przynosi korzyść dla konsumenta ("football without fans is nothing" - mówi Ci to coś?) to będę to popierał,w innym wypadku ową wieś, o której wspominasz, robi UEFA, a razem z nią Ty.

EDIT.
Na swoim przykładzie - zabukowałem drugi bilet na narzeczoną, która nie bardzo interesuje się futbolem, ale na chwilę rezerwacji nie byłem w stanie stwierdzić kto zainteresowany będzie mógł ze mną pojechać. Teraz się okazuje właśnie, że jakiś potencjalny fan tego sportu nie obejrzy meczu na korzyść kogoś zupełnie niezainteresowanego. "Mniej paczek a więcej strikte chętnych"? Myślę, że mój przypadek nie jest odosobniony. Wniosek? Ten system się nie sprawdza, ale pochodzę z - jak uważasz - buraczanego kraju i jeśli tak wymyślił nowoczesny zachód to to dobre musi być!
Proud to be RED.
Obrazek
Daniel
Honorowy Moderator

Postprzez Vitinic » 5 maja 2015, o 22:50

Daniel napisał(a):I nie cwaniakuj przed klawiaturą ucząc mnie mentalności bo jeśli coś ma sens i przynosi korzyść dla konsumenta ("football without fans is nothing" - mówi Ci to coś?) to będę to popierał,w innym wypadku ową wieś, o której wspominasz, robi UEFA, a razem z nią Ty.

Zobaczyłbyś swój "futbol dla kibiców" jakby z loterii w której losują ~20 tysięcy (?) biletów 10 poszło do koników bookujących na wszystkich możliwych krewnych, i ani byś go powąchał, bo kosztowałyby cholernie gruby hajs 8) I tak by było, a już zwłaszcza na naszym pięknym zadupiu. Parę razy już takiego czegoś doświadczyłem na własnej skórze, więc jeśli byłbyś łaskaw, to Ty ogarnij sytuację i popatrz z drugiej strony na możliwe konsekwencje przebookowywania biletów. Dystrybucja ma swoje zasady, które są jasne i logiczne, aby takiego burdelu na kółkach nie było. Wszyscy chcemy żyć w pięknym i cudownym świecie, gdzie bilety nie kosztują średniej krajowej, można spokojnie iść z kumplem na mecz i nie mieć z tym żadnego problemu, ale nie wiem czy wiesz - takich chętnych jest w tym kraju kilkaset tysięcy. Miejsc jest na narodowym jakieś 50 koła, z czego pewnie jakieś 25 z wolnej dystrybucji. Zgodnie z Twoją logiką na stadion wejdzie mniej chętnych, ale za to w "paczkach" z kumplami, bratem i kanarkiem siostry. Zamiast tego wchodzi kto wylosuje (czyli mniej paczek a więcej strikte chętnych), a jak ktoś chce z kimś iść, to czemu nie złożyć podwójnej aplikacji? Wystarczy się sensownie dogadać wcześniej. To, co przedstawiasz przynosi korzyść wybranym konsumentom, natomiast wizja, którą uważasz za bezsensowną przynosi korzyść większemu zasięgowi 8) I nie mówię konkretnie o niemożliwości przebookowania jednego biletu, tylko o całym systemie zakazu przebookowywania. Hope you get it :D
Vitinic

Postprzez steferdLFC » 26 maja 2015, o 21:48

Halo, halo. Czy ktoś ogarnia jak jest z wnoszeniem czegokolwiek na stadion ? Przyjeżdżam pociągiem i chciałem wziąc ze sobą nerke, żeby mieć przy sobie klucze, jakąś ładowarkę do telefonu, zapalniczkę, czy papierosy. Ktoś, coś ?
"Pain is temporary, pride is forever"
LEGE ARTIS
steferdLFC

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Vitinic » 26 maja 2015, o 22:09

Pewnie standardowo każą otworzyć w celu sprawdzenia, czy nie posiadasz jakichś niebezpiecznych przedmiotów. Wypal przed albo w ogóle nie bierz, bo nie wierzę, że Cię z paczką puszczą :P
Vitinic

Postprzez Piwus94 » 27 maja 2015, o 21:37

Krychowiak nie jest czasem pierwszym Polakiem, który strzelił bramkę w finale rozgrywek europejskich?
Btw to jest jeden z lepszych meczy finałowych jakie oglądałem :D
Piwus94

Postprzez UczeSieBiegac » 27 maja 2015, o 21:38

Dobry mecz. Cieszy bramka Krychowiaka.
Konoplyanka zbyt wiele nie pokazał.
UczeSieBiegac

Postprzez jusup » 27 maja 2015, o 21:40

Piwus94 napisał(a):Krychowiak nie jest czasem pierwszym Polakiem, który strzelił bramkę w finale rozgrywek europejskich?
(...)

Oślizło dla Górnika i Boniek dla Juventusu strzelali wcześniej na pewno
jusup

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Europejskie puchary