UEFA Champions League 2014/2015

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: UEFA Champions League 2014/2015

Postprzez Dubel » 6 cze 2015, o 22:53

A mi się łezka w oku kręci widząc Luisa tak szczęśliwego... Ale zasłużył! Bardzo dobry mecz, mógł się różnie skończyć. Już w pierwszej połowie, jak Gigi wyciągnął strzał bodajże Luisa, później Juve mógł pójść za ciosem po bramce Moraty. Ważne, że emocje były przednie ;)
Obrazek
Dubel

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez pitersikorka » 6 cze 2015, o 22:54

Suarez powinien przed Evra wiwatować zwyciestwo, nalezało m sie jak nikomu na swiecie. YNWA
pitersikorka

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez bugi » 6 cze 2015, o 22:54

Może i potwierdziła wynikiem ale na pewno nie grą. Juventus całkiem nieźle sobie poczynał, druga połowa na remis, żeby wyszli z takim nastawieniem na pierwsżą połowę jak na drugą to przy odrobinie szczęścia ta bajlepsza Barcelona pojechała by z podkiulonem ogonem do domu teraz. Szacun dla Juventusu że się nie zamurowali i poszli na wymianę ognia i bardzo dobre sobie poradzili.
bugi

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez UczeSieBiegac » 6 cze 2015, o 22:56

Szkoda Juventusu, ale jest pozytyw - Suarez:)
UczeSieBiegac

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Kubasyl » 6 cze 2015, o 22:58

Ahhh strasznie szkoda mi Juventusu . Według mnie piłka była by o wiele ciekawsza gdyby nie było takich zespołów jak Barca , Real i Bayern . Co roku te same zespoły w półfinałach/finałach strasznie to nudne dla mnie ale rozumiem są po prostu najlepsi . Czekam też na odejście Messiego i Ronaldo :D Teraz czekać tylko na powrót Premier League tam to jest najciekawsza piłka :p
Kubasyl

Postprzez Dubel » 6 cze 2015, o 23:00

bugi - a czego się spodziewałeś? Czy wg Ciebie udowodniła by to, gdyby wygrała 10:0? Chciałbym, żebyśmy my tak słabo grali jak Barca wg Ciebie dzisiaj... Można komuś nie kibicować, ale szacunek za osiągnięcia powinno się oddawać.
Obrazek
Dubel

Postprzez bugi » 6 cze 2015, o 23:03

skoro są tacy genialni i najlepsi to co to za problem? ;) Barcy nie trawię,nie trawiłem i nie będę trwaił, Osiągnięcie duże, niech mają chwilę radości, mam jedynie nadzieję że w nastepnym sezonie zlecą z wielkim hukiem z 1 miejsca La Ligi i LM
bugi

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Django » 6 cze 2015, o 23:05

A jak 3/4 forum mnie zbeształo, kiedy rok temu wrzuciłem linka, że dobry napastnik (Morata) idzie do Juventusu...

Gdzie Morata, a gdzie Balotelli - ludzie, przecież to są lata świetlne!
Django

Postprzez 1010Arx » 6 cze 2015, o 23:07

Dawno nikt nie pisał takich głupot jak Ty Bugi... Sam niezbyt przepadam za Barceloną, ale byli lepsi. Nie musieli nic udowadniać, musieli wygrać i to zrobili. Gdyby Juventus zagrał chociaż w połowie tak jak Barcelona i wygrał chociaż 1 bramką to wszyscy piali by z zachwytu, ale skoro Barcelona wygrał a to trzeba szukać dziury w całym.

Karny na Pogbie? Ehe, jeszcze tylko brakuje tego żeby dyktować karne za faule metr przed linią 16 metra. Idź spać, może rano będziesz myślał bardziej obiektywnie.
Obrazek
1010Arx

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez kuna_LFC » 6 cze 2015, o 23:32

1010Arx napisał(a):
Karny na Pogbie? Ehe, jeszcze tylko brakuje tego żeby dyktować karne za faule metr przed linią 16 metra. Idź spać, może rano będziesz myślał bardziej obiektywnie.

Karny na Pogbie jak najbardziej zasłużony. 10 min później sytuacja była bardzo podobna i faul na Messim został podyktowany, co nie zmienia faktu że Barcelona jest najlepsza drużyną w europie - zasłużenie.
Co do finału - baardzo fajne spotkanie i zdecydowanie jeden z lepszych jakie ostatnio miałem okazje oglądać
kuna_LFC

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Kaczorro » 6 cze 2015, o 23:36

Kubasyl napisał(a):Czekam też na odejście Messiego i Ronaldo :D

Messi minimum sześć lat jeszcze będzie rozdawał karty IMO
Ostatnio edytowano 6 cze 2015, o 23:38 przez Kaczorro, łącznie edytowano 1 raz
Kaczorro

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez SlawekLFC » 6 cze 2015, o 23:37

Gratulacje dla Juventusu, przeszli sami siebie w tym meczu zmuszając Barcelone nieraz do gry obronnej.
Wyrównanie wisiało na włosku, szkoda tej bramki na 3;1 bo to moim zdaniem za wysoki wynik.

Wielkie brawa i szacunek dla Juve za ten mecz i cały ich sezon w LM. Szkoda łez Pirlo, wzruszający widok, z kolei serce raduje się na widok Suareza. Przynajmniej Luis wygrał co mnie chyba tylko cieszy bo ogólnie nie kibicowałem Barcelonie.

Szkoda.
Ewangelia wg. Świętego Mateusza 10:33 "kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie"

http://www.youtube.com/watch?v=8nWCsVudn5U

STOP MORDOWANIU DZIECI
SlawekLFC

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez paranormalnY » 7 cze 2015, o 00:19

Urzekł mnie obrazek 22-letniego Pogby pocieszającego sędziwego Pirlo po ostatnim gwizdu. No cóż witamy Barce w naszym gronie posiadaczy pucharu mistrzów na własność :)
love the game hate the business
paranormalnY

Postprzez Barilla » 7 cze 2015, o 00:26

paranormalnY napisał(a):Urzekł mnie obrazek 22-letniego Pogby pocieszającego sędziwego Pirlo po ostatnim gwizdu. No cóż witamy Barce w naszym gronie posiadaczy pucharu mistrzów na własność :)

Drobna poprawka - oni dostają kopię :) Nasze trofeum to ostatni puchar przekazany na własność klubowi, w 2008 czy 2009 Platini podjął decyzję że od tej pory oryginał cały czas zostaje w posiadaniu UEFA.

A tak swoją drogą to mimo przegranej Juventusu, Buffon po raz kolejny udowadnia że mimo 37 lat na karku nadal jest warty tych grubych milionów które kosztował 15 lat temu.
Barilla

Postprzez Vitinic » 7 cze 2015, o 00:35

Moje oko na sędziowanie i takie tam:
- Turek był fatalny. Pomijając wszystkie klasyczne sytuacje przy których krew mi się gotowała, nie puszczał totalnie nic. Mam wrażenie, że gdyby na boisku pojawiła się mysz i przeszła po stopie jakiegoś hiszpana który następnie by się zwijał z bólu, Cakir i tak pokazałby jej żółtą kartkę przed eksmisją. Hiszpańskie sędziowanie na potęgę, co w zasadzie ograniczyło Juve do "oglądajcie chłopaki jak klepią, bronicie się na własną odpowiedzialność". Bar w bar? Zapomnij. Nie tak powinien wyglądać finał LM. W drugiej połowie Cuneyt zaczął coś ogarniać, ale cała pierwsza dyktowana pod hasłem "czerwono-niebieskie immunitety".
- Kartki dla Pogby i Vidala - za co, że tak zapytam? O ile Vidalowi mógł wlepić za któreś z rzędu zagranie, o tyle Paul po prostu… skrobnął zawodnika po podeszwie, podczas gdy pół Barcelony sępiło co się da. Któryś z zawodników Blaugrany nie dostał parę minut później oczywistego żółtka za nakładkę.
- Nie było żadnego karnego dla Barcy po zagraniu rzekomą ręką w pierwszej połowie. Ręka ułożona wzdłuż ciała, i z tego co patrzyłem to nawet nie powiększyła specjalnie obrysu ciała, bo piłkę zawodnik Juve i tak by odbił biodrem. Za gwizdnięcie czegoś takiego Cakir by się nie wybronił.
- A jak już przy sytuacjach "karny, nie karny, oto jest pytanie" jesteśmy, to powiem krótko: Turek zabił mecz. Ewidentna jedenastka dla Juve po ściągnięciu Pogby do parteru. Zahaczył go nogą, poprawił prawym ramieniem, podczas gdy Francuz próbował przyjąć piłkę. Nie wiem gdzie Wy tu nie widzicie karnego, podobną akcję niedawno (QPR?) odstawili przyjezdni na Skrtelu i nikt do dziś się nie przyczepił, że dostaliśmy jedenastkę z dupy. Karny - moim zdaniem - obiektywnie był. Nie ten z gatunku tak twardych, że diament wymięka, ale był. Biorąc pod uwagę poziom tolerancji Cakira w przekroju całego meczu, Turek nie ma żadnego usprawiedliwienia dlaczego tego nie gwizdnął. Juve zostało z tej okazji (gola?) okradzione. Po tej sytuacji poszła kontra, i zrobiło się 2:1. Tylko, że nie w tą stronę, co logika nakazywała. Te kilka minut zmiotły mi całą frajdę z oglądania meczu, i nie zapamiętam go dobrze zwłaszcza z tego powodu. Nie muszę chyba nikomu tłumaczyć jak wyglądałaby dalsza gra, kiedy Juve objęłoby prowadzenia. W czym jak czym, ale w kradnięciu cennych sekund Włosi są mistrzami świata.
- Nieuznany gol Neymara nieuznany słusznie. Strącił głową, ok, ale poprawił ręką, czym totalnie zmienił jej trajektorię lotu. Brawa dla sędziów za wyłapanie tego, bo sam z pierwszej piłki tego nie wyłapałem i się na początku dziwiłem co znowu wymyślili.

A tak podsumowując, Barcelona jest w tym momencie najlepszą drużyną świata, i nie wiem co za znawca musiał czekać do dziś do 23 żeby to ogłosić. Grają w tym momencie piłkę kosmiczną, mają ofensywę złożoną z dwóch najlepszych zawodników świata (moim zdaniem) i Neymara, potrafią operować środkiem pola i gratis dorzucają całkiem niezłego bramkarza na deser. Nie jest dla mnie natomiast równoznaczne stwierdzenie, że zasłużenie wygrali mimo kontrowersji bo są najlepszą drużyną - sorry Panowie, w jakichkolwiek pucharach nie wygrywa najlepszy ogólnie, tylko ten, kto wygra finał. W tym meczu jakość również była podzielona 50/50. Juve jak na to, że byli underdogiem, i że są Włochami, zagrali na miarę swoich możliwości, pokazując gratis trochę ładnej, ofensywnej piłki. Nie było tego wiele, ale zagrali bardzo dobry mecz. Barcelona jak na swoje możliwości zagrała przeciętny mecz, w którym ewidentnie bała się zostawić Starej Damie choć ciut pola gry, ich występ był mocno asekuracyjny. Jedyne co im nie można zarzucić, to zabójcza skuteczność. Barcelona zgoda - jest najlepszą drużyną świata na dzień dzisiejszy, ale na pewno nie zasłużyła bardziej na wygraną w tym jednym konkretnym meczu patrząc na całe 90 minut. Włosi płynęli pod prąd Cakira, Barca płynęła z prądem. Jak dla mnie Juve jest w tym momencie ewidentnie pokrzywdzone. Najbardziej boli, że nie dane mi było zobaczyć Buffona i Pirlo cieszących się jak dzieci z Pucharu, ten widok byłby dużo, dużo cenniejszy od kolejnego dźwignięcia przez Katalończyków.
Vitinic

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Europejskie puchary