Liga Europy 2013/14

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Ligi Europejskie

Postprzez klosinho » 3 kwi 2014, o 23:07

Rahk8 napisał(a):
klosinho napisał(a):Fajna sprawa przed chwilą w meczu Porto - Sevilla, otóż Fernando bodajże w wyniku pomyłki dostał żółtą i czerwoną kartkę. Prawdopodobnie został pomylony z Jacksonem Martinezem :)

On czasem nie dostał 2 żółtych? Jednej za faul drugiej za kłótnie?

Mogło też tak być, bo sędzia coś pokazywał dziwnego, aczkolwiek za kłótnie dostał kartkę Mangala.
Mi jeszcze się wydawało, że jedną żółtą Fernando miał dostać za wcześniejszy faul, który został puszczony w przywilej.

EDIT: Wielkie przepraszam za post o Lidze Europy nie w tym dziale co trzeba, totalnie odebrało mi myślenie. Dzięki za wyrozumiałość i przeniesienie.
klosinho

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Re: Liga Europy 2013/14

Postprzez torresiwo » 11 kwi 2014, o 13:15

Widzę, że każdy o LM pisze, a nikt nawet nie zainteresował się uboższą siostrą najważniejszych europejskich rozgrywek.
Pary półfinałowe to Sevilla FC - Valencia CF i Benfica Lizbona - Juventus Turyn.
Druga para to według kibiców Juve i obserwatorów przedwczesny finał z czym trudno się nie zgodzić, ja postawiłbym pieniądze na Portugalczyków, bo po LFC to mój ulubiony klub :)
W starciu Hiszpańskim nie ma widocznego faworyta, a jakoś obojętnie mi kto zagra w finale, więc się nie wypowiem.
BTW szacunek dla Nietoperzy, którzy odrobili 3 bramkową stratę z pierwszego meczu z Basel
torresiwo

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez mati65095 » 11 kwi 2014, o 13:22

Zaimponowała mi wczoraj Valencia. Przegrać w pierwszym meczu 0:3 a w drugim wygrać 5:0. Co z tego że to był tylko Basel. Nie ma co umniejszać im tego wyczynu. Myślę, że poradzą sobie z Sevillą i zagrają w finale.
"Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, góra zrobi się mniejsza."
mati65095

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Qwerty » 1 maja 2014, o 23:55

Benfica remisuje 0:0 na Juventus Stadium z Juventusem i zapewnia sobie udział w finale Ligi Europy.

Drugim finalistą jest Sevilla, która w dramatycznych okolicznościach (bramka w ostatnich minutach gry) wyeliminowała Valencię dzięki większej liczbie bramek strzelonych na wyjeździe. Futbol jest nieprzewidywalny.
Qwerty

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Kiroll » 2 maja 2014, o 08:33

Obawiałem się trochę meczu Juve z Benficą. Oglądałem pierwszy mecz i bałem się, że może wyglądać podobnie, jednak Juve nie zawiodło i postanowiło atakować (wszak nic innego im nie zostało). Jak dla mnie był to bardzo bardzo dobry mecz, z wieloma sytuacjami. Jestem w ogóle pod szczególnym wrażeniem Benfici. Jej zawodnicy są dla mnie po prostu fenomenalni.
Każdy na bardzo wysokim poziomie. Aż dziw, że ta drużyna nie grała w rundzie pucharowej LM. Szkoda. Krótko mówiąc, dzięki takim meczom Ligę Mistrzów mamy 3 a nie 2 razy w tygodniu :)
Obrazek
Kiroll

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Aerocell » 4 maja 2014, o 14:39

Prawdę mówiąc nie interesowałem się tą edycją Ligi Europy. Wróć, nigdy się nią specjalnie nie interesowałem. Mam wrażenie, że te rozgrywki strasznie straciły na znaczeniu, w porównaniu do pucharu UEFA. Być w Lidzie Europy to znaczy być za słabym na Ligę Mistrzów. A nie być na tyle dobrym by dostać się do Europy. W ogóle powinni ten puchar rozgrywać chyba między hiszpańskimi średniakami, a portugalską czołówką, bo głównie te kluby dominują te rozgrywki.

No, ale nie o tym ja miałem. Bardzo mnie zaskoczyły półfinały tej edycji. Można powiedzieć, że - przynajmniej rewanże - było dużo bardziej emocjonujące. Może po prostu dlatego, że Atletico i Real zdominowały swoich rywali i stosunkowo szybko ustawiły wynik meczu (zwłaszcza Real). Natomiast tutaj walka trwała do samego końca. Szalony mecz w Walencji, gdzie goście zdołali roztrwonić dwubramkową przewagę z pierwszego meczu by w doliczonym czasie gry zdobyć zwycięskiego gola i dreszczowiec w Turynie z trzema czerwonymi kartkami (choć dwie powędrowały do zawodników siedzących na trybunach) i świetnie broniącą się Benficą. Pozostaje tylko czekać na mecz finałowy, co do którego mam przeczucie, że dla finału LM będzie takim meczem o trzecie miejsce na mistrzostwach świata. Efektownym i nie przypominającym piłkarskich szachów.

PS. Strasznie słaby jest ten Juventus w europejskich pucharach. Sporo to mówi o kryzysie włoskiej Serie A skoro drużyna, która dominuje ligowe rozgrywki, męczy się w Europie niemiłosiernie.
Aerocell

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez torresiwo » 14 maja 2014, o 23:37

Klątwa podtrzymana, Benfica po karnych przegrywa z Sevillą, w regulaminowym czasie nie padły bramki. Ogólnie mecz całkiem ciekawy, ale sędzia nie przyznał portugalczykom 3 karnych (nie ewidentnych, ale do podyktowania). Najbardziej pewnie boli ich kibiców, że w czasie całej edycji nie przegrali anie jednego spotkania. Football, bloody hell.....
torresiwo

Postprzez Demigod » 14 maja 2014, o 23:44

Eh, trochę mi ich szkoda, chyba przez następne 50 lat nic nie wygrają...:P

Ale tak fatalnie wykonywanych rzutów karnych (drugi i trzeci) to nie widziałem bardzo dawno.

Gratulacje dla klubu i kibiców Sevilla FC.

Ciekawe tylko czy wielkie filmy rozszarpią ją w oknie transferowym....
Demigod = Heros

Heros = piłkarz Liverpool FC.
Demigod

Postprzez 1010Arx » 14 maja 2014, o 23:50

Benfica jest kopana przez życie w dupe co roku. Jak nie gol w doliczonym czasie gry z Chelsea, to przegrana po karnych.

Sam mecz był świetny. Przez kilka minut w drugiej połowie wyglądało to jak wojna, co kilkanaście sekund to piłka w innym polu karnym. Akcja za akcję, 7 atakuje 3+bramkarz broni. Reszta spotkania też otwarta, nawet w dogrywce nie było jakiegoś czekania na karne tylko dobra gra o zwycięstwo. Malanowski powinien zbadać sprawę, dlaczego nie padła żadna bramka, przy tak otwartym meczu... To wręcz nieprawdopodobne. Szkoda tylko tych decyzji sędziego, jeden karny był ewidentny dla Portugalczyków, a dwa dość widoczne. Sędzia zawiesił sobie wysoko poprzeczkę pozwalając na ostrą grę, ale chyba jednak w polu karnym to nie powinno przechodzić. Szkoda orłów, moze za rok im się wreszcie uda :P
Obrazek
1010Arx

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Bolo » 14 maja 2014, o 23:55

Odnośnie tych 2óch nie trafionych karnych przez Benfice to śmiej twierdzić że powinny być powtórzone. Nie jestem pewny czy Beto mógł wyjść na +/- 1.5m przed kopnięciem piłki ;P
Bolo

Postprzez klosinho » 15 maja 2014, o 00:07

Bolo napisał(a):Odnośnie tych 2óch nie trafionych karnych przez Benfice to śmiej twierdzić że powinny być powtórzone. Nie jestem pewny czy Beto mógł wyjść na +/- 1.5m przed kopnięciem piłki ;P

Dokładnie jak piszesz, chyba, że coś się pozmieniało w przepisach :)
klosinho

Postprzez brian » 15 maja 2014, o 00:25

Bolo napisał(a):Odnośnie tych 2óch nie trafionych karnych przez Benfice to śmiej twierdzić że powinny być powtórzone. Nie jestem pewny czy Beto mógł wyjść na +/- 1.5m przed kopnięciem piłki ;P

Oj tam gadacie, 9 lat temu Dudek to jak wychodził? 8)
brian

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez maciex1995 » 15 maja 2014, o 00:44

Benfica znów załamana. Nie przegrać ani 1 meczu i nie zgarnąć trofeum... Ale rok temu przeżywali chyba jeszcze większy dramat. Gol Ivanovicia w końcówce przyniósł im porażkę w LE, a w tym samym tygodniu stracony gol w przedostatniej minucie meczu z Porto odebrał im mistrzostwo Portugalii. Teraz położyli chociaż ręce na krajowym trofeum.
Karne - oczywiście, że Beto złamał przepisy. Nie znam jednak sędziego, który odważy się powtórzyć rzut karny w finale bardzo ważnych rozgrywek. Do tego przy jednym z karnych strzelec Benfiki zatrzymywał się przy rozbiegu, czego nie można zrobić. A może tylko bardzo ekstremalnie zwalniał?
Kolejny raz dobrze się pokazał Rakitić, którego ostatnio chwaliłem. Graczem meczu jest oczywiście Beto. Niestety, wydaje mi się, że oni i inne gwiazdy Sevilli zostaną teraz wyprzedani, jeżeli tylko znajdą się chętni. Tak funkcjonuje liga hiszpańska. 2 krezusów i 18 drużyn na skraju bankructwa, teraz jeszcze trochę wyłamuje się Atletico. Wydaje mi się, że gwiazdy zostaną sprzedane za przyzwoitą cenę, ale np. dla takiego Bakki nikt nie rozbije banku. To był jego pierwszy sezon w silnej lidze. Gdyby został i następne 12 miesięcy miał równie dobre, cena zapewne byłaby wyższa. Ale nie zostanie, jeżeli tylko ktoś się po niego zgłosi.
Sevilla nie tak dawno wygrywała Puchar UEFA, po czym rozbiła Barcelonę w Superpucharze 3:0. Teraz już wiemy, że scenariusz będzie miał jakieś punkty wspólne - Hiszpanie znów zdominowali Europę, wygrają LM i 2 hiszpańskie kluby zagrają w sierpniu o Superpuchar. Premier League znowu w zapaści.
maciex1995

Postprzez MILF » 15 maja 2014, o 14:11

Gdyby strzelający nie pajacowali i biegli jednym tempem przy oddawaniu strzału a nie stawali po drodze kilka razy to byłoby ok... Jak bramkarz ma się zachować??? Zacząć się ruszać po czym ma stanąć razem z tym "zacinającym” się wykonawcą..? Wina leży po stronie zawodnika, takie moje zdanie.
"Jestem najlepszym trenerem w Anglii, ponieważ nigdy nikogo nie oszukałem. Złamałbym mojej żonie nogi, jakbym grał przeciwko niej, ale nigdy bym jej nie oszukał." (Bill Shankly)
MILF

Postprzez colea » 15 maja 2014, o 14:40

MILF napisał(a):Gdyby strzelający nie pajacowali i biegli jednym tempem przy oddawaniu strzału a nie stawali po drodze kilka razy to byłoby ok... Jak bramkarz ma się zachować??? Zacząć się ruszać po czym ma stanąć razem z tym "zacinającym” się wykonawcą..? Wina leży po stronie zawodnika, takie moje zdanie.

Bzdura. Według przepisów bramkarz nie ma prawa wyjść z linii przed strzałem. Proste. Sędzia tego nie zauważył, ale równie dobrze mógł nakazać powtórzenie. Przykład:
https://www.youtube.com/watch?v=9o6zJz1neG0
Obrazek
colea

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Europejskie puchary