Liga Mistrzów 2013/2014

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: zoltoczerwony, Juluz, Daniel, RedFirmino, Gonzo, Ibiz, AirCanada

Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Postprzez Barilla » 9 maja 2014, o 00:24

Tak w ramach ciekawostki - pod tym linkiem:
http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Dow ... WNLOAD.pdf
Mozna pobrać zestawienie kto ile zarobił na Lidze Mistrzów w zeszłym sezonie. Zestawienie o tyle ciekawe, że uwzględnia też wpływy ze sprzedaży praw telewizyjnych.
Patrząc na wpływy angielskich klubów można oszacować że nasz udział w przyszłorocznej edycji przyniesie nam co najmniej 28-30 mln funtów. Dodając do tego co najmniej trzykrotnie wypełnione po brzegi Anfield i wszelkie wpływy "okołomeczowe" można przyjąć spokojnie ~35mln w kieszeni nawet jeżeli odpadniemy w fazie grupowej.
Not bad.
Barilla

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Qwerty » 9 maja 2014, o 00:34

Co najważniejsze - pokrywa się to z tym. Możemy zatem sądzić, że co najmniej 30 milionów zarobimy.
Qwerty

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Przemko » 16 maja 2014, o 17:17

Proponuję jakimś studenciakom i innym, którzy nie mają telewizora i nigdzie się nie wybierają na finał LM, już teraz uzyskać dostęp na Heinekenie do meczu, bo potem może być jak z półfinałami, że wszystkie miejsca zostaną zajęte i nie będzie można wykorzystać swojego kodu :) Jak coś to mam też 2 do oddania, gdyby ktoś chciał :)
Obrazek
Przemko

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Qwerty » 19 maja 2014, o 17:41

O koszykach słów kilka - http://www.espnfc.com/news/story/_/id/1 ... c=5739&pot
Liverpool będzie na pewno losowany z 3. koszyka. Roma i Monaco prawdopodobnie z czwartego. Ciekawie...
Qwerty

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Qwerty » 24 maja 2014, o 19:38

Składy na finał:
Real:
Casillas; Carvajal, Ramos, Varane, Coentrao; Khedira, Modric, Di María; Bale, Benzema, Ronaldo

Atletico:
Courtois; Juanfran, Godin, Miranda, Filipe Luis; Gabi, Tiago, Koke, Raul Garcia; Villa, Diego Costa
Qwerty

Postprzez 1010Arx » 24 maja 2014, o 23:25

ajajaj ale Atletico dostało wpierdziel w dogrywce ;/ Szkoda ich trochę, ale co poradzić, od 70 minuty siedzieli we własnym polu karnym i nie wytrzymali ostatnich 3 minut. Szkoda, bo Real ma już tą swoją decime. Szkoda, bo Paisley nie jest już jedynym trenerem, który zdobył 3 razy Puchar Europy.
Szkoda, ale gratulacje dla Realu.
Obrazek
1010Arx

Postprzez Qwerty » 24 maja 2014, o 23:33

Gdyby Ramos nie strzelił bramki po tym rożnym pewnie sędzia zakończyłby mecz. Strasznie szkoda mi Atletico, ale należy ich pochwalić za wielką walkę.
Co do Paisleya, to on i tak pozostaje jedynym trenerem, który z jednym klubem zdobył 3 Puchary Europy.

Swoją drogą był to pierwszy od roku '92 (bramka Ronalda Koemana) finał Ligi Mistrzów, w którym padła co najmniej jedna bramka w dogrywce.
W dodatku jest to pierwszy w historii finał Ligi Mistrzów wygrany w dogrywce.

MOTM? Di Maria bez dwóch zdań. Według mnie to on daje najwięcej Realowi w większości meczów. Genialny zawodnik.
Qwerty

Postprzez Paroos » 24 maja 2014, o 23:42

Jak dla mnie świetny mecz. Miał dosłownie wszystko od płaczu kibiców szykujących się na porażkę, przez dramatyczną bramkę w doliczonym czasie, aż po grad bramek w dogrywce. Po cichu liczyłem na Atletico, bo fajan historie by napisali, ale wygrana Realu nie specjalnie mnie smuci. Po pierwsze ze względu na to, że Xabi Alonso wygrał swój drugi puchar i po drugie ze względu na pstryczek w nos Mou, który nie dał rady wygrac LM, a Ancelotti już w pierwszym sezonie wygrał ;)
Paroos

Postprzez Szmuggler » 24 maja 2014, o 23:47

Qwerty napisał(a):MOTM? Di Maria bez dwóch zdań. Według mnie to on daje najwięcej Realowi w większości meczów. Genialny zawodnik.

Wybacz ale czego Di Maria by nie dawał to i tak Ramos strzelił bramkę na 1:1 i to on uratował nadzieję Realu na cokolwiek w tym finale. Dodatkowo kilka razy uratował Real przed stratą bramki więc MOTM w tym meczu jest tylko jeden.
Szmuggler

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez brian » 24 maja 2014, o 23:50

Myślę, że są dwie rzeczy, przez które to jednak Real zdobył puchar. Pierwsza to decyzja o wystawieniu Diego Costy w pierwszym składzie, który musiał za chwilę zejść. I od razu jedna zmiana właściwie zmarnowana. Drugą sprawą jest dość wąska kadra Atletico, które i tak rozegrało fantastyczny sezon i na pewno zaskoczyli wielu. Nie wytrzymali siłowo, zabrakło tych dwóch minut niestety. Mimo wszystko jednak brawa dla Realu, który po tylu latach w końcu osiągnął to, czego wielu trenerom przed Ancelottim się nie udało.

A już za rok - 6 TIMES.
brian

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez past7th » 24 maja 2014, o 23:56

Qwerty napisał(a):Gdyby Ramos nie strzelił bramki po tym rożnym pewnie sędzia zakończyłby mecz. Strasznie szkoda mi Atletico, ale należy ich pochwalić za wielką walkę.

Bzdury, Ramos strzelił w 90'+3, natomiast sędzia doliczył 5 min. Także po rożnym było jeszcze 2-3 minuty czasu.
past7th

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Qwerty » 25 maja 2014, o 00:01

Szmuggler napisał(a):Wybacz ale czego Di Maria by nie dawał to i tak Ramos strzelił bramkę na 1:1 i to on uratował nadzieję Realu na cokolwiek w tym finale. Dodatkowo kilka razy uratował Real przed stratą bramki więc MOTM w tym meczu jest tylko jeden.

Może inaczej. Di Maria wyglądał najlepiej z graczy Realu.

past7th napisał(a):Bzdury, Ramos strzelił w 90'+3, natomiast sędzia doliczył 5 min. Także po rożnym było jeszcze 2-3 minuty czasu.

Racja, sądziłem, że doliczył trzy, bo nie widziałem paska, ale nadal sądzę, że Real nie stworzyłby już sobie dogodnej sytuacji do zdobycia wyrównującej bramki.
Qwerty

Postprzez aro8 » 25 maja 2014, o 00:21

No właśnie i o to kłócił sie Simeone z sędzią w przerwie przed dogrywką, nawet pokazywał sędziemu 5 palcow, a Szpakowski z Żewłakowem jakieś bzdury opowiadali
Kurde strasznie mi szkoda tego Atletico. Moim zdaniem przegrali przez kondycyjnie, przy tym "rajdzie" Di maryii widać było ze obrońcy lekko odpuścili....
"If you can't support us when we draw or lose, don't support us when we win"
aro8

Postprzez Khazim » 25 maja 2014, o 00:21

Przyznam szczerze, że osobiście jestem trochę zawiedziony poziomem tego spotkania, a przynajmniej czuje pewien spory niedosyt. Oczywiście nie mogę narzekać na tempo gry, które było dzisiaj niesamowite. Nie zabrakło też szybkich i groźnych kontr czy charakterystycznej dla Hiszpanów, "gry klepką". Wszystko pięknie, czysta magia. Jednak kiedy widziałem Bale'a, który dwukrotnie w doskonałej sytuacji, które dla piłkarza jego pokroju bez wątpienia można by nazwać "setkami", nie potrafi strzelić nawet w światło bramki to moje oczy otwierały się dosyć szeroko. Uważam też, że Real powinien w tym meczu oddać o wiele więcej strzałów, a zamiast tego wielokrotnie próbował chyba dosłownie wejść z piłką do bramki. Co do Atletico, za które trzymałem kciuki, to dużo powiedzieć tutaj nie można. Strzelili bramkę, dosyć szczęśliwie, a potem tak jak ktoś przede mną napisał, schowali się we własnej połowie, nękając Real kontrami i stałymi fragmentami, zachowując przy tym wciąż bezpieczne pozycje.

Nie mogę jednak powiedzieć, że ten finał był słaby. Tak jak stwierdził jeden z komentatorów z tvp1, że chociaż mecz ten nie był pełen rewelacyjnych, zapierających dech w piersiach sytuacji, to nadrabiał swoim dramatyzmem. Było sporo emocji a to chyba najważniejsze. Z pewnością szkoda Atletico, bo zabrakło im tak niewiele. Dosłownie sekundy dzieliły ich od tego historycznego sukcesu. Zabrakło po prostu szczęścia. I, mimo iż tak jak napisałem, trzymałem kciuki za Atletico, to muszę przyznać, że Real wygrał ten finał zasłużenie. Wygrał go kondycyjnie i potrafił zachować zimną krew do końca.

Jeśli chodzi o MOTM to może i Di Maria robił najwięcej z przodu dla Realu, ale jednak dla mnie bez dwóch zdań jeśli ktoś miałby otrzymać ten tytuł to nikt inny jak Ramos, bo to on swoim wyrównaniem dał Realowi dogrywkę, a co za tym idzie trofeum.
Walk on, walk on, with hope in your heart...
Obrazek
Khazim

Postprzez Qwerty » 25 maja 2014, o 00:30

aro8 napisał(a):No właśnie i o to kłócił sie Simeone z sędzią w przerwie przed dogrywką, nawet pokazywał sędziemu 5 palcow, a Szpakowski z Żewłakowem jakieś bzdury opowiadali

Z tego co mi wiadomo, to Varane kopnął piłkę w stronę ławki Atletico, co wywołało ich oburzenie.
Qwerty

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Europejskie puchary