Liga Mistrzów 2012/2013

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: zoltoczerwony, Juluz, Daniel, RedFirmino, Gonzo, Ibiz, AirCanada

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Postprzez parsi » 2 maja 2013, o 11:11

1010Arx napisał(a):Kibice Barcelony są żałośni... zresztą co ja piszę, to coś co siedzi na stadionie to nie kibice...

Pamiętam jak Liverpool grał z Zenitem, pierwszy mecz przegrany 0:2, w drugim ruscy strzelili nam bramke na Anfield i zrobiło się 0:3, potrzeba nam było 4 bramek do awansu. I co? Anfield żyło, od razu po bramce YNWA, cały czas doping, cały czas śpiewy. Skończyło się piękną walką i o mały włos, a odrobilibyśmy stratę. Na koniec YNWA i podziękowania dla piłkarzy za walkę do końca. Warto wspomnieć, że my graliśmy w LE, a nie LM, w 1/16 finału, a nie półfinale, kibiców było 45 tys, a nie 90 tyś. Stambułu oczywiście nikomu przypominac nie muszę. Przypomnę tylko słowa piłkarzy, którzy mówili, że słyszeli w szatni/tunelu YNWA podczas przerwy meczu i musieli walczyć do końca dla kibiców... 0:3 po 45 min, a kibice wspierają drużynę, a co jest w Barcelonie? Szkoda mi piłkarzy Barcelony, jak sa sukcesy to kibiców jest cała masa, a jak przychodzi porażka to zostają sami.. Ci "kibice" chyba zapomnieli po co przyszli na stadion... Zamiast dopingować to patrza i rozczulają się jaka to klęska...

E: No a teraz jak jest 5:0 to już w ogóle pewnie zaczną wychodzić ze stadionu... :P

Na zachodzie kibice są jacy są. Zwłaszcza w klubach takich jak Barca czy Real ;)
parsi

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez maciex1995 » 2 maja 2013, o 12:40

Bayern jest dla mnie murowanym faworytem finału. Borussia z Szachtarem nie zachwyciła, z Malagą potrzebowała potężnej porcji szczęścia, z Realem z trudem dociągnęła przewagę do końca. A Bayern? Zmiótł Barcelonę, zmiótł Juventus. Miał problemy z Arsenalem, ale ten 1 przegrany mecz to chyba ich jedyna wpadka w tym roku! Oprócz tego, Bawarczycy praktycznie nie tracą goli. Ich defensywa osiągnęła już perfekcję. W zasadzie wszystkie elementy tej maszyny pracują na pełnych obrotach niemal bez przerwy - piłkarze grają równo, konsekwentnie, powtarzalnie. Tak jak Borussia, grają na bardzo wysokim poziomie, ale w odróżnieniu od drużyny z Dortmundu, oni nie spadają z tego pułapu ani na minutę.

Nie wiem, czy pamiętacie, ale ostatnią drużyną, która wygrała z Barceloną na Camp Nou w fazie pucharowej LM jest... Liverpool.
Obrazek
maciex1995

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez chomikLFC » 2 maja 2013, o 12:50

Ja powiem tylko tyle, że Bayern to najlepsza drużyna w tym roku i Borussia nie będzie miała jakichś wielkich szans z nimi, chociaż mimo to kibicuję właśnie jej, ale to nie z powodu Polaków, tylko tego jak jest prowadzona i ile osiąga za małe pieniądze
chomikLFC

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez GUNS » 2 maja 2013, o 13:03

Jak tak patrzę na te mecze takich zespołów jak Bayern, Real, Juve, Shakhtar, Borussia czy Barcelona i wiele innych to może wydawać się to dziwne ale z jednej strony jestem zadowolony, że nie ma nas w Lidze Mistrzów bo nie wyobrażam sobie takiej klęski jak teraz przeżywa Barca, bo nie ma co sie oszukiwać, piłkarsko nie jesteśmy gotowi do walki z najlepszymi drużynami europy to by była dla nas męczarnia, ale z drugiej strony żal że nie jesteśmy w stanie nawet dostać się do eliminacji o LM czy do fazy grupowej... jeśli piłkarsko nie przeskoczymy chociaż 2 poziomów to lepiej jak bijemy się w LE chociaż z tym też ciężko :) ale wiadomo Liga Mistrzów = kasa i prestiż, mam nadzieję, że gdzieś za 2,3 lata będziemy w stanie powalczyć o ta fazę grupową a później bić się o wyjście do 1/8 finałów! ach marzenia :)
GUNS

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Klapouchy93 » 25 maja 2013, o 14:25

Aż dziwnie cicho tutaj przed finałem :)
Ja stawiam, na Borussie, wiem, że piłkarsko odbiegają od Bayernu, uważam nawet, że Bayernowi ten puchar należy się jak psu buda choćby i przez finał rok temu ale od początku obstawiałem Borussie jako czarnego konia tych rozgrywek i wcale nie przez Polaków w składzie. Skoro dotarli, aż do finału to nie mają nic do stracenia. Różne rzeczy działy się we finałach tych rozgrywek i komu jak komu ale wam nie muszę o tym mówić :) Tak czy inaczej zamierzam rozkoszować się tym meczem. Liczę dzisiaj na duże emocje! :D
Cokolwiek ¯\_(ツ)_/¯
Klapouchy93

Postprzez Hills » 25 maja 2013, o 14:34

Dla mnie wszechobecna Borussia przyprawia już o mdłości. Kiedyś każdy "spuszczał się" nad Barceloną, teraz nad Lewym i Błaszczykowskim... :dry: Całym sobą będę w Bawarii licząc, że Bayern odbierze sobie to, na co zasłużyli już w zeszłym roku. Są oni najlepiej grającą drużyną dwóch ostatnich lat i wiem, że jedynie mecz życia klubu z Dortmundu może popsuć im szyki.
Hills
Moderator

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez speedyLFC » 25 maja 2013, o 14:59

a mnie niemiłosiernie wkur....wnerwia że co chwilę i wszędzie muszę czytać, że wszyscy się SPUSZCZAJĄ nad borussią barcą smudą czy kim tam. no kurw...kurna ludzie, polacy w finale ligi mistrzów grają, polak strzela realowi 4 bramki w półfinale LM. słyszał ktoś w ciągu swojego życia o czymś podobnym ? Tu sie tworzy historia, ludzie są dumni z osiągnięć swoich rodaków.

Ja sam traktuje z uśmiechem, biorę to na żart kiedy czytam "przypomnijmy że w borussi występuje polskie trio[...]" ale do cholery, jeszcze częsciej niż to muszę czytać żałosne teksty o "spuszczaniu się" . tragedia

Co do finału, niech POLSKIE TRIO (CHOLERA JASNA) stworzy historię ; ) (przypomnę, że w borussi występuje polskie trio: Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek)
speedyLFC

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez bibe » 25 maja 2013, o 15:08

speedyLFC napisał(a):a mnie niemiłosiernie wkur....wnerwia że co chwilę i wszędzie muszę czytać, że wszyscy się SPUSZCZAJĄ nad borussią barcą smudą czy kim tam. no kurw...kurna ludzie, polacy w finale ligi mistrzów grają, polak strzela realowi 4 bramki w półfinale LM. słyszał ktoś w ciągu swojego życia o czymś podobnym ? Tu sie tworzy historia, ludzie są dumni z osiągnięć swoich rodaków.

Ja sam traktuje z uśmiechem, biorę to na żart kiedy czytam "przypomnijmy że w borussi występuje polskie trio[...]" ale do cholery, jeszcze częsciej niż to muszę czytać żałosne teksty o "spuszczaniu się" . tragedia

Co do finału, niech POLSKIE TRIO (CHOLERA JASNA) stworzy historię ; ) (przypomnę, że w borussi występuje polskie trio: Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek)

Spoko pokazali się, fajnie. Lewy strzelił 4 gole Realowi, fajnie. Ale czemu w każdym nawet najbardziej gównianym newsie polskie pismaki muszą wsadzić odniesienie do BvB i polskich piłkarzy? Nie mogę się doczekać, na jakiś mecz reprezentacji gdzie trio zagra po reprezentacyjnemu i cały ten płacz i hate ze strony dzieci i tych "dziennikarzy" od siedmiu boleści.

Co do finału to jak zwykle śmieje się z tego całego gadania o faworycie. W finale faworyta nie ma, wszystko się może zdarzyć. Najlepiej to obrazuje czwartkowy finał LM kobiet.

Przeczucie mam, że BvB jednak wygra, raczej w karnych przy bezbramkowym remisie w spotkaniu.

@ edit

Dziwi jedynie to, że w newsach dotyczących innych lig, innych drużyn i tak na siłę wspomina się o świętej trójcy.
Ostatnio edytowano 25 maja 2013, o 17:49 przez bibe, łącznie edytowano 1 raz
You're just too good to be true,
Can't take the ball off of you,
You've got a heavenly touch,
You pass like Souness to Rush,
And when we're all drunk in the bars,
We can't believe that you're ours,
You're just to good to be true,
Can't get the ball off of you...

Oh Steee-ven Gerr-aaard, da da da da da da...
bibe

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez FootballerPL » 25 maja 2013, o 15:36

speedyLFC czytasz mi w myślach :)
Wiecie co mnie najbardziej denerwuje? To, że wiele osób najeżdża na tę Borussię tylko i wyłącznie przez to, że inni w około jej kibicują ostatnio. Może to być faktycznie irytujące dla prawdziwych sympatyków futbolu ale dlaczego ludzie się dziwicie, skoro grają tam nasi trzej rodacy? Czegoś takiego jeszcze nie było, chociaż nasz naród bardzo duży, a sportem narodowym jest piłka nożna.
Druga sprawa, a może i ważniejsza to media. Ja sam też już dostaję czasami odruchu zwrotnego, gdy one wciąż wałkują o trójce z Dortmundu. Ale to są media! To jest ich pożywką. A przez te durne media dochodzi do tego, że my jako Polacy, zamiast cieszyć się obecnością Borussii w finale (z wiadomych powodów) napawamy do niej nienawiścią. To wszystko robota internetu, telewizji i radia..
Nie jestem kibicem ekipy z Signal Iduna Park ale to, że w dzisiejszym finale zagra w niej taka paka z Polski po prostu bardzo mnie cieszy :)
Nie chcę nikogo nakłaniać do Borussii bo gra tam nasza trójca - to byłoby absurdalne. Są też kibice Bayernu - który gra po prostu kapitalną piłkę i to trofeum im się bardzo należy.
Ale ogarnijmy się! :)
Czekamy na mecz. Liczę na kapitalne widowisko!
"W życiu można przegrać wiele razy, nie można raz się nie podnieść"
FootballerPL

Postprzez speedyLFC » 25 maja 2013, o 16:02

Ja rozumiem że ta wszechobecność borussi czy wcześniej messiego i barcy może niektórych irytować. Natomiast w żadnym stopniu nie powinna dziwić nikogo... moje zdanie

No co do faworyta to się zgadzam, w finale nie ma faworytów. Stawiałbym na karne lub ew. zwycięstwo jedną bramką (mam nadzieję, borussi)
speedyLFC

Postprzez BigHunter » 25 maja 2013, o 17:12

Ja dzisiaj trzymam kciuki za Bayern, tak samo jak trzymałem kciuki za tą drużynę rok temu. Dawno nie było tak uporządkowanej drużyny pod każdym względem. Brak długów, świetny trener, genialnie ułożona drużyna, szefostwo z głową na karku. To wszystko pozwoliło im zbudować drużynę, moim zdaniem, jeszcze lepszą i przede wszystkim bardziej ustabilizowaną niż Barcelona 4 lata temu. Jednak jeśli to gracze z Dortmundu wygrają nie będę specjalnie rozpaczał, bo Klopp odwalił kawał dobrej roboty i też zasłużył na to trofeum.

Co do Waszej dyskusji o Polakach. Osobiście, zawsze życzę im jak najlepiej... dopóki nie zacznę oglądać meczu. Wtedy się zaczyna: Lewandowski zawsze jest lepiej ustawiony do podania, Błaszczykowski zawsze lepiej potrafi przedryblować, a Piszczek odebrałby każdą piłkę. Nienawidzę tego!!! Nie chcę słyszeć przez 90 minut tylko o Polakach. Cieszę się, że trzech chłopaków z mojego kraju zagra w finale Ligi Mistrzów. Cieszę się, że to chłopaki z mojego kraju są na okładkach gazet przed finałem Ligi Mistrzów. Będę im kibicował, jednak nie lubię jak komentator myśli, że przed telewizorami siedzą tylko fani BVB, bo tam gra "nasze trio".

Tak na koniec. Mimo iż jestem za Bayernem to chyba wolałbym zobaczyć mecz pełen zwrotów akcji i emocji, nawet jakby to Borussia miała wygrać. Chcę zobaczyć po prostu dobry mecz na zakończenie sezonu czego sobie i Wam życzę. ;)
BigHunter

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez JaLFC » 25 maja 2013, o 18:05

bibe napisał(a):
speedyLFC napisał(a):a mnie niemiłosiernie wkur....wnerwia że co chwilę i wszędzie muszę czytać, że wszyscy się SPUSZCZAJĄ nad borussią barcą smudą czy kim tam. no kurw...kurna ludzie, polacy w finale ligi mistrzów grają, polak strzela realowi 4 bramki w półfinale LM. słyszał ktoś w ciągu swojego życia o czymś podobnym ? Tu sie tworzy historia, ludzie są dumni z osiągnięć swoich rodaków.

Spoko pokazali się, fajnie. Lewy strzelił 4 gole Realowi, fajnie. Ale czemu w każdym nawet najbardziej gównianym newsie polskie pismaki muszą wsadzić odniesienie do BvB i polskich piłkarzy? Nie mogę się doczekać, na jakiś mecz reprezentacji gdzie trio zagra po reprezentacyjnemu i cały ten płacz i hate ze strony dzieci i tych "dziennikarzy" od siedmiu boleści.

Co do finału to jak zwykle śmieje się z tego całego gadania o faworycie. W finale faworyta nie ma, wszystko się może zdarzyć. Najlepiej to obrazuje czwartkowy finał LM kobiet.

Przeczucie mam, że BvB jednak wygra, raczej w karnych przy bezbramkowym remisie w spotkaniu.

@ edit

Dziwi jedynie to, że w newsach dotyczących innych lig, innych drużyn i tak na siłę wspomina się o świętej trójcy.

Dokładnie... A na dodatek te dopiski "W borussi Dortmund którą napędza polskie trio" albo "polska borussia" itp itd. Tez mi to dziala na nerwy . Co do finału - trzymam kciuki za Borusie,bardzo podoba mi sie ich futbol i tak widoczny progres na przestrzeni lat ! Mam nadzieje , ze bedzie to emocjonujący finał,nie taki jak ten rok temu,a taki jak ten z 2005..;)
JaLFC

Postprzez 1010Arx » 25 maja 2013, o 18:32

Rok temu nie było emocji? :shock: Na pewno nie było to wielkie widowisko przez cały mecz, ale bramki w samej końcówce, dogrywka, w której była masa sytuacji na strzelenie bramki, do tego niewykorzystany karny w dogrywce przez Bayern i rzuty karne, w których najpierw prowadzili Monachijczycy, a dopiero ostatni karny Drogby dał prowadzenie i zwycięstwo Chelsea, do tego jeden z karnych wykonywany przez bramkarza, którego nie trawią kibice Bayernu, nawet nie chce myślec co by się z nim stało gdyby nie strzelił. To był dobry mecz i jak na finał było sporo emocji. To jest 1 mecz i każdy boi się stracić pierwszy bramkę, było 80% nudniejszych finałów niż ten rok temu...

E: Człowieku.. dla Ciebie każda opinia inna od Twojej to hejt? napisałem to wszystko w kulturalny i cywilizowany sposób, nie obrażając nikogo. Moim zdaniem to był ciekawy finał i dość emocjonujący. Oczywiście ,że 2005 rok był ciekawszy, ale nie wyskakuj od razu ze słowem "hejt" jeśli ktoś napisze coś innego niż Ty. Pamiętam zdecydowanie gorsze finały i tyle.

I tak przy okazji, możesz edytować posty, a nie koniecznie dodawać nowe i zaśmiecać forum... (tylko nie uznaj tego za hejt )
peace :)

I strasznie nienawidzę zwrotu "stawianie autobusu"... każdy gra tak jak umie i jeśli coś przynosi efekty to znaczy, że jest dobre. Jest takie piękne powiedzenie: "jeśli coś jest na pozór głupie, ale działa, to znaczy że nie jest głupie". To nie balet i nie dostaje się punktów za styl, zasada jest jedna i prosta: umieścić piłke w bramce przeciwnika co najmniej raz więcej, niż on umieści ją w naszej. Czy ktoś spędzi 90% czasu we włąsnym polu karnym, czy w przeciwnika nie powinno mieć znaczenia.
Ostatnio edytowano 25 maja 2013, o 20:18 przez 1010Arx, łącznie edytowano 3 razy
Obrazek
1010Arx

Postprzez Guadki » 25 maja 2013, o 18:34

http://footballtweet.lockerdome.com/articles/107866214 - walka już sie zaczęła, póki co na ulicach :)

Co do samego meczu: rozumiem że niektórzy mogą mieć dość szumu medialnego wokół BVB, ale prawda jest taka, że ekipa Kloppa po prostu budzi podziw. Zespół został zbudowany za stosunkowo niewielkie pieniądze, wyszli z grupy w której nikt nie dawał im szans i do tego grają naprawde ładną piłkę. Bayern na pewno jest faworytem ale ja całym sercem za Borussią dzisiaj, niech Polacy zdobędą coś w swoich klubach, bo w kadrze to nie wróże im trofeów...
PROUD TO BE RED!
Guadki

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez JaLFC » 25 maja 2013, o 19:37

1010Arx napisał(a):Rok temu nie było emocji? :shock: Na pewno nie było to wielkie widowisko przez cały mecz, ale bramki w samej końcówce, dogrywka, w której była masa sytuacji na strzelenie bramki, do tego niewykorzystany karny w dogrywce przez Bayern i rzuty karne, w których najpierw prowadzili Monachijczycy, a dopiero ostatni karny Drogby dał prowadzenie i zwycięstwo Chelsea, do tego jeden z karnych wykonywany przez bramkarza, którego nie trawią kibice Bayernu, nawet nie chce myślec co by się z nim stało gdyby nie strzelił. To był dobry mecz i jak na finał było sporo emocji. To jest 1 mecz i każdy boi się stracić pierwszy bramkę, było 80% nudniejszych finałów niż ten rok temu...

Dla mnie nie jest ciekawe stawianie autobusu , to moja subiektywna opinia,wiec nie "hejtuj" . Sorry za offtop:]
JaLFC

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Europejskie puchary