Liga Mistrzów 2012/2013

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Liga Mistrzów 2012/2013

Postprzez Alexandre » 18 lip 2012, o 21:16

Właśnie sobie oglądam mecz Śląsk Wrocław-Buducnost Podgorica i stwierdzam że poziom jaki prezentują polskie kluby jest żenujący... Śląsk strzelił bramkę fuksem , a gdyby lepsza skuteczność drużyny z Czarnogóry to powinno być 2-1 dla nich , nie wspominając o bramce którą stracili po swoim błędzie. Na naszą drużynę w lidze mistrzów będzie trzeba czekać następne tysiąclecie bo tak grający mistrz Polski nie ma czego szukać , skoro nawet z taką drużyną sobie nie radzą. Co się dzieje z Polską piłką to jakaś katastrofa
Obrazek
Alexandre

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Postprzez Qemists » 18 lip 2012, o 21:48

Jak już mówiłem w swoim środowisku- jak Śląsk dojdzie do III rundy eliminacji będzie dobrze.

Jedynym klubem w Polsce(a jestem kibolem Wisły Kraków) dobrze działającym jest Legia Warszawa. Klub ma pieniądze, duży stadion na standardzie europejskim i co najważniejsze szkółkę. Posiadają dużo młodych talentów, które mogą coś osiągnąć np. Wolski. Dlatego obstawiam, że jedynym klubem, który będzie bronił Polski w rozgrywkach europejskich jest Legia. Przy szczęśliwym losowaniu napewno powalczą o awans do fazy pucharowej.
Unia Tarnów&Liverpool Football Club supporter.
Qemists

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez cezarySP » 25 lip 2012, o 21:36

Jak już mówiłem w swoim środowisku- jak Śląsk dojdzie do III rundy eliminacji będzie dobrze.

Na chwilę obecną niestety nic na to nie wskazuje. Oglądam sobie mecz Śląska z Buducnosti i również dochodzę do wniosku, że drużyna mistrza Polski nie ma czego szukać w Lidze Mistrzów. Momentami ich gra przypominała grę Liverpoolu w zeszłym sezonie - fragmentami dominowali, stwarzali okazję, ale mimo to Czarnogórcy strzelili bramkę. Jestem zawiedziony.

Btw. Rywalem Śląską/Buducnosti będzie mistrz Szwecji - Helsinborg.
Obrazek
cezarySP

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Bouzami » 25 lip 2012, o 21:43

Dużo głupich strat piłki, nieporadności, brak pomysłów w ofensywie. Gracze Śląska po wielu zmianach w składzie mam wrażenie nie są jeszcze ze soba całkiem zgrani. Czarnogórscy piłkarze o wiele lepiej radzą sobie z rozgrywaniem piłki, są lepiej przygotowani do tego meczu.
W takiej formie i z rozmontowaną defensywą Śląsk nie ma czego szukać w Lidze Mistrzów, nawet Buducnost będzie im trudno przejść.
Nie chcę krakać, ale zanosi się na kolejny już sezon bez polskiej drużyny w LM.
RED - it's the color of passion
RED - it was love at first sight
And RED when I turn out the light
RED gets me high as a kite
And I think everything is going to be all right!
Bouzami

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez polik » 25 lip 2012, o 23:05

Słabiutko Śląsk dzisiaj zagrał, zresztą podobnie było w Podgoricy. Ciężka przeprawa czeka mistrzów polski z mistrzami Szwecji czyli Helsinborgiem.
Na plus dzisiaj zaprezentował się chyba tylko Patejuk i Kowalczyk czyli nowe nabytki drużyny Oresta.
" Nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię na Swój poziom a potem pokona doświadczeniem "

Na stronie mam nick " Zochan "
polik

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Lfciorek » 25 lip 2012, o 23:11

Śląsk zagrał dzisiaj katastrofalnie. Mają szczęście chłopaki Oresta, że wywieźli korzystny wynik z Podgoricy, ponieważ byłby dzisiaj niewątpliwie blamaż. Z taką grą, to my przez najbliższe lata nie mamy czego szukać, w eliminacji do Ligi Mistrzów. Teraz pewnie Helsingborg, odprawi naszą drużynę z kwitkiem i na tym zakończy się kolejny "udział" polskiej drużyny, w tych elitarnych rozgrywkach. Szkoda, że rok temu Wiślakom się nie udało, było tak cholernie blisko. :oops:

Z naszych wszystkich zespołów najbardziej liczę na Legię. Mam nadzieję, że dostaną się do fazy grupowej Ligi Europy i być może zagrają z Liverpoolem. :roll:
Obrazek
"Honor to stroma wyspa bez brzegów, nie można na nią wrócić, gdy ją już się opuściło."

"Niech wiatr zawsze wieje ci w plecy, a słońce świeci w twarz. Niech skrzydła przeznaczenia zaniosą cię do nieba, byś zatańczył z gwiazdami. " - Fred Jung
Lfciorek

Postprzez Khazim » 26 lip 2012, o 11:51

Bez urazy dla fanów Śląska, ale ja po naszym mistrzu nie oczekiwałem zbyt wiele. Moim zdaniem Legia by już o wiele więcej zdziałała w LM. To wszystko jest winą słabego poziomu naszej ligi, skoro w ostatniej kolejce mistrzem może zostać 4/5 drużyn. Na moje oko Śląsk nie jest przygotowany do gry w takich rozgrywkach.
Walk on, walk on, with hope in your heart...
Obrazek
Khazim

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Gebe » 21 sie 2012, o 18:13

Channel - 79509
Sopcast do meczu el. LM Spartak - Fenerbahce (jakosc HD, jezyk rosyjski)
Dla chetnych ktorzy chca zobaczyc Dirka w akcji :)
Obrazek
Gebe

Postprzez Szymon » 30 sie 2012, o 19:24

Dziś w Monako odbyło się losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów.Najciekawiej zapowiada sie grupa D w której jest Real,City,Borussia i Ajax. Ciekawą grupe ma również Chelsea.
Oczywiscie los był łaskawy dla Manchesteru United :dry:który wylosował SC Braga,Galatasaray Stambuł,CFR Cluj.
A oto grupy
Grupa A:
FC Porto
Dynamo Kijów
PSG
Dinamo Zagrzeb

Grupa B:
Arsenal Londyn
Schalke Gelsenkirchen
Olympiakos Pireus
Montpellier HSC

Grupa C:
AC Milan
Zenit Petersburg
Anderlecht Bruksela
Malaga CF

Grupa D:
Real Madryt
Manchester City
Ajax Amsterdam
Borussia Dortmund

Grupa E:
Chelsea Londyn
Szachtar Donieck
Juventus Turyn
Nordsjaelland

Grupa F:
Bayern Monachium
Valencia CF
OSC Lille
BATE Borysów

Grupa G:
FC Barcelona
Benfica Lizbona
Spartak Moskwa
Celtic Glasgow

Grupa H:
Manchester United
SC Braga
Galatasaray Stambuł
CFR Cluj
"Nie jestem najlepszym trenerem na świecie, ale lepszego ode mnie nie ma" -
Jose Mourinho

Obrazek
Szymon

Postprzez MatiBorek » 30 sie 2012, o 19:31

Aż ślinka cieknie na myśl o grupie D. Już się z Romkiem szykujemy ;)
MatiBorek

Postprzez bayer » 30 sie 2012, o 19:34

Dynamo kijów, Dinamo Zagrzeb, Anderlecht, Nordsjaelland, Bate Borysów, Celtic, Braga, Cluj....

Jak patrzy sie na te drużyny (moze oprócz Dynama Kijów i Anderlechtu) to mam takie mieszane uczucia, z jednej strony fajnie że maja one szanse zarobić i zaistnieć, ale z drugiej, Platini moim zdaniem zepsuł troche klimat tych rozgrywek. Mało jest elektryzujących pojedynków. No, i to że nie ma tam Nas, i polskich klubów, a Bate już chyba 3 raz w ciagu kilku lat awansowało....
bayer

Postprzez BarLiv » 30 sie 2012, o 19:47

bayer napisał(a):Dynamo kijów, Dinamo Zagrzeb, Anderlecht, Nordsjaelland, Bate Borysów, Celtic, Braga, Cluj....

Jak patrzy sie na te drużyny (moze oprócz Dynama Kijów i Anderlechtu) to mam takie mieszane uczucia, z jednej strony fajnie że maja one szanse zarobić i zaistnieć, ale z drugiej, Platini moim zdaniem zepsuł troche klimat tych rozgrywek. Mało jest elektryzujących pojedynków. No, i to że nie ma tam Nas, i polskich klubów, a Bate już chyba 3 raz w ciagu kilku lat awansowało....

a jaki masz problem do Bragi i Celticu? Celtic kilka lat temu był stałym bywalcem Ligi Mistrzów i bardzo dobrze sobie radzili, natomiast Braga bardzo dobrze sobie radziła w LE dwa sezony temu.

Według mnie bardzo dobrze zrobił Platini, bo za kilkanaście lat mogło by być tak, że tylko te bogate kluby z dobrymi piłkarzami będą grały, a te słabsze i z mniejszym funduszem, nie! Zrobi się wielka przepaść między bogatymi, a biednymi i wtedy tylko szejkowie mogą pomóc tym słabszym. A w sporcie powinno głównie patrzeć na umiejętności, a pieniądze później, i jeśli takie Bate dzięki umiejętnością awansowały, to tylko tak dalej, a swoje eliminacje przeszli, jeśli polskie drużyny są takie słabe, że nie potrafią, to już tylko ich problem. A tak w ogóle jak możemy my zagrać, jeśli byliśmy na 8 miejscu :D A w końcu z tych najmocniejszych lig grają najlepsze drużyny. Zawsze były słabsze drużyny, i zawsze się którejś udało awansować, przez swoją determinację i chęć grać w elitarnych rozgrywkach, dzięki nim, też zawodnicy mają większą szansę, na pokazanie się lepszym drużyną.
BarLiv

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez Rabik » 30 sie 2012, o 19:49

Jak dla mnie jest to dobra opcja, gdyż słabsze drużyny mogą zarobić więcej kasy co powoduje, że poziom lekko się wyrównuje. Po za tym nie muszą być te drużyny aż tak słabe. Przykład FC Basel :).
Rabik

Postprzez brian » 30 sie 2012, o 19:50

bayer napisał(a):Dynamo kijów, Dinamo Zagrzeb, Anderlecht, Nordsjaelland, Bate Borysów, Celtic, Braga, Cluj....

Niby tak, ale trzeba też przyznać, że jest to Liga Mistrzów, czyli jak nazwa wskazuje, powinni grać tutaj tylko mistrzowie swoich krajów. Wcześniej tak było, ale od ponad dekady grają też ci z 2, 3, 4 miejsc, a jak wiemy, Liverpoolu przez trzy ostatnie kampanie na takim miejscu premiującym awans do LM nie ujrzeliśmy. Trzeba się uzbroić w cierpliwość, ja wierzę, że już niedługo ujrzę swoich ulubieńców we wtorkowe i środowe wieczory w TV.

Co do dzisiejszego losowania. Już każdy chyba zauważył, która grupa jest grupą śmierci. Tak samo widać, jak łatwych przeciwników dostały Czerwone Diabły (chociaż wiemy, jak było w minionym sezonie - trzecie miejsce Man Utd i wypad do LE, a mieli wydaje się słabiaków w grupie). Liczę przede wszystkim na angielskie zespoły. No i Juve. Myślę, że będzie co oglądać - już niebawem.
brian

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez bayer » 30 sie 2012, o 20:05

BarLiv napisał(a):

a jaki masz problem do Bragi i Celticu? Celtic kilka lat temu był stałym bywalcem Ligi Mistrzów i bardzo dobrze sobie radzili, natomiast Braga bardzo dobrze sobie radziła w LE dwa sezony temu.

Według mnie bardzo dobrze zrobił Platini, bo za kilkanaście lat mogło by być tak, że tylko te bogate kluby z dobrymi piłkarzami będą grały, a te słabsze i z mniejszym funduszem, nie! Zrobi się wielka przepaść między bogatymi, a biednymi i wtedy tylko szejkowie mogą pomóc tym słabszym. A w sporcie powinno głównie patrzeć na umiejętności, a pieniądze później, i jeśli takie Bate dzięki umiejętnością awansowały, to tylko tak dalej, a swoje eliminacje przeszli, jeśli polskie drużyny są takie słabe, że nie potrafią, to już tylko ich problem. A tak w ogóle jak możemy my zagrać, jeśli byliśmy na 8 miejscu :D A w końcu z tych najmocniejszych lig grają najlepsze drużyny. Zawsze były słabsze drużyny, i zawsze się którejś udało awansować, przez swoją determinację i chęć grać w elitarnych rozgrywkach, dzięki nim, też zawodnicy mają większą szansę, na pokazanie się lepszym drużyną.

wiadomo że Celtic był stałym bywalcem, my też. Ale mówię o tym co dzieje się teraz w ligach. O ich sile. Moim zdaniem albo powinno być tak jak było jeszcze do niedawna, że graja sami wielcy plus jedna czy dwie perełki, albo tak że w lidze mistrzów graja tylko mistrzowie i wicemistrzowie. Ale jest jak jest :)
bayer

Następna strona

Powrót do Europejskie puchary