Liga Mistrzów dla 64 klubów?

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Liga Mistrzów dla 64 klubów?

Postprzez Sparrow » 8 kwi 2012, o 22:54

Siema, dziś znalazłem w necie, ciekawy artykuł, myślę, że dobrze wybrałem dział chociaż jesli mod uzna ten topic za zbędny to proszę o usunięcie. Tutaj artykuł:
http://www.ligamistrzow.com/aktualnosci ... z=comments
Sparrow

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Re: Liga Mistrzów dla 64 klubów?

Postprzez Jetzu » 8 kwi 2012, o 22:59

Jeśli to prawda to trochę farta i za 4 lata wracamy do LM, hue hue hue.
Manchester United jest jak Rolling Stonesi, świetni, ale zawsze pozostaną w cieniu zespołu z Liverpoolu.
Obrazek
Jetzu

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Antonnie » 8 kwi 2012, o 23:03

emm... Jestem zdecydowanie na NIE ! Jest 32 zespoły jest dużo emocjii a tak to jakieś Stoke , Sunderland czy Swanesa zajełyby sobie 6 miejsce i jest LM ? Nie widze tego strasznie tego nie widze to jak teraz są ciekawe mecze to nie wiem jaki ogladac a co dopiero przy podwojeniu. Jeszcze raz , WIELKE NIE
Obrazek
Antonnie

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez bugi » 8 kwi 2012, o 23:06

Oby nie. Kto wpada na takie beznadziejne pomysły? Po co psuć coś co jest dobre?
Wtedy całkiem cienkie drużyny będą grały w tej LM...
bugi

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez aro8 » 8 kwi 2012, o 23:10

akurt nam by to wyszło na dobre zresztą dobrze by było gdyby podnieśli tylko w lidze angielskiej próg do 6 zespołów bo chyba nie nazwiecie united, City, Arsenal, Totenham, Chelsea i liverpool słabymi drużynami??
"If you can't support us when we draw or lose, don't support us when we win"
aro8

Postprzez delux » 8 kwi 2012, o 23:19

aro8

Czemu tylko w lidze angielskiej?. Pójdzmy krok dalej niech dadzą monopol tylko Liverpool-owi... Nie ma to jak sprawiedliwość, prawda?
Obrazek
delux

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez jacek951007 » 8 kwi 2012, o 23:30

Czemu mówicie że to jest dla Nas dobre? My mamy bić się o miejsca 1-4, a to że Nam nie idzie to inna sprawa, ale mówiąc że to by było dobre dla Nas z góry zakładacie że tych miejsc nie zajmiemy. Co do pomysłu, to uważam że jest tak beznadziejny jak 3 połowy po 30 minut na mistrzostwach w katarze. Już teraz jestem zmuszony oglądać w tych rozgrywkach zdecydowanie za dużo słabych drużyn typu Apoel, chociaż w jego miejsce mogło by wejść co najmniej 10 klubów które rozgromiło by Apoel, a to nie jest jedyna słaba drużyna bo w fazie grupowej jest takich wiele.
- Nie możesz zbudować katedry w jeden dzień... Spojrzenie na historię klubu uświadamia Wam, że to wymaga czasu. - Gerard Houllier
jacek951007

Postprzez Sparrow » 8 kwi 2012, o 23:39

Ja osobiście mam mieszane uczucia, z jednej strony mielibyśmy tą kwalifikację i możliwe, że w końcu jakaś ekipa z PL by była w LM... Jednak każdy medal ma dwie strony i jestem pewien, ze kasa za wygrane była by dużo mniejsza, prestiż by spadł a finał to mielibyśmy w lipcu/sierpniu. Platini niby chce pomagać słabym zespołom ale jak na razie to pomaga tylko Barcelonie i dużo gada.
Sparrow

Postprzez Lfciorek » 8 kwi 2012, o 23:48

Takie coś jest bez sensu. Liga Mistrzów jak sama nazwa mówi jest dla Mistrzów. Więc na upartego, można byłoby wstawić samych mistrzów swoich lig, no ale wiadomo, że poziom w Anglii czy Hiszpanii jest dużo wyższy niż w jakiejś Rumunii. Dlatego UEFA idzie na rękę tym lepszym dając im po 4 miejsca kwalifikujące, aby zwiększyć poziom rozgrywek. Ale wszystko musi zachować proporcje. Po co tak wiele drużyn. To są elitarne rozgrywki dla najlepszych, i 32 drużyny całkowicie wystarcza.

My kibice Liverpoolu tęsknimy za tymi rozgrywkami. Ale będę szczęśliwy i dumny, kiedy mój klub wróci do nich w sposób godny czyli wróci do pierwszej czwórki. Nie chce, aby The Reds, wrócili do Champions League jakimiś pokątnymi drogami. Chcemy grać z najlepszymi? Udowodnijmy swoją jakość w lidze, a wtedy droga do gry w tych elitarnych rozgrywkach będzie stała dla nas otworem. Proste.
Obrazek
"Honor to stroma wyspa bez brzegów, nie można na nią wrócić, gdy ją już się opuściło."

"Niech wiatr zawsze wieje ci w plecy, a słońce świeci w twarz. Niech skrzydła przeznaczenia zaniosą cię do nieba, byś zatańczył z gwiazdami. " - Fred Jung
Lfciorek

Postprzez kam15 » 9 kwi 2012, o 00:41

Nie

Wypadaloby to jakos zargumentowac, tak wiec:

* Pomijam fakt ze musialby to sie nazwac "Liga zespolow wspieranych przez UEFA vs reszta swiata" i mialoby pokazac ze 3-4 druzyny notorycznie zdobywalyby mistrzowstwo w "tym czyms".

* 64 ? Moze odrazu zrobic play-offy dla wszystkich zespolow z najwyzszych klas rozgrywkowych w calej Europie, i akurat do pewnej pieknej majowej SOBOTY zdolaliby wylonic mistrza.

* Postanowilem cofnac sie wstecz - o 11 lat - 32 zespoly w 8 grupach po 4 zespoly, dwie najlepsze uzyskuja awans do kolejnej fazy grupowej. Po przebrnieciu kolejnych kolejek 2 zespoly wychodza z kazdej z 4 grup do 1/4 finalu. Dalej - juz normalnie.
I kolejna ciekawostka warta odnotowania: Valencia ktora grala w finale z Bayernem Monachium rozegrala w rozgrywkach LM 2+ 6 + 6 + 2 + 2 + 1 spotkań, czyli 19....skoro UEFA robi sama sobie burdel z graniem niewiadomo kiedy, to moze powinni powrocic do starej formuly, gdzie kazdy wiedzial kiedy jest mecz.....?

*** Ligi Mistrzow nie ogladalem od 2008 roku, za wyjatkiem tego sezonu - meczy BVB ktore byly transmitowane w tv....i predko nie bede ogladal, nie ma POZYTYWNEGO PIERDOLNIECIA ktore powodowalo ciarki u 80% ludzi interesujacych sie pilka....samo sedziowanie odstrasza mnie juz powoli od tego sportu...przynajmniej w rozgrywkach ligowych / europejskich, mam nadzieje ze na EURO bedzie jakas ciekawa afera, bo chyba innego powodu emocji nie bedzie....
Brakuje mi tez zawodnikow - ktorzy wystepowali w tych latach....wolej Zidane'a, bomba Roberto Carlosa z wolnego przepuszczona przez Kahna pod brzuchem, van Nistelrooy'a ładujacego bramke za bramka, podobnie jak Raul czy F.Inzaghi.....;/ czlowiekowi sie lezka w oku kreci jak sobie przypomina jakie mecze widzial pewien okres temu. Wlasnie z tego powodu uwazam ze te rozgrywki traca na wartosci z roku na rok, i wladze probuja ratowac sytuacje, juz niezbyt ciekawa poprzez dolozenie nowych zespolow....
Co innego gdyby kraje typu Anglia, Hiszpania, itd dostaly 2 miejsca, a z pozostalych federacji gralby mistrz kraju - zly pomysl ? Nazwa LIGA MISTRZOW zobowiazuje, fakt ze nie zobaczylibysmy nas tam predko, ale cos za cos....
kam15

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Jose » 9 kwi 2012, o 02:00

Uważam , że to bez sensu.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby dać prawo gry w Lidze Mistrzów w następnym sezonie drużynie, która zwycięży.
Obrazek

Merseyside United!
Jose

Postprzez Alexandre » 9 kwi 2012, o 09:03

Według mnie to nie byłoby dobre posunięcie.
W Lidze Europy nie chce się grać potęgą bo wiadomo że woleli by ligę mistrzów gdzie prestiż jest większy,ale takie słabsze kluby jak np.Atletico,Sporting nie wygrają ligi mistrzów bo konkurencja jest zbyt duża,a Liga Europy jest w sam raz dla nich.Mogą zdobyć trofeum Europejskie na które mają szansę bo nie ma tam drużyn z tak nierealnym zasięgiem jak Barcelona.
Także Liga Europy powinna być dla tych słabszych drużyn oni cieszą się z takiego pucharu,bo jest to puchar międzynarodowy ,a w lidze mistrzów nie mieli by szans.W dodatku nie byłoby Superpucharu Europy.Ja jestem na nie :!:
Tak jak ktoś napisał u góry powinno być tak że finaliści Ligi Europy mają zapewnioną ligę mistrzów.
Obrazek
Alexandre

Postprzez Venom » 9 kwi 2012, o 09:57

Ja ten problem z LE i LM mam od jakiegoś czasu. Z jednym i drugim pucharem majstrowano kilka razy aby uatrakcyjnić rozgrywki, czy wyszło to na dobre ?
Liga Mistrzów z jednej strony funkcjonuje teraz super. Łatwiej jest dostać się drużynom z słabszych lig, a to jest cholernie ważne, dla jako takiego wyrównania poziomu w piłkarskiej Europie. Bo coby nie mówić kasa jaka w LM jest do zgarnięcia to dla tych średniaczków europejskich jest olbrzymia. Już nie mówie o promowaniu marki i ułatwieniu w zdobywaniu sponsorów w ten sposób. Liczba 32 zespołów oraz rozbudowany system rund sprawia że spotkań jest naprawdę sporo, kibice mają do wyboru do koloru, szczególnie w pierwszym etapie, co sobie zarzucą w wtorkowy lub środowy wieczór :D Do tego dochodzi, szansa dla części zespołów które odpadają w fazie grupowej na dalsza przygodę w Europie na froncie LE. Nie dosć że uatrakcyjnia to LE, bo daje do niej napływ często bardzo ciekawych zespołów, to wzmacnia poziom emocji w samej LM, bo jest o co walczyć nawet jak się nie ma szans na wyjście z tzw. grupy.
Z drugiej strony ja pamiętam jeszcze tą magiczną Ligę Mistrzów z końca lat '90. Było mniej zespołów, ale człowiek miał dylemat mimo wszystko co obejrzeć już na samym początku rozgrywek. Teraz jest tak że postronni kibice zaczynają się tak naprawdę emocjonować LM od fazy pucharowej. Bo w grupowej ogarnąć te wszystkie grupy jest ciężko :P
Co do Ligi Europy to ja nie wiem na co oni liczyli z tą zmianą nazwy ? Że niby to ma być jakieś przyciągające ? :lol: Rzeczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby danie prawa startu w nastepnym rozgrywkach LM finalistom LE ( albo tylko zwycięzcy ? ) Za tym powinno pójść chyba dopompowanie kasy, to przykre bo z takim ruchem sami sobie zaciskamy na pięknie footballu pętle, ale tego już nie zatrzymamy. Bez dużych pieniędzy, wielki Football to wyjątek w postaci takich rodzynków w sezonie jak APOEL.
Chociaż kiedyś wydawał mi się ciekawy pomysł ( do przeprowadzenia tylko na takim ciele jak LE) aby całe rozgrywki były przeprowadzone systemem pucharowym. Ciekawe czy to by zdało egzamin?

Uważam, że cierpi też trochę LE przez wielość pucharów krajowych. Fajnie że wygralismy CC, fajnie że dało nam to puchary ale czy nie macie też odczucia, że wszelkie te puchary ligi to są tak troche na siłę ? Nie wystarczyłyby rozgeywki ligowe plus puchar krajowy plus ewentualnie puchar europejski ? Odciążyłoby to też zawodników którzy tak jak w Anglii naprawdę ciorają przez cały rok ostro.
ŻYJ TAK, ABYŚ NIGDY NIE ZOSTAŁ SAM

"... the most important thing that we all must remember is that this football club is much more important and bigger than anybody."
Venom

Postprzez marduk666 » 15 cze 2013, o 19:00

No fucking way!!

Swego czasu byłem przeciwny, jak UEFA zadecydowało, że w Lidze Mistrzów będą grać także wicemistrzowie krajów, a w najlepszych ligacg drużyny z trzecich miejsc... Jakoś to przeszło, a teraz 64 drużyny?? To może LE powiększyć do 128 drużyn, żeby żadna drużyna z lig z TOP 15 nie czuła się pokrzywdzona???
Obrazek

<hr />

Podmywajcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godziny... :)
marduk666

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez RedWarriorr » 15 cze 2013, o 19:04

marduk666 napisał(a):No fucking way!!

Swego czasu byłem przeciwny, jak UEFA zadecydowało, że w Lidze Mistrzów będą grać także wicemistrzowie krajów, a w najlepszych ligacg drużyny z trzecich miejsc... Jakoś to przeszło, a teraz 64 drużyny?? To może LE powiększyć do 128 drużyn, żeby żadna drużyna z lig z TOP 15 nie czuła się pokrzywdzona???

A co Cię tak nagle wzięło do odgrzania tego tematu? :D
RedWarriorr

Następna strona

Powrót do Europejskie puchary