Liga Mistrzów dla 64 klubów?

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: zoltoczerwony, Juluz, Daniel, RedFirmino, Gonzo, Ibiz, AirCanada

Re: Liga Mistrzów dla 64 klubów?

Postprzez Kostuch » 15 cze 2013, o 19:27

Moim zdaniem już reforma Platiniego zepsuła Ligę Mistrzów. Ułatwione dostanie się do LM zespołom słabym doprowadziło do wielu kiepskich meczy w LM. To już nie jest to co kiedyś. Dostają się jakieś zespoły dziwne które albo dostają lanie albo fartem ogrywają silniejszych i się wszyscy tym jarają. A prawda taka, że ten silniejszy odpuszcza sobie mecz. 64 kluby moim zdaniem nic złego. LM i tak zaczyna się po fazie grupowej. Już bym wolał zobaczyć mecz Everton-Roma niż Chelsea- Nordsjælland. Z punktu widzenia kibica są kolejki które nie są ciekawe a większa ilość meczy daje większą szansę na jakiś ciekawy mecz.

Wiem, że większość się nie zgodzi z tym co napisałem bo by chciała mistrzów krajowych ale powiem szczerze, że czasem to się wręcz cieszę, że polskie zespoły nie wchodzą do LM. Znając polskie media to byśmy oglądali każdy mecz polskiego zespołu, który by zagrał padlinę.

bibe -> Ja bym powiedział inaczej. Ile słabiej te silne zespoły grały z tymi słabymi ?
Ostatnio edytowano 15 cze 2013, o 20:04 przez Kostuch, łącznie edytowano 1 raz
Kostuch

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez dymos » 15 cze 2013, o 19:50

Archeologia - kierunek z przyszloscia, o przeszlosci. Macie talent, aplikujcie:)
dymos

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez bibe » 15 cze 2013, o 20:01

Kostuch napisał(a):Moim zdaniem już reforma Platiniego zepsuła Ligę Mistrzów. Ułatwione dostanie się do LM zespołom słabym doprowadziło do wielu kiepskich meczy w LM. To już nie jest to co kiedyś. Dostają się jakieś zespoły dziwne które albo dostają lanie albo fartem ogrywają silniejszych i się wszyscy tym jarają. A prawda taka, że ten silniejszy odpuszcza sobie mecz. 64 kluby moim zdaniem nic złego. LM i tak zaczyna się po fazie grupowej. Już bym wolał zobaczyć mecz Everton-Roma niż Chelsea- Nordsjælland. Z punktu widzenia kibica są kolejki które nie są ciekawe a większa ilość meczy daje większą szansę na jakiś ciekawy mecz.

Wiem, że większość się nie zgodzi z tym co napisałem bo by chciała mistrzów krajowych ale powiem szczerze, że czasem to się wręcz cieszę, że polskie zespoły nie wchodzą do LM. Znając polskie media to byśmy oglądali każdy mecz polskiego zespołu, który by zagrał padlinę.

Chyba tylko ja to zauważyłem, ale nieraz te "slabsze drużyny" grały lepiej niż takie Reale czy Barcelony.
You're just too good to be true,
Can't take the ball off of you,
You've got a heavenly touch,
You pass like Souness to Rush,
And when we're all drunk in the bars,
We can't believe that you're ours,
You're just to good to be true,
Can't get the ball off of you...

Oh Steee-ven Gerr-aaard, da da da da da da...
bibe

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Wolf » 29 paź 2013, o 12:06

Pomysł kontrowersyjny, ale nie wiem czy w tym kierunku nie pójdą właśnie rozgrywki europejskie. Tak naprawdę proces rozpoczął się już 99r. wraz z likwidacją Pucharu Zdobywców Pucharów a następnym jego etapem będzie likwidacja LE i stworzenie jednego europejskiego turnieju. Nazwą będzie pewnie nadal Liga Mistrzów, ale z tradycyjną Ligą Mistrzów będzie miało to niewiele wspólnego - ale ten proces też trwa od lat, kiedyś byli mistrzowie, potem z najsilniejszych log dotarli wicemistrzowie aż do drużyn z miejsc 3-4. Włączenie LE do LM i premiowanie zespołów z miejsc 5-6 to tylko kolejny etap. Najwidoczniej Platini chce stworzyć taką piłkarską NBA w Europie :)

Jest jeden sygnał, który może to wstrzymać - od sezonu 2014/2015 zwycięzca LE ma trafiać do LM. Pytanie czy to jest próba reanimacji LE czy też "ostatnie podrygi konającej ostrygi"?
Wolf

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez past7th » 29 paź 2013, o 13:45

Według mnie błąd nastąpił w momencie wprowadzenia fazy grupowej do Pucharu UEFA. Drabinkowy schemat od początku do finału był o wiele ciekawszy. Wystarczyło tylko ulepszyć początkowe fazy, bo wiosna była OK, tj. 24 zespoły z jesieni + 8 z LM.
past7th

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Mathijs » 18 lis 2013, o 21:26

Również uważam, że powiększenie piłkarskiej Ligi Mistrzów do 64 klubów jest złym pomysłem. Nie wiem jak dla innych, ale mi liczba 32 drużyn wydaje się idealna. Jest miejsce dla praktycznie wszystkich wiodących zespołów z czołowych europejskich lig + średniaków i kopciuszków, którzy mogą zdobywać doświadczenie, wielkie pieniądze i szanse na rozwój (co jest akurat bardzo dobre). Jednak przy 64 drużynach byłby już niezły sajgon i degrengolada - do fazy grupowej wchodziły by naprawdę przypadkowe zespoły, które poza swoją obecność nic by nie wnosiły. A poza tym ktoś słusznie poruszył kwestie (ileś postów temu), kiedy by te wszystkie mecze rozgrywali ? "Finał w lipcu/sierpniu" ? Powiększenie puli finałowej Euro było według mnie dobrym pomysłem, ale już np. 40 drużyn na Mundialu czy 64 w europejskiej Lidze Mistrzów to przesada. Dobrze, że Platini nie jest działaczem w angielskiej federacji, bo pewnie by chciał rozszerzać Premier League do 40-50 zespołów :roll:
Mathijs

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez maciex1995 » 17 maja 2014, o 23:04

Mathijs, przecież tu wystarczy wprowadzenie JEDNEJ rundy więcej, nie potrzeba organizować żadnego "późnego" finału.
Mimo to, jestem oczywiście przeciw. Plusem jest więcej meczów = większy zysk dla UEFA, ale to obniży prestiż rozgrywek i wprowadzi do nich zespoły nieprzystosowane do gry z najsilniejszymi. Na przykład takie Wolfsburg, Moenchengladbach, Real Sociedad, Fiorentina, Saint Etienne, Tottenham, Twente dostałyby prawo gry w LM za swoje "zasługi" w tym sezonie... Jakoś tego nie widzę. Silniejsi z kolei wystawialiby rezerwy. Na mecze w Lidze Mistrzów! Nie do pomyślenia, te rozgrywki nie zniosą takiej sytuacji.
maciex1995

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez list3r » 17 maja 2014, o 23:20

Bardziej prawdopdoobne, ze UEFA zdecyduje sie na 2 fazy grupowe i mecze co tydzien. Wtedy wycisna najwiecej kasy z calego przedsiewziecia.
list3r

Postprzez Benny » 18 maja 2014, o 04:38

Sam pomysł 64 zespołów w LM byłby dobry tylko i wyłącznie wtedy, kiedy spełnione zostałyby dwa przypadki:

1. Więcej drużyn z najsilniejszych Lig Europejskich kosztem tych słabszych. O wiele lepiej wyglądałyby mecze gdzie graliby np. Tottenham z Milanem, niż Lech Poznań z Realem, lub Skonto Ryga z Bayernem. Jeżeli dobrze by to rozłożyli i przeprowadzili odpowiednią ilość rund kwalifikacyjnych można byłoby dobrze wyselekcjonować 64 najlepsze europejskie zespoły i teraz przejdźmy do punktu drugiego.

2. Odpowiednie zbalansowanie. To już o czym mówiłem w punkcie pierwszym. Przy dobrym rozłożeniu rund - być może dodaniu jakiejś pre-rundy przed fazą grupową można byłoby to jakoś ładnie rozdzielić. Już teraz mamy w LM takie sytuacje gdzie np. Victoria Pilzno (mistrz Czech sprzed 2-3 sezonów [nie pamiętam dokładnie]) dostaje łomot od Barki zarówno na wyjeździe jak i u siebie. Dodatkowo, nikt nie może im zarzucić, że to miejsce im się nie należało, bo są mistrzami swojego kraju i przeszli eliminacje.

Dodatkowo argumentem za tym byłaby ew. likwidacja LE, chyba że postarano by się o odpowiednie profity po to, żeby te rozgrywki nie były olewane. Zastanawiam się też, co zrobić z krajowymi pucharami. Wiele zespołów wystawia rezerwy, bo gra w LE to dla nich zbędna potrzeba a sam puchar nie ma takiego prestiżu. PZP był dobrym rozwiązaniem, teraz trzeba byłoby kombinować w lepszy sposób.
Benny

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Szpieg1 » 18 maja 2014, o 08:51

Temat założony w 2012, raczej nieaktualny, w listopadzie 2013 ostatni post - odkopany ze grobu w maju 2014.
Po to by ponabijać posty ? :)
W 2015 kończą się dopiero umowy transmisyjne więc to takie gdybanie. Za rok wsyzstko się okaże.
Szpieg1

Poprzednia strona

Powrót do Europejskie puchary