Liga Europy 2011/12

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: zoltoczerwony, Juluz, RedFirmino, Szpieg1, Gonzo, AirCanada, Daniel

Re: Liga Europy 2011/12

Postprzez Dalomor » 27 kwi 2012, o 17:26

No to będziemy mieli hiszpański finał. Jakieś tam trofeum jednak będą mieli.
Ps: Boże pierwszy raz słysze żeby ktoś nazwisko czytał "Falką" Borek mnie przeraża.

Polik
Powiem Ci że sam nie wiem za kim mam być. Jeśli wygra Atletic to cena za ich piłkarzy gwałtownie wzrośnie i takich zawodników jak Lorente, Muniain czy Martinez będzie dużo trudniej wyciągnąć. Więc chyba wole żeby wygrało Atletico bo w transfer Falcao i tak czy siak nie wierze.
Ostatnio edytowano 27 kwi 2012, o 17:57 przez Dalomor, łącznie edytowano 1 raz
Dalomor

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez polik » 27 kwi 2012, o 17:49

To będzie naprawdę wielkie spotkanie! Atletico po zmiamie trenera gra dosyć brzydki, ale skuteczny futbol Baskowie natomiast grają mile dla oka.
Osobiście jestem za Atletic za ich dobry styl gry i samych Baskijskich zawodnik :)
" Nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię na Swój poziom a potem pokona doświadczeniem "

Na stronie mam nick " Zochan "
polik

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez dakid15 » 9 maja 2012, o 21:43

Jestem zaskoczony jak przebiegała gra w pierwszych 45 minutach wielkiego finału LE na stadionie narodowym w Bukareszcie. Szczerze mówiąc oczekiwałem dominacji Basków, a jest odwrotnie. Athletico nie pozostawia nawet pól metra wolnej przestrzeni w środku pola. Świetny pressing i niesamowity popis strzelecki Radamera Falcao. Myślę, że Kenny powinien nagrać tą połowę i pokazać naszym chłopcom z jakim zaangażowaniem powinno się grać w finale podczas 1-ej połowy. Liczę na wyrównanie do stanu po 2 aczkolwiek coś czuję, że Falcao nie poprzestanie na dwóch trafieniach do siatki Gorki Iraizoz'a.
dakid15

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez past7th » 9 maja 2012, o 21:57

Na przykładzie Athletic Bilbao idealnie widać jak telewizja może manipulować ludźmi. Wystarczyło puścić 3-4 mecze, w których Baskowie zaprezentowali się z dobrej strony i już wielkie spusty nad ich grą. Nowi kibice rosną jak grzyby po deszczu. Fakty mówią inaczej. Diego Simeone to bardzo obiecujący, młody trener. Atletico Madryt było w dupie gdy ten ich objął w grudniu. W marcu pod wodzą Simeone mierzyli się z Bilbao i Atletico Madryt wygrało 2-1. Mało powiedziane! Oni ich po prostu zdeklasowali.
Tutaj macie statystykę z tego meczu, pamiętam to dobrze:
http://www.transfermarkt.co.uk/en/atlet ... 25505.html

Bilbao to przeciętny klub, a pojedynek z MU obrazuje to jak bardzo angielska piłka jest zacofana w stosunku do hiszpańskiej. Poza tym Basokowie sami się ograniczają polityką transferową i to widać w takich meczach.

Atletico Madryt wygra zasłużenie, czego z całego serca im życzę. Należy im się, a działacze LFC mogą się uczyć od nich jak się prowadzi klub, który nie jest na finansowym topie, a osiąga sukcesy.

@polik - ostatnie okienko (lato 2011) Atletico Madryt zakończyło z €19mln na plusie.
Ostatnio edytowano 9 maja 2012, o 22:08 przez past7th, łącznie edytowano 2 razy
past7th

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez polik » 9 maja 2012, o 22:00

dakid15 napisał(a):Jestem zaskoczony jak przebiegała gra w pierwszych 45 minutach wielkiego finału LE na stadionie narodowym w Bukareszcie. Szczerze mówiąc oczekiwałem dominacji Basków, a jest odwrotnie. Athletico nie pozostawia nawet pól metra wolnej przestrzeni w środku pola. Świetny pressing i niesamowity popis strzelecki Radamera Falcao. Myślę, że Kenny powinien nagrać tą połowę i pokazać naszym chłopcom z jakim zaangażowaniem powinno się grać w finale podczas 1-ej połowy. Liczę na wyrównanie do stanu po 2 aczkolwiek coś czuję, że Falcao nie poprzestanie na dwóch trafieniach do siatki Gorki Iraizoz'a.

Spokojnie druga połowa będzie naprawdę kapitalna. Athletic musi atakować i jeśli będą mieli chociaż troszkę więcej szczęścia mogą jeszcze wygrać.
Atletico natomiast kapitalnie ustawia się w defensywie i dodatkowo z przodu ma genialnego Falcao.
Bilbo mocno przestraszone, może Bielsa ich w szatni uspokoi.

Past- Bilbao gra kapitalna piłkę a Atletico? Po zmianie trenera grają defensywnie ale skutecznie zobaczymy co będzie w przyszłym sezonie kiedy kibice zaczną oczekiwać także stylu :)
Nie są na topie finansowym? Falcao, Arde to dostali za paczkę frytek tak?
" Nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię na Swój poziom a potem pokona doświadczeniem "

Na stronie mam nick " Zochan "
polik

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Przemko » 9 maja 2012, o 22:10

Nie są na topie finansowym? Falcao, Arde to dostali za paczkę frytek tak?

Tak, za tą samą którą dostali od City za Aguero :)

Falcao jest niesamowity, takie efektowne bramy siepie, że masakra ^^ Suarez jest strasznie podobny do niego, ale Kolumbijczyk chyba mniej kombinuje na siłę od naszego El Pistolero :)
Obrazek
Przemko

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez dakid15 » 9 maja 2012, o 22:45

Po raz drugi w ciągu 3 lat Atletico Madryt zdobywa trofeum Ligi Europejskiej. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że puchar trafia w odpowiednie ręce. W dzisiejszym meczu drużyna Diego Simeone zagrała futbol bez ograniczeń - zaangażowanie, walka o każdą piłkę, każdy metr, niesamowite poruszanie się graczy na połowie przeciwnika - cudo.Gratulacje dla Rojiblancos!
dakid15

Postprzez LuisS » 9 maja 2012, o 22:52

Bardzo dobry mecz Athletico, mają naprawdę dobrą pakę. Falcao jest naprawdę niewiarygodnym piłkarzem, potrafi strzelić bramkę z niczego. Dziś pokazał to dwukrotnie. Marzy mi się, żeby ktoś taki jak on zagrał kiedyś dla Liverpoolu, ale chyba nie mamy szans w walce o niego, gdyż kosztować będzie pewnie jakies 40-50 mln. Gratulacje dla zespołu z Madrytu, dla pokonanych również za pokonanie ManU we wcześniejszej fazie;d
Obrazek
"Być odciętym od futbolu to tak, jakby być odciętym od tlenu. Żyję i oddycham grą. Opuszczenie chociaż jednej minuty meczu jest dla mnie jak śmierć" - Steven Gerrard.
LuisS

Postprzez DonMateo » 9 maja 2012, o 22:58

Podczas rundy honorowej Atletico zauważyłem że niejaki Eduardo Salvio, piłkarz Atletico spacerował w szaliku LFC :D Czy ktoś obeznany z ligą hiszpańską mógłby sprecyzować tego zawodnika, bo dzis zagrał tylko ostatnie 5 minut.
"...Oh ya beauty! What a hit son, what a hit!"
DonMateo

Postprzez dominic » 9 maja 2012, o 23:00

Gratulacje dla Atletico.
Szkoda mi też Basków... wiadomo, Madryt jest bogaty, ma pieniądze, wpływy, niczego im nie brakuje. Bilbao musi stawiać na wychowanków i młodzież... ależ oni dziś płakali... dla nich ten finał był jak sen, ale niestety bez happyendu.
!!!
dominic

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez dakid15 » 9 maja 2012, o 23:04

DonMateo napisał(a):Podczas rundy honorowej Atletico zauważyłem że niejaki Eduardo Salvio, piłkarz Atletico spacerował w szaliku LFC :D Czy ktoś obeznany z ligą hiszpańską mógłby sprecyzować tego zawodnika, bo dzis zagrał tylko ostatnie 5 minut.

http://www.transfermarkt.co.uk/en/eduar ... 84535.html

Dosyć interesujące DonMateo :) Młody argentyńczyk, dysponujący dobrym przyśpieszeniem i świetną techniką. Idealnie pasujący do filozofii FSG, a dla Kenny'ego bardzo ciekawy piłkarz do obserwacji szczególnie z powodu pozycji na boisku...

By the way - Salvio ma takiego samego agenta, co nasz Lucas :)
dakid15

Postprzez roboR » 9 maja 2012, o 23:14

DonMateo napisał(a):Podczas rundy honorowej Atletico zauważyłem że niejaki Eduardo Salvio, piłkarz Atletico spacerował w szaliku LFC :D Czy ktoś obeznany z ligą hiszpańską mógłby sprecyzować tego zawodnika, bo dzis zagrał tylko ostatnie 5 minut.

jestes tego pewien? Moze to byl jakis szalik klubu z Argentyny, ci z ameryki pld sa mocno przywiazani do rodzimych klimatow.?
roboR

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez hulus » 9 maja 2012, o 23:17

Gratulacje dla Atletico za zdominowanie Ligi Europy. W całej historii tych rozgrywek oni wygrywali je najczęściej, zdobywając 2/3 tytułów :D A na serio to dokonali czegoś świetnego zwyciężając zasłużenie po dwóch latach, kiedy po drodze przebudowano całą drużynę. Wygrali znowu wyścig o bycie 17. drużyną w Europie, bo moim zdaniem większym sukcesem zawsze jest wyjście z grupy LM. Oczywiście jak jest się w tych rozgrywkach to chce się je wygrać, ale już nie ma znaczenia kto jest drugi. Tylko tytuł się liczy a w LM można odpaść w półfinale czy nawet ćwierćfinale i z powodzeniem można się z tego cieszyć, jeśli odpowiednio się zaprezentowało.

Falcao miażdży. Ktoś porównał go do Suareza, ale dla mnie podobieństw wiele nie ma. Kolumbijczyk gra dojrzale i wszystko co robi jest po to, żeby strzelić bramkę. Udaje mu się przy tym zachować wysoką estetykę, ale szuka najwłaściwszych rozwiązań cały czas. Luis przy nim to dzieciak, który dorwał się do konsoli.

Brawo dla Simeone, ale również dla Bielsy. Zwycięzca zasłużony, ale wynik za wysoki. Najciekawszy klub w Europie, który twardo trzyma się tylko Basków zaprezentował się fantastycznie w tym roku w LE. Nie są na najwyższym poziomie, ale Bielsa wprowadził tam świetną piłkę. Dziś im nie szło najlepiej, ale i tak przeskoczyli wysoko ponad swoje możliwości. Łatwo było z nimi sympatyzować. Trzeba chwalić to, co osiągnięto samymi tamtejszymi piłkarzami. Żeby to docenić trzeba byłoby się zastanowić, w której lidze na takich zasadach występowałby Liverpool? League One? No właśnie.

Rok temu wydawało się, że Porto jest bardzo mocne i będzie silne w LM. Figa z makiem. Teraz Atletico ma małe szansę na awans do LM a nie wygląda tak imponująco. To pokazuje jednak, że to puchar pocieszenia. Prawdziwa zabawa będzie w Monachium za półtora tygodnia.
hulus
Redaktor

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez DonMateo » 9 maja 2012, o 23:20

roboR napisał(a):

jestes tego pewien? Moze to byl jakis szalik klubu z Argentyny, ci z ameryki pld sa mocno przywiazani do rodzimych klimatow.?

Co jak co ale godło naszego klubu to rozpoznam :D A tak na serio to mam 100% pewności. Na jednym końcu było godło LFC, a po drugiej stronie gęba Torresa :dry:
"...Oh ya beauty! What a hit son, what a hit!"
DonMateo

Postprzez roboR » 9 maja 2012, o 23:21

hulus napisał(a):Trzeba chwalić to, co osiągnięto samymi tamtejszymi piłkarzami. Żeby to docenić trzeba byłoby się zastanowić, w której lidze na takich zasadach występowałby Liverpool? League One? No właśnie.

Tylko ze to dotyczy praktycznie wszystkich klubow z Anglii, uloz 11 United z samych pilkarzy urodzonych w Manchasterze. a co dopiero mowic o kadrze z 25 pilkarzy :) Napewno najlatwiej mialyby druzyny z Hiszpanii, bo tam jest zwyczajnie najwiecej dobrych pilkarzy i jest ich starsznie duzo.
roboR

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Europejskie puchary