Liga Europy 2011/12

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Liga Europy 2011/12

Postprzez Zuru » 30 cze 2011, o 22:29

Przed momentem zakończyło się pierwsze spotkanie Jagiellonii Białystok w eliminacjach Ligi Europy. Rywal egzotyczny, ale piłkarze Irtysza Pawłodar pokazali, że w Europie nie ma juz słabych drużyn, a gdyby nie Frankowski Jaga skompromitowałaby się już na wstepie, remisując ze znacznie niżej notowanym rywalem, na dodatek przez większą część meczu grającym w dziesiątkę- a w końcu założenia były jednoznaczne- zwycięstwo z Kazachami.

Jakoś czuję, że w rewanżu Kazachowie mogą zrobić psikusa i wyeliminować Jagę z LE...obym był złym prorokiem...
Zuru

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Re: Liga Europy 2011/12

Postprzez micki » 30 cze 2011, o 22:39

Zuru napisał(a):piłkarze Irtysza Pawłodar pokazali, że w Europie nie ma juz słabych drużyn

Mozna tez na to spojrzec inaczej. Slabe druzyny w Europie sa, a wsrod nich Jaga i wiele innych polskich zespolow.
micki

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez bugi » 30 cze 2011, o 22:43

Polska rzeczywistość, jest dobrze - narzekają, jest źle - narzekają. Ludzie ogarnijta się, Jaga wygrywa a Wy tu piszecie jak by przegrali... To jest drugi dwumecz Jagielloni w Europie, przypomnijcie sobie kompromitacje Legii i Wisły, czołowych Poslkich klubów. Narazie Jaga jest w drugiej rundzie a za tydzień to potwierdzi.
bugi

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez matmieczLFC » 30 cze 2011, o 22:59

Dokładnie, wygrali, nie stracili gola trzeba się cieszyć. Trzeba też zwrócić uwagę na to, że Irtysz jest rozegrany, w środku sezonu. Tymczasem chłopaki z Jagi ledwo wrócili z urlopów i już trza grać mecz ;)

Swoją drogą, spodobało mi się parę akcji kombinacyjnych Jagielloni. Trochę lepiej to dopracować, zgrać się z nowymi i nie będzie tak źle.

Martwi mnie niestety to, iż Sandomierski gra niepewnie tak jakby myślał tylko i wyłącznie o przenosinach do innego klubu :/
Obrazek
matmieczLFC

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Whiteboy » 7 lip 2011, o 16:54

Kazakhstanska druzyna bije Jage na glowe.....zenada. Pewnie Wisla tez przygode z LM zakonczy w eliminacjach, chociaz mam nadzieje ze sie mysle.
Whiteboy

Postprzez LFCfanatic » 7 lip 2011, o 16:54

Powiem wam szczerze i bez ogródek: rzygac mi sie chcę jak patrze na polską piłkę. I te ptałachy mają jeszcze czelność rządać podwyżek itp? Dałbym im najniższa krajową + premie za wygane mecze, a jak się nie chce to wypad święte krowy. EKSTRAKLASA haha.
Obrazek
LFCfanatic

Postprzez Whiteboy » 7 lip 2011, o 17:00

LFCfanatic napisał(a): EKSTRAKLASA haha.

Chyba raczej Ekstrazenada, nie licze na wiecej od Wisly bo pewnie tez sie skompromituja, ale to co Jaga zrobila to wola o pomste do nieba.
Whiteboy

Postprzez kam15 » 7 lip 2011, o 17:06

ja w zwiazku z meczem Wisly nie mam oczekiwan....poza Kirmem chyba nie znam zadnego zawodnika...
aha, "Szybkiej Piłki" nie ogladalem przez sezon... w tym sezonie nasze kluby niestety sa bez przyszlosci...smutne ale prawdziwe
kam15

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Egalot » 7 lip 2011, o 17:16

Jedynie co Lech w ostatnich latach trzymał poziom w Europie. Nie widzę nikogo, kto by mógł go zastąpić... niestety. Na Jagę liczyłem, bo lubię ten klub, ale cóż... polska piłka dawno została daleko w tyle na tle Europy.
Egalot

Postprzez Oskar » 14 lip 2011, o 21:57

Po klęsce Jagiellonii w pierwszej rundzie elminacji Ligi Europejskiej dzisiaj swoje zmagania z tymi rozgrywkami rozpoczął Śląsk Wrocław. Wynik 1:0 nie gwarantuję jeszcze pewnego awansu do kolejnej rundy, więc możemy się spodziewać ciekawego spotkania w Szkocji. Jaga też pierwszy mecz wygrała w takich rozmiarach, ale myślę, że nie ma co porównywać tych drużyn. Śląsk ma dużo większe pieniądze, co potwierdzają nawet ich wzmocnienia. Pietrasiak, Cetnarski, czy absolutny hit transferowy Jan Voskamp, to piłkarze, którzy powinni zagwarantować przynajmniej przejście przeciętnie grającej drużyny ze Szkocji. Dundee nic specjalnie nie pokazało, ale w rewanżu przy dopingu własnej publiczności na pewno będą inną drużyną. Nie pozostaje nam nic innego, jak wierzyć, że kolejny zespół z Polski nie podzieli losu Jagiellonii...

A jutro odbędzie się losowanie trzecich rund kwalifikacji do Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy:

Wisła raczej problemów mieć nie powinna, ponieważ ich potencjalni rywale są mniej więcej na poziomie obecnego przeciwnika: Mogren Budva (Czarnogóra) lub Litex Łowecz (Bułgaria), Slovan Bratysława lub Toboł Kostanaj (Kazachstan), NK Maribor (Słowenia) lub F91 Dudelange (Luksemburg), HJK Helsinki lub Bangor City (Walia), Shamrock Rovers (Irlandia) lub Flora Tallin :badhappy: (Estonia).

Potencjalni rywale Śląska: Crusaders FC (Irlandia Płn.) lub londyński Fulham, PAOK Saloniki, Hafnarfjoerdur (Islandia) lub Nacional Funchal (Portugalia), Broendby Kopenhaga oraz Metalurg Skopje (Macedonia) lub Lokomotiw Sofia.

Legia swoje zmagania w Lidze Europejskiej rozpocznie w trzeciej rundzie, a potencjalni rywale to: Hapoel Tel Awiw, Rennes, Lewski Sofia, Vitoria Guimaraes (Portugalia) oraz FK Mińsk lub Gaziantepspor (Turcja).

Myślę, że wymarzone pary w następnych spotkaniach to:

Wisła vs F91 Dudelange
Śląsk vs Hafnarfjoerdur
Legia vs FK Mińsk

Oczywiście zakładam, że Wisła i Śląsk utrzymają swoją zaliczkę w rewanżu...
Oskar

Postprzez grygor » 21 lip 2011, o 22:35

No i Śląsk przeszedł dalej :) ależ bramka Dudka ! piękny strzał ! i kibice niesamowitą oprawę stworzyli! Dramaturgia była ale mecz przedni :) Oby dalej było jeszcze lepiej!
Obrazek

Comment From ATB:
Jakie pan określa szanse Liverpoolu na mistrza Anglii?

Oliver Kay:
Ok, ATB. I'm struggling with that one. I can work out who Liverpoolu are and maybe Anglli too, but you're going to have to help me with the rest ...
grygor

Postprzez Radwan » 21 lip 2011, o 22:39

Bardzo mi miło, iż wychowanek mojej lokalnej drużyny strzela TAKĄ bramkę, a do tego wartą awansu do kolejnej rundy. Rewelacja.

Co do meczu, to Śląsk nie zachwycił, mógł równie dobrze przegrać wyższą różnicą bramek, ale tego nie zrobił, to cieszy :wink: .

E: Jeśli Wisła odpadnie w 3 rundzie to zagra mecz o LE. Jeżeli odpadnie w 4 rundzie to automatycznie dostaje się do fazy grupowej LE.
Ostatnio edytowano 21 lip 2011, o 22:48 przez Radwan, łącznie edytowano 1 raz
It will be LEGEN- wait for it, keep waiting- DARY! LEGENDARY!
Radwan

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez elug » 21 lip 2011, o 22:40

A ja mam pytanie :D Czy jak wisła odpadnie w następnej rundzie el. LM to będzie grała w eliminacjach do LE czy musi przejść jeszcze jedną rundę? Wiem że Lech jakoś tak w zeszłym sezonie dostał się do LE.

E: Sorry trochę dziś zakręcony jestem :? A co do meczu Śląska to druga bramka dla Śląska to faktycznie ładna była, a Sobota wydaje mi się będzie za rok czy dwa świetnym skrzydłowym i pewnie będziemy mieli kolejnego reprezentanta w Bundeslidze. Mam nadzieje na to, że zarówno Śląsk jak i Legia przejdą następne rundy i znajdą się w fazie grupowej... Ale to chyba jeszcze przez kilka lat pozostanie jedynie w sferze marzeń aby dwa polskie kluby grały w fazie grupowej LE :x, choć chciałbym się mylić :badhappy:
Ostatnio edytowano 21 lip 2011, o 23:07 przez elug, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek

"At the end of a storm is a golden sky"
elug

Postprzez Zuru » 21 lip 2011, o 22:40

Śląsk póki co jako jedyny z polskich zespołów grających w europejskich pucharach grał z przeciwnikiem, w starciu z którym polski zespół nie był faworytem- jednak piłkarze Lenczyka podołali zadaniu, choć gdy włączyłem transmisję mniej więcej w 6 minucie, sytuacja nie wyglądała różowo...

Brawa za walkę, za piękną bramkę Dudka. Ja zwróciłem szczególną uwagę na Waldemara Sobotę- podobał się w pierwszym meczu, zagrał nieźle również dziś- podoba mi się jego technika i choć jeszcze nie wszystko robi idealnie, to pokazuje, ze ma potencjał.
Zuru

Postprzez Venom » 21 lip 2011, o 22:59

elug napisał(a):A ja mam pytanie :D Czy jak wisła odpadnie w następnej rundzie el. LM to będzie grała w eliminacjach do LE czy musi przejść jeszcze jedną rundę? Wiem że Lech jakoś tak w zeszłym sezonie dostał się do LE.

Jeżeli Wisła przegra rywalizację z Litexem to zagra w ostatniej rundzie kwalifikacji do LE. Jeżeli Wisła przejdzie Litex, a odpadnie w ostatniej rundzie kwalifikacji do LM to ma zagwarantowany udział w fazie grupowej LE. Jak się mylę proszę mnie poprawić.

Ale to jest chyba OT. :oops:
ŻYJ TAK, ABYŚ NIGDY NIE ZOSTAŁ SAM

"... the most important thing that we all must remember is that this football club is much more important and bigger than anybody."
Venom

Następna strona

Powrót do Europejskie puchary