Liga Mistrzów 2011/2012

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Liga Mistrzów 2011/2012

Postprzez Oskar » 16 cze 2011, o 20:20

Postanowiłem założyć nowy temat, ponieważ znamy już miejsce, na którym odbędzie się przyszłoroczny Finał Ligi Mistrzów - Allianz Arena. Bardziej zaskakującą informacją jest, to że Finał w sezonie 2012/2013 odbędzie się ponownie na Wembley Stadium. "To wyjątkowe wydarzenie znowu przyznajemy Anglikom, którzy w 2013 roku będą obchodzić 150-lecie angielskiego związku piłki nożnej - argumentował Platini." Być może to właśnie My będziemy triumfować wtedy na Wembley pod wodzą Dalglisha :roll:

http://www.uefa.com/uefa/aboutuefa/orga ... 013+finals

Losowanie pierwszej i drugiej rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Mistrzów odbędzie się w poniedziałek, 20 czerwca w szwajcarskim Nyonie - poinformowała UEFA na stronie internetowej.

Znane są już wszystkie drużyny, które mają zagwarantowany udział w fazie grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów w sezonie 2011/2012.

Faza grupowa Ligi Mistrzów UEFA (32 kluby):

Manchester United, Chelsea Londyn, Manchester City, FC Barcelona, Real Madryt, Valencia, AC Milan, Inter Mediolan, SSC Napoli, Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen, Lille, Olympique Marsylia, Zenit St Petersburg, CSKA Moskwa, Szachtar Donieck, Otelul Galati (Rumunia), FC Porto, Ajax Amsterdam, Fenerbahce Stambuł, Olympiakos Pireus.

Mam nadzieję, że do tego grona dołączy w końcu drużyna z Ekstraklasy, czyli Wisła. Ważne na pewno będzie dobre przygotowanie do sezonu, ale szczęście w losowaniu również się przyda...
Oskar

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Re: Liga Mistrzów 2011/2012

Postprzez Egalot » 17 cze 2011, o 10:25

Jeśli dobrze kojarzę, możliwy jest mecz w eliminacjach: Arsenal vs Bayern Monachium. Ciekawe to by było, jednak zabrałoby trochę atrakcyjności właściwej już LM.
Egalot

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez djdafy » 20 cze 2011, o 12:50

Wisła w kwalifikacjach do LM 2011/2012 zagra z łotewskim zespołem Skonto Ryga :) Mogli trafić lepiej, ale nie ma co gdybać - trzeba to po prostu wygrać. Pierwszy mecz krakowianie grają na wyjeździe 12/13 lipca, rewanż w Krakowie 19/20 lipca.
djdafy

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez FCmadzia » 20 cze 2011, o 14:38

I ja jestem zadowolona z tego losowania.
Raz- nie trzeba daleko jechać. Dwa- może piłkarze nie zlekceważą rywala z Łotwy tak, jakby to najprawdopodobniej [znów] było z zespołem np. z Baku. Trzy- każdy rywal, na którego mogliśmy trafić jest do przejścia w tym Skonto.
Oczywiście nauczona doświadczeniem (nie tylko Wisły) nie rozstawiam Białej Gwiazdy już do kolejnych rund, bo wszystko się może zdarzyć, jednak jeśli tego rywala nie będziemy w stanie przejść to lepiej się wypiszmy z jakichkolwiek rozgrywek europejskich. Przejście Rygi jest koniecznością, ponieważ bez tego nie będziemy mogli zagrać nawet o awans do LE.

Zobaczymy co przyszłość przyniesie. Moim zdaniem jest to optymalny rywal.

Dobrze też, że wcześnie są te mecze to przed wczasami się pojedzie na meczyk. Oby mi te grajki nie popsuły humoru i wypoczynku! ;)
FCmadzia

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Grzel » 20 cze 2011, o 14:55

Co tu dużo mówić. Jeżeli Wisłę stać na awans do Ligi Mistrzów to wygrają ten dwumecz, ale muszą wygrać zasłużenie i w dobrym stylu. Inaczej kolejny wyjazd będzie marnotrawstwem klubowych pieniędzy - trafią później na rywala z "wyższej" półki (Anderlecht czy nawet jakiś bułgarski klubik) to zwyczajnie dostaną w d*pe.
Mam jeszcze pytanie: jeśli Wisła odpadnie w tej fazie eliminacji LM to czy zagra o Ligę Europejską? Coś takiego było w ubiegłym roku z Lechem Poznań, ale nie jestem pewien więc pytam :?
    "A lot of football success is in the mind. You must believe that you are the best and then make sure that you are..." W. Bill Shankly
Grzel

Postprzez saw » 20 cze 2011, o 15:05

Do LE "spada" zespół przegrany w III rundzie, tak więc Wisła musi wyeliminować Skonto, by grać dalej w jakichkolwiek rozgrywkach europejskich.
- Nie martw się, Alan. Przynajmniej będziesz miał okazję grać nieopodal świetnego zespołu! - Bill Shankly do Alana Ball'a po zakupieniu go przez Everton
saw

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Whiteboy » 13 lip 2011, o 22:41

Wisla wygrala pierwszy mecz eliminacyjny ze Skonto 0-1. Mam nadzieje ze nie dadza dupy w rewanzu tak jak Jaga i przejda do nastepnej rundy. Rewanz w Krakowie wiec mysle ze jadnak wygraja. :)
Whiteboy

Postprzez Zuru » 19 lip 2011, o 23:02

Wisła pokazała się dziś ze znacznie lepszej strony niż w meczu w Rydze- przede wszystkim wytrzymali lepiej kondycyjnie, a poza tym poprawili skuteczność- jednakże martwią mnie błędy i niefrasobliwość defensywy, dobrze, ze rywale nie potrafili z tego skorzystać. Mam nadzieję, że trener Maaskant zwróci na to uwagę przed meczem z Litexem.
Zuru

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Metallica » 20 lip 2011, o 07:22

Wisła super zagrała szczególnie w ofensywie.Niektóre strzały były godne LM i mam nadzieję,że Wiślacy w koncu zdobędą upragniony awans.
Metallica

Postprzez Andzia93 » 20 lip 2011, o 07:48

Atmosfera na Reymonta jak zwykle wspaniała, właśnie się obudziłam i stwierdziłam, że ledwie mogę mówić :) Mecz w miarę kontrolowany przez Wiślaków, a gole bardzo podobne. Teraz Białą Gwiazdę czeka przeprawa z Litexem. Ważne, aby przywieźć dobry wynik z Bułgarii, a w Krakowie tylko dopełnić formalności :)
Obrazek
Red isn't a color.. RED is a way for life! YNWA!
Andzia93

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Ciuras » 20 lip 2011, o 09:48

Małecki po meczu "zagramy z Litexem Łowicz" :lol:
Mam wrażenie, ze obecnie Wisła to Melikson i długo, długo nic... na Skonto wystarczyło, nawet grający fatalnie Małecki bramę im wsadził. Litex żadnym potentatem nie jest więc odpadnięcie z nimi też byłoby dużą niespodzianką. Wszystko i tak zależeć tradycyjnie będzie od losowania, fura szczęścia będzie potrzebna...
CIURAS
“...I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. Poznasz, że Ja jestem Panem, kiedy wywrę na tobie swoją zemstę!”
Ciuras

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez Venom » 21 lip 2011, o 23:06

Szczerze mówiąc to mnie też Wisła nie zachwyciła. Oczywiście zagrali poprawnie. Nie powtórzyli kompromitujących występów z poprzednich lat. Ale prawda taka że takie Skonto powinno dostać od Mistrza Polski dwa razy 4:0 i podziękować za taki mały wymiar kary. I nie ma tu mowy o tłumaczeniu się że sezon sie dopiero zaczyna itd. itp.
Z Litexem uważam że Wiślacy sobie poradzą. Może być nawet lepiej, bo poczują już troszkę adrenalinkę. Jestem dziwnie spokojny że dadzą radę, chociaż.... sami wiemy jak polskie zespoły są nieprzewidywalne :lol:

A w ostatniej rundzie pewnie baty ..... i znowu walka w LE .....
ŻYJ TAK, ABYŚ NIGDY NIE ZOSTAŁ SAM

"... the most important thing that we all must remember is that this football club is much more important and bigger than anybody."
Venom

Postprzez Igorini » 21 lip 2011, o 23:53

Venom napisał(a):Szczerze mówiąc to mnie też Wisła nie zachwyciła. Oczywiście zagrali poprawnie. Nie powtórzyli kompromitujących występów z poprzednich lat. Ale prawda taka że takie Skonto powinno dostać od Mistrza Polski dwa razy 4:0 i podziękować za taki mały wymiar kary. I nie ma tu mowy o tłumaczeniu się że sezon sie dopiero zaczyna itd. itp.
Z Litexem uważam że Wiślacy sobie poradzą. Może być nawet lepiej, bo poczują już troszkę adrenalinkę. Jestem dziwnie spokojny że dadzą radę, chociaż.... sami wiemy jak polskie zespoły są nieprzewidywalne :lol:

A w ostatniej rundzie pewnie baty ..... i znowu walka w LE .....

może jesteś taki dziwnie spokojny dlatego, że w pierwszej jedenastce tego polskiego klubu gra 3 Polaków? :D
Obrazek

"Walk on, walk on, with hope in your heart!"
Igorini

Postprzez grunwald » 22 lip 2011, o 00:24

Igorini napisał(a):może jesteś taki dziwnie spokojny dlatego, że w pierwszej jedenastce tego polskiego klubu gra 3 Polaków? :D

Dziwne, ale od razu skojarzyłem z jakimś angielskim klubem z Londynu :? .
Jurgen ufam Tobie.
grunwald

Postprzez Jupik » 25 lip 2011, o 18:14

Nie wiedziałem gdzie to dać, a więc daje tutaj.

Jak wiadomo, UEFA wprowadziła nową nagrodę - UEFA Best Player in Europe, znamy już piłkarzy, którzy zajęli miejsca 4-10

4 Andres Iniesta (FC Barcelona) - 33 pkt
5 Radamel Falcao (FC Porto) - 17 pkt
6 Wayne Rooney (Manchester United) - 15 pkt
7 Nemanja Vidic (Manchester United) - 5 pkt
8 Zlatan Ibrahimović (AC Milan) & Gerard Pique (FC Barcelona) - 4 pkt
10 Manuel Neuer (Schalke 04) - 3 pkt

W walce o miejsca 1-3 pozostali Cristiano Ronaldo, Lionel Messi oraz Xavi Hernandez - wyniki poznamy 25 Sierpnia
"Everything is real, tonight..."
Jupik

Następna strona

Powrót do Europejskie puchary