Liga Europy 2010/2011

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: zoltoczerwony, dymos, Daniel, Jetzu, Gonzo, Jaszczur91, AirCanada, Ibiz

Re: Liga Europy 2010/2011

Postprzez Bolo » 28 kwi 2011, o 23:14

Dokładnie.
Pierwsza połowa jak dla mnie była lepsza niż GD ostatnie. Nie wiem co Villas Boas powiedział w szatni, ale to było genialne!
Falcao - najskuteczniejszy gracz w europejskich pucharach? Nie wiem czy to jego wrodzony geniusz, czy obrona Villarealu, ale to ile i jak strzelał to coś pięknego.
Bolo

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez PiotrekS » 28 kwi 2011, o 23:22

Falcao dzisiaj imponował,tak samo jak całe Porto.Villareal wbił bramkę do szatni co powinno lekko zdeprymować drużynę z Portugalii.Tak się nie stało,Villas-Boas zmotywował swoich podopiecznych i ci zaczęli grać w drugiej połowie futbol kosmiczny.Za to Villareal futbol komiczny.Takich baboli w defensywie dawno nie widziałem...
Ładny mecz,mógł się podobać.FC Porto na 99% jedzie do Dublina.Jego rywalem będzie ktoś z dwójki Benfica-Sporting.Co prawda Benfica wygrała 2:1 lecz jak dobrze wiemy Braga u siebie gra naprawdę świetnie.Tak więc sprawa awansu nie jest przesądzona.
PiotrekS

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez hulus » 28 kwi 2011, o 23:35

Bardzo imponujące jest Porto. Byli lepsi, chociaż pierwsza połowa była dość wyrównana ze względu na groźne kontry Villareal. Dużo fajnej piłki, dużo bramek, trochę słabej gry w obronie i kilka indywidualnych bardzo dobrych występów. Hulk kiedyś trafi do Anglii i będzie tam wymiatał. Guarin mi się bardzo podobał a Falcao strzela i strzela do znudzenia. Całe Porto imponuje siłą, dynamiką i wytrzymałością. To drużyna technicznych atletów coś jak Chelsea. Idą po tytuł, bo że lepsi są od Benfici czy Bragi pokazali w lidze. Ciekawe ile zdoła Porto utrzymać z tego zespołu, bo rzuci się na nich dużo wielkich klubów. Na samego trenera również.

Szkoda mi trochę Villareal, którzy posypali się w drugiej połowie. Nieco więcej skupienia w obronie tak jak do przerwy i nie byłoby pogromu. Przy kilku bramkach ustawiali się wręcz skandalicznie. Byli bardzo pasywni i może zmęczeni.

Tylko ciągle nie wiem, czemu w tym meczu komentator ciągle karmił mnie wzmiankami o bardzo ekscytującym wczorajszym meczu LM? Dziś tylko defensywnie ten mecz odbiegał od standardów LM.

Benfica nie popisała się i ma tylko lekką przewagę przed rewanżem. Przy 1:0 odpadają, więc niespodziewanie mogą trafić do finału. Ciągle nie pojmuję jak łatwo i brzydko odpadliśmy:(
hulus
Redaktor

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez Jaguar » 28 kwi 2011, o 23:37

Falcao i Hulk pewnie zawitają latem i podpiszą dobre kontrakty w Anglii czy Hiszpanii :wink:
Wynik zaskakujący, bo Villarreal wydawało się, że rozsądnie będą grać i drugą połówkę.
Jaguar

Postprzez Jetzu » 29 kwi 2011, o 00:31

Według mnie Boas utrzyma całą ekipę na następny sezon i za rok zawojuje Lige Mistrzów, niekoniecznie wygra, ale zajdzie wysoko. Byćmoże dokona pewnych kosmetycznych korekt, ale wydaje mi się, że zachowa trzon zespołu z Hulkiem i Falcao na czele.
Manchester United jest jak Rolling Stonesi, świetni, ale zawsze pozostaną w cieniu zespołu z Liverpoolu.
Obrazek
Jetzu

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Paulo » 29 kwi 2011, o 08:48

Według mnie Villas Boas znajdzie się na ławce jednego z zespołów PL. My go nie weźmiemy, bo jest Kenny, ale Chelsea i MC na pewno już pukają do jego drzwi...
Paulo
Paulo

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez Sochal » 29 kwi 2011, o 14:53

Paulo napisał(a):Według mnie Villas Boas znajdzie się na ławce jednego z zespołów PL. My go nie weźmiemy, bo jest Kenny, ale Chelsea i MC na pewno już pukają do jego drzwi...

City chyba nie wypadnie z top4, wiec watpie zeby zmienili Manciniego. Chelsea na pewno bedzie probowala sciagnac VB, ale wszystko wskazuje na to, ze Porto chce zatrzymac obecny sklad i trenera, zeby powalczyc o Lige Mistrzow (tak jak to mialo miejsce za czasow Mourinho - najpierw Puchar UEFA 2002-03, potem LM 03-04). Jedyny scenariusz jaki sobie wyobrazam, ktory konczy sie odejsciem VB, to sprzedaz kluczowych zawodnikow jak Hulk czy Falcao bez zgody trenera. Ale to raczej niemozliwe, bo zupelnie nieoplacalne - jesli Porto dobrze spisze sie w LM to wartosc i pilkarzy, i trenera wzrosnie. Wiekszej wyprzedazy wypatrywalbym latem 2012 (i wtedy jak najbardziej - kierunek Boasa to Anglia).
FORM IS TEMPORARY, CLASS IS PERMANENT
"Football is a simple game complicated by idiots."
Bill Shankly
Sochal

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez 13lukiz13 » 5 maja 2011, o 23:11

Mo i stało się. Nazywana najsłabszą (zaraz po Lechu) drużyna z Bragi zagra w finale w Dublinie. Tak więc drugi rok z rzędu Liverpool odpadł z finalistą jak jeszcze wygrają to w przyszłym roku będzie normalnie polowanie na nas. Przeciwnikiem FC Porto ciekawa drużyna ale jak widać po rewanżu do ogrania tak więc finał LE może być ciekawszy od finału LM i miliona podań pomiędzy obrońcami wzdłuż boiska
Gify w sygnaturkach są zabronione regulaminem forum.
13lukiz13

Postprzez Palet » 5 maja 2011, o 23:26

Finały rządzą się swoimi prawami ale mimo wszystko nie stawiał bym tu dużych szans na Bragę. Porto w tym sezonie gra znakomicie w lidze nie pamiętam dokładnie chyba na 30 meczy 28 zwycięstw i 2 remisy ? na pewno nie mają porażki . W rewanżu przegrali ale po 1 meczu gdzie wygrali 5:1 i w 2 meczu prowadzili już 2:1 i widać , ze dali sobie spokój i troszkę za duży bo stracili te 2 bramki ale gdyby grali na 100% to nie wydaje mi się by oddali to prowadzenie . W ogólnym rozrachunku Porto wygrało z silną drużyną Villarealu 7:3. A sama Braga jakoś spektakularnie nie wygrała , meczu nie widziałem więc nie chce mówić jak gra się toczyła ale statystyki pokazują , ze Braga u siebie i tak była słabsza od Benfici - Posiadanie 44% do 56% na korzyść Benfici w strzałach również korzyść zespołu z Lizbony 7:12 . No ale statystyki lubią kłamać i nie wiem jak dokładnie miał przebieg tego meczu. Co do finału , jestem za pogromcami Lecha i Liverpoolu ale z taką formą Porto nie widzę u nich z byt większych szans.
Obrazek
Palet

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez hulus » 5 maja 2011, o 23:37

Rok temu odpadliśmy ze zwycięzcą. Powtórka? Mało prawdopodobne, ale w finałach wszystko może się zdarzyć. Jak dla mnie fantastyczne Porto zasłużyło na tytuł. Cholernie mocna ekipa z najbardziej pożądanym obecnie trenerem w Europie.

Benfica dała ciała moim zdaniem, bo u siebie miała przewagę większą niż wskazywałby na to wynik. Natomiast Villareal zachowało twarz po katastrofalnej drugiej połowie w zeszłym tygodniu.
hulus
Redaktor

Postprzez Mitchell » 6 maja 2011, o 09:17

Nikt nie bierze pod uwagę MU ?
Ten sezon może być idealny dla Fergusona na pożegnanie.
Mitchell

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez Zuru » 18 maja 2011, o 16:58

Dziś finał Ligi Europy, w którym zmierzą się Porto z Bragą- jestem niemal pewny zwycięstwa Dragoes, są świetną ekipą, mają świetnego trenera, którego (gdyby nie Kenny) chętnie powitałbym na Anfield. Za FC Porto przemawiać może także fakt wygrania w cuglach ligi portugalskiej- 21 punktów przewagi nad drugą Benficą jakby nie patrzeć robi wrażenie. Jednak jest to finał, a jak wiadomo, w takich meczach mogą dziać się różne cuda (których dla ubarwienia meczu bardzo bym sobie życzył :) )

Szkoda, ze to nie Liverpool wystąpi dziś zamiast Bragi, jednak life is brutal- jak się nie umie naprawić błędu (strata gola na wyjeździe, po karnym spowodowanym przez Kyrgiakosa) przy wsparciu swoich kibiców, to się nie gra o finał...

Prawdopodobnie nie zobaczymy The Reds w następnej edycji tych rozgrywek, jednak wolę, żebyśmy skupili się na przyszłym sezonie ligowym i wrócili tam, gdzie nasze miejsce- do rywalizacji w Lidze Mistrzów. 8)
Zuru

Postprzez saw » 18 maja 2011, o 19:59

Pucharów w tym sezonie specjalnie nie oglądałem, ale finału sobie nie odpuszczę, zwłaszcza, że dzisiaj mam wolne i w spokoju zobaczę cały mecz. Faworytem jest Porto i mało kto wierzy w zwycięstwo Sportingu. Uważałem Bragę za najsłabszy zespół na jaki LFC mógł trafić, a tu taka niespodzianka. Mam nadzieję, że obejrzę dobre spotkanie, w którym nie zabraknie emocji. Nie obrażę się jak będzie dogrywka czy karne, ale to chyba mało prawdopodobna wersja. Chociaż kto wie, to przecież finał i tu wszystko jest możliwe. Stawiam jednak na 3:0 dla Smoków.
- Nie martw się, Alan. Przynajmniej będziesz miał okazję grać nieopodal świetnego zespołu! - Bill Shankly do Alana Ball'a po zakupieniu go przez Everton
saw

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Egalot » 18 maja 2011, o 21:35

Zdążyłem włączyć na końcówkę. W sam raz by zobaczyć piękną akcję zakończoną bramką :D

Nasi mogą poćwiczyć takie wrzutki na Carrolla.
Egalot

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez micki » 18 maja 2011, o 21:37

A Carroll moglby zaczerpnac boiskowego sprytu od Falcao ;)
micki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Europejskie puchary