Liga Mistrzów 2010/2011

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Liga Mistrzów 2010/2011

Postprzez Jetzu » 21 lip 2010, o 23:04

Mimo iż nas w niej niestety zabraknie to nie broni nam dyskutować na ten temat.
Dzisiaj Lech awansował do 3ciej rundy po pokonaniu w rzutach karnych Interu Baku.
Mecz był nudny, Inter wygrał 1:0 po dogrywce jednak to co się działo w karnych to jest poemat, 11 serii, 2 obronione karne przez bramkarza mistrza Azerbejdżanu i 3 obronione przez Kotorowskiego - dawno nie widziałem tak emocjonującej serii jedenastek.
Lech w następnej rundzie spotka się ze Spartą Praga.
Manchester United jest jak Rolling Stonesi, świetni, ale zawsze pozostaną w cieniu zespołu z Liverpoolu.
Obrazek
Jetzu

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Re: Liga Mistrzów 2010/2011

Postprzez Gacunio91 » 21 lip 2010, o 23:09

Więc tak w skrócie o mecz - wstyd i hańba ! Padaka i piach ! Jedna wielka porażka ! Jedynie co Wichniarek trzymał poziom, ale to co zrobił Zieliński z tego zespołu sprawia, że otwiera mi się nóż w kieszeni! Za to nie przypominam sobie karnych aby musieli bramkarze strzelać :D Jednak cieszę się, że Lech awansował. Musi jednak poprawić grę bo z taką to 3-0 na wyjeździe, a u nas z 2-1..

Edit: Sowa bo Lech był wielki i zajebisty, ale za Smudy. Mimo, że nie zdobył mistrzostwa to potrafił awansować do fazy grupowej, walczył jak równy z równym z Austrią Wiedeń, Udinese, CSKA, Deportivo, a Lech za Zielińskiego staje się coraz mniejszy i chyba cofa się w rozwoju. Dziś walczył jak równy z równym, ale z....Interem Baku :lol: Tak patrzę, że Zieliński robi z Lecha to co zrobił z Polonią, niby miał wyniki, ale gra to piach i teraz też tak jest. A już mistrzostwo to gra bez napastnika 50 minut :lol: :lol:
Ostatnio edytowano 21 lip 2010, o 23:26 przez Gacunio91, łącznie edytowano 1 raz
Some people believe football is a matter of life and death. I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that - Bill Shankly
Gacunio91

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez KapitanSowa » 21 lip 2010, o 23:16

No w Pradze już pewnie posrani ze strachu przed spotkaniem z wielkim Lechem... :lol: To co zaprezentował dziś Lech to dno i sto metrów mułu. Mam nadzieję, że kibice tego zespołu w końcu przejrzeli na oczy i przestaną pompować balonik swej wielkości i zajebistości.
KapitanSowa

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez bols » 21 lip 2010, o 23:49

No to mamy w końcu drużynę na fazę grupową ligi mistrzów! A tak na poważnie to, żałosny mecz... Lech uświadomił mi, że w Europie był w stanie walczyć tylko i wyłącznie pod okiem Smudy... Zieliński nie jest dobrym trenerem, choć tu przesadziłem bo jak wiemy grają piłkarze, a nie trener, a jak wiemy piłkarzy Lech ma kiepskich... Nie daję poznaniakom najmniejszych szans w starciu ze Spartą.
bols

Postprzez Jetzu » 21 lip 2010, o 23:54

Wszystkie polskie kluby mają słabych piłkarzy, gwarantuję Ci, że KAŻDY ze sprzedanych czy wyrzuconych przez nas (Liverpool) graczy, byłby gwiazdą w naszej rodzimej pseudoekstraklasie.
U Lechitów widać brak Lewandowskiego, różnica poziomu między nim, snajperem niespotykanym na polskie warunki (dobra gra tyłem do bramki, technika, strzał obiema nogami, głową), a podstarzałym lisem pola karnego Wichniarkiem jest ogromna.
Jeśli się nie poprawią to (THIS IS) Sparta ich zje.
Manchester United jest jak Rolling Stonesi, świetni, ale zawsze pozostaną w cieniu zespołu z Liverpoolu.
Obrazek
Jetzu

Postprzez bols » 22 lip 2010, o 00:07

Jetzu napisał(a):Wszystkie polskie kluby mają słabych piłkarzy, gwarantuję Ci, że KAŻDY ze sprzedanych czy wyrzuconych przez nas (Liverpool) graczy, byłby gwiazdą w naszej rodzimej pseudoekstraklasie.
U Lechitów widać brak Lewandowskiego, różnica poziomu między nim, snajperem niespotykanym na polskie warunki (dobra gra tyłem do bramki, technika, strzał obiema nogami, głową), a podstarzałym lisem pola karnego Wichniarkiem jest ogromna.
Jeśli się nie poprawią to (THIS IS) Sparta ich zje.

I dlatego celem nieosiągalnym dla Polskich klubów są Play offy o Ligę mistrzów... Aż smutno się robi gdy się ogląda mecze Widzewa z ligi mistrzów, a potem takiego Lecha czy Wisłę... Ale co na to poradzić, pozostaję liczyć jeszcze na wcześniej wspomnianą "Białą Gwizde" Jagę i Ruch, może chociaż oni coś ugrają w lidze europejskiej, ale wątpie...
bols

Postprzez Witz » 22 lip 2010, o 00:13

już bez dramatyzowania, widać było, że chcą po prostu przeczłapać do następnej rundy bez większego wysiłku i się przeliczyli - na ciskanie gromów, jacy to oni nie są słabi, przyjdzie (ewentualnie) czas po rundzie trzeciej
Witz

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez FCmadzia » 22 lip 2010, o 00:36

Nie widziałam tego dwumeczu Lecha, ale z tego co się orientuje to jest taka sama beznadzieja jak w zeszłym roku Wisła & Levadia :dry: , z tą różnicą, że Kolejorz miał tego farta, że udało się dociągnąć do karnych i wygrać. Naprawdę szacunek, że dali rade wygrać :roll:
Teraz być może wychodzą ze mnie cechy typowe dla Polaka (przynajmniej tego stereotypowego), ale- mimo, że Lech gra dalej i nie wiem co się stanie, być może awansują dalej- odczuwam jakąś satysfakcje[?]. Tak wszyscy chwalili Poznaniaków, tyle było głosów "o tak teraz Lech, będzie w końcu LM, a nie ciągle Wisła i Legia słabo się starające", a tu proszę nie jest zbyt pięknie, o mało nie było powtórki sprzed roku. I choćby dlatego, gdy ten Kolejorz faktycznie sobie dobrze poczynał, to sama siebie strofowałam w myślach. No i jest.
Zobaczymy jak będzie z tą Spartą. Ale [z tego co czytam] to raczej Lech nie przejdzie dalej, bo kluby zagraniczne charakteryzują się tym, że choć na rynku europejskim są równie anonimowe/znane jak nasze teamy to zawsze mają większy charakter, większe jaja, większe chęci.
Swoją drogą, ledwo Lewandowskiego nie ma i już sie sypie to wszystko? Kurde no, wiedziałam, że Robert ma niebagatelne znaczenie dla tej drużyny, ale nie wiedziałam, że aż takie o.O
A z tego co zdążyłam na jakiś onetach prześledzić, to Kotorowski swoje robi dalej- bohateiro prawie jak nasz Dudzio niegdyś :D ;)

EDIT: *Scarlet*- to naprawdę jest ironia :P
Ostatnio edytowano 22 lip 2010, o 11:35 przez FCmadzia, łącznie edytowano 1 raz
FCmadzia

Postprzez openmind » 22 lip 2010, o 00:36

Jetzu napisał(a):U Lechitów widać brak Lewandowskiego, różnica poziomu między nim, snajperem niespotykanym na polskie warunki (dobra gra tyłem do bramki, technika, strzał obiema nogami, głową), a podstarzałym lisem pola karnego Wichniarkiem jest ogromna.

To chyba inne mecze oglądaliśmy...Wichniarek zagrał dziś bardzo dobre zawody, pokazał jak powinien grać dziś wysunięty napastnik, ściąganie obrońców, wracanie się, rozgrywanie, świetnie zgrywał piłki do boku...Zabrakło szczęścia w kilku sytuacjach, szczególnie przy strzale w poprzeczkę. Nie wierzę, że dziś Lewandowski pokazałby coś więcej, nieraz przecież marnował akcje seriami, a i z przyjęciem piłki było u niego krucho. Podsumowując, nie nazwałbym Wichniarka "podstarzałym lisem pola karnego ".

Co do samego spotkania to skuteczność, skuteczność, skuteczność i mogłoby być po zawodach w 15 minut. No i ławka Lecha, na której mógłby chyba dziś usiąść losowo wybrany użytkownik naszego forum. I tyle, spotkania ze Spartą to będzie już zupełna inna bajka.

Wtopiłem 30pln na Lechu :x
Obrazek
"The most important people at Liverpool Football Club are the people who want to be here."
openmind

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez fanx » 22 lip 2010, o 01:23

"Jestem chory na piękny futbol." Jose Mourinho
fanx

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Scarlet » 22 lip 2010, o 09:33

FCmadzia napisał(a):Naprawdę szacunek, że dali rade wygrać :roll:

A mi dla nich szacunku trochę brakuje... Wygrać po 11 serii rzutów karnych z Interem Baku? Trochę żałosne. Lech ma farta, jak zwykle.

Meczu nie oglądałam, tylko trochę dogrywki i cale rzuty karne, ale szczerze mówiąc wyjątkowo trudno było mi pozbyć się mojej tradycyjnej niechęci do Lecha przy takim poziomie gry. Udawało się to dwa lata temu, ale tym razem żaden klub z Polski Europy nie zawojuje... zresztą, jak zwykle :dry:
Scarlet

Postprzez Zyska » 22 lip 2010, o 09:56

Burnley pokonało na starcie sezonu ManU. Łoo, czemu wtedy nikt nie mówił że Manchester jest kandydatem do spadku? Kurde, ludzie przecież Lech potraktował ten mecz jak sparing, podszedł do niego na pełnym luzie. Mało brakowało i dostaliby za swoje podejście, ale ostatecznie tak się nie stało. Oby Lech wyciągnął wnioski z tego meczu :dry: A w kwestii motywacji wina trenejra (?) :oops:
Obrazek
Zyska

Postprzez Niko93 » 22 lip 2010, o 10:24

fanx napisał(a):http://www.weszlo.com/news/5264

Wszystko w temacie.

Wszystko czyli co biadolenie jakiegoś wiślaka ?Bo pomimo paru trafnych stwierdzeń wiadomo komu kibicuje autor tekstu :wink:
Niko93

Postprzez Gacunio91 » 22 lip 2010, o 10:32

Zyska napisał(a):Burnley pokonało na starcie sezonu ManU. Łoo, czemu wtedy nikt nie mówił że Manchester jest kandydatem do spadku? Kurde, ludzie przecież Lech potraktował ten mecz jak sparing, podszedł do niego na pełnym luzie. Mało brakowało i dostaliby za swoje podejście, ale ostatecznie tak się nie stało. Oby Lech wyciągnął wnioski z tego meczu :dry: A w kwestii motywacji wina trenejra (?) :oops:

Ok może i masz rację, może i Lech potraktował ten mecz jak sparing i podszedł na luzie, ale to jest INTER BAKU. Lech zagrał najmocniejszym(na wczoraj) składem więc nawet ten "sparing" w dodatku u siebie! powinien gładko wygrać, a nie męczyć się z azerami..Wczoraj miałem wrażenie, że nie wszystkim zawodnikom chciało się grać..jedynie Wichniarek, Peszko i Arboleda trzymali poziom..co się stało z Djurdevicem? :shock:

openmind napisał(a):To chyba inne mecze oglądaliśmy...Wichniarek zagrał dziś bardzo dobre zawody, pokazał jak powinien grać dziś wysunięty napastnik, ściąganie obrońców, wracanie się, rozgrywanie, świetnie zgrywał piłki do boku...Zabrakło szczęścia w kilku sytuacjach, szczególnie przy strzale w poprzeczkę. Nie wierzę, że dziś Lewandowski pokazałby coś więcej, nieraz przecież marnował akcje seriami, a i z przyjęciem piłki było u niego krucho. Podsumowując, nie nazwałbym Wichniarka "podstarzałym lisem pola karnego ".

Co do samego spotkania to skuteczność, skuteczność, skuteczność i mogłoby być po zawodach w 15 minut. No i ławka Lecha, na której mógłby chyba dziś usiąść losowo wybrany użytkownik naszego forum. I tyle, spotkania ze Spartą to będzie już zupełna inna bajka.

Dokładnie. Moim zdaniem Lewandowski najzupełniej w świecie jest przereklamowany i wykreowany przez media. Ok, jest młody, perpsektywiczny i może czegoś się nauczy w BVB(oby) ale jak dla mnie to prawie zero techniki(prawie bo czasami coś pokaże). Minimalnie ponadprzeciętny piłkarz z wyszczekanym menadżerem i transfer gotowy. Teraz tak się kazdy nim zachwyca bo strzela bramki w sparingach z jakimiś 6 ligowcami, ale wg mnie pierwsze mecze to zweryfikują. Wichniarek to jakby nie patrzeć, piłkarz który przez 10 lat grał w Bundeslidzie i nie jeden kopacz mógłby się od niego sporo nauczyć, a wiek? Polecam to:

Artur Wichniarek w środę dość nieoczekiwanie podpisał kontrakt z Lechem Poznań. Były reprezentant Polski ma wspomóc "Kolejorza" w walce o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. "Król Artur" ma co prawda 33 lata, ale wyniki badań ma lepsze od wielu znacznie młodszych od siebie.

- Jestem zszokowany wynikami badań. Stawiłem się na nich w środę już o godzinie 7 rano. Zostałem sprawdzony od małego palca w nodze do czubka głowy. I wyszło, że mam organizm 25-latka - szczyci się Wichniarek w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

P.S

Czasami avatary i podpisy mówią wszystko o preferencjach drużyn, a za to nastawieniu niektórych forumowiczów :happy:

A co do artykułu to może i tendencyjny, ale jak najbardziej prawdziwy. 80% tego mówiłem wczoraj na meczu ;)

Edit: Właśnie zobaczyłem nagłówek Faktu, brukowiec bo brukowiec, ale przynajmniej nie owija w bawełnę ;)

"Kompromitacja była blisko, a tak jest tylko wstyd"

Fakt napisał(a):"Koszmar Levadii powrócił" - czytamy w "Fakcie", który przypomina ubiegłoroczną porażkę Wisły Kraków z mistrzem Estonii w II rundzie kwalifikacji. Wskazuje na gwizdy i nieprzychylne okrzyki, jakie rozlegały się na stadionie "Kolejorza". "Ale czy można się dziwić fanom mistrza Polski? Ich ukochana drużyna po prostu kompromitowała nie tylko siebie, ale całą polską piłkę".

100% racji, ale przynajmniej kibice stanęli na wysokości zadania i zamiast śpiewać po kompromitacji "Czy wygrywasz czy też nie, ja i tak kocham Cię" zrobili to co do nich należało - wygwizdali - szacunek za to. Ah ta publiczność w Poznaniu.
Some people believe football is a matter of life and death. I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that - Bill Shankly
Gacunio91

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Jetzu » 22 lip 2010, o 11:13

Wichniarek grał 10 lat w Niemczech - król strzelców na zapleczu, ale na salonach nic zrobić nie potrafi.
W drugim meczu zagrał nieźle, ale Lewandowski prezentuje zupełnie inny styl gry i to ten styl muszą zmienić Poznaniacy.
Wichniarek ma doświadczenie, wie jak zachować się w polu karnym ale ma za grosz skuteczności, w pierwszym meczu jak ja sobie przypomne jego pionowe strzały z 10 metrów to mnie ciarki przechodzą.
Mówienie że Lewandowski jest przereklamowany to też pierdoły, od lat nie było w Polsce gracza który tak wystawał ponad średnią ligi, on strzelał, rozgrywał - był prawdziwym liderem tego zespołu na boisku.
Nie ma techniki? No tak, gole piętami czy okna z 16-20 metrów sadzają tylko drewna. Nikt nie mówi tutaj o technice na poziomie Aquilaniego czy Torresa, ale na polskie realia ten gracz to geniusz, dobrze zrobił mu rok dłużej w Lechu bo się jeszcze bardziej rozwinął.
Obrazek
Jetzu

Następna strona

Powrót do Europejskie puchary