Liga Europy 2009/2010

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: zoltoczerwony, dymos, Daniel, Jetzu, Gonzo, Jaszczur91, AirCanada, Ibiz

Re: Liga Europy 2009/2010

Postprzez raniLFC » 9 kwi 2010, o 14:35

Ja mimo wszystko nie odbierałbym drużynie Hodgsona szans na finał. Rewanż odbędzie się w Londynie a wiadomo że Fulham jest drużyna własnego stadionu (my zresztą też w tym sezonie :dry: )
Nie ma większych drani od nawróconych na cynizm idealistów.
raniLFC

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez piotrolka » 9 kwi 2010, o 16:22

Myślę, że w finale spotkają się drużyny z Anglii. Może Fulham nie jest faworytem w dwumeczu z Hamburgiem, ale pokazali już, że potrafią grać z teoretycznie silniejszymi drużynami. W meczu z Niemcami, na pewno będę kibicował Londyńczykom
"Między mną a Liverpoolem trwa romans, który nigdy się nie zakończy" - SG
piotrolka

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Kaminho » 9 kwi 2010, o 19:59

Że honoru brytyjskiej piłki w europejskich rozgrywkach będzie broniło Fulham, to chyba nikt się nie spodziewał. Rewanż mają u siebie więc absolutnie wszystko możliwe. Jak potrafią tam ograć trzema bramkami różnicy takie drużyny jak Juventus i MU, to w żadnym wypadku Niemcy nie będą tam jechać na spokojnie. I z uwagi na moją małą sympatię do klubu z Craven Cottage mam nadzieję, że im się to uda. Oby tylko londyńczycy wytrzymali tę końcówkę sezonu, bo meczów rozegrali chyba więcej niż my. Z drugiej strony ciekawy byłby również finał z HSV na ich stadionie. Coś jak z Romą w '84 :)

Poziom całych rozgrywek chyba jest wyższy niż przed rokiem. Również niestety dzięki naszemu udziałowi. Ale z ćwierćfinałowej ósemki 6 zespołów mogłoby spokojnie grać w fazie pucharowej LM - chyba tylko Standard i wspomniane Fulham są gośćmi z tej teoretycznie niższej półki. Mam nadzieję, że nie przyjdzie nam na dłużej zagościć w europejskiej drugiej lidze, chociaż niewiele nam teraz do tego brakuje. A Benfica będzie grać sobie w LM...
Kaminho

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez karciia » 11 kwi 2010, o 18:03

nie ma mozliwosci ze po wygraniu le uefa jakos wcisnie nas do eliminacji lm ?
karciia

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez BarLiv » 11 kwi 2010, o 18:07

karciia napisał(a):nie ma mozliwosci ze po wygraniu le uefa jakos wcisnie nas do eliminacji lm ?

Chyba żartujesz :lol:
BarLiv

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez BizonerLFC » 11 kwi 2010, o 18:30

koornel napisał(a):Ja myślę ,że finał będzie Liverpool Bodajże 2 lata temu w finale Pucharu Uefa Zenit - Rangers , mecz rozgrywany był na stadionie Glasgow i rosjanie wygrali 2-0 .

Że się tak wtrące, Rangersi z Zenitem grali w Manchesterze na stadionie City. Finał w Glasgow grała Sevilla z bodajże Boro ;)
Ale również wolałbym finał (o ile wejdziemy) z HSV, dlatego w meczu z Fulham kibicuje Niemcom :wink:
Obrazek
BizonerLFC

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Blady3Miasto » 11 kwi 2010, o 18:48

karciia napisał(a):nie ma mozliwosci ze po wygraniu le uefa jakos wcisnie nas do eliminacji lm ?

może kiedyś, jak przepisy zmienią 8)
Obrazek
Obrazek
Braci się nie traci ARKA &CRACOVIA
Blady3Miasto

Postprzez lfc » 11 kwi 2010, o 19:08

Jaka LM o czym Wy rozmawiacie w ogóle...?Może na mś w rpa jeszcze zagramy bo Nas "wcisną"?
Jak nie wygramy LE to w ogóle nie będzie europejskich pucharów za rok na Anfield...Nawet intertoto rozwiązali...
Obrazek
lfc

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez BizonerLFC » 14 kwi 2010, o 22:01

Nasz przeciwnik przegrał u siebie z ostatnim w tabeli Xerez 2-1 :roll:
Chyba że Atletico odpuści ligę i szykuje się na nas, a o awans do LE powalczy w pucharze z Sevillą...
Obrazek
BizonerLFC

Postprzez fanx » 15 kwi 2010, o 02:52

Jeśli Sevilla do końca sezonu nie straci czteropunktowej przewagi nad 7. w tabeli Getafe, to Atletico zagra w przyszłym sezonie w LE niezależnie od wyniku finału Copa del Rey. A patrząc na wczorajszy wynik z Xerez można przypuszczać, że Rojiblancos mocno wierzą w Sevillę :lol:

Już zupełnie serio - Atletico ewidentnie odpuściło rozgrywki ligowe, w zasadzie słusznie bo szanse na zajęcie miejsc 5-6. mają nikłe, a w perspektywie dwumecz z Liverpoolem i rzeczony finał CdR. Czyli priorytety określone dość wyraźnie.

Z Liverpoolem Materace nie mają szans, imho kto bogatszy to może już bukować bilety do Hamburga. Z Atletico jest taki problem, że ta drużyna wiecznie gra poniżej oczekiwań, kolejni trenerzy(ni) przychodzą i odchodzą, a zespół jak był nieobliczalny taki jest dalej. Obecnie obrona Atleti to jakiś niesmaczny żart, Perea z naprawdę solidnego obrońcy stał się nijakim defensorem, zupełnie zgubił gdzieś swoje największe atuty. Obecnie z bramkarzem nie mają problemu, bo ni stąd ni zowąd wyrósł im całkiem przyzwoity golkiper De Gea. Reszta defensywy to dno i 3 metry mułu. Zespół nadrabia całkiem ciekawą grą ofensywną ale tylko w przerwach pomiędzy spektaklami niewykorzystanych okazji. Na Liverpool nie ma prawa wystarczyć.

PS. Post pisany po spożyciu alkoholu więc w razie czego nie biorę porannej odpowiedzialności za jego treść* :P

*Zastrzegam sobie możliwość zmian w godz. 9:00-10:00
"Jestem chory na piękny futbol." Jose Mourinho
fanx

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez olka » 18 kwi 2010, o 08:02

Atletico przegrało trzeci mecz z rzędu. Tym razem Rojiblancos ulegli 1-2 Villarealowi, a jedynego gola dla drużyny z Madrytu strzelił Aguero, który w czwartek nie zagra.

BizonerLFC napisał(a):Chyba że Atletico odpuści ligę i szykuje się na nas, a o awans do LE powalczy w pucharze z Sevillą...

Mocno sobie wzięli te słowa do serca. Rzecz w tym, że z taką formą ciężko widzieć ich jako zwycięzców CdR, a na 5-6 miejsce szans praktycznie nie mają. Grają vabank. Albo tak obawiają się dwumeczu z LFC :D
But I won't cry for yesterday, there's an ordinary world,
Somehow I have to find.
And as I try to make my way to the ordinary world,
I will learn to survive.
olka

Postprzez Ciuras » 18 kwi 2010, o 08:08

Atletico, ich gra i sytuacja poniekąd jest analogiczna do Liverpoolu. Sezon nieudany - tak najkrócej można podsumować. Mieli walczyć o kolejną edycję Ligi Mistrzów, a wychodzi na to, iż nie zagrają w przyszłym sezonie w Europie :badhappy: Jedyna ich nadzieja to CdR - ale z taką grą to przepraszam bardzo...
Atletico ma jednak o co walczyć do końca, brak gry w Europie spowoduje wg. mnie stratę Aguero. Ten zaś nie zgra w pierwszym meczu w czwartek przeciwko Liverpoolowi. Oby wykurował się już Torres. Nie ma się co oszukiwać, nie ma kto strzelać goli, gdy nie gra El Nino.
CIURAS
“...I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. Poznasz, że Ja jestem Panem, kiedy wywrę na tobie swoją zemstę!”
Ciuras

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez fanx » 19 kwi 2010, o 15:37

Ale jaki brak gry w Europie? Żeby nie zagrać w przyszłym sezonie w pucharach, Sevilla musiałaby skończyć obecne rozgrywki na 7. miejscu. Obecnie mają 5 punktów przewagi nad siódmą drużyną na 5 kolejek przed końcem, w tym mecz u siebie z Atletico, któremu na rękę jest porażka na Sanchez Pizjuan, bo może zapewnić Materacom grę w pucharach niezależnie od wyniku finału Copa del Rey.
"Jestem chory na piękny futbol." Jose Mourinho
fanx

Postprzez Ciuras » 19 kwi 2010, o 15:47

fanx napisał(a):Ale jaki brak gry w Europie? Żeby nie zagrać w przyszłym sezonie w pucharach, Sevilla musiałaby skończyć obecne rozgrywki na 7. miejscu. Obecnie mają 5 punktów przewagi nad siódmą drużyną na 5 kolejek przed końcem, w tym mecz u siebie z Atletico, któremu na rękę jest porażka na Sanchez Pizjuan, bo może zapewnić Materacom grę w pucharach niezależnie od wyniku finału Copa del Rey.

Ale ja o Atletico i myślałem, i pisałem... :)
CIURAS
“...I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. Poznasz, że Ja jestem Panem, kiedy wywrę na tobie swoją zemstę!”
Ciuras

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez micki » 19 kwi 2010, o 16:15

fanx tez pisal o Atletico. Jesli Sevilla miejscem w lidze zapewnie sobie udzial w pucharach, to Atletico tez zagra w Lidze Europejskiej - a moze nawet niezaleznie od Sevilli, jesli wygraja Copa del Rey.
micki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Europejskie puchary