Liga Mistrzów 2009/10

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Liga Mistrzów 2009/10

Postprzez fanx » 30 kwi 2010, o 21:48

Steady napisał(a):On swoich sporych umiejętności nie potwierdził we wtorek, tylko przez wcześniejsze lata swojej kariery, najpierw w Porto, następnie w Chelsea, teraz w Interze.

No właśnie. Porto pod wodzą Mourinho to był fantastyczny zespół, nie przeczę. Przyznam nawet, że trochę im kibicowałem na arenie europejskiej, podobał mi się ich napastnik Derlei (bez klubu obecnie, do wzięcia! :D ). To był taki powiew świeżości w skostniałe rozgrywki europejskie.

W Chelsea Mou miał praktycznie nieograniczone możliwości finansowe, więc te 2 mistrzostwa które zdobył, 2 PLA i 1 PA mogłyby stać się udziałem sporej części trenerów uważanych za nie-genialnych. W sezonie 04/05 pokonał w dwumeczu Barcelonę ale rok później został pokonany przez 'taktycznego impotenta' w taki sposób, że w rewanżu jego piłkarze ani razu z tego co pamiętam nie zagrozili bramce Valdesa. W tamtym meczu Chelsea została tak bardzo zneutralizowana, że nie uwierzyłbym, iż prowadził ją Jose, gdyby nie gromkie "este Portuguese una puta es!" płynące z trybun. Mourinho taktycznie leżał i kwiczał, w akcie desperacji wprowadził nawet Hutha na szpicę. Ostatecznie w Europie z Chelsea nie wygrał nic. Hegemona z The Blues może i zrobił ale raczej na gruncie lokalnym.

Inter na razie jest w trakcie tworzenia historii. Rok temu zostali zjedzeni przez fantastycznie grający w dwumeczu Manchester, tylko Cesarowi mediolańczycy mogą zawdzięczać, że nie jechali do Manchesteru na wycieczkę, a z realnymi szansami na awans. Na OT Ferguson zamiótł Mourinho pod wycieraczkę.

To tylko pokazuje jak wiele racji miał Death Magnetic pisząc, że granica między geniuszem/zwycięzcą a loserem jest naprawdę minimalna. A nazwanie człowieka, który jako jeden z pierwszych w Europie zaczął grać nowoczesną, ulepszoną wersją taktyki 4-3-3 (a którą to obecnie stosuje... Mourinho) taktycznym impotentem skwituję krótko - niedorzeczność.

Edit: Oooo, widzę że nie tylko ja nie uważam Mourinho za geniusza: http://www.zczuba.pl/zczuba/1,90957,783 ... ecial.html
"Jestem chory na piękny futbol." Jose Mourinho
fanx

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Koszmar » 5 maja 2010, o 13:19

Mimo ze byłem za Barcelona musze przyznac ze brzydki, bo brzydki ale skuteczny futbol Interu dal rade i jednak graja w finale zasluzenie.... nie dosc ze w pierwszym meczu strzelili Barcie 3 bramy to na Camp Nou Barcelona nie potrafila udokumentow3ac swojej przewagi bramka..... mieli w trakcie meczu (bodajze w 75 minucie) ponad 400podan ale tak naprawde niewiele klarownych sytuacji bramkowych (jak na taka przewage i ilosc podan).... a Inter nie dosc ze bronil przewagi to jeszcze grali w 10 wiec nie ma sie co dziwic..... coz teraz nie wiem za kim bede w finale....ale mam jeszcze czas zeby zdecydowadc ;)
My wierzymy.....tylko w BKS!! Hej Lechio! Oo nasz Oo nasz!!
Obrazek.
Koszmar

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez LFCBDG » 5 maja 2010, o 17:39

Tylko się cieszyć ,że w finale nie ma drużyn takich jak Realek i Barcelonka i inne mu :badhappy: .Dla mnie osobiście LM traci na popularności ,nudzą mnie te same drużyny rok w rok .Jak dla mnie to Liga Europejska była o wiele bardziej interesująca ,różnorodność teamów tam grających jak i poziom bardzo mnie zaskoczył na plus oczywiście.Finał LM obstawiam na Inter i kunszt taktyczny special one:). :lol:
Jedyny sposób, by odkryć granice możliwości, to przekroczyć je i sięgnąć po niemożliwe.
LFCBDG

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Koszmar » 5 maja 2010, o 18:16

no w sumie to tutaj musze sie zgodzic z przedmowca.... Liga Europejska wymiata ;)
My wierzymy.....tylko w BKS!! Hej Lechio! Oo nasz Oo nasz!!
Obrazek.
Koszmar

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez olka » 20 maja 2010, o 14:59

Ogłoszono dziś, że finał LM będzie sędziował nikt inny jak Howard Webb :D

Tymczasem niemieckie media donoszą, że trwa postępowanie UEFA w sprawie meczu Fiorentiny z Debreczynem, wygranym przez Włochów 4-3. Spotkanie miało być ustawione, a dyrektor sportowy Debreczyna poinformował, że piłkarze tej drużyny zostali już przesłuchani.
But I won't cry for yesterday, there's an ordinary world,
Somehow I have to find.
And as I try to make my way to the ordinary world,
I will learn to survive.
olka

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez maczoo09 » 20 maja 2010, o 15:02

boże, czuje, że po tym meczu może być skończony.
Jak jesteś pierwszy, to jesteś pierwszy. Jak jesteś drugi, to jesteś zerem." (Bill Shankly)
maczoo09

Postprzez DWT-Adas » 20 maja 2010, o 20:06

http://www.sport.pl/pilka/1,65041,79130 ... _lupa.html :)

Wszystko jasne! Odpadnięcie już w fazie grupowej wcale nie było skutkiem naszej tragicznej formy, błędnej taktyki, kontuzji czy za słonej zupy. Wszystko ludzie Calcio ustawili. Jeśli wykażą się choć odrobiną konsekwencji w swoich działaniach to finał też ustawią, żeby tylko ich podły plan odniósł sukces!
DWT-Adas
Przyjaciel Żubra

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez raniLFC » 22 maja 2010, o 19:12

Boję się dzisiejszego meczu czyżby miały być mistrzowskie szachy jakich jeszcze świat nie widział? :) Wiadomo jaką piłkę gra Inter a na dodatek sędziuje Webb a więc ładnego meczu nie możemy się spodziewać. Będzie to takie kopanie od gwizdka do gwizdka bo dla Anglika każde dotknięcie przeciwnika oznacza faul :dry:. Mam nadzieję jednak że nie będzie tak źle i da się to oglądać. Co do wyniku to wolałbym żeby wygrał Inter bo Bayern zrównałby się z nami trofeami w Pucharze Europy a tego nie chcę. Zawsze lepiej być samotnym zdobywcą 5 trofeów niż dzielić ten zaszczyt jeszcze z inną drużyną :badhappy:
Nie ma większych drani od nawróconych na cynizm idealistów.
raniLFC

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Nooldir » 22 maja 2010, o 19:15

Ja mam tylko jedno życzenie: bramkowy remis i karne!

Patologią jest, żeby w całym sezonie LM i LE żaden mecz nie skończył się loterią. Chyba że jakiś był, a ja nie pamiętam :D
Nooldir

Postprzez FankaLFC » 22 maja 2010, o 19:22

raniLFC napisał(a):Boję się dzisiejszego meczu czyżby miały być mistrzowskie szachy jakich jeszcze świat nie widział? :) Wiadomo jaką piłkę gra Inter

Eee, o co Ci chodzi? Inter ma ogromy ofensywny potencjał i niesamowite trio Eto'o-Milito-Pandev plus Sneijderek w pomocy. Na Camp Nou autokar w bramce był, to prawda, ale tego wymagała sytuacja. Drużyna, która strzeliła trzy gole Katalończykom, na pewno zna się na atakowaniu. O to się nie martwię. Bayern to nie Barca, tutaj spokojnie można zagrać otwartą piłkę.

Mecz na pewno będzie wyrównany. Drużyny są podobne do siebie, obie będą atakować, nie spodziewam się nudnego finału. Oczywiście, takie "Manchester vs. Barcelona" brzmi lepiej niż "Inter vs. Bayern", ale w praktyce może to wyglądać zupełnie inaczej.
"Najlepszą obroną jest atak" Liverpool FC 2013-...
FankaLFC

Postprzez arczi » 22 maja 2010, o 19:26

Zawsze może być tak że teoretycznie słabsze drużyny zrobią dużo lepsze widowisko niż te lepsze dlatego mam nadzieje na bardzo ciekawy mecz, tylko wiadomo że wszystko jest możliwe :) Moim skromnym zdaniem dzisiaj powinien grać Liverpool kosztem Bayernu lub Interu :P ;) YNWA
Obrazek
Obrazek
YNWA !!!
arczi

Postprzez BartekLfc1993 » 22 maja 2010, o 19:57

Drogi arczi a moim zdaniem Liverpool za zadne skarby nie powinien grac dzisiaj w finale!! :) Bo nie zasłużył! :( :(
You'll Never Walk Alone
Obrazek
#JurgenMUSISZ !
BartekLfc1993

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez frymo » 22 maja 2010, o 20:12

Dziś Kibicuję Bayernowi ;) z resztą :) oprócz Liverpoolu który Kocham to Bayern jest klubem na który mogę jeździć i lubię to :) mogę się pochwalić jednym spotkaniem tzw.wyższej Rangi 19 Grudnia 2009 na Hertha vs Bayern na Alianz Arena ;),nie wiem jak jest na Anfield nie miałem niestety okazji być ale na Alianz Arenie zawsze jest głośno ;),Bayern zasłużył na ten finał,po wygranej z united i pokonaniu Lyonu,Fiorentiny.Może nie jest faworytem w spotkaniu z Interem który pokonał Chelsea i Barcelonę ale myślę że serce zespołu i duch walki może być dziś kluczem do sukcesu :) tak więc Olic i Robben do boju :D
Obrazek
frymo

Postprzez FCmadzia » 22 maja 2010, o 20:24

Skoro mamy układ finału taki a nie inny to niech będzie. Trzymam kciuki za Bayern i to z ich strony spodziewam się ofensywnej gry (łał! wiem..). Mam nadzieję, że przejedzie się Inter razem z Mou, którzy jak to się mówi "zabijają futbol"- i taka jest też moja opinia, nie cierpię takiej gry :x (no chyba, że LFC by tak grał i wygrywał :P ).
Mimo, że kibicuję w tym spotkaniu Bayernowi to boję się, że Inter konsekwentnie zagra to co umie ( :badhappy: ), lubi [?] i wygra sobie jakieś 1-0 czy 2-0 i tyle z tego będzie.

Swoją drogą, to i Bayern i Inter mogą się pokusić o powtórzenie wyniku Barcy z ubiegłego roku (6 pucharów). Już mają po dwa i co dalej?... Jeśli dziś by wygrał Inter i Jose zostałby w Mediolanie to niestety mógłby to zrobić. Bayern z van Galem już takim pewniakiem nie jest do osiągnięcia takiego sukcesu, ale kto wie... Kto wie, może i tak kto dziś nie wygra to nie da rady zrobić tego co Barcelona... IMO jeśli Inter miałby zgarnąć w 2010r. 6 trofeów to jak najbardziej im tego nie życzę. 8)

*arczi*- że tak zapytam: jakim cudem, prawem? ;) (prócz tego, że my ten klub kochamy)
FCmadzia

Postprzez TJHicks » 22 maja 2010, o 23:12

Na trybunach nie było Polskiej flagi, czy mi się tylko wydawało :?:
Obrazek
''W trakcie swojego życia nigdy nie przestawaj marzyć. Nikt nie może zabrać ci marzeń'' - Tupac Shakur
TJHicks

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Europejskie puchary