Premier League 2017/2018

Liga angielska i wszystko co z nią związane.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Premier League 2017/2018

Postprzez sc0user » 7 wrz 2017, o 21:43

Póki nie będzie tak w całej Europejskiej piłce to taki zabieg tylko będzie szkodził Premier League. Mam nadzieje, że do kolejnego letniego okienka czołowe ligi będą popierały ten pomysł i wprowadzały u siebie. A przede wszystkim La Liga z wiadomych względów.
Niemniej nie jestem za tym rozwiązaniem. Okienko trwające taki czas było dobre, bo każdy miał wystarczająco czasu by sprzedać, kupić, wypożyczyć itd. Gdy są jakieś imprezy typu Euro, to gro zawodników wraca do treningów w połowie lipca, jak nie później. Będzie mało czasu by rozpocząć "flirt" z zawodnikiem. Poza tym kontuzję się zdarzają i wg mnie im dłużej okienko otwarte tym lepiej. Często się zdarza, że potem pół roku trzeba łatać dziury czym popadnie. A te 3 tyg więcej zawsze jest jakimś tam zabezpieczeniem.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby ujednolicenie procedury transferu. Hiszpanie mogą najpierw przedstawić kontrakt zawodnikowi, a potem powiedzieć - idź fochaj się i wymuszaj synek. Jest to strasznie kiepskie rozwiązanie, bo macierzysty klub staje się wrogiem publicznym #1 takiego zawodnika.
Zdecydowanie lepsza opcja jest w Anglii, gdzie póki nie uzgodni się kwoty odstępnego to nie ma mowy o rozmowach. To jest o tyle lepsze, że klub już ma wywalone i szuka opcji do wydania kasy.

P.S. To idiotyzm. Po 1 kolejce będziemy mogli stracić każdego, ale nie będziemy mogli kupić kogokolwiek. Komu ma to pomóc? Transfery między Angielskimi klubami po pierwszych kolejkach to są raczej takie kiedy to wszystkie trzy strony chcą tego transferu. Jak w przypadku Sakho. Francuz chce grać, Liverpool go nie chce, a CP potrzebuje dobrego ŚO.. Myślę, że sytuacja win-win-win. Rzadziej zdarzają się takie transfery jak Drinkwater. OX musiał odejść, bo to był ostatni dzwonek. Otwarte okienko podczas kilku kolejek jest dobrym czasem by pokazać jakiemuś piłkarzowi, żeby lepiej szedł gdzie indziej, bo nawet na ławeczkę się nie łapie. Póki nie będzie tego w całej europie to GŁU PO TA.
sc0user

Postprzez BartekLfc1993 » 7 wrz 2017, o 22:06

Mi się te zmiany bardzo podobają, oczywiście częściowo bo zasady powinny być takie same dla każdego.

Dlaczego? Ponieważ będzie więcej konkretów, a nie sagi transferowe i to pieprzenie pismaków (przynajmniej w jedną strone)
Po drugie zawodnicy będą już dogadywaniu przed okienkiem.
Po trzecie na początek ligi kluby będą miały już skompletowane kadry.
You'll Never Walk Alone
Obrazek
#JurgenMUSISZ !
BartekLfc1993

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Nole » 7 wrz 2017, o 22:27

sc0user napisał(a):P.S. To idiotyzm. Po 1 kolejce będziemy mogli stracić każdego, ale nie będziemy mogli kupić kogokolwiek. Komu ma to pomóc? Transfery między Angielskimi klubami po pierwszych kolejkach to są raczej takie kiedy to wszystkie trzy strony chcą tego transferu. Jak w przypadku Sakho. Francuz chce grać, Liverpool go nie chce, a CP potrzebuje dobrego ŚO.. Myślę, że sytuacja win-win-win. Rzadziej zdarzają się takie transfery jak Drinkwater. OX musiał odejść, bo to był ostatni dzwonek. Otwarte okienko podczas kilku kolejek jest dobrym czasem by pokazać jakiemuś piłkarzowi, żeby lepiej szedł gdzie indziej, bo nawet na ławeczkę się nie łapie. Póki nie będzie tego w całej europie to GŁU PO TA.

Kluby po 1 kolejce nie będą mogły również sprzedawać zawodników ...
Nole

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Muszka » 7 wrz 2017, o 22:33

Ktoś musiał wykonać pierwszy krok i zrobiła to PL. Świetny ruch, bo 1. dnia sezonu skupienie powinno być już tylko na rozgrywce, a nie ciągle na tym kogo kupić/sprzedać. Myślę, że kilka sezonów i będzie to już we wszystkich największych ligach.
Muszka

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez klex » 7 wrz 2017, o 22:42

Wszyscy tu piszą, że zmiana byłaby dobra, pod warunkiem że wszystkie ligi wprowadziłyby taki sam przepis, i ja się z tym oczywiście zgadzam. Ale należy pamiętać, że to wprowadziłoby jeszcze większą rewolucję, ponieważ wtedy wszystkie ligi musiałyby startować tego samego dnia/weekendu. Niby pierdoła, ale dla mnie straciłoby to swego rodzaju "magię", podoba mi się to, że każda liga mawłasny kalendarz rozpoczynania rozgrywek :)
Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć.
~Napoleon Hill
klex

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez jusup » 7 wrz 2017, o 23:20

Muszka napisał(a):Ktoś musiał wykonać pierwszy krok i zrobiła to PL. Świetny ruch, bo 1. dnia sezonu skupienie powinno być już tylko na rozgrywce, a nie ciągle na tym kogo kupić/sprzedać. Myślę, że kilka sezonów i będzie to już we wszystkich największych ligach.

Ja tam niespecjalnie wiem, co w tym dobrego. Dla mnie liga angielska przez lata kojarzyła się z tym, że transfery robione były tam wręcz w trybie ciągłym od lata do bodajże kwietnia. I dla mnie miało to swój urok. W polskiej też można było dokonywać transferów jesienią cały czas, ale nie było to chyba na taką skalę i nie budziło takich emocji. Wprowadzenie okienek transferowych (wynikające wcale nie w chęci ograniczenia czasu na transfery by dać więcej czasu na treningi - a z komplikacji i kompromisów po prawie Bosmana) już zabrało część tego, co stanowiło w pewnym sensie kwintesencję angielskiej ligi
Rozumiem, że czasy się zmieniają, że transfery stały się chyba zbyt dużym przedmiotem spekulacji, rozgrywek itp... Ale nie wiem, czy ten krok rozwiąże jakiekolwiek problemy
A kto wie, czy nie stanie się przyczynkiem (w wyniku sprawy podobnej do tamtej Bosmana - gdy jakiś piłkarz poczuje się poszkodowany) do pójścia w zupełnie przeciwną stronę, w skali która będzie dużo bardziej szkodliwa. Np wymuszenia traktowania piłkarzy jak każdego innego pracownika podejmującego umowę o pracę. I kto wie, czy wówczas nie będzie dochodziło np. do transferów na jeden mecz...
jusup

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez adilfc » 8 wrz 2017, o 05:57

O ile dobrze kojarzę to w obecnej formie rynku transferowego piłkarzy bez kontraktu można było rejestrować do końca września. Jak w takim przypadku ma się sytuacja analogiczna do Neymara, gdzie oficjalnie sam się wykupił i odszedł do PSG?
adilfc

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez kszyhoo » 8 wrz 2017, o 09:08

Zawodnik bez kontraktu może być zarejestrowany po zamknięciu okna tylko w przypadku, gdy w momencie zamykania okienka był bez klubu. Nie dałoby się więc tego obejść końca takim sposobem.
kszyhoo

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Barilla » 8 wrz 2017, o 14:16

We Francji przed końcem roku ma się odbyć podobne głosowanie, wstępnie zapowiada się że pomysł przejdzie równiez u nich.
Barilla

Postprzez AlbertRiera » 9 wrz 2017, o 19:52

Szkoda, że Stoke po strzeleniu gola na 1-0, tak szybko straciło bramkę na 1-1 i że tak głupio stracili bramkę na 1-2.

United nic wielkiego nie grało dziś, a znowu raczej pewne 3 punkty, bo na pewno coś z kontry wbiją.
AlbertRiera

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Juluz » 9 wrz 2017, o 20:09

W sumie, z czołowych drużyn wpadki nie doznało tylko United, które nie grało jeszcze z mocnym rywalem i City.
Nie wiem czy porażkę naszą z City można zaliczyć do wpadek samą w sobie w kontekście straty punktów, jednak 5-0 to na pewno wpadka.
Are We Ever Gonna Be Better Than This?
Juluz
Moderator

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez AlbertRiera » 9 wrz 2017, o 20:27

AlbertRiera napisał(a):Szkoda, że Stoke po strzeleniu gola na 1-0, tak szybko straciło bramkę na 1-1 i że tak głupio stracili bramkę na 1-2.

United nic wielkiego nie grało dziś, a znowu raczej pewne 3 punkty, bo na pewno coś z kontry wbiją.

Jak lubię tak pisać, bo wiem, że to jedyna szansa by było inaczej.

Brawo Stoke! 8)
AlbertRiera

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez FootballClub » 9 wrz 2017, o 20:39

7 pkt po 4 meczach (tyle co w ubiegłym sezonie), zagrane mecze z Man City i Arsenalem i tylko 3 pkt do wielce chwalonego United, który tak naprawdę nic specjalnego nie gra. West Ham dziurawy jak sito, Swansea dobite w 10 ostatnich minutach, 1 gol z Leicester dopiero w 70 minucie i remis ze Stoke. Poczekajmy jak zaczną grać z mocniejszymi ekipami, ale oczywiście terminarz jest tak ustawiony pod nich, że dopiero w 8 kolejce zagrają na Anfield pierwszy teoretycznie cięższy mecz w tym sezonie.
FootballClub

Postprzez Hemingway » 9 wrz 2017, o 20:53

AlbertRiera napisał(a):Szkoda, że Stoke po strzeleniu gola na 1-0, tak szybko straciło bramkę na 1-1 i że tak głupio stracili bramkę na 1-2.

Równie dobrze można napisać tak w drugą stronę, zresztą... patrząc obiektywnie to sytuacja Lukaku i strzał ZOumy do własnej bramki, to praktycznie setki, które powinny wpaść.

FootballClub napisał(a):7 pkt po 4 meczach (tyle co w ubiegłym sezonie), zagrane mecze z Man City i Arsenalem i tylko 3 pkt do wielce chwalonego United, który tak naprawdę nic specjalnego nie gra. West Ham dziurawy jak sito, Swansea dobite w 10 ostatnich minutach, 1 gol z Leicester dopiero w 70 minucie i remis ze Stoke. Poczekajmy jak zaczną grać z mocniejszymi ekipami, ale oczywiście terminarz jest tak ustawiony pod nich, że dopiero w 8 kolejce zagrają na Anfield pierwszy teoretycznie cięższy mecz w tym sezonie.

Niewątpliwie united stracą jeszcze wiele punktów, ale wyśmiewanie się ze średniaków ligowych, z którymi to akurat MY - CZĘSTO tracimy punkty, jest zwyczajnie głupie.

Myślę że co poniektórzy mają hopla na punkcie nienawiści do manchesteru, którą wyssali chyba z mlekiem matki ;) na litość bądźmy trochę obiektywni, bo inaczej to forum, a może bardziej ten wątek, jest kółkiem wzajemnej adoracji, która nic nie wnosi do ciekawej dyskusji.
Hemingway

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez FootballClub » 9 wrz 2017, o 20:58

Kto tu się wysmiewa? Przecież wiadomo, że Ci rywala są teoretycznie łatwiejsi do pokonania niż jakiś potentat, a jak już w praktyce wychodzi to co innego...
FootballClub

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Premier League