Premier League 2017/2018

Liga angielska i wszystko co z nią związane.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Premier League 2017/2018

Postprzez july600lfc » 7 wrz 2017, o 16:12

No teraz to nikt w Anglii nie będzie się już bawił w żadne klauzule, bo nie będzie sobie można pozwolić na sytuacje, gdzie 27 sierpnia ktoś wykupuje zawodnika, a klub nie ma już możliwości zastąpienia go.
july600lfc

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez BambarylaLFC » 7 wrz 2017, o 16:14

Nie pochwalam tej decyzji. Ten okres dwóch-trzech tygodni przed końcem sierpnia, gdzie kluby zaczynały ligę był dobrym czasem, by dostrzec jeszcze ewentualne braki i wzmocnić drużynę. Poza tym według mnie jest to krok wstecz dla całej Premier League, bo przecież kluby z innych lig będą ciągle kupować zawodników nawet z PL.
Obrazek
BambarylaLFC

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez ramar » 7 wrz 2017, o 16:18

BambarylaLFC napisał(a):Nie pochwalam tej decyzji. Ten okres dwóch-trzech tygodni przed końcem sierpnia, gdzie kluby zaczynały ligę był dobrym czasem, by dostrzec jeszcze ewentualne braki i wzmocnić drużynę. Poza tym według mnie jest to krok wstecz dla całej Premier League, bo przecież kluby z innych lig będą ciągle kupować zawodników nawet z PL.

Kluby z PL mają takie budżety i takie przychody, że nie sprzedadzą nikogo kluczowego po zakończonym oknie. Nie będzie klauzuli nie będzie problemu.
Ja uważam, że szybsze zamknięcie okna ucywilizuje sytuację - transfery być może będą bardziej przemyślane i przygotowane wcześniej.
ramar
Moderator

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez CzerwonyBartek » 7 wrz 2017, o 16:20

Decyzja fatalna. Coś czuje wyzysk jeszcze większy niż dotychczas
The world is yours
CzerwonyBartek

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez ponczoh4 » 7 wrz 2017, o 16:23

ramar napisał(a):
BambarylaLFC napisał(a):Nie pochwalam tej decyzji. Ten okres dwóch-trzech tygodni przed końcem sierpnia, gdzie kluby zaczynały ligę był dobrym czasem, by dostrzec jeszcze ewentualne braki i wzmocnić drużynę. Poza tym według mnie jest to krok wstecz dla całej Premier League, bo przecież kluby z innych lig będą ciągle kupować zawodników nawet z PL.

Kluby z PL mają takie budżety i takie przychody, że nie sprzedadzą nikogo kluczowego po zakończonym oknie. Nie będzie klauzuli nie będzie problemu.
Ja uważam, że szybsze zamknięcie okna ucywilizuje sytuację - transfery być może będą bardziej przemyślane i przygotowane wcześniej.

Jak dla mnie to będzie ta sama sytuacja co przed 1 września, tyle że kilka tygodni wcześniej.
Deadline Day i tak będzie istnym szaleństwem i rzucaniem ofert na ostatni moment.
Nie do końca rozumiem w czym ma pomóc szybsze zamknięcie okienka, skoro ktoś uważa, że transfery po rozpoczęciu sezonu wywołują zamieszanie, to może w te dni już nie uczestniczyć w okienku transferowym. Sprzedawać i tak będzie można, więc i zamieszanie pozostaje.
Ostatnio edytowano 7 wrz 2017, o 16:30 przez ponczoh4, łącznie edytowano 3 razy
ponczoh4

Postprzez july600lfc » 7 wrz 2017, o 16:28

@up
No dokładnie. To by miało sens jeśli okienko zamykałoby się we wszystkich ligach jednocześnie. W tym sezonie Cou złożył TR w przeddzień otwarcia sezonu. Czemu teraz miałoby być inaczej skoro Barcelona dalej mogłaby go pozyskać do 31 sierpnia? Dalej mógłby się zbuntować i odmówić występów do czasu aż nie zamknie się okienko w Hiszpanii licząc, że nasz zarząd zmięknie i przyjmie jakąś ofertę.
july600lfc

Postprzez danio442 » 7 wrz 2017, o 16:47

Głupota... pierwsza wersja tego zamknięcia okienka była lepsza (zamykamy okno w Anglii powiedzmy 2 dni przed startem ligi,ale możemy sprzedawać i kupować z innych lig do 31 sierpnia). Wg mnie to byłoby jedyne sensowne rozwiązanie (oczywiście zaraz po tym,żeby wszystkie ligi zamknęły okno w tym samym czasie przed startem rozgrywek).

E.
Tak w ogóle to sobie myślę,że to i tak będzie miało oddziaływanie na inne ligi bo jeżeli przyjdzie jakiś kupiec z Europy do klubu z Anglii po zamknięciu okienka to:

a) klub z Anglii się nie zgodzi na transfer nie mogąc kupić zastępstwa
b) klub z Anglii zażyczy sobie za zawodnika (którego w czasie okna sprzedaliby za +/- 40-50 mln) irracjonalnych pieniędzy typu 100-150 mln i z transferu i tak wyjdą nici,albo hiszpanie,francuzi itp. będą przepłacać.
danio442

Postprzez CRX2 » 7 wrz 2017, o 17:29

Plus okienka trwającego po rozpoczęciu lig to fakt, że jeśli ważny zawodnik złapał kontuzję w pierwszych meczach, to można jeszcze było kogoś kupić. Ciekawe jak to będzie wszystko wyglądało.
CRX2

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Django » 7 wrz 2017, o 17:50

Od tego jest okres przygotowawczy, trwający zresztą dwukrotnie dłużej. I rozgrywane są mecze sparingowe, bez żadnej konsekwencji w lidze. No chyba że jesteś Wengerem 8)

CRX2 napisał(a):Plus okienka trwającego po rozpoczęciu lig to fakt, że jeśli ważny zawodnik złapał kontuzję w pierwszych meczach, to można jeszcze było kogoś kupić. Ciekawe jak to będzie wszystko wyglądało.

Argument za przeproszeniem z dupy. A jak piłkarz złapie kontuzję w październiku, to w listopadzie ma się okienko otwierać?

Ja jestem za tym, aby we WSZYSTKICH ligach grających systemem jesień-wiosna okienko trwało w miesiącach czerwiec-lipiec.
Miłośnik czeskich piw oraz szkockich whisky.
Django

Postprzez CRX2 » 7 wrz 2017, o 19:14

Django napisał(a):
CRX2 napisał(a):Plus okienka trwającego po rozpoczęciu lig to fakt, że jeśli ważny zawodnik złapał kontuzję w pierwszych meczach, to można jeszcze było kogoś kupić. Ciekawe jak to będzie wszystko wyglądało.

Argument za przeproszeniem z dupy. A jak piłkarz złapie kontuzję w październiku, to w listopadzie ma się okienko otwierać?

Ja jestem za tym, aby we WSZYSTKICH ligach grających systemem jesień-wiosna okienko trwało w miesiącach czerwiec-lipiec.

Argument jak każdy inny, napisałem, że jest to obecnie plusem iii.. no i nim jest, nie doszukuj się tu jakiegoś drugiego dna. Ale teraz idąc Twoim tokiem rozumowania - te wszystkie wypowiedzi na temat "jak zakwalifkujemy się do LM to wtedy wszyscy będą chcieli do nas przyjść!" (lub przynajmniej nie bedą chcieli odejść) tracą sens, bo kwalifikacje są w połowie sierpnia.

EDIT:
@Django - Faktycznie! Całkiem mi to z głowy wypadło. W takim razie niech ujednolicają długość okienka we wszystkich ligach i będzie spokój z rozpraszaniem się piłkarzy podczas rozgrywek.
Ostatnio edytowano 7 wrz 2017, o 19:47 przez CRX2, łącznie edytowano 1 raz
CRX2

Postprzez Mitchell » 7 wrz 2017, o 19:16

A ja jestem za tym aby wszyscy byli młodzi, piękni i bogaci.
Ale poruszamy się w określonej rzeczywistości. Fantazje tu nie pomogą.

To może być ciekawe rozwiązanie. O ile nie ma obecnie szans na porozumienie kluczowych federacji w tym zakresie, to za 2-3 lata może być już inny klimat do rozmów. Dużo zależy od konsekwencji i zakresu zmian jakie zajdą po tej nowej regulacji. Angielska liga ma ogromną siłę przebicia. Największą na kontynencie. To głównie tutejsze kluby napędzają tę finansową śnieżną kulę która przewala się przez kluby co wakacje. Są inne silne ligi, są pojedynczy szejkowie ale to już nie ta siła rażenia. I jeśli główny gracz wprowadza pewne obostrzenia to nie przejdzie to bez echa dla całego rynku.

Trudno prorokować ale może to wyglądać tak, iż główne transfery w Europie będą się odbywać przed połową sierpnia. Ceny będą wysokie, bo Anglików stać na każdego. Potem kluby z Belgii, Holandii czy Włoch już nie dostaną takich pieniędzy. Ubędzie sporo nabywców, spadnie popyt, ilość gotówki w obiegu. Na krótką metę zyskają drużyny pokroju Realu czy Bayernu. Niby nadal będą mogli szaleć lecz rynek będzie już przebrany więc myślę iż włączą się do głównego polowania w lipcu. Na dłuższą metę natomiast nowe regulacje okażą się korzystne dla średnich klubów, które będą mogły jeszcze przez dwa tygodnie scoutować słabsze ligi i uzupełniać wyrwane przez magnatów zęby.

Dla nas, kibiców, niewiele się zmieni. Szaleństwo przyjdzie po prostu dwa tygodnie wcześniej. Ciekaw jestem bardzo czy reszta kontynentu po jakimś czasie pójdzie tą drogą.
Ostatnio edytowano 7 wrz 2017, o 23:09 przez Mitchell, łącznie edytowano 1 raz
Mitchell

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez Django » 7 wrz 2017, o 19:39

CRX2 napisał(a):Argument jak każdy inny, napisałem, że jest to obecnie plusem iii.. no i nim jest, nie doszukuj się tu jakiegoś drugiego dna. Ale teraz idąc Twoim tokiem rozumowania - te wszystkie wypowiedzi na temat "jak zakwalifkujemy się do LM to wtedy wszyscy będą chcieli do nas przyjść!" (lub przynajmniej nie bedą chcieli odejść) tracą sens, bo kwalifikacje są w połowie sierpnia.

Poprawcie mnie jeśli się mylę - od 2018 cztery drużyny angielskie będą grały w LM bezpośrednio?
Miłośnik czeskich piw oraz szkockich whisky.
Django

Postprzez danio442 » 7 wrz 2017, o 20:16

Django napisał(a):
CRX2 napisał(a):Argument jak każdy inny, napisałem, że jest to obecnie plusem iii.. no i nim jest, nie doszukuj się tu jakiegoś drugiego dna. Ale teraz idąc Twoim tokiem rozumowania - te wszystkie wypowiedzi na temat "jak zakwalifkujemy się do LM to wtedy wszyscy będą chcieli do nas przyjść!" (lub przynajmniej nie bedą chcieli odejść) tracą sens, bo kwalifikacje są w połowie sierpnia.

Poprawcie mnie jeśli się mylę - od 2018 cztery drużyny angielskie będą grały w LM bezpośrednio?

Nie mylisz się.
danio442

Postprzez PyrkaLFC » 7 wrz 2017, o 20:45

A dla mnie zmiany są obiecujące - liczę na to, że ta zmiana będzie inicjować kolejne, które finalnie doprowadzą do tego, aby w styczniu była przerwa w rozgrywkach. Warto spojrzeć na to, że liga wzięła pod uwagę stanowisko większości managerów. BPL jest naszpikowana gwiazdami, także wśród trenerów - Klopp, Konte, Guardiola, Mou - ich zdania nie można lekceważyć, jak lekceważy się zdanie np. Rodgersa, Monka, Big Sama, czy Moysa, a to oni głównie naciskają na to, że początek roku jest zbyt intensywny. Już dawno w BPL nie było takiej śmietanki trenerskiej, ich głos musi mieć znaczenie, a ich głos mówi: "przerwa w styczniu jest potrzebna".
Obrazek
"Każdy się kiedyś wyspowiada, jak okradał czas i siebie z marzeń i z realizowania planów" - O.S.T.R.
PyrkaLFC

Postprzez Jetzu » 7 wrz 2017, o 21:20

Warto spojrzeć na to, że liga wzięła pod uwagę stanowisko większości managerów. BPL jest naszpikowana gwiazdami, także wśród trenerów - Klopp, Konte, Guardiola, Mou - ich zdania nie można lekceważyć

Kluby dwóch z tej czwórki głosowały przeciwko zmianom, tak więc no.

Ogólnie pomysł dobry, ale chwilę zajmie zanim zaczną wpływać z tego korzyści.
Bundesliga prawdopodobnie wkrótce przegłosuje to samo - wstępnie 17 z 18 klubów opowiedziało się za zamknięciem okna przed pierwszą kolejką.
Manchester United jest jak Rolling Stonesi, świetni, ale zawsze pozostaną w cieniu zespołu z Liverpoolu.
Obrazek
Jetzu

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Premier League