Rozważania i spekulacje transferowe

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Rozważania i spekulacje transferowe

Postprzez Kirkbyboy » 18 cze 2019, o 18:03

PyrkaLFC napisał(a):
consigliere napisał(a):
Athar napisał(a):Każdy kto oglądał ich spotkania w ostatnim sezonie musi przyznać że wpływ Maddisona na wynik był w wielu momentach kluczowy.

To chyba najbrzydsze zdanie jakie przeczytałem w tym roku - nie wnosi nic :P. Poza tym, że fundamentem tego zdania jest generalizacja "każdy" oraz jakaś dziwna konstrukcja, która ma przypominać ciąg przyczynowo skutkowy, którego tak naprawdę nie ma ("każdy kto oglądał, musi przyznać"), to tak na dobrą sprawe zdanie nawet nie jest wstanie poprzeć jakoś tezy, że Maddison ma pozytywny wpływ na grę Leicester: no bo jeśli Maddison zgarnął w meczu z Brighton czerwoną kartkę i w rezultacie Leicester od 28 minuty grało w 10, przez co spadły szanse na ich wygraną, a w efekcie końcowym Lisy zremisowały to spotkanie 1-1, no to rzeczywiście był to moment w którym wpływ Maddisona na gre Leicester był kluczowy: jego agresywna gra ograniczyła ich możliwości zdobycia 3 .........

Sorry kolego... Ale ogarniam o co chodziło Atharowi. Kluczowe jest słowo wielu co jest różne od słowa zawsze.

Natomiast twoja wypowiedź milionkrotnie złożona jest tak belkotliwa, że nie da się tego czytać.
Kirkbyboy

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 18 cze 2019, o 18:43

Kirkbyboy napisał(a):
PyrkaLFC napisał(a):
Athar napisał(a):Każdy kto oglądał ich spotkania w ostatnim sezonie musi przyznać że wpływ Maddisona na wynik był w wielu momentach kluczowy.

To chyba najbrzydsze zdanie jakie przeczytałem w tym roku - nie wnosi nic :P. Poza tym, że fundamentem tego zdania jest generalizacja "każdy" oraz jakaś dziwna konstrukcja, która ma przypominać ciąg przyczynowo skutkowy, którego tak naprawdę nie ma ("każdy kto oglądał, musi przyznać"), to tak na dobrą sprawe zdanie nawet nie jest wstanie poprzeć jakoś tezy, że Maddison ma pozytywny wpływ na grę Leicester: no bo jeśli Maddison zgarnął w meczu z Brighton czerwoną kartkę i w rezultacie Leicester od 28 minuty grało w 10, przez co spadły szanse na ich wygraną, a w efekcie końcowym Lisy zremisowały to spotkanie 1-1, no to rzeczywiście był to moment w którym wpływ Maddisona na gre Leicester był kluczowy: jego agresywna gra ograniczyła ich możliwości zdobycia 3 .........

Sorry kolego... Ale ogarniam o co chodziło Atharowi. Kluczowe jest słowo wielu co jest różne od słowa zawsze.

Mnie nie przepraszaj, wiesz ja nie mam Tobie za złe, że rozumiesz zdania, który każdy może interpretować jak mu się żywnie podoba. Tak samo prawdziwe będzie to zdanie jeśli zmienimy tylko drobny szczegół:

Każdy kto oglądał spotkania Liverpoolu w ostatnim sezonie musi przyznać że wpływ Lovrena na wynik był w wielu momentach kluczowy. ;)

PS.sorry za OT
PS2. Poplątałeś zagnieżdżenia ;)
"Po meczu, w trakcie kąpieli lodowej, do pomieszczenia zaszedł Klopp i powiedział do mnie „Gini Wijnaldum przewiduje, że za tydzień uda nam się wejść do finału Ligi Mistrzów. Co ty o tym myślisz?” Gini <3
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
PyrkaLFC

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez consigliere » 18 cze 2019, o 22:00

PyrkaLFC napisał(a):A moim zdaniem, nie powinno się zestawiać tych dwóch zawodników. BF jest ukształowany na poziomie ligi portugalskiej, gdzie zawodnik ma więcej czasu na wykonanie jakieś akcji od momentu przyjęcia futbolówki. Fernandes zdobył wiele cudownych goli, chociaż otrzymywał dużo więcej czasu no analizę sytuacji i przygotowanie sobie futbolówki, niż otrzymuje gracz BPL. Broń boże nie twierdze, że nie poradziłby sobie w angielskich realiach, raczej zmierzam do tego, że to 2 diametralnie różne środowiska gry i zestawianie tych dwóch zawodników między sobą jest trochę nie okej. Przykładowo BF na 33 mecze z Premiera Liga zdobył 20 goli co w zaokrągleniu daje mu serie 2 goli na 3 mecze. Przy takim współczynniku na 12 meczów w kadrze (zakładając pozytywny scenariusz) powinien mieć 8 goli. Póki co, zdobył 1. Tym bardziej, że to nie jest jakiś lis pola karnego, który żyje z podań - bardzo dużo % sytuacji BF potrafił wypracować sobie sam. Jeśli w kadrze traci tą umiejętność to uważam, że intensywność rozgrywek ma spory wpływ na jego dyspozycje, a Maddisona oceniamy za grę w najintensywniejszej z lig i on w tej lidze zdobył 7 goli na 36 meczów - czyli wynik 2x lepszy niż BF w kadrze.

możemy i powinniśmy ich zestawiać, ponieważ pełnią w swych klubach podobne role. oczywiście, liga portugalska i angielska to dwie zupełnie inne bajki, więc jest to zadanie bardzo trudne, ale nie niewykonalne. na pewno nie można iść na łatwiznę i ograniczać się do porównania statystyk. gdyby tak to funkcjonowało to Liverpool nigdy by nie sięgnął po Coutinho, a Coutinho którego przerastało tempo Serie A nigdy by nie został gwiazdą Premier League. Ricardo Pereira przecież w Leicester ma lepsze liczby niż miał w FC Porto.
Maddison być może rzeczywiście wykreował największą ale wynika to w dużym stopniu ze specyficznego "systemu" Leicester. tam właściwie cały dział kreacji jest podporządkowany jednemu zawodnikowi (to się trochę zmieniło po przyjściu Tielemansa) co sprawia że ten obraz Maddisona jest trochę mylący. JM to zawodnik z całą pewnością lepszy od Lallany. ma bardzo dobrą prawą nogę i niezłą wizję, z której potrafi robić pożytek o ile nadąża za tempem gry. z czym ma problem choćby dzisiaj, w meczu z młodzieżówką francuską i bynajmniej nie jest to pierwsze spotkanie w tej kategorii wiekowej w którym nie wie co się dzieje, a przecież nie oznacza to że tempo podczas Euro U21 jest wyższe niż w PL. moim zdaniem jest to raczej kwestia techniczno - intelektualnych predyspozycji, które u Fernandesa stoją jednak na wyższym poziomie. nie byłby to mój wymarzony transfer, ale nie da się ukryć że podejmuje on decyzje szybciej niż Anglik (Wyspiarze generalnie wciąż mają z tym problem, młody scouser Curtis Jones stanowi jeden z nielicznych wyjątków od tej reguły).
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..
consigliere

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez MakeYNWA » 18 cze 2019, o 23:25

Wedlug mnie ani Fernandes ani Maddison.
Nicolas Pepe fajna opcja.
A moze by tak sprobowac wyciagnac Eriksena z Tottenhamu?;) taka luzna mysl mnie teraz naszla.
Kontrakt ma do 2020 wiec najlepszy moment dla klubu na sprzedaz zawodnika, o ile nie chce przedluzyc umowy.
27lat, uksztaltowany, 10- ktorej brakuje. Wartosc 100mln ale moze za 70mln bylby do wyjecia. Moze nie chce sie przeprowadzac do Hiszpanii;)

Teraz wygooglowalem sobie Eriksena z ostatnich 24h
https://www.google.com/amp/s/www.expres ... gossip/amp
Wiadomo spekulacje, w koncu taki dzial
MakeYNWA

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Athar » 19 cze 2019, o 10:56

Jak na razie wszystko wskazuje na to że nasze ruchy transferowe bedą w tym sezonie bardziej kosmetyczne anieżeli ruszymy na wielkie zakupy.

Wg. ostatnich doniesień Klopp spotkał się z włascicielami i przekazał jasno że jest zadowolony z obecnego składu.

Spoiler:
"It’s the club of Ronnie Rosenthal and Avi Cohen.
It’s the club of Mo Salah and Sadio Mane.
It’s the club of Parson Jackson and Bill Shankly.
It’s a club of all flags, all religions, all nations and none."
Tony Barrett
Athar

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez MILF » 19 cze 2019, o 14:56

"Jestem najlepszym trenerem w Anglii, ponieważ nigdy nikogo nie oszukałem. Złamałbym mojej żonie nogi, jakbym grał przeciwko niej, ale nigdy bym jej nie oszukał." (Bill Shankly)
MILF

Postprzez MILF » 20 cze 2019, o 10:50

Raczej traktowałbym z przymrużeniem oka.. :wink:
Dembele. €150m. :? :oops:
https://www.donbalon.com/futbol/laliga/jurgen-klopp-prepara-150-millones-crack-barca-no-es-coutinho

Dodatkowo Dean Jones wspomina o Pierre-Emerick Aubameyangu oraz Ryanie Sessegnon.
https://bleacherreport.com/articles/2841444-continuity-or-time-to-strike-inside-liverpools-transfer-window

IMO, spodziewam się jednego transferu z TOPU. 8)
"Jestem najlepszym trenerem w Anglii, ponieważ nigdy nikogo nie oszukałem. Złamałbym mojej żonie nogi, jakbym grał przeciwko niej, ale nigdy bym jej nie oszukał." (Bill Shankly)
MILF

Postprzez Paviola » 20 cze 2019, o 11:04

Niech ktoś dorzuci do Auby i Ryana Muslere jako nr 2 za Mingsa i okienko może się dla mnie zamykać :D Clyne niech zostanie, z turniejów niech nasi wrócą bez kontuzji i (wybaczcie Mane i Salah) szybko, a następny sezon będzie już tym mistrzowskim.
Paviola

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Redi » 20 cze 2019, o 11:57

Paviola napisał(a):Niech ktoś dorzuci do Auby i Ryana Muslere jako nr 2 za Mingsa i okienko może się dla mnie zamykać :D Clyne niech zostanie, z turniejów niech nasi wrócą bez kontuzji i (wybaczcie Mane i Salah) szybko, a następny sezon będzie już tym mistrzowskim.

Z Aubameyangiem to moglibyśmy mistrzowsko spierdolić. Po co nam gość, który nie daje żadnego wkładu w grę? Mamy grać kombinacyjnie, z wymiana pozycji a tak byśmy mieli gościa, który nawet nie szuka tych dwóch elementów
Redi

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Offsite » 20 cze 2019, o 12:17

Update Nicolasa Pepe:

https://twitter.com/eduardohagn/status/ ... 06912?s=21

Bardzo ciekawe, dlaczego nie ogłaszają transferu. Myślę, że na 50% to my jesteśmy nowym klubem Pepe
Czemu by się nie pochwalić - https://off-site.pl
YNWA!
Offsite

1 year of membership

Postprzez Sokrates20 » 20 cze 2019, o 12:20

Offsite napisał(a):Update Nicolasa Pepe:

Bardzo ciekawe, dlaczego nie ogłaszają transferu. Myślę, że na 50% to my jesteśmy nowym klubem Pepe

50%- albo przejdzie do nas albo nie
Sokrates20

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez SEB » 20 cze 2019, o 15:18

https://www.express.co.uk/sport/footbal ... ip-rumours

Carragher - Mbappe - Liverpool -
PSG będzie w tym roku rozkupione
Obrazek
SEB

Postprzez Rafael7 » 20 cze 2019, o 15:31

Offsite napisał(a):Update Nicolasa Pepe:

Doszukując się większych teorii, to PSG może być zamieszane w ewentualny transfer zawodnika.
Neymar chciałby odejść, zaś Mbappe wspominał w jednym z wywiadów, że nie wyklucza odejścia z Paryża. Lille może czekać, bo jak trzeba to pewnie rzucą dużo więcej pieniędzy za zawodnika, jak i jemu ogromną tygodniowę. Zresztą były też informacje, że P$G jest również zainteresowane Nicolasem.
Rafael7

1 year of membership

Postprzez PyrkaLFC » 20 cze 2019, o 15:55

Rafael7 napisał(a):...

Nasser Al-Khelaïfi powiedział, ż Mbappe zostanie w PSG na 200%. Co do Neymara - moim zdaniem Pepe nie jest na tyle ukształtowanym zawodnikiem, żeby zastąpić Brazylijczyka w PSG od razu. Moim zdaniem, jesli rzeczywiście Neymar opuści Paryż, to PSG sięgnie po zawodnika, który będzie mógł go z miejsca zastąpić bez widocznego spadku jakości. Ja stawiam na Griezmana, zresztą ATM nagle rozrzuca górę pieniędzy na lewo i prawo, prawdopodobne, że Francuz ich opuści. Nie zdziwie się, jeśli PSG zacznie krążyć wokół Sancheza - przed transferem do United był jednym z najlepszych prawonożnych lewoskrzydłowych w lidze, a zważając na wysokość jego tygodniówki, cena najprawdopodobniej będzie niewielka, a to jeden z nielicznych klubów, który będzie potrafił sprostać jego wymaganiom finansowym. Co do Pepe to wątpię, że trafi do Paryża, odnosząc się do informacji sprzed tygodnia główna rywalizacja toczy się między nami a Bayernem. Narazie pewne jest tylko to, że opuści Lille w tym okienku:

Podobny news pojawił się chwilę przed tym jak trafił do nas Fabinho
https://twitter.com/gffn/status/9925293 ... 37?lang=pl

@Down tak
Ostatnio edytowano 20 cze 2019, o 16:23 przez PyrkaLFC, łącznie edytowano 1 raz
"Po meczu, w trakcie kąpieli lodowej, do pomieszczenia zaszedł Klopp i powiedział do mnie „Gini Wijnaldum przewiduje, że za tydzień uda nam się wejść do finału Ligi Mistrzów. Co ty o tym myślisz?” Gini <3
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
PyrkaLFC

Postprzez MyLFC » 20 cze 2019, o 16:19

Nasser Al-Khelaïfi powiedział, ż Mbappe zostanie w PSG na 200%.

Znaczy że go sklonują?
MyLFC

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kadra i Transfery