Rozważania i spekulacje transferowe

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Rozważania i spekulacje transferowe

Postprzez mazi » 17 cze 2019, o 18:03

Mbappe will 200% be at PSG next season,” Al Khelaifi told France Football, adding: “The players are going to have to assume their responsibilities even more than before. It has to be completely different.

“They will have to do more, work more. They are not here to have fun. And if they don’t agree with this point of view, the doors are open. Ciao! I no longer want to have superstar behaviour.

Al Khelaifi prezydent PSG dla France Football : Mbappe będzie w PSG w przyszłym sezonie na 200 procent.
Dodał również że jego gracze będą musili zrobić i pracować więcej. Nie są tu dla zabawy. Jeśli się z tym nie zgadzają do droga wolna. "Ciao" Jak to ujął szejku, nie chcę dłużej zachowań "superstar" :D

Jak to mawiał Aleksander Gorczakow: "Nie wierzę w niezdementowane informacje " :D :D
TAK
mazi

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Ralf088 » 17 cze 2019, o 18:35

Temat Mbappe lepiej zamknijmy bo szkoda tutaj siać niepotrzebnego zamętu, a młodzi kibice mogą sobie pomyśleć zaraaz niewiadomo o jakiej kadrze i będzie wielki płacz gdy go nie sprowadzimy.

Spójrzmy realnie kogo potrzebujemy. Na pewno rezerwowy bramkarz, i mam tutaj na myśli kogoś kto nie będzie tylko zapchaj dziurą ale kto również spowoduje u Beckera, że nie pomyśli sobie że nie ma co się jakkolwiek starać bo i tak mam miejsce w składzie, rywalizacja jest potrzebna.

Odnośnie obrony, niewiadomo co będzie z Clynem, raczej mało jest prawdopodobne żeby został, bo skoro już poszedł na wypożyczenie mimo że tylko był Trent w składzie to znak że raczej jego kariera na Anfield się skończyła. Na pewno lewa obrona, prawa obrona, i mimo wszystko zastanowiłbym się nad środkiem obrony. Przypomnijcie sobie ten moment, gdy tylko Virgil był zdrowy z naszych ŚO, i musieliśmy się mocno trudzić żeby jakoś tą pozycję załatać. Matip i Gomez to jakby nie patrząc są bardzo podatni na kontuzje, pewności też nie mamy czy taki Van Dijk rozegra cały sezon bez urazu, Lovren dla mnie jest do odstrzału. Mi się marzy Upamecano z Lipska, młody, wysoki, silny, na pewno tylko kwestia roku czy nawet w tym sezonie gdy jakiś 'lepszy' klub go pozyska.

Co do pomocy, to tutaj jakoś większych zmian nie widzę. Pamiętajmy że wraca OX, który uważam że jest jak transfer, ale zawsze jest niewiadoma jak będzie grał po takiej kontuzji. Może ktoś własnie pokroju Fernandesa czy Maddisona, który będzie potrafił pociągnąć grę do przodu, kogoś z nastawieniem ofensywnym. W obwodzie jest jeszcze Brewster czy Wilson którzy mogą dostać te pół roku na zaprezentowanie się.

Atak, trzeba kogoś kupić za Sturridge'a, Origi mam nadzieję że zostanie, ale pamiętajmy gdzie był Belg rok temu i kto jeszcze tam wierzył że może być ważnym naszym ogniwem w tym sezonie.

Ten sezon jeszcze będzie trudniejszy niż przyszły, presja, ilość spotkań, oczekiwania, będzie się dzialo. Obyśmy tylko nie przespali tego okienka, bo wzmacniać się trzeba jak chcemy się rozwijać.
Ralf088

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Django » 17 cze 2019, o 18:58

Mam nadzieję, że Jurgen po niego nie sięgnie i jest to zwykła plota wyssana z palca. Mentalnie chłop leży, po cyrkach, jakie odstawiał w BVB nikt poważny go już nie kupi, poza tym jest bardziej kruchy niż Sturrodge.
Obrazek
Django

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez mazi » 17 cze 2019, o 20:55

Ralf088 napisał(a):Temat Mbappe lepiej zamknijmy bo szkoda tutaj siać niepotrzebnego zamętu, a młodzi kibice mogą sobie pomyśleć zaraaz niewiadomo o jakiej kadrze i będzie wielki płacz gdy go nie sprowadzimy.

Spójrzmy realnie kogo potrzebujemy. Na pewno rezerwowy bramkarz, i mam tutaj na myśli kogoś kto nie będzie tylko zapchaj dziurą ale kto również spowoduje u Beckera, że nie pomyśli sobie że nie ma co się jakkolwiek starać bo i tak mam miejsce w składzie, rywalizacja jest potrzebna.

Odnośnie obrony, niewiadomo co będzie z Clynem, raczej mało jest prawdopodobne żeby został, bo skoro już poszedł na wypożyczenie mimo że tylko był Trent w składzie to znak że raczej jego kariera na Anfield się skończyła. Na pewno lewa obrona, prawa obrona, i mimo wszystko zastanowiłbym się nad środkiem obrony. Przypomnijcie sobie ten moment, gdy tylko Virgil był zdrowy z naszych ŚO, i musieliśmy się mocno trudzić żeby jakoś tą pozycję załatać. Matip i Gomez to jakby nie patrząc są bardzo podatni na kontuzje, pewności też nie mamy czy taki Van Dijk rozegra cały sezon bez urazu, Lovren dla mnie jest do odstrzału. Mi się marzy Upamecano z Lipska, młody, wysoki, silny, na pewno tylko kwestia roku czy nawet w tym sezonie gdy jakiś 'lepszy' klub go pozyska.

Co do pomocy, to tutaj jakoś większych zmian nie widzę. Pamiętajmy że wraca OX, który uważam że jest jak transfer, ale zawsze jest niewiadoma jak będzie grał po takiej kontuzji. Może ktoś własnie pokroju Fernandesa czy Maddisona, który będzie potrafił pociągnąć grę do przodu, kogoś z nastawieniem ofensywnym. W obwodzie jest jeszcze Brewster czy Wilson którzy mogą dostać te pół roku na zaprezentowanie się.

Atak, trzeba kogoś kupić za Sturridge'a, Origi mam nadzieję że zostanie, ale pamiętajmy gdzie był Belg rok temu i kto jeszcze tam wierzył że może być ważnym naszym ogniwem w tym sezonie.

Ten sezon jeszcze będzie trudniejszy niż przyszły, presja, ilość spotkań, oczekiwania, będzie się dzialo. Obyśmy tylko nie przespali tego okienka, bo wzmacniać się trzeba jak chcemy się rozwijać.

A więc w sprawie bramkarza Daily Mirror podaje, że interesujemy się Alexem McCarthy z Southampton.
Ze swojego skromnego doświadczenia uważam, że ta plotka może mieć swoje uzasadnienie, takich transferów jak rezerwowy bramkarz wcale nie trzeba przeprowadzać bardzo tajemnie i po cichu. Może coś być na rzeczy, chociaż źródło troche liche.

Co do bocznego obroncy, to dziś można było przeczytać coś o lewej stronie. Jak podaje portal 90min.com, a za nim kilka rzecz jasna kolejnych, Liverpool ZŁOZYŁ ZAPYTANIE do świętych o Matta Targetta. Tu pozostawiam wszystkim do własnej oceny, czy 90min.com mogło zdobyć takie informacje. Fakt jest taki że szukamy głębi za Moreno, a Klopp nie boi się zawodników tego pokroju :)
TAK
mazi

Postprzez consigliere » 18 cze 2019, o 10:35

Redi napisał(a):
Raz że Lallana potwierdził swoją chęć zostania w LFC na jeszcze jeden sezon, dwa że wydanie £40m na Fernandesa podczas gdy Maddison jest "do wzięcia" za £60m byłoby zbrodnia i zwątpiłbym bardzo w umiejetności Michaela Edwardsa - a nie chce mi się w to wierzyć bo jak na razie jego decyzje są praktycznie bezbłedne.

z całym szacunkiem dla Anglika, którego talent cenię i o którym wielokrotnie tu pisałem jeszcze w czasach gdy był szerzej nieznanym playmakerem Norwich. wiem też jakie ma statystki, ale na dziś to Fernandes jest zawodnikiem dużo bardziej ukształtowanym.
w ostatnich latach Liverpool przyzwyczaił nas do tego że kwoty w okolicach 60 mln (lub więcej) wydawał wyłącznie na zawodników którzy z miejsca byli w stanie podnieść jakość pierwszej jedenastki. po obejrzeniu kilkudziesięciu meczów z udziałem Maddisona jestem przekonany że Anglik takim zawodnikiem nie jest.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..
consigliere

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez list3r » 18 cze 2019, o 11:56

Za to ma status "homegrown" co moze byc decydujace przy transferach tego lata.
list3r

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez MILF » 18 cze 2019, o 12:25

LFC łączony ze sprowadzeniem 23-letniego obrońcy Besiktasu - Dorukhan Tokoz (kwota €15m).

http://sportwitness.co.uk/liverpool-make-e15m-offer-sign-summer-target-jurgen-klopp-impressed/
"Jestem najlepszym trenerem w Anglii, ponieważ nigdy nikogo nie oszukałem. Złamałbym mojej żonie nogi, jakbym grał przeciwko niej, ale nigdy bym jej nie oszukał." (Bill Shankly)
MILF

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Gerres » 18 cze 2019, o 13:09

Serio ktoś rozważa ściągnięcie drugiego Lallany zamiast Fernandesa?🤔😄
Gerres

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Athar » 18 cze 2019, o 13:10

consigliere napisał(a):
Redi napisał(a):
Raz że Lallana potwierdził swoją chęć zostania w LFC na jeszcze jeden sezon, dwa że wydanie £40m na Fernandesa podczas gdy Maddison jest "do wzięcia" za £60m byłoby zbrodnia i zwątpiłbym bardzo w umiejetności Michaela Edwardsa - a nie chce mi się w to wierzyć bo jak na razie jego decyzje są praktycznie bezbłedne.

z całym szacunkiem dla Anglika, którego talent cenię i o którym wielokrotnie tu pisałem jeszcze w czasach gdy był szerzej nieznanym playmakerem Norwich. wiem też jakie ma statystki, ale na dziś to Fernandes jest zawodnikiem dużo bardziej ukształtowanym.
w ostatnich latach Liverpool przyzwyczaił nas do tego że kwoty w okolicach 60 mln (lub więcej) wydawał wyłącznie na zawodników którzy z miejsca byli w stanie podnieść jakość pierwszej jedenastki. po obejrzeniu kilkudziesięciu meczów z udziałem Maddisona jestem przekonany że Anglik takim zawodnikiem nie jest.

Ja go też obserwuje od czasów gry w Norwich i mam nieco inne zdanie, bez urazy :wink:
James z sezonu na sezon gra coraz pewniej. W średniaku Leicester City wykrecił wręcz niebotyczne liczby.
Pod okiem Kloppa może tylko zyskać, przypominam że ma dopiero 22 lata.
Uważam że to pewniejsza inwestycja niż Keita za podobna kwote.

A co z Fernandesem?

Popatrzmy - w lidze portugalskiej - statystyki wyglądają wręcz imponujaco: w tym sezonoie, w sumie 33 spotkania, 20 goli, 13 asyst - przypominam w lidze portugalskiej!

Cofnijmy się w przeszłość - Liga włoska: conajmniej klase niżej niż Premier League - Bruno gra zarówno w Sampdorii, Udinese i w słabiutkiej Serie B w Novara Calcio, i nie ma co owijać w bawełne, poza tym ostatnim klubem w Serie B - nie poradził sobie.

Jak dla mnie taki klub jak nasz, bijący się o mistrza w Premier League to wciąż za wysokie progi dla niego.
Niech się sprawdzi najpierw w jakimś Westhamie czy Watford, pozniej można się zastanawiać nad potencialnym transferm.
Bez dwóch zdań wole sprawdzonego i ogranego na naszym podwórku i wciąż rozwijającego się James-a i mam nadzieję że ludzie z klubu patrzą na sprawę podobnie 8)
My five cents.
"It’s the club of Ronnie Rosenthal and Avi Cohen.
It’s the club of Mo Salah and Sadio Mane.
It’s the club of Parson Jackson and Bill Shankly.
It’s a club of all flags, all religions, all nations and none."
Tony Barrett
Athar

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Django » 18 cze 2019, o 13:12

MILF napisał(a):LFC łączony ze sprowadzeniem 23-letniego obrońcy Besiktasu - Dorukhan Tokoz (kwota €15m).

http://sportwitness.co.uk/liverpool-make-e15m-offer-sign-summer-target-jurgen-klopp-impressed/

Według TM to jest defensywny pomocnik mogący grać wyżej i na prawej obronie...

https://www.transfermarkt.pl/dorukhan-t ... ler/275935
Obrazek
Django

Postprzez Gerres » 18 cze 2019, o 13:20

Athar napisał(a):
consigliere napisał(a):
Redi napisał(a):

Ja go też obserwuje od czasów gry w Norwich i mam nieco inne zdanie, bez urazy :wink:
James z sezonu na sezon gra coraz pewniej. W średniaku Leicester City wykrecił wręcz niebotyczne liczby.
Pod okiem Kloppa może tylko zyskać, przypominam że ma dopiero 22 lata.
Uważam że to pewniejsza inwestycja niż Keita za podobna kwote.

A co z Fernandesem?

Popatrzmy - w lidze portugalskiej - statystyki wyglądają wręcz imponujaco: w tym sezonoie, w sumie 33 spotkania, 20 goli, 13 asyst - przypominam w lidze portugalskiej!

Cofnijmy się w przeszłość - Liga włoska: conajmniej klase niżej niż Premier League - Bruno gra zarówno w Sampdorii, Udinese i w słabiutkiej Serie B w Novara Calcio, i nie ma co owijać w bawełne, poza tym ostatnim klubem w Serie B - nie poradził sobie.

Jak dla mnie taki klub jak nasz, bijący się o mistrza w Premier League to wciąż za wysokie progi dla niego.
Niech się sprawdzi najpierw w jakimś Westhamie czy Watford, pozniej można się zastanawiać nad potencialnym transferm.
Bez dwóch zdań wole sprawdzonego i ogranego na naszym podwórku i wciąż rozwijającego się James-a i mam nadzieję że ludzie z klubu patrzą na sprawę podobnie 8)
My five cents.

7 bramek i 7 asyst to są niebotyczbe liczby? :P
Gość nawet nie zadebiutował w reprezentacji Anglii, sorry bardziej przemawia do mnie Fernandes.
Gerres

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Kartas » 18 cze 2019, o 13:28

Natomiast w klubie ściągną tego, który będzie pasował Kloppowi a nie kibicom :wink:
Ten Turek jako zabezpieczenie na DM nie byłby na pewno najgorszy. Mamy tam tylko Fabinho i nie byłoby potrzeby grac tam na siłę zawodnikami nie pasującymi do tej pozycji. Jednak najpierw musiałby pokazać co potrafi i wywalczyć chociaż ławkę rezerwowych, bo konkurencja będzie silna. Niby zabezpiecza też PO, ale to tak jak Gomez...

W kadrze Turcji od tych eliminacji jest stałym punktem drużyny i grając w pomocy ma już gola i asystę. Skoro może też grać wyżej to dobrze by było mieć go za Lallanę, którego można by opylić :)
"Koniec! Zrobili to! Zrobili to! Zrobili to! Historia! Legenda! Liverpool! Klopp! Origi! Wijnaldum! Bohaterowie tego stadionu i tej ziemi" - Mateusz Borek po meczu Liverpool - Barcelona (4-0) 7.05.2019
Kartas

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Athar » 18 cze 2019, o 13:43

Gerres napisał(a):7 bramek i 7 asyst to są niebotyczbe liczby? :P
Gość nawet nie zadebiutował w reprezentacji Anglii, sorry bardziej przemawia do mnie Fernandes.

Chodziło mi nie tyle o liczbe goli i asyst a o jego ogólny wpływ na gre w Leicester.

Maddison created more than 100 chances in the Premier League last season – more than anyone since 2012/13

Każdy kto oglądał ich spotkania w ostatnim sezonie musi przyznać że wpływ Maddisona na wynik był w wielu momentach kluczowy.

A jak widzę że patrzysz na przydatność Maddisona w LFC przez pryzmat czy zadebiutował w reprezentacji Anglii to serio ręce mi opadają... :shock:
"It’s the club of Ronnie Rosenthal and Avi Cohen.
It’s the club of Mo Salah and Sadio Mane.
It’s the club of Parson Jackson and Bill Shankly.
It’s a club of all flags, all religions, all nations and none."
Tony Barrett
Athar

Postprzez Offsite » 18 cze 2019, o 16:42

Często pojawiają się komentarze, które coś argumentują i kończą się "mam nadzieje, że ludzie w klubie myślą to samo"
Przypominam, lub uświadamiam jeśli ktoś nie wie, że w dzisiejszych czasach, szczególnie w naszym klubie wybór piłkarza do transferu to ciąg zdarzeń, które nie polegają tylko nad zastanowieniem się nad jego grą.

Analizuję się setki liczb, wpływ na grę drużyny, wiek, potencjał wzrostu wartości, indywidualne umiejętności i masę, masę innych kwestii, następnie z takich przeanalizowanych zawodników decyzję podejmuje Jurgen wraz ze sztabem. Przypadek jest zminimalizowany, dlatego właśnie ostatnimi czasy nie odnotowaliśmy złych transferów.

A musimy pamiętać, że cały sztab ma znacznie większą wiedzę i dokładniejsza analizę zawodnika niż ktokolwiek z nas tutaj.

Co do Fernandesa - jest to bardzo daleki transfer, nie poinformował o tym nikt istotny. Jedynie pismaki. O Maddisonie zresztą również. Więc dyskusja tak samo mało realna jak sprzedaż Lovrena i kupno za jego kasę Fekira.

Chyba musimy się już przyzwyczaić, że na przecieki nie ma co liczyć i będą raczej petardy typu Fabinho.
Czemu by się nie pochwalić - https://off-site.pl
YNWA!
Offsite

1 year of membership

Postprzez PyrkaLFC » 18 cze 2019, o 17:44

consigliere napisał(a):
Redi napisał(a):

A moim zdaniem, nie powinno się zestawiać tych dwóch zawodników. BF jest ukształowany na poziomie ligi portugalskiej, gdzie zawodnik ma więcej czasu na wykonanie jakieś akcji od momentu przyjęcia futbolówki. Fernandes zdobył wiele cudownych goli, chociaż otrzymywał dużo więcej czasu no analizę sytuacji i przygotowanie sobie futbolówki, niż otrzymuje gracz BPL. Broń boże nie twierdze, że nie poradziłby sobie w angielskich realiach, raczej zmierzam do tego, że to 2 diametralnie różne środowiska gry i zestawianie tych dwóch zawodników między sobą jest trochę nie okej. Przykładowo BF na 33 mecze z Premiera Liga zdobył 20 goli co w zaokrągleniu daje mu serie 2 goli na 3 mecze. Przy takim współczynniku na 12 meczów w kadrze (zakładając pozytywny scenariusz) powinien mieć 8 goli. Póki co, zdobył 1. Tym bardziej, że to nie jest jakiś lis pola karnego, który żyje z podań - bardzo dużo % sytuacji BF potrafił wypracować sobie sam. Jeśli w kadrze traci tą umiejętność to uważam, że intensywność rozgrywek ma spory wpływ na jego dyspozycje, a Maddisona oceniamy za grę w najintensywniejszej z lig i on w tej lidze zdobył 7 goli na 36 meczów - czyli wynik 2x lepszy niż BF w kadrze.

Athar napisał(a):Każdy kto oglądał ich spotkania w ostatnim sezonie musi przyznać że wpływ Maddisona na wynik był w wielu momentach kluczowy.

To chyba najbrzydsze zdanie jakie przeczytałem w tym roku - nie wnosi nic :P. Poza tym, że fundamentem tego zdania jest generalizacja "każdy" oraz jakaś dziwna konstrukcja, która ma przypominać ciąg przyczynowo skutkowy, którego tak naprawdę nie ma ("każdy kto oglądał, musi przyznać"), to tak na dobrą sprawe zdanie nawet nie jest wstanie poprzeć jakoś tezy, że Maddison ma pozytywny wpływ na grę Leicester: no bo jeśli Maddison zgarnął w meczu z Brighton czerwoną kartkę i w rezultacie Leicester od 28 minuty grało w 10, przez co spadły szanse na ich wygraną, a w efekcie końcowym Lisy zremisowały to spotkanie 1-1, no to rzeczywiście był to moment w którym wpływ Maddisona na gre Leicester był kluczowy: jego agresywna gra ograniczyła ich możliwości zdobycia 3 punktów ;)

Tymczasem, gdyby ktoś jeszcze po cichu liczył na transfer Mbappe (boże jak to absurdalnie brzmi xD), to właściciel PSG powiedział, że KM na 200% w przyszłym sezonie zagra w PSG
https://www.liverpoolecho.co.uk/sport/f ... s-16444661
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
PyrkaLFC

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kadra i Transfery